تبلیغات
نشریه خبری - واردات روزانه 267 هزار بشکه نفت ایران توسط ژاپن در فوریه ۲۰۱۲

جستجو

 

واردات روزانه 267 هزار بشکه نفت ایران توسط ژاپن در فوریه ۲۰۱۲

پنجشنبه 10 فروردین 1391   07:35 ب.ظ

وزارت دارائی ژاپن اعلام کرد
واردات روزانه 267 هزار بشکه نفت ایران توسط ژاپن در فوریه ۲۰۱۲

خبرگزاری فارس: وزارت دارائی ژاپن اعلام کرد واردات نفت این کشور از ایران در فوریه ۲۰۱۲ با کاهش ۲۳ درصدی نسبت به ماه قبل از آن به 267 هزار بشکه در روز رسید.

خبرگزاری فارس: واردات روزانه 267 هزار بشکه نفت ایران توسط ژاپن در فوریه ۲۰۱۲

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس وزارت دارائی ژاپن اعلام کرد شرکت های ژاپنی در فوریه 2012 حدود 267 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد  کردند.

بر اساس گزارش رویترز این رقم نسبت به ماه قبل 23 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 43 درصد کاهش داشته است. در ژانویه 2012 واردات نفت ژاپن از ایران 344 هزار بشکه در روز گزارش شده بود.

آمریکا هفته گذشته ژاپن و ۱۰ کشور اروپایی را از شمول تحریم های مالی خود علیه ایران مستثنی کرد. بر اساس قانون جدید تحریم های ایران کشورهایی که با آمریکا در زمینه تحریم ایران همکاری کنند می توانند درخواست مستثنی شدن ازاین تحریم ها را به دولت آمریکا ارائه دهند.

دولت آمریکا از متحدان خود خواسته است تا با کاهش واردات نفت از ایران به کاخ سفید این امکان را  بدهند که بتواند این کشورها را از تحریم های جدید مصوب کنگره مستثنی کند.

بر این اساس ژاپن واردات نفت خود از ایران در ماه فوریه نسبت به ماه قبل از آن که هنوز تحریم ها وضع نشده بود را ۲۳ درصد کاهش داده است. این در حالی است که یک ماه پیش از آن یعنی در دسامبر ۲۰۱۱ واردات نفت ژاپن از ایران حدود ۸ درصد افزایش یافته بود. ژاپن در دسامبر ۲۰۱۱ حدود ۳۱۷ هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرد.

انتهای پیام// 


نوشته شده توسط : ramin h