تبلیغات
نشریه خبری - بحران یورو سود بزرگترین بانک آلمان را ۶۳ درصد کاهش داد

جستجو

 

بحران یورو سود بزرگترین بانک آلمان را ۶۳ درصد کاهش داد

سه شنبه 10 مرداد 1391   03:23 ب.ظ

بحران یورو سود بزرگترین بانک آلمان را ۶۳ درصد کاهش داد

خبرگزاری فارس: در نتیجه بحران مالی منطقه یورو، دوچ بانک بزرگترین بانک آلمان از کاهش 63 درصدی سود خود در سه ماه دوم امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: بحران یورو سود بزرگترین بانک آلمان را ۶۳ درصد کاهش داد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، بحران مالی و بدهی منطقه یورو تاثیر منفی زیادی بر عملکرد مالی دوچ بانک آلمان و کاهش سود این بانک داشته است .

بر اساس این گزارش ، دوچ بانک اعلام کرد میزان سود ناخالص این بانک در سه ماه دوم 2012 میلادی به کمتر از 357 میلیون یورو معادل 439 میلیون دلار رسیده است . این رقم در مدت مشابه سال قبل به بیش از 969 میلیون یورو رسیده بود .

کارشناسان اقتصادی پیش از این سود 835 میلیون یورویی را برای دوچ بانک آلمان پیش بینی کرده بودند . بر این اساس ، دوچ بانک آلمان در حال اخراج تعدادی از کارمندان خود به منظور کاهش هزنیه های جاری و عملیاتی است .

یورگن فیشن رییس جدید دوچ بانک آلمان تاکید کرد با توجه به کاهش سود و در آمد این بانک باید هزنیه های خود را نیز کاهش دهد تا بار دیگر سود این بانک با افزایش روبرو شود . به اعتقاد کارشناسان اقتصادی بحران مالی و بدهی منطقه یورو موجب تشدید نگرانیها و نا اطمینانی ها نسبت به وضعیت اقتصادی و مالی اروپا شده است .

کاهش ارزش یورو در برابر دلار و پوند انگلیس نیز تاثیر منفی زیادی بر سود دوچ بانک آلمان داشته است . گزارش دیگری نیز حاکی است مجموع سود موسسات مالی جی پی مورگان ، بانک آمریکا ، سیتی گروپ ، گلد من ساش و مورگان استنلی نیز در شش ماه نخست امسال به کمتر از 161 میلیارد دلار رسیده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 4.5 درصد کاهش داشته است . این رقم پایین ترین سود بانکهای بزرگ آمریکایی در چهار سال اخیر به شمار می رود .

بر این اساس سود موسسه مالی یو بی اس بزرگترین بانک سوییس نیز در سه ماه دوم امسال با کاهش شدید 58 درصدی روبرو شده است .


نوشته شده توسط : ramin h