تبلیغات
نشریه خبری - تشکیل نخستین کمیته گردشگری مرزی در گلستان

جستجو

 

تشکیل نخستین کمیته گردشگری مرزی در گلستان

چهارشنبه 2 فروردین 1391   08:00 ق.ظ

دبیر ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای گلستان خبر داد
تشکیل نخستین کمیته گردشگری مرزی در گلستان

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای استان گلستان از تشکیل نخستین کمیته گردشگری مرزی در استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تشکیل نخستین کمیته گردشگری مرزی در گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، قربان عباسی در جمع کمیته گردشگری مرزی استان با اشاره به مرز طولانی استان با ترکمنستان، پایانه اینچه برون و بازارچه مرزی اظهار داشت: امسال برای نخستین‌بار، کمیته گردشگری مرزی به مسئولیت فرماندهی مرزبانی استان تشکیل شد که مورد استقبال فرماندهی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور قرار گرفت.

وی در خصوص ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای استان خاطرنشان کرد: این ستاد شامل کمیته‎های برنامه‎ریزی، نظارت و ارزیابی، امداد و نجات، حقوقی، فرهنگی، اجتماعی و اسکان است.

وی ادامه داد: کمیته‎های انتظامی و راهور، ارتباطات و اطلاع‎رسانی، بهداشت و درمان، خدمات مسافرتی و معاونت پشتیبانی از جمله دیگر کمیته‎های این ستاد است.

عباسی در خصوص وظایف این ستاد و کمیته‎ها افزود: اجرای فعالیت متمرکز و استقرار نمایندگان تام‌الاختیار کمیته‌های ستاد در دبیرخانه ستاد برای نخستین‌بار در سطح کشور، پیش‌بینی خدمات‌رسانی حداقل 68 مرکز توزیع سوخت و 46 جایگاه عرضه سوخت گاز، تهیه برنامه و ایجاد ارتباط با فرمانداران به عنوان روسای ستاد تسهیلات شهرستان‌ها و آماده‎سازی 100 مسجد برای خدمت‎رسانی به گردشگران از جمله تدابیر اندیشیده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ارائه خدمات نوروزی گفت: با توجه به رایزنی‎هایی در بخش خصوصی، قرار است در سه ورودی استان بخش بلوتوث فعال شود.

وی تصریح کرد: با راه‎اندازی این سیستم، مهمترین جاذبه‎های گردشگری استان در غالب فایل‎های حاوی عکس، فیلم، نقشه و مطالب معرفی و راهنمایی دیگر در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت.

عباسی در خصوص دیگر پل‎های ارتباطی این سازمان با مسافران داخلی و خارجی گفت: ایجاد سامانه و پایگاه ارتباطی، ارسال پیام کوتاه، ارائه اقلام تبلیغاتی مانند برشور، پوستر و کتابچه‎های راهنما از جمله دیگر دیگر موارد است که در سه ورودی استان که شامل نوکنده در غرب، خوش‎ییلاق در آزادشهر و تنگه راه در گلیکش است، انجام می‎گیرد.

وی همچنین اعلام کرد: قرار است در ابتدای سال 1391، مجموعه کتاب عکس و جاذبه‎های استان به دو زبان فارسی و انگلیسی چاپ و منتشر شود.

انتهای پیام/غ20


نوشته شده توسط : ramin h