تبلیغات
نشریه خبری - نوروز امسال فارس بسیار متفاوت است

جستجو

 

نوروز امسال فارس بسیار متفاوت است

یکشنبه 28 اسفند 1390   08:58 ب.ظ

استاندار فارس:
نوروز امسال فارس بسیار متفاوت است

خبرگزاری فارس: استاندار فارس گفت: با توجه به اینکه استان فارس از فضای آرامی به نسبت گذشته برخوردار شده، نوروز 91 این استان با نوروزهای دیگرش بسیار متفاوت است.

خبرگزاری فارس: نوروز امسال فارس بسیار متفاوت است

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حسین صادق عابدین بعد از ظهر امروز در آیین افتتاح ستاد تسهیلات نوروزی شیراز اظهار داشت: در نوروز 91 ادعا داریم فارس با سال‌های گذشته بسیار متفاوت است چراکه در حال حاضر شاهد این تفاوت در تمام نقاط این استان هستیم.

وی با بیان اینکه اماکن تاریخی استان فارس وضعیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته دارند خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت گرفته شده برای نوروز 91 سعی شده است تا مسافران با استانی متفاوت در ارائه خدمات رو به رو شوند.

استاندار فارس تصریح کرد: باید با کار شبانه‌روزی این متفاوت بودن را حفظ و تقویت کرد.

صادق عابدین با اشاره به اینکه در نوروز 91 سعی شده است مدت زمان اقامت مسافران را طولانی‌تر کنیم گفت: در گذشته مدت زمان اقامت گردشگران در فارس بسیار کوتاه بود اما در نوروز 91 سعی شده است زمان اقامت مسافران را در سطح این استان طولانی‌تر کنیم.

استاندار فارس افزود: درآمد این استان از هر گردشگر به ازای دو روز اقامت 180دلار بوده اما در استان مجاور فارس 500 دلار است.

وی ادامه داد: اگر هرکدام از گردشگران 500 دلار در فارس هزینه کنند درآمد این استان جهش قابل توجهی را به خود می‌بیند و در نوروز 91 باید در تولید ثروت سرآمد استان‌های دیگر باشد.

رئیس شورای تامین استان فارس با بیان اینکه کسبه استان فارس باید ساعات کار خود را در نوروز 91 افزایش دهند خاطر نشان کرد: مسافران باید تمام نیازهای خود را در فارس تامین کرده و شرایط نباید به گونه‌ای باشد که سوغات سفر خود را از استان‌های دیگر خرید کنند.

نماینده عالی دولت در فارس در ادامه با بیان اینکه وضعیت عفاف و حجاب در شیراز زیبنده حرم سوم اهل بیت (ع) نیست اضافه کرد: شیراز حدود 2 میلیون شهروند دارد که همین شهروندان باید آمران به معروف باشند و نباید منتظر بود نیروی انتظامی وارد عمل شود.

وی از بی‌توجهی به انجام فرایض دینی در شیراز انتقاد کرد و گفت: چرا به هنگام اذان در مکان‌های عمومی توجهی به این مهم نمی‌شود و در حالی که ستاد اقامه نماز در برابر جمعیت شیراز بسیار نیرو کم دارد لازم است هر شهروند شیرازی خود ترویج دهنده فریضه نماز باشد.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : ramin h