تبلیغات
نشریه خبری - 60 هزار مسافر از طریق حمل و نقل جاده‌ای در اردبیل جابه‌جا شده است

جستجو

 

60 هزار مسافر از طریق حمل و نقل جاده‌ای در اردبیل جابه‌جا شده است

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

مدیرکل پایانه‌های استان اردبیل:
60 هزار مسافر از طریق حمل و نقل جاده‌ای در اردبیل جابه‌جا شده است

خبرگزاری فارس: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل گفت: تا پایان روز ششم تعطیلات بیش از 60 هزار و 830 مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل جاده‌ای در استان اردبیل جابه‌جا شده‌اند.

خبرگزاری فارس: 60 هزار مسافر از طریق حمل و نقل جاده‌ای در اردبیل جابه‌جا شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عبدالحسین علی‌اکبری صبح امروز در جلسه ستاد حمل و نقل اردبیل اظهار داشت: طرح نوروزی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل از 25 اسفند ماه سال گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین ماه ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح 44 شرکت حمل و نقل مسافربری فعالیت می‌کنند و با به کارگیری تمام امکانات و تجهیزات خودرویی خود در خدمت مسافران و گردشگران نوروزی هستند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل یادآور شد: این شرکت‌ها با استقرار 620 دستگاه اتوبوس، 540 دستگاه سواری پلاک عمومی شامل پژو و سمند در قالب این طرح به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات ارائه می‌کنند.

علی‌اکبری همچنین از فعالیت 200 دستگاه مینی‌بوس بیشتر با محوریت تردد در جاده‌های درون استانی خبر داد و افزود: این کار به دلیل عمر متوسط مینی‌بوس‌ها و سهولت تردد و راحتی سفر انجام می‌شود.

این مسئول در ادامه سخنان خود از فعالیت 23 دستگاه دوربین نظارتی هوشمند در جاده‌های استان خبر داد و بیان داشت: تصاویر به دست آمده از این سیستم هوشمند در اختیار پلیس راه، هلال احمر و برخی نهادهای خدمات‌رسان قرار می‌گیرد تا با ارزیابی دقیق از وضعیت جاده‌ها بتوانند فعالیت‌های خود را انسجام ببخشند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل همچنین از نصب پنج دستگاه تردد‌شمار در جاده‌های پر ترافیک استان خبر داد و تصریح کرد: این دستگاه‌ها در محور اردبیل – سرعین، اردبیل – آستارا، اردبیل – مغان، اردبیل – خلخال و اردبیل به سمت سراب نصب شده است.

علی‌اکبری ادامه داد: پر ترافیک‌ترین روز شلوغی جاده‌های استان پنجم فروردین در دو محور اردبیل – سرعین و اردبیل – آستارا بوده است.

وی بیان داشت: در محور اردبیل – سرعین روز پنجم  فروردین 18 هزار و 611 دستگاه خودرو رفت و آمد داشتند و در محور اردبیل – آستارا نیز به عنوان دومین محور پر‌تردد استان تردد 17 هزار و 651 دستگاه به ثبت رسیده است.

این مسئول با یادآوری اینکه از آغاز تعطیلات نوروزی در پایانه مرزی بیله‌سوار نیز 22 هزار نفر تردد کرده‌اند، گفت: بیش از 10 هزار نفر از کشور جمهوری آذربایجان وارد کشور شدند و حدود 12 هزار نفر نیز از مرز کشورمان خارج شدند.

علی‌اکبری با اشاره به همکاری مناسب اداره حمل و نقل و پایانه‌های استان با پلیس راه، هلال احمر و دیگر دستگاه‌های خدمات‌رسان در محورهای اصلی بیان داشت: ما با تمام توان و فعال کردن 44 شرکت حمل و نقل مسافربری تلاش می‌کنیم تا شایسته‌ترین خدمات را به مسافران و گردشگران ارائه کنیم.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل از الزام حضور کارشناسان و مدیران فنی شرکت‌ها برای تایید وضعیت سلامت و ایمنی خودروها خبر داد و یادآور شد: ما تاکید خاصی بر بحث ایمنی خودروها به شرکت‌های حمل و نقل و انجمن‌های صنفی مسافربری داشتیم تا با کمترین مشکلات تردد‌ها انجام شود.

وی در پایان از فعال بودن دو سامانه پیام کوتاه 3000143 به صورت ملی و پیام‌گیر 7743805 به صورت استانی برای دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات مسافران و گردشگران خبر داد.

انتهای پیام/ن۲۰


نوشته شده توسط : ramin h