تبلیغات
نشریه خبری - گایتنر: نظام اقتصادی آمریکا با چالش‌های جدی روبروست

جستجو

 

گایتنر: نظام اقتصادی آمریکا با چالش‌های جدی روبروست

جمعه 26 اسفند 1390   09:22 ب.ظ

ضمن هشدار درباره اعمال قوانین ریاضتی
گایتنر: نظام اقتصادی آمریکا با چالش‌های جدی روبروست

خبرگزاری فارس: وزیر خزانه داری آمریکا روز گذشته با اشاره به اینکه نظام اقتصادی آمریکا همچنان نیز با چالش‌های جدی روبروست، درباره اعمال قوانین ریاضتی در آمریکا با هدف احیای نظام اقتصادی کشور هشدار داد.

خبرگزاری فارس: گایتنر: نظام اقتصادی آمریکا با چالش‌های جدی روبروست

به گزارش فارس به نقل از پایگاه ایرنتی "اینکویسیتر"، "تیموتی گایتنر" وزیر خزانه داری آمریکا در سخنرانی روز گذشته خود برای "انجمن اقتصادی" نیویورک با اشاره به افزایش جهانی بهای نفت و سایر مشکلات داخلی در آمریکا، اعلام کرد که کشورش با چالش های شدید اقتصادی روبروست و همچنان به کمک دولت واشنگتن برای احیای اقتصاد و مقابله با افزایش جهانی بهای بنزین نیاز دارد.

وزیر خزانه داری آمریکا ضمن هشدار درباره اعمال قوانین ریاضتی در آمریکا شبیه به آنچه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا صورت می گیرد، اعلام کرد: هیچ راه حل سریع و آسانی برای این مشکل وجود ندارد اما این مشکل بر ضرورت پیشرقت بیشتر جهت تامین منابع اضافی برای بخش انرژی کشور تاکید می کند.

گایتنر در ادامه سخنرانی خود با اشاره به اینکه اقتصاد آمریکا در حال حاضر و در مقایسه با قبل از بحران مالی سال 2007 تا 2009 میلادی در وضعیتی سازنده تر قرار دارد اما همچنان نیز اعتماد به نظام اقتصادی کشور در وضعیتی آسیب پذیر است، خواستار تلاش ها برای مقابله با عوامل نگران کننده ای همچون نرخ بالای فقر در آمریکا، بیکاری و بازار مسکن در این کشور شد و گفت: به همین دلیل است که ادامه فعالیت سیاست گذاران برای رشد سریع اقتصاد کشور در مدتی کوتاه تر و نه تغییر موقت در نظارت های مالی (قوانین ریاضتی) کشور حائز اهمیت است.

گایتنر در ادامه اعلام کرد که اجرای قوانین ریاضتی در شرایط فعلی برای اقتصاد کشور بسیار آسیب رسان خواهد بود.

بر اساس اظهارت وزیر خزانه داری آمریکا این کشور به طور همزمان با یک انقضای کاهش های مالیاتی و کاهش های شدید هزینه ای روبرو خواهد شد که این دو عامل مشترکا به معنای کاهش حدود 5 درصد از تولیدات ناخالص داخلی تا پایان سال 2012 میلادی است.

وزیر خزانه داری آمریکا با اشاره به اینکه دولت "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا به زودی بسته از قوانین جدید را از جمله افزایش مالیات برای آمریکایی های ثروتمند ارائه خواهد کرد، گفت: اگر شما درآمدهای خود را از طریق اصلاحات مالیاتی افزایش ندهید، در این صورت مجبور خواهید شد 1.5 تریلیون دلار را در مدت 10 سال آینده در قالب صرفه جویی های بیشتر از بخش وزارت دفاع، تامین اجتماعی، پزشکی، آموزش و یا برنامه های کاهش درآمد تامین کنید.

انتهای پیام/ن.ص


نوشته شده توسط : ramin h