تبلیغات
نشریه خبری - خوشه محصولات کنجدی در یزد توسعه می‌یابد

جستجو

 

خوشه محصولات کنجدی در یزد توسعه می‌یابد

یکشنبه 28 اسفند 1390   08:58 ب.ظ

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی یزد:
خوشه محصولات کنجدی در یزد توسعه می‌یابد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد از توسعه خوشه محصولات کنجدی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: خوشه محصولات کنجدی در یزد توسعه می‌یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سیدمسعود عظیمی در بازدید از واحدهای تولید کننده روغن کنجد در شهرک صنعتی یزد اظهار داشت: توسعه خوشه محصولات کنجدی استان، رونق این صنعت باسابقه را در یزد به همراه خواهد داشت.

وی خواستار تعامل مثبت واحدهای صنعتی مرتبط با این خوشه صنعتی به منظور بهره‌گیری هر چه بهتر از این پروژه به منظور رفع مشکلات و توسعه این صنعت با سابقه استان یزد شد.

عظیمی ایجاد این خوشه صنعتی را گامی مثبت در راستای بهبود وضعیت تولیدات فرآورده‌های حاصل از کنجد در استان یزد همچنین گامی مهم در شناساندن این محصولات در سطح بازارهای ملی و بین‌المللی دانست.

عظیمی در ادامه این بازدید در نشست هم‌اندیشی شهرک تخصصی الکترونیک و فناوری اطلاعات استان یزد از تدوین نقشه راه این شهرک در آینده نزدیک خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت این شهرک تخصصی در آینده صنعتی استان یزد گفت: طی جلسات متعددی که با ذی‌نفعان این شهرک برگزار شد، مقرر شد ابتدا نقشه راه شهرک به منظور استخراج برنامه‌ها و استراتژی‌های آن تدوین و همزمان مراحل طراحی شهرک نیز صورت پذیرد.

عظیمی هدف از برگزاری این نشست‌ها را ارتباط مثبت صنعت و دانشگاه ارزیابی کرد و استخراج نیازها و انتظارات بخش خصوصی مرتبط و دانشگیاهان را از نتایج این نشست‌ها دانست.

عظیمی با تأکید بر استقرار شرکت‌های دانش بنیان در شهرک اظهار داشت: در طراحی شهرک، نحوه استقرار واحدهای صنعتی، نیمه‌صنعتی، کارگاهی، R&D ، مشاوره، آموزشی، خدمات فنی رفاهی لحاظ خواهد شد.

نماینده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان نیز در این نشست با اشاره به عدم نتیجه گیری لازم در شهرک‌های مشابه در سایر نقاط کشور و عدم دستیابی به اهداف مورد نظر، خواستار تدوین استراتژی‌های کاربردی و عملیاتی برای طراحی این شهرک شد.

انتهای پیام/خ۲۰


نوشته شده توسط : ramin h