تبلیغات
نشریه خبری - کاوران‌های راهیان نور پیام‌رسان ایثار رزمندگان هستند

جستجو

 

کاوران‌های راهیان نور پیام‌رسان ایثار رزمندگان هستند

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

مسئول بسیج اساتید دانشکده شهید محلاتی:
کاوران‌های راهیان نور پیام‌رسان ایثار رزمندگان هستند

خبرگزاری فارس: مسئول بسیج اساتید دانشکده شهید محلاتی گفت: کاروان‌های راهیان نور به منظور پیام‌رسانی برکات حضور جوانان انقلاب اسلامی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل تشکیل شده تا معرفی کننده فرهنگ ایثار و برکات آن باشند.

خبرگزاری فارس: کاوران‌های راهیان نور پیام‌رسان ایثار رزمندگان هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، علی‌اصغر حبیبیان در حاشیه اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور ابراز داشت: یکی از اهداف اصلی برنامه راهیان نور ارج‌گذاری به افرادی است که با تلاش و ایثار توانستند از تمامیت ارضی، استقلال و وحدت ملی کشور دفاع کنند.

وی اظهار داشت: اقتدار و امنیت کشور که امروز شاهد آن هستیم در پرتو جانفشانی و فداکاری‌های شهدا و رزمندگان صورت گرفت.

عضو هیئت علمی دانشکده شهید محلاتی تصریح کرد: اعزام سالانه کاروان‌های راهیان نور به مناطق مختلف مرزی کشور در راستای تحقق بخشیدن به این آیه قرآن است که « به یاد آورید روزی را که به دلیل قلیل بودن از حمله دشمن هراس داشتید اما خداوند یاری رساند و از نعمت‌های پاک خود بهره‌مند ساخت تا شکرگذاری کنید».

وی عنوان داشت: کاروان‌های راهیان نور تشکیل شده تا نسبت به نعماتی که ایران اسلامی به دست آورده، شکرگذاری و یاد و خاطره شهدا گرامی داشته شود و همواره این نعمات حفظ شود.

حبیبیان تصریح کرد: مقام معظم رهبری در نماز جمعه بهمن ماه سال 90 یکی از قوت‌های نظام را معرفی ارزش‌ها به نسل جوان عنوان داشتند که یکی از محمل‌های انتقال این ارزش‌ها برگزاری اردوهای راهیان نور است که با حضور قشرهای دانش‌آموزی و دانشجویی صورت می‌گیرد.

وی گفت: این محمل نویدبخش فرصت‌هایی برای انتقال برخی از مطالب دوران جنگ تحمیلی است که با اظهار خود افراد، مفید و سودمند است.

مسئول بسیج اساتید دانشکده شهید محلاتی خاطرنشان کرد: در هر حرکت اصلاح گرایانه دو عنصر اساسی وجود دارد که یکی خون و شهادت و دیگری پیام‌رسانی است.

وی اضافه کرد: در قیام عاشورا نیز امام حسین(ع) با 72 تن از یاران خویش خون را به منظور پاسداشت اسلام اهدا کردند اما حرکتی که این قیام را جاودانه ساخت و در پهنه تاریخ قرار دارد، پیام‌رسانی امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) بود.

حبیبیان یادآور شد: کاروان‌های راهیان نور نیز به منظور پیام‌رسانی برکات حضور جوانان انقلاب اسلامی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل تشکیل شده است تا معرف فرهنگ ایثار و برکات آن باشد.

انتهای پیام/خ۳۰


نوشته شده توسط : ramin h