تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته سوم دی 1390

جستجو

 

ذوب‌آهن برابر پتروشیمی به برتری رسید

چهارشنبه 21 دی 1390   11:52 ب.ظ

بسکتبال غرب آسیا - لبنان
ذوب‌آهن برابر پتروشیمی به برتری رسید

خبرگزاری فارس: در نخستین روز بسکتبال باشگاه غرب آسیا ذوب‌آهن موفق شد پتروشیمی را شکست دهد.

خبرگزاری فارس: ذوب‌آهن برابر پتروشیمی به برتری رسید

به گزارش خبرگزاری فارس، در نخستین رقابت‌های بسکتبال باشگاه غرب آسیا تیم‌های ذوب‌آهن و پتروشیمی (نمایندگان ایران) برابر هم از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه قرار گرفتند که این بازی با برتری ۷۷ بر ۷۰ ذوب‌آهن خاتمه یافت.

در دیگر دیدار امروز الریاضی لبنان، میزبان مسابقات برابر الطلال یمن به برتری ۱۴۲ بر ۵۶ دست یافت.

فردا و در دومین روز ذوب‌آهن استراحت دارد و پتروشیمی به مصاف نماینده اردن می‌رود.

رقابت‌های غرب آسیا در گروه A از امروز ۲۱ دی ماه آغاز شده و ۲۵ دی به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

مذاکره درباره مسائل مهم منطقه با مقامات ترک

چهارشنبه 21 دی 1390   11:51 ب.ظ

لاریجانی در فرودگاه آنکارا مطرح کرد
مذاکره درباره مسائل مهم منطقه با مقامات ترک

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی برنامه سفر دو روزه خود به ترکیه را فشرده توصیف کرد و گفت که در این سفر با مقامات ترک در خصوص مهم‌ترین مسائل جاری منطقه مذاکره خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: مذاکره درباره مسائل مهم منطقه با مقامات ترک

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به ترکیه، علی لاریجانی که در رأس هیئتی پارلمانی به آنکارا سفر کرده در بدو ورود به فرودگاه اسن بوآی این شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ترکیه کشور دوست و برادر و همسایه ایران است و دو کشور در سطوح بسیار بالایی در زمینه‌های مختلف به ویژه در زمینه پارلمانی مذاکرات نسبتاً پیوسته‌ای با هم داشته‌‌اند.

وی با ابراز خرسندی از سفر به ترکیه و دیدار دوستان پارلمانی‌اش در این کشور افزود:‌ پارلمان ایران و ترکیه دو پارلمان پرقدرت و مهم در منطقه هستند و از گذشته نیز با هم مراوده نزدیکی داشته‌ایم.

رئیس مجلس گفت: ایران و ترکیه درباره مسائل مختلف منطقه‌ای در سطح پارلمان به ویژه در قالب اتحادیه بین‌المجالس و بین‌المجالس اسلامی همکاری‌های خوبی داشته‌اند.

لاریجانی افزود:‌بعد از تغییراتی که در ترکیه از نظر پارلمان افتاد این نخستین سفری است که به دعوت همتای ترک خود به این کشور دارم.

وی ادامه داد: در این سفر در زمینه مسائل اقتصادی و همچنین مسائل مهمی که در منطقه در حال وقوع است مذاکره خواهیم داشت.

رئیس مجلس در پایان با بیان اینکه در جریان سفر دو روزه خود به ترکیه با مقامات بلندپایه این کشور دیدار خواهد داشت، تصریح کرد: مسائل مورد بحث ما در این سفر همکاری‌های دوجانبه و رایزنی و همفکری در خصوص مسائل مهم منطقه خواهد بود و برنامه‌های فشرده‌ای خواهیم داشت.

لاریجانی همچنین شامگاه چهارشنبه بیست و یکم دی‌ماه در ضیافت شام سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا شرکت کرد.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

قانون‌مند شدن جلب مشارکت‌های مردمی در هفته شوراها

چهارشنبه 21 دی 1390   11:51 ب.ظ

در گفت‌وگو با فارس "برنامه‌های هفته شوراهای آموزش و پرورش" تشریح شد:
قانون‌مند شدن جلب مشارکت‌های مردمی در هفته شوراها

خبرگزاری فارس: معاون سازمان مدارس غیر دولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده به تشریح برنامه‌های هفته شوراهای آموزش و پرورش پرداخت و گفت: قانون‌مند کردن جلب مشارکت‌های مردمی در شوراها یکی از برنامه‌های این هفته است.

خبرگزاری فارس: قانون‌مند شدن جلب مشارکت‌های مردمی در هفته شوراها

حسن شربت‌دار، معاون سازمان مدارس غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: این سند یکی از بهترین اقدامات انجام شده در راستای تغییر ساختار نظام آموزشی است.
 
وی افزود: از آنجایی که استاندار، فرماندار، بخشدار، نمایندگان انجمن اولیا و مربیان و مدیران مدارس عضو شوراهای آموزش و پرورش هستند، این شورا بهترین مکان برای اعمال سیاست‌ها و تحولات آموزش و پرورش است.
 
*اعزام معاونان و نمایندگان وزیر آموزش و پرورش به تمام مناطق کشور

معاون سازمان مدارس غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده گفت: سعی داریم در هفته شوراهای آموزش و پرورش که از 24 دی در سراسر کشور آغاز می‌شود، فضایی را ایجاد کنیم که جلب مشارکت‌های مردم در شوراهای آموزش و پرورش قانون‌مند شود.

شربت‌دار به تشریح برنامه‌های هفته شوراهای آموزش و پرورش پرداخت و ادامه داد: اعزام معاونان و نمایندگان وزیر آموزش و پرورش به تمامی مناطق کشور، یکی از برنامه‌های این شورا به شمار می‌رود؛ از این افراد خواسته شده است که قانون‌مند شدن جلب مشارکت‌های مردمی را به تمامی استان‌ها اعلام کنند. 

*ارزیابی عملکرد شوراهای آموزش و پرورش

وی برگزاری همایش شوراها‌ی آموزش و پرورش با دستورجلسه تحول بنیادین و تغییر ساختار و مشارکت جدی مردم و خانواده را از دیگر برنامه‌های این هفته بیان کرد.

معاون سازمان مدارس غیر دولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده، ارزیابی عملکرد شوراهای آموزش و پرورش را یکی دیگر از برنامه‌های هفته شوراها بیان کرد و اظهار داشت: در این هفته بهترین شورا‌های آموزش و پرورش انتخاب و معرفی خواهند شد.

*قرائت پیام وزیر آموزش و پرورش و وزیر کشور در تمام مدارس

شربت‌دار اضافه کرد: قرائت پیام مشترک وزیر آموزش و پرورش و وزیر کشور در مدارس از دیگر برنامه‌های هفته شوراهای آموزش و پرورش است ضمن اینکه برگزاری نشست صمیمی شوراها با وزیر آموزش و پرورش در مشهد مقدس از دیگر برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به شمار می‌رود.

معاون سازمان مدارس غیر دولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده بیان داشت: در خصوص مشارکت عملی شوراها در اجرای سیاست‌های کلی آموزش و پرورش برای استان‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم و بر اساس روز شمار این هفته، اعضای شوراها در راستای جلب مشارکت‌های مردمی در مدارس حضور پیدا خواهند کرد.
انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

قاسم بخشی مستند شهید طهرانی‌مقدم را می‌سازد

چهارشنبه 21 دی 1390   11:51 ب.ظ

در گفت‌وگو با فارس عنوان شد
قاسم بخشی مستند شهید طهرانی‌مقدم را می‌سازد

خبرگزاری فارس: قاسم بخشی از تولید مستندی درباره سردار شهید طهرانی‌مقدم در صورت قطعی شدن قراردادها خبر داد.

شهید طهرانی‌مقدم، پدر موشکی ایران
شهید طهرانی‌مقدم، پدر موشکی ایران
-------------------------------

«قاسم بخشی» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره تازه‌ترین فعالیت مستندسازی خود، گفت: اگر قراردادها تا هفته آینده آماده شود، تولید مستندی با محوریت دفاع مقدس و در خصوص شخصیت سردار شهید طهرانی‌مقدم را شروع می‌کنم.
وی در ادامه افزود: این مستند ۶۰ دقیقه‌ای به سفارش شبکه واحد مرکزی خبر تولید می‌شود و با قطعی شدن قراردادها، جزئیات آن را اعلام می‌کنم.
انتهای پیام/ی


نوشته شده توسط : ramin h

نور‌محمدی موسیقی «تنها‌تر از من» را نواخت

چهارشنبه 21 دی 1390   11:50 ب.ظ

نور‌محمدی موسیقی «تنها‌تر از من» را نواخت

خبرگزاری فارس: «نیما نور‌محمدی» موسیقی متن فیلم سینمایی ویدیویی «تنها‌تر از من» به کارگردانی عباس خواجه‌وند را ساخت‌.

خبرگزاری فارس: نور‌محمدی موسیقی «تنها‌تر از من» را نواخت

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، «نیما نور‌محمدی» موسیقی متن فیلم سینمایی ویدیویی «تنها‌تر از من» با عنوان قبلی ‌«پنجره» را ساخت‌.
تیتراژ پایانی ‌و آنوس فیلم با صدای «فرزاد فرزین» ساخته شده ‌است. با پایان یافتن مراحل ‌فنی، این فیلم برای گرفتن پروانه نمایش ‌به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل می‌گردد.
در این فیلم فرید ولی‌زاده در نقش پژمان، فریبا نادری در نقش سحر، الیزابت امینی در نقش ناهید، شیما جبرائیلی‌پور در نقش پروین و مهدی امینی‌خواه در نقش ساسان ایفاگر نقش‌های اصلی هستند.  
موضوع فیلم «تنها تر از من» بیماری ایدز و دوره پنجره (پیشگیری قبل از پیدایش) است.
قصه فیلم راجع به دکتر پژمان است که هنوز چند ساعت از ازدواجش نگذشته که نا‌‌خواسته در اثر حادثه‌ای به ویروس HIV آلوده می‌شود و ...

عوامل اصلی فیلم عبارتند از: تهیه‌کننده: فوژان فیلم، ‌نویسنده: کیانوش اسلامی، تدوین: محمد‌علی حیدری، مدیر تصویربرداری: محمود اکبری‌پرست، صدابردار: محمد قمی، صداگذار: حسین وفایی، طراح گریم: سمیر بخشی، عکاس و تصویربردار پشت صحنه: مهدی توسلی، احمد سیفی‌پور،  طراح صحنه و لباس: امیر رضایی،  مدیر تولید: مهدی نکونام، روابط عمومی: فوژان، جانشین تهیه و تولید: وحیده بخشی، امور پزشکی فرهاد بیاشاد (شفا تشخیص)، کارشناس و مشاوران پزشکی: عباس صداقت و پندار نوایی.
مهرداد فلاحتگر، سوگل خالقی، سهیل تاکی، علیرضا فراهانی و سونیا اسپهرم سایر بازیگران این فیلم هستند.
انتهی پیام/ی


نوشته شده توسط : ramin h

۲۰ درصد کارتن‌خواب‌ها زن هستند/ ۸۰ درصد بی‌خانمان‌ها شهرستانی‌‌اند

چهارشنبه 21 دی 1390   11:50 ب.ظ

معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه و مشارکت اجتماعی در گفت‌وگو با فارس:
۲۰ درصد کارتن‌خواب‌ها زن هستند/ ۸۰ درصد بی‌خانمان‌ها شهرستانی‌‌اند

خبرگزاری فارس: معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه و مشارکت اجتماعی با بیان اینکه ۱۵ تا ۲۰ درصد کارتن‌خواب‌ها زن هستند، گفت: ۸۰ درصد بی‌خانمان‌ها شهرستانی‌ هستند.

خبرگزاری فارس: ۲۰ درصد کارتن‌خواب‌ها زن هستند/ ۸۰ درصد بی‌خانمان‌ها شهرستانی‌‌اند

رضا جاگیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس؛ با تأکید بر این موضوع که کارتن‌خوابها را از سطح شهر جمع‌آوری می‌کنیم، گفت: روزانه به طور متوسط 100 کارتن‌خواب را از سطح شهر جمع‌آوری می‌کنیم.

معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه و مشارکت اجتماعی با تأکید بر این موضوع که اکثر بی‌خانمان‌ها آقا هستند، گفت: 15 تا ۲۰ درصد بی‌خانمان‌ها خانم است.

وی با بیان اینکه بی‌خانمان‌ها اتباع بیگانه نیستند، گفت: بیش از ۸۰ درصد بی‌خانمان‌ها در تهران شهرستانی هستند.

همچنین زارع صفت مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران درباره کارتن‌خواب‌ها گفت: با ورود فصل پائیز و زمستان ورود افراد به گرمخانه‌ها ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش می‌یابد که بیش از ۹۰ درصد آنها افرادی هستند که به صورت داوطلبانه به گرم‌خانه‌ها مراجعه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تعارضاتی است که در امر رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی وجود دارد، گفت: بخش عمده آسیب‌دیدگان از پدیده اعتیاد رنج می‌برند و در خصوص ارائه خدمات به این افراد به گونه‌ای است که به مراکز ترک اعتیاد معرفی می‌شوند و شهرداری بخش قابل توجهی از هزینه این افراد را متقبل می‌شوند.

زارع‌صفت بیان داشت: افرادی که نیاز به حضور تمام وقت داشته باشند به سامان‌سراها منتقل می‌شوند.

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی یادآور شد: طی مدت گذشته افرادی به مدت ۲ سال در مراکز نگهداری می‌شدند چراکه سازمان مربوطه توان نگهداری این افراد را ندارد. شهرداری مسئولیت نگهداری افراد آسیب دیده را قانوناً ندارد و باید دستگاه‌های مربوطه در این خصوص اقدام کند.

وی یادآور شد: با توجه به وضعیت رو به رشد بی‌خانمان‌ها و روند اعتیاد باید پیگیری امکانات برای افراد آسیب دیده محیاء ‌شود.
انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

جلسە مشترک سران سە قوە عراق/ برگزاری کنگره ملی در آینده نزدیک

چهارشنبه 21 دی 1390   11:50 ب.ظ

جلسە مشترک سران سە قوە عراق/ برگزاری کنگره ملی در آینده نزدیک

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور عراق در دیدار با نخست وزیر و رئیس پارلمان این کشور بر لزوم برگزاری کنگرە ملی با مشارکت همە جناح های سیاسی در آیندەای نزدیک تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: جلسە مشترک سران سە قوە عراق/ برگزاری کنگره ملی در آینده نزدیک

بە گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد  ، "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق در دیدار با "نوری المالکی" نخست وزیر و "اسامە النجیفی" رئیس پارلمان این کشور ، بر لزوم برگزاری کنگره ملی با حضور همە جریانهای سیاسی عراق تاکید کردند.

بر اساس بیانیە دفتر اطلاع رسانی ریاست جمهوری عراق که نسخەای از آن در اختیار خبرنگار خبرگزاری فارس قرار گرفتە ، آمدە است: آقای طالبانی در این نشست دربارە بحران سیاسی کشور با آقای المالکی و النجیفی بحث و تبادل نظر کردە است.

رئیس جمهور عراق همچنین اعلام کردە کنگرە ملی این کشور در آیندەای نزدیک با مشارکت همە گروههای سیاسی برگزار خواهد شد.

پیش از این بسیاری از جناح های سیاسی عراق از جملە جریان صدر، ائتلاف ملی، العراقیه و کُردها از برگزاری کنگره ای ملی برای حل بحران و مشکلات کنونی عراق استقبال کرده بودند و آن را تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی دانسته بودند.

انتهای پیام/++


نوشته شده توسط : ramin h

توافق شیخ‌الازهر و هنیه با برگزاری کنفرانس بین‌المللی قدس در قاهره

چهارشنبه 21 دی 1390   11:50 ب.ظ

توافق شیخ‌الازهر و هنیه با برگزاری کنفرانس بین‌المللی قدس در قاهره

خبرگزاری فارس: شیخ الازهر روز گذشته پذیرای نخست وزیر فلسطین بود، دو طرف در این دیدار بر برگزاری کنفرانسی بین المللی – اسلامی درباره قدس در قاهره و تحت اشراف و نظارت الازهر به توافق رسیدند.

خبرگزاری فارس: توافق شیخ‌الازهر و هنیه با برگزاری کنفرانس بین‌المللی قدس در قاهره

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، "احمد طیب" روز گذشته در الازهر با "اسماعیل هنیه" که برای سفری چند روزه راهی مصر شده بود، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار شیخ الازهر با نخست وزیر دولت حماس در نوار غزه بر سر موضوعات و قضایای مختلفی از جمله قدس اشغالی و اقدامات رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی این شهر و همچنین مسجد الاقصی و پرونده آشتی ملی فلسطینیان به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در این دیدار هنیه تاکید کرد که با جدیت در صدد تحقق آشتی ملی فلسطینیان براساس تحقق خواسته‌های و حقوق بر حق ملت فلسطین هستیم.

نخست وزیر دولت مردمی حماس از نقش و مواضع الازهر در حمایت از قضیه فلسطینی و نقش سرویس‌های اطلاعاتی مصر در به ثمر نشاندن توافقنامه مبادله اسرا تقدیر و تشکر کرد.

اسماعیل هنیه در ادامه با تاکید بر ادامه مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست گفت: پرونده مقاومت تا آزادی سراسر خاک فلسطین از چنگال اشغالگران جزو اصول ثابت و غیر قابل تغییر ملت فلسطینی است.

در مقابل احمد طیب نیز تاکید کرد که حق مشروع ملت فلسطینی است که شریعت اسلام و میثاق‌ها و معاهده‌های بین المللی بر آن تاکید داشته و باید تا ازادی قدس شریف و آزادی کامل فلسطین همچنان گزینه اول مطرح در عرصه فلسطینی باشد.

شیخ الازهر بر اتحاد و یکپارچگی گروه‌ها و جریان‌های مختلف فلسطینی و کنار نهادن اختلافات و تمرکز تلاش‌ها و اقدامات بر مقابله با دشمن صهیونیستی و همچنین مقابله با سیاست‌های یهودی سازی قدس و الاقصی تاکید کرد.

هنیه و طیب در این دیدار بر برگزاری کنفرانسی بین المللی – اسلامی درباره قدس در قاهره و تحت اشراف و نظارت الازهر با هدف بررسی راه‌های مقابله با یهودی سازی قدس و دیگر مقدسات اسلامی در فلسطین به توافق رسیدند.

اسماعیل هنیه بعد از ظهر دوشنبه پس از سفری 5 روزه به تونس وارد قاهره پایتخت مصر شده بود.

انتهای پیام/++


نوشته شده توسط : ramin h

تسلیم سلاح‌های اهدایی ترکیه به لیبی توسط قطر

چهارشنبه 21 دی 1390   11:50 ب.ظ

تسلیم سلاح‌های اهدایی ترکیه به لیبی توسط قطر

خبرگزاری فارس: هواپیماهای "سی 17" نیروی هوایی قطر وابسته به نیروهای مسلح این کشور تجهیزات امنیتی – تسلیحاتی اهدایی ترکیه به وزارت داخلی لیبی را طی دو مرحله پرواز، از شهر استانبول ترکیه به شهر مصراته در لیبی منتقل کردند.

خبرگزاری فارس: تسلیم سلاح‌های اهدایی ترکیه به لیبی توسط قطر

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، نیروهای مسلح قطر اقدام به انتقال تسلیحات و تجهیزات نظامی کردند که دولت ترکیه آن را به وزارت داخلی لیبی اهدا کرده بود.

هواپیماهای "سی 17" نیروی هوایی قطر وابسته به نیروهای مسلح این کشور تجهیزات امنیتی – تسلیحاتی اهدایی ترکیه به وزارت داخلی لیبی را طی دو مرحله پرواز این تجهیزات را از شهر استانبول ترکیه به شهر مصراته در لیبی منتقل کردند.

انتقال این تسلیحات به لیبی به توصیه کمیته بین المللی "دوستان لیبی" (اصدقاء لیبیا) صورت می‌گیرد، که اکتبر گذشته در دوحه قطر تشکیل جلسه داده و بر حمایت از دولت جدید لیبی و تلاش‌های امنیتی شورای انتقالی تاکید کرده بود.

قطر از جمله کشورهای عربی است که در انقلاب مردم لیبی جهت سرنگونی رژیم معمر قذافی، دیکتاتوری سابق لیبی دخالت‌های آشکاری در این کشور داشت و در مواردی موجبات اعتراض مردم لیبی را فراهم آورده بود.

انتهای پیام/++


نوشته شده توسط : ramin h

افزایش 18.8 درصدی مرگ ناشی از سوختگی در سیستان و بلوچستان

چهارشنبه 21 دی 1390   11:50 ب.ظ

مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان خبر داد
افزایش 18.8 درصدی مرگ ناشی از سوختگی در سیستان و بلوچستان

خبرگزاری فارس: مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: مرگ ناشی از سوختگی در 8 ماهه سال‌جاری نسبت به سال گذشته از 18.8 درصد رشد برخوردار بوده است.

خبرگزاری فارس: افزایش 18.8 درصدی مرگ ناشی از سوختگی در سیستان و بلوچستان

رضا عبدی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: در هشت ماهه امسال 82 نفر بر اثر سوختگی در استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده‌اند.
وی ادامه داد: این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل که 69 نفر بر اثر سوختگی جان باخته بودند، 18.8 درصد افزایش یافته است.
عبدی بیان کرد: 34 نفر از فوتی‌های ناشی از سوختگی در این استان در هشت ماهه امسال مرد و 48 نفر زن بودند.
مدیرکل پزشکی قانونی سیستان‌ و بلوچستان ادامه داد: بیشترین آمار مرگ ناشی از سوختگی با 14 فوتی فروردین و آبان‌ماه و کمترین آن با سه فوتی در مرداد ثبت شده است.
عبدی گفت: در آبان امسال هشت مرد و شش زن بر اثر سوختگی جان باخته‌اند.
وی در ادامه از کاهش مرگ ناشی از مسمومیت با گاز خبر داد و گفت: در هشت ماهه امسال تنها یک مرد بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید‌کربن در استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داد در حالیکه این رقم در مدت مشابه سال قبل دو نفر شامل یک مرد و یک زن بود.
وی خاطر نشان کرد:  این استان بعد از هرمزگان و بوشهر در کنار خراسان جنوبی کمترین آمار گاز گرفتگی در هشت ماهه امسال را دارد.
انتهای پیام/خ۳۰/گ2000


نوشته شده توسط : ramin h

کتاب 'دانشجو بیدار است' منتشر شد

چهارشنبه 21 دی 1390   11:49 ب.ظ

به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم
کتاب 'دانشجو بیدار است' منتشر شد

خبرگزاری فارس: کتاب 'دانشجو بیدار است' با محوریت منشور مطالبات رهبری از تشکل‌های دانشجویی منتشر شد.

خبرگزاری فارس: کتاب 'دانشجو بیدار است' منتشر شد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم کتاب 'دانشجو بیدار است ' با محوریت منشور مطالبات رهبری از تشکل‌های دانشجویی را منتشر کرد.

این کتاب که در قالب 12 فصل منتشر شده است، منشور کامل مطالبات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) از تشکل‌های دانشجویی را در بر می‌گیرد.

مطالبه‌گری، بینش سیاسی، معرفت افزایی، آزاد اندیشی، اهداف، مصادیق و خصوصیات جنبش دانشجویی از جمله فصل‌های این کتاب هستند.
انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

تهران حامی اصلی روند سیاسی عراق است

چهارشنبه 21 دی 1390   11:49 ب.ظ

سفیر ایران در دیدار با طالبانی:
تهران حامی اصلی روند سیاسی عراق است

خبرگزاری فارس: "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق در اقامتگاە خود در شهر بغداد دیشب از "حسن دانایی فر" سفیر ایران در عراق استقبال کرد.

خبرگزاری فارس: تهران حامی اصلی روند سیاسی  عراق است

بە گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد ، دفتر اطلاع رسانی ریاست جمهور عراق با انتشار بیانیەای اعلام کرد: شامگاە گذشتە "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق در اقامتگاە خود در شهر بغداد از "حسن دانایی فر" سفیر ایران در عراق استقبال کرد.

در این بیانیە کە نسخەای از آن در اختیار خبرنگار خبرگزاری فارس قرار گرفتە، آمدە است: در این دیدار دو طرف بر لزوم گسترش روابط سیاسی ، اقتصادی و دیپلماتیک تهران_بغداد تاکید کردەاند.

سفیر ایران نیز ضمن اعلام آمادگی تهران برای گسترش روابط همە جانبە با بغداد ، بر حمایت همە جانبە ایران از روند سیاسی عراق تاکید کرد.

انتهای پیام/++


نوشته شده توسط : ramin h

صعود رئال مادرید با برتری برابر مالاگا/ در انتظار یک ال‌کلاسیکوی دیگر

چهارشنبه 21 دی 1390   11:49 ب.ظ

دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی اسپانیا
صعود رئال مادرید با برتری برابر مالاگا/ در انتظار یک ال‌کلاسیکوی دیگر

خبرگزاری فارس: در اولین شب از دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی اسپانیا، سه تیم رئال مادرید، میراندس و رئال مایورکا جواز صعود گرفتند.

خبرگزاری فارس: صعود رئال مادرید با برتری برابر مالاگا/ در انتظار یک ال‌کلاسیکوی دیگر

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته تیم فوتبال رئال مادرید که در بازی رفت مقابل مالاگا به پیروزی سخت 3 بر 2 دست یافته بود، این بار در خانه مالاگا با تک گل دقیقه 72 کریم بن زما به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد.

در این دیدار آربلوا مدافع رئال مادرید در دقیقه 88 با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد تا یکی از 2 ال کلاسیکودربی محتمل را از دست داده باشد.

جدال دو تیم میراندس و راسینگ سانتاندر نیز با تساوی یک بر یک به پایان رسید که با توجه به برتری 2 بر صفر میراندس در بازی رفت شاهد صعود این تیم دسته سومی به مرحله یک چهارم نهایی بودیم.

در این بازی مونیتیس 35 برای راسینگ و اینفانته (72 پنالتی) برای میراندس موفق به گلزنی شدند.

در دیگر بازی شب گذشته رئال مایورکا و با نتیجه 6 بر یک از سد رئال سوسیه داد گذشت. در این دیدار کاسترو 34 و 40، حماد 35 و 59، نونیس 37 و آلفارو 53 برای مایورکا گلزنی کردند و تک گل سوسیه داد را نیز ایفران در دقیقه 16 به ثمر رساند.

همچنین بارسلونا فردا شب به مصاف اوساسونا می‌رود. این تیم در بازی رفت 4 بر صفر یاران نکونام را شکست داده است. نکته جالب اینکه در صورت صعود بارسلونا، این تیم در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف رئال مادرید می‌رود. طبق اعلام فدراسیون فوتبال اسپانیا قرار است مرحله یک چهارم نهایی چهارشنبه 28 دی برگزار شود.
انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

مهمترین عناوین برخی روزنامه‌های صبح امروز کشور

چهارشنبه 21 دی 1390   11:49 ب.ظ

مهمترین عناوین برخی روزنامه‌های صبح امروز کشور

خبرگزاری فارس: برخی روزنامه‌های صبح امروز کشور مهمترین عناوین خود را به موضوعات زیر اختصاص دادند.

خبرگزاری فارس: مهمترین عناوین برخی روزنامه‌های صبح امروز کشور

* هفت‌صبح
ـ جریمه‌های سنگین برای حمل‌ و فروش تجهیزات ماهواره
ـ با ارزان‌ترین روش دسترسی به اینترنت آشنا شوید
ـ جشنواره سی‌ام در دست نسل سوم

* دنیای اقتصاد
ـ تصویب دو فوریت طرح ممنوعیت افزایش شدید قیمت حامل‌های انرژی؛ فاز دوم یارانه به مانع خورد؟
ـ تحکیم اتحاد ایران با ونزوئلا
ـ افزایش نرخ سود سپرده‌های ارزی
ـ بازار طلا در روز گذشته هیجانی شد؛ پرواز سکه در بازار تهران

* جام‌جم
ـ بررسی صلاحیت‌ها موضوع داغ مجلس
ـ بیمارستان‌‌های دولتی در انتظار ویزیت دولت
ـ چاوز: آمریکا از اشاعه الگوی ایرانی در جهان می‌ترسد
ـ بیمارستان‌های دولتی در انتظار ویزیت دولت

* ایران
ـ یک روز پس از مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری انتخابات رقابتی رقم خورد؛ رد صلاحیت حامیان گفتمان احمدی‌نژاد
ـ طی سخنرانی در دانشگاه دمشق؛ اسد: طرف‌های عربی هیچ شناختی از دموکراسی ندارند
ـ معاون رئیس‌جمهور: بنزین یورو 5 هفته آینده به بازار می‌آید
ـ برسول خادم به کشتی برگشت

* همشهری
ـ بازگشت خاموش سفرای اروپایی به تهران
ـ اعلام نتایج بررسی هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس
ـ انتصابی که واکنش‌های مثبتی را در پی داشت؛ رسول خادم مدیر تیم‌های ملی کشتی شد
ـ پروژه‌های عمرانی در دستور کار شورای شهر

* کیهان
ـ درخواست ۲۰ بانک خارجی برای حضور در ایران
ـ بشار اسد: پاسخ ما به تروریست‌ها مشت آهنین است
ـ از سوی هیئت‌های اجرایی انجام شد؛ تایید صلاحیت بیش از ۷۰ درصد داوطلبان در تهران
ـ حمله افراد مسلح در سوریه به ناظران اتحادیه عرب

* جمهوری اسلامی
ـ باز هم افزایش واردات؛ مدیر کل ثبت سفارش توسعه تجارت ایران خبر داد؛ ثبت سفارش ۹۰ میلیارد دلار واردات در سال جاری
ـ رد صلاحیت گسترده نمایندگان توسط هیئت‌های اجرایی
ـ مجلس مجازات قاچاق کالا را تعیین کرد
ـ ده‌ها کشته و زخمی در انفجار بمب در منطقه «خیبر» پاکستان

* حمایت
ـ لاریجانی: نفوذ قدرت، انتخابات را تهی می‌کند 
ـ  خبرهای ضد و نقیض از رد صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس نهم؛ نامه‌های وزارت کشور منتقدان دولت را شوکه کرد
ـ حمایت 219 نماینده از بیانات مقام معظم رهبری
ـ کادوهای فانتزی در انتظار جوانان دم‌بخت

* جهان صنعت
ـ برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها مصوب شد؛ سد مجلس بر گرانی حامل‌های انرژی
ـ فروشنده‌ها از مردم دلار می‌خواهند؛ بازار مواد‌غذایی در تب ارز می‌سوزد
ـ جاسبی می‌رود یا می‌ماند؛ دانشگاهی با آزادی‌های مشروط
ـ رد صلاحیت ۴۰ نماینده از سوی وزارت کشور

* گسترش صنعت
ـ پس از کشف گاز در میدان سردار جنگل نوبت به نفت رسید؛ گنج ۷ میلیارد بشکه‌ای
ـ 280 میلیارد تومان برای بازنشستگان فولاد
ـ رقابت نفسگیر خودروهای داخلی با مونتاژی‌ها

* تفاهم
ـ با تصویب مجلس قیمت حامل‌های انرژی مشخص شد؛ حداکثر افزایش ۲۰ درصد
ـ تقاضای ۲۰ بانک خارجی از ایران
ـ ارائه کد اقتصادی جدید از بهمن‌ماه
ـ خودرو در لیست کالاهای وارداتی لوکس قرار نگرفت

* شرق
- عسگراولادی در گفتگو با شرق: تعلل دولت در ساماندهی نرخ ارز
- اسد به سوری‌ها وعده سه ماه آینده را داد؛ رفراندوم قانون اساسی
- رهبر جدید با اقدام تبلیغی آغاز کرد؛ عفو گروهی از زندانیان کره شمالی
- گفتگو با حسین شاه‌حسینی درباره تختی؛ مصدق کشتی‌"یران
- دلار روی ۱۷۳۰ تومان؛ شایعه یا واقعیت؟ دلار تقلبی به بازار آمد

* تهران امروز
- هشدار به خریداران سکه و ارز؛ دلار تقلبی در بازار
- آغاز فعالیت فردو؛ واکنش خصمانه غرب؛ سلطانیه: فعالیت‌های این سایت از دو سال پیش تحت نظارت آژانس قرار داشته است
- رد صلاحیت گسترده منتقدان دولت
- تقدیر شورای شهر از ۴ پروه شاخص؛ دانشجو:‌تلاش شهرداری در پیاده‌راه سازی جای تشکر دارد

* سیاست روز
- نمایندگانی که رد صلاحیت شدند؛ چه کسانی تایید شدند؟
- بشار اسد ضمن هشدار به اتحادیه عرب و غرب؛ با اراده ملت بر فتنه‌سازان پیروز می‌شویم
- فرمول نگهداری از پیاد‌ه‌روهای شهر تهران چیست؟
- چاوز: مستکبران از اشاعه الگوی ایرانی در جهان هراس دارند

* وطن امروز
- علامت سوال روی صندلی جاسبی
- بشار اسد در دانشگاه دمشق: اتحادیه عرب آینه وضعیت شرم‌اور امروز اعراب است
- فرمانده کل ناجا خبر داد؛ راه اندازی دفاتر کارآگاهان خصوصی در تهران
- مسی طلایی‌ترین استعداد فوتبال پس از مارادونا؛ عصر مسی زوئیک

* ملت ما
- علی مطهری به بهانه عدم التزام به اسلام، قانون اساسی و ولایت فقیه رد صلاحیت شد؛ رد صلاحیت گسترده نمایندگان منتقد دولت
- حسن روحانی در دیدار با سفیر ترکیه در تهران؛ شیوه سیاسی گذشته دمشق، قابل دوام نیست
- احمدی‌نژاد: از پیشرفت ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید
- سخنگوی آژانس؛ تاسیسات فردو تحت نظارت و کنترل آژانس است

* جوان
- کاهش ۲۳ درصدی رد صلاحیت‌ها به رغم تنوع فهرست نامزدها
- گفتگوی جوان با سخنگوی وزارت امور خارجه؛ قبول ندارم منفعل هستیم کجا مماشات کردیم؟!
- حمایت ۸ صنف سینمایی از انحلال خانه سینما
- بشار اسد: شکست سوریه شکست مقاومت است نمی‌گذاریم

* بانی فیلم
- انتقاد شدید وزیر ارشاد از بیانیه ۹ سینماگر
- انحام همزمان تدوین، صداگذاری و ساخت موسیقی؛ فیلم سینمایی «محرمانه تهران» تمام می شود
- سیر و سرکیه سریال نوروزی شبکه ۲ شد
- معرفی ۲۶ فیلم حاضر در بخش مسابقه سینمای ایران

* مردم‌سالاری
- نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در دیدار سفیر ترکیه؛ شیوه سیاسی گذشته سوریه قابل دوام نیست
- پاسخ تند بشاراسد به سران عرب؛ دولت فراگیر تشکیل خواهم داد
- صالحی به آنکارا سفر می‌کند
- رییس اتاق بازرگانی ایران و چین؛ تورم واقعی ۴۰ درصد است
- دبیر‌کل حزب مردم‌سالاری: اگر اصولگرایان به وحدت هم برسند استقبال از اصلاح طلبان بیشتر می‌شود

* رسالت
- عسگراولادی در گفتگو با مهر؛ انتخابات آینده رقابت منحرف و غیرمنحرف نیست
- استاندار تهران: رد صلاحیت شدگان زمانی کافی برای اعتراض دارند
- وزیر جهاد کشاورزی: ۸۱۴ میلیارد تومان به کشاورزان غرامت پرداخت شد
- احمدی‌نژاد: منطق نظام سرمایه‌داری توسل به زور است
- کواکبیان: موسوی و کروبی جزء اصلاح‌طلبان نیستند

* جهان اقتصاد
- نوسان نرخ ارز بر مهمترین بخش درمان کشور سایه افکنده است؛ اقتصاد دارو در سراشیبی سقوط
- صلاحیت مطهری، عباس‌پور، تهرانی‌فرد، قنبری، علیخانی و آجرلو تایید نشد؛ رد صلاحیت گسترده نمایندگان توسط هیات‌های اجرایی
- عضو هیات‌رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس؛ مسکن هم به کالای غیرقابل پیش‌بینی تبدیل شده است
- آمار رسمی واحدهای صنعتی مشکل‌دار اعلام شد؛ بیکاری ۴۱۰۸ نفر در شهرک‌های صنعتی پس از هدفمندی
انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

اسامی نمایندگان رد‌صلاحیت شده ‌درست نیست

چهارشنبه 21 دی 1390   11:49 ب.ظ

لاریجانی در آغاز جلسه علنی مجلس:
اسامی نمایندگان رد‌صلاحیت شده ‌درست نیست

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که اسامی که رسانه‌ها در مورد نمایندگان رد صلاحیت شده منعکس کردند، درست نیست.

خبرگزاری فارس: اسامی نمایندگان رد‌صلاحیت شده ‌درست نیست

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در ابتدای جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی و در طی درخواست تعدادی از نمایندگان برای بیان تذکر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر تذکر شما راجع به رد صلاحیت‌هایی است که در رسانه‌ها نوشته‌اند، ما بررسی کردیم و دیدیم برخی از این مطالب که در مورد نمایندگان در رسانه‌ها نوشته‌اند، اشتباه است.

وی افزود: بنده پیگیری کردم و دیدم این اعداد و ارقامی که نوشته شده، درست نیست و اسامی بعضی از آقایان نوشته شده که آنهم درست نیست؛ اگر موضوع تذکر نمایندگان همین است که ‌در مورد آن توضیح دادم.

رئیس مجلس همچنین گفت که نام آقای موسوی و دلخوش، به اشتباه به عنوان نماینده رد‌صلاحیت شده ذکر شد.

لاریجانی گفت که برخی از رسانه‌های این موضوع را یا عمداً نوشته‌اند و یا اشتباه کرده‌اند.
انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h