تبلیغات
نشریه خبری - نارنگی بهاره اردیبهشت 91 وارد بازار می‌شود

جستجو

 

نارنگی بهاره اردیبهشت 91 وارد بازار می‌شود

پنجشنبه 10 فروردین 1391   08:35 ب.ظ

برای نخستین بار در کشور
نارنگی بهاره اردیبهشت 91 وارد بازار می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرعامل مجتمع اقتصادی کمیته امداد در مناطق شمال کشور از تولید نارنگی بهاره برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: اردیبهشت 91 نارنگی بهاره وارد بازار می‌شود.

خبرگزاری فارس: نارنگی بهاره اردیبهشت 91 وارد بازار می‌شود

هادی جورشری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودسر بر ایجاد انگیزه بین امدادگران تاکید کرد و اظهار داشت: برنامه‌‌ریزی‌های مختلفی در چهار سال اخیر در مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام شده است.

وی با بیان اینکه مجتمع اقتصادی کمیته امداد در شمال کشور در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهد، افزود: برنامه‌ریزی‌ها در دو محور در حال اجراست.

جورشری به آزادسازی املاک و اراضی متصرفی کمیته امداد در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته 500 هزار متر مربع اراضی ساحلی کمیته امداد در تالش آزادسازی شد.

مدیرعامل مجتمع اقتصادی کمیته امداد در مناطق شمال کشور از اجرای طرح پرورش ماهیان خاویاری در تالش خبر داد و تصریح کرد: سیمای اقتصاد گیلان با کشت محصول کیوی در منطقه تغییر کرده است.

وی با اشاره به ایجاد باغ‌های بسیار کیوی در آستارا و تالش، خاطرنشان کرد: ایران در بخش باغبانی جزو 10 کشور برتر جهان است.

جورشری کمیته امداد را در عرصه‌های مختلف کشاورزی صاحب نظر، ایده و فکر دانست و ابراز داشت: سطح تولید باغی کمیته امداد به 100 هزار تن افزایش می‌یابد.

مدیرعامل مجتمع اقتصادی کمیته امداد در مناطق شمال کشور با بیان اینکه 20 هزار تن از تولید محصولات باغی کمیته امداد ویژه استان‌های شمالی است، یادآور شد: بیش از دو هزار شغل توسط کمیته امداد در بحث اقتصادی ایجاد شده است.

وی از تولید نارنگی بهاره برای نخستین بار در کشور در گیلان خبر داد و گفت: اردیبهشت 91 نارنگی بهاره وارد بازار می‌شود.

جورشری با بیان اینکه روزانه 100 هزار تن شیر در واحدهای اقتصادی کمیته امداد تولید می‌شود، بیان داشت: به دنبال ایجاد ارزش افزوده هستیم و در این زمینه برنامه‌هایی در صنایع تبدیلی در حال اجراست.

انتهای پیام/ی20/پ3003

 


نوشته شده توسط : ramin h