تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته دوم بهمن 1390

جستجو

 

شلیک گاز اشک‌آور داخل زندان در بحرین

چهارشنبه 12 بهمن 1390   11:00 ب.ظ

شلیک گاز اشک‌آور داخل زندان در بحرین

خبرگزاری فارس: ماموران امنیتی رژیم بحرین داخل زندان فعالان بحرینی که اعتصاب غذا کرده‌اند، گاز اشک‌آور شلیک کردند.

خبرگزاری فارس: شلیک گاز اشک‌آور داخل زندان در بحرین

به گزارش فارس، رئیس جمعیت جوانان حقوق بشر بحرین اعلام کرد که ماموران بحرینی در داخل زندان هم گاز اشک‌آور شلیک می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، "محمد المسقطی" تصریح کرد: نیروهای ضد شورش داخل زندان فعالانی که اعتصاب غذا کرده اند گاز اشک آور شلیک کردند.

المسقطی گفت: اعتصاب ادامه پیدا کرده است و حدود 150 نفر از بازداشت شدگان به اعتصاب غذا پیوسته اند.

از سوی دیگر "عبدالهادی الخواجه" یکی از فعالان مخالف بحرینی که دست به اعتصاب غذا زده اند، دیروز به بیمارستان منتقل شد.


نوشته شده توسط : ramin h

اخلاق حلقه گمشده رقابت‌های انتخاباتی/اتهامات شدید است

چهارشنبه 12 بهمن 1390   11:00 ب.ظ

/یادداشتی به بهانه اتهامات غیرمستند کاندیدا/
اخلاق حلقه گمشده رقابت‌های انتخاباتی/اتهامات شدید است

خبرگزاری فارس: انتخابات مجلس نهم جدا از اهمیت ویژه و نقش تعیین‌کننده‌ای که در آینده و سپهر سیاسی جمهوری اسلامی دارد شاید از منظر دیگری نیز دارای اهمیت ویژه و استراتژیکی است.

خبرگزاری فارس: اخلاق حلقه گمشده رقابت‌های انتخاباتی/اتهامات شدید است

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، عدم حضور موثر اصلاح‌طلبان که بی‌شک به دلیل سقوط سرمایه اجتماعی آنها، پس از فتنه 88  آن هم با شیبی بی‌سابقه بود شاید فرصتی مناسب برای رقابت منطقی و اخلاقی اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم برای روشن شدن وزن و جایگاه سیاسی آنهاست.

در این میان اما آنچه کمی سبب نگرانی است خارج شدن برخی از دوستان اصولگرا از دایره اخلاق در این رقابت است که در صورت تحقق آن شاید اثرات و تبعات آن سبب تضعیف کلیت جبهه حق شود.

با این پیش فرض اگر به صحنه رقابت‌های انتخاباتی در استان خراسان جنوبی نگاهی داشته باشیم به روشنی مشخص می‌شود که برخی از دوستان اصولگرا از فرصت پیش آمده یعنی عدم حضور چهره‌های مطرح اصلاح‌طلب برای یک رقابت اخلاقی و منصفانه استفاده نکرده‌اند، بلکه برای حذف برخی رقبای فرضی از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.

تهمت زدن، ایجاد شایعه و تخریب رقیب در بین برخی چهره‌های سیاسی استان این روزها به کالایی ارزان تبدیل شده که متاسفانه بیش از آنکه از سوی اردوگاه رقیب مورد استفاده قرار گیرد از سوی دوستان خودی به کار می‌رود.

در این میان آسان‌ترین و کم‌خرج‌ترین وصله که این روزها برخی سیاسیون برای حذف رقیب از صحنه به کار می‌برند وصله جریان انحرافی است. تهمتی که برای اثبات آن نه نیاز به تشکیل دادگاهی است و نه تفهیم اتهام. تنها لازمه آن تشخیص برخی رفقا در انحرافی بودن رقیب است.

گویا دوستان در این انگ زدن‌های غیراخلاقی حاضرند تمام سوابق و کارنامه‌های روشن هم فکرانشان را هم نادیده گرفته و صرف اینکه کاندیدای مورد نظرشان در فلان لیست یا بهمان جبهه قرار گیرد حاضرند سرمایه‌های انسانی  جریان اصولگرا را نیز ضایع کنند.

نکته تاسف‌بار آنکه گاهی این تهمت ها و تخریب‌ها محدود به جریان انحرافی نشده و بیم آن می‌رود کاندید اصولگرایی که در نقل و قول خود را متعلق به این جریان می‌داند متهم به ضدیت با نظام و انقلاب شود.

جالب‌تر آنجاست که به نظر می‌رسد برخی دوستان اصولگرا، خود و مجموعه‌های دور ورشان را اصولگرا دانسته و هرگونه تفسیر و تحلیل مخالف میل و نظرشان را انحرافی و باطل می‌دانند.

البته احتمال دیگری نیز در این میان نزدیک‌تر به واقعیت به نظر می‌رسد و آن اینکه برخی کاندیداهای احتمالی برای فرار از ارائه برنامه و راهکار روشن و مشخص و عملی برای حل مشکلات استان برای خارج کردن رقیب از صحنه، دیگران را منتسب به جریانات خاص فکری و سیاسی می‌کنند.

این البته زنگ خطری است که برای حل آن باید تمام جریانات سیاسی وفادار به نظام تلاش کنند تا خدای ناکرده از قبل آن آسیبی به اردوگاه بزرگ اصولگرایان وارد نشود.

------

یادداشت از کاج


نوشته شده توسط : ramin h

پنجمین همایش مدیران شرکت‌های ایرانگردی برگزار شد

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:59 ب.ظ

به میزبانی نوشهر
پنجمین همایش مدیران شرکت‌های ایرانگردی برگزار شد

خبرگزاری فارس: پنجمین همایش سراسری مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی به منظور ترویج آسان و ارزان‌سازی سفر در مجتمع ایرانگردی و جهانگردی چلندر نوشهر برگزار شد.

خبرگزاری فارس: پنجمین همایش مدیران شرکت‌های ایرانگردی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، این همایش عصر امروز با حضور 150 نفر از 65 هتل و مجتمع‌های جهانگردی و ایرانگردی 23 استان کشور در نوشهر برگزار شد.

مهم‌ترین برنامه‌های بازاریابی، عملکرد سفر کارت ملی، طریقه ارائه خدمات و تکنیک‌های بازاریابی، فروش و بودجه سال 91 از مواردی بود که در این همایش بحث و تبادل نظر شد.

این همایش امروز و فردا در مهمانسرای ایرانگردی و جهانگردی چلندر نوشهر ادامه داشته و از میهمانان ویژه آن مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، تامین اجتماعی، هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت هستند.

در این همایش معاون اجرایی هتل‌های کشور با اشاره به چگونگی فعالیت‌ها و بررسی آنها مواردی درباره درآمدزایی بیان کرد و گفت: درصد افزایش درآمد کمتر از هزینه است و باید در این باره چاره‌اندیشی شود.

نادر حسن‌زاده به ضرورت آموزش و تأثیر آن در ارتقای سطح کیفی خدمات واحدها به میهمانان اشاره و تاکید کرد: ارتقای سطح مهارت‌ها، دانش کارکنان، توانمند‌سازی منابع انسانی، آشنایی کارکنان با برنامه‌ها،استراتژی‌های کلان شرکت، ارتقای اخلاق حرفه‌ای، رعایت قوانین و استانداردها، فراهم کردن شرایط زنجیره آموزش برای همکاران و به طور همزمان از الزامات کارکنان و مدیران است.


نوشته شده توسط : ramin h

افتتاح 84 پروژه در گرگان

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:59 ب.ظ

فرماندار گرگان خبر داد
افتتاح 84 پروژه در گرگان

خبرگزاری فارس: فرماندار گرگان از افتتاح 84 پروژه با اشتغالزایی 870 نفر در ایام‎الله دهه فجر در شهر گرگان خبر داد.

خبرگزاری فارس: افتتاح 84 پروژه در گرگان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، جعفر گرزین عصر امروز در مراسم افتتاحیه متمرکز پروژه‎های دهه فجر که در کانون فکری پرورشی شهر گرگان برگزار شد، اظهار داشت: دهه فجر زمینه ناکامی دشمنان را ایجاد و بستر امید، نشاط و شادابی را برای ملت ایران فراهم ساخت و باعث شد که ایران اسلامی با همه تهدیدها و تحریم‎ها امروز دراوج عزت و استقلال قرار گیرد.

وی افزود: امروز به برکت انقلاب، ایران اسلامی از عظمت و توسعه چشمگیری برخوردار است و افتتاح پروژه‎های دهه فجر روایتی بر این همه افتخار است که هر سال نیز بر تعداد آنها افزوده می‎شود.

گرزین با اشاره به اینکه 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات دولتی و خصوص در سطوح مختلف وارد چرخه اقتصادی شهر گرگان شده است، تصریح کرد: افتتاح مرغداری 90 هزار قطعه‎ای در شش سالن 15 هزار تایی، افتتاح پروژه مجتمع فرهنگی در خیابان امام رضا(ع) با اعتبار 800 میلیون تومان، افتتاح تکمیل تجاری پارکینک طبقاتی نعلبندان و افتتاح مرغداری 60 هزار قطعه‎ای شرکت رادمرغ گلستان از جمله پروژه‎های افتتاحیه دهه فجر شهرستان گرگان است.

فرماندار گرگان افتتاح کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان را که با حضور استاندار افتتاح و مراسم متمرکز پروژه‎های دهه فجر نیز در این مجتمع فرهنگی برگزار شده را از دیگر پروژه‎های دهه فجر شهرستان گرگان برشمرد و اذعان داشت: این پروژه با 2 میلیارد تومان اعتبار که 300 میلیون آن اهدایی خیر است ساخته شده است و امکانات زیادی را برای توسعه فکری و فرهنگی کودکان و نوجوانان را فراهم خواهد ساخت.

وی با اشاره به اینکه این مجتمع فکر قابل بهره‎برداری است، تصریح کرد: تمام فازهای این مجتمع به اتمام رسیده است و امکانات فراوانی را در خود جای داده است و تنها رصدخانه این مجتمع است که به دنبال ساخت آن هستیم که نیاز به اعتبار 250 میلیون تومانی دارد که انتظار داریم استاندار گلستان مساعدت لازم را در این خصوص داشته باشد.

گرزین افتتاح مرکز جهادکشاورزی نوده ملک، کلنگ‎زنی آبرسانی به گرگان از محور فاضل‎آباد، کلنگ‎زنی کتابخانه عمومی شهر جلین، افتتاح آبنما و بهسازی میدان شهرداری، بازگشایی مسیر بلوار بهزیستی تا هزار پیچ و کلنگ‎زنی مجتمع فرهنگی هنری شهدای ارتش گرگان را از دیگر پروژه‎های دهه فجر در شهرستان گرگان برشمرد.


نوشته شده توسط : ramin h

ایجاد استراحتگاه هنرمندان سالمند از سال آینده

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:59 ب.ظ

گزارش فارس از آیین افتتاحیه جشنواره سی‌ام فجر/3
ایجاد استراحتگاه هنرمندان سالمند از سال آینده

خبرگزاری فارس: معاون امور سینمایی وزارت ارشاد در آیین افتتاحیه سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از ایجاد استراحتگاه ویژه هنرمندان سالمند از سال آینده خبر داد.

خبرگزاری فارس: ایجاد استراحتگاه هنرمندان سالمند از سال آینده

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در آیین افتتاحیه سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر که ‌هم‌اکنون با اجرای محمدرضا شهیدی‌فر در حال برگزاری است، «جواد شمقدری» معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ایجاد استراحتگاه ویژه هنرمندان از سال آینده خبر داد.

 

به گزارش فارس، آیین افتتاحیه سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر هم‌اکنون با حضور جمع زیادی از مسئولان سینمایی و هنرمندان و دست‌اندرکاران سینمای ایران در حال برگزاری است.


نوشته شده توسط : ramin h

دیانت و بصیرت کاندیداها الگوی انتخاب ما باشد

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:58 ب.ظ

حداد عادل:
دیانت و بصیرت کاندیداها الگوی انتخاب ما باشد

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: باید نمایندگانی را به مجلس فرستاد که در دیانت، پاکی، بصیرت و درک آن‌ها شکی نداشته باشیم.

خبرگزاری فارس: دیانت و بصیرت کاندیداها الگوی انتخاب ما باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، غلامعلی حداد عادل عصر امروز در نخستین همایش جبهه متحد اصولگرایان استان فارس که در مسجد دانشگاه شیراز برگزار شد، با گرامیداشت دهه مبارکه فجر به خصوصیات دهه فجر امسال اشاره کرد و اظهار داشت: تقارن با آغاز ولادت پیامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق (ع) گرفتن جشن پیروزی انقلاب مردم کشورهای اسلامی همزمان با 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خودمان و قرار گرفتن در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این خصوصیات است.

وی حضور در صحنه انتخابات را به تبع حضور ما در عرصه انقلاب دانست و افزود: با انقلاب ما به نعمت اسلام رسیدیم چراکه ملت ما از شر کسانی آسوده شد که اعتنایی به خدا، پیامبر، دین و قرآن نداشتند.

عضو شورای داوری جبهه متحد اصولگرایان اداره کشور توسط امام راحل و مقام معظم رهبری را  از بزرگترین نعمت‌ها برشمرد و تصریح کرد: اختیار کشور ما به دست افراد خداپرست، خدادوست و خدا ترس است.

حداد عادل با اشاره به دیدار جوانان کشورهای اسلامی با مقام معظم رهبری اضافه کرد: این جوانان انقلابی آنچنان صمیمانه درد دل کردند که برای ایرانیان افتخارآمیز بود چراکه در هیچ کشوری اینچنین نیست که مردم مسلمان چنین اعتمادی به رهبر خود داشته باشند آنچنان که در این انقلاب اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به پیشرفت علمی، رشد دانشگاه‌ها، مقالات، صنعت و زمینه‌های دیگر در بعد از انقلاب بر قدردانی و ادای حق انقلاب تاکید کرد و گفت: انتخابات یکی از ایستگاه‌هایی است که باید مراقب باشیم حق انقلاب را ادامه کنیم چراکه یک فرصت تعیین کننده و تایثرگذار است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به برنامه‌های خارج برای انتخابات و ناراحتی آن‌ها نسبت به حضور مردم ما در صحنه خاطرنشان کرد: خارجی‌ها در هر کشوری که قصد دخالت دارند به نام دموکراسی وارد می‌شوند؛ در بحرین تشخیص دادند که خونریزی کنند و در جایی که از دست بشار اسد ناراحتند دم از دموکراسی می‌زنند.

حداد عادل با بیان اینکه مردم ایران با حضور میلیونی خود آمریکایی‌ها و غربی‌ها را ناکام گذاشتند ابراز داشت: دشمنان مانند انتخابات رئیس جمهوری سال 88 با تبلیغات به دنبال مایوس کردن مردم از شرکت در انتخابات هستند اما با مشاهده حضور چشم‌گیر مردم توطئه دیگری مبنی بر تقلب در انتخابات را رقم زدند.

وی با تاکید بر حضور پرشور و در پای صندوق‌های رای، جلب کردن توجه دیگران به ضرورت شرکت در انتخابات را یک وظیفه مهم دانست و افزود: مردم اعتماد خود را به اصولگرایان نشان دادند و بعد از تجربه تلخ سال‌های پس از 76 و مجلس ششم به این نتیجه رسیدند که در چه مسیری منسجم شوند.

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه انقلابی بودن بر وفق سیره امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری تعریف اصولگرایی است ادامه داد: در سال‌های اخیر اصولگرایی شرح داده شده و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز تهران منشور اصولگرایی را تنظیم کردند که این منشور در انتخابات سند ارزشی ما است تا نمایندگانی را انتخاب کنیم که انطباق حداکثری با این منشور داشته باشند.

حداد عادل با بیان اینکه جبهه متحد اصولگرایان ارتباط با روحانیت، فعالان سیاسی و توجه به خط قرمز را در دستور کار خود دارد اضافه کرد: اصولگرایان با توجه به این شرایط به انتخابات مجلس نهم وارد شده‌اند و در سراسر کشور این ساماندهی مورد استقبال قرار گرفته است.

وی بیان داشت: اختلاف سلیقه‌ای بین ما و برخی دوستان وجود دارد که سب شد جبهه پایداری و متحد اصولگرایی به عنوان دو نام اصولگرایی در انتخابات بر سر زبان‌ها باشد و ما سعی کردیم که این دو جبهه یکی شوند.

این مسئول بیان کرد: دوستان ما در جبهه پایداری  ترجیح دادند که با این نام فعالیت کننند اما باز هم به دنبال معرفی کاندیدای واحد در شهرستان‌ها و استان‌‌ها بودیم که در بسیاری از استان‌ها اتفاق افتاده است و در تهران تلاش می‌کنیم که در صورت ارائه دو فهرست، اشتراک داشته باشند.

حداد عادل با بیان اینکه بنا نداریم عرصه انتخابات به یک رقابت غیراخلاقی تبدیل شود بیان داشت: امروز ایران حساس‌تر از همیشه در نگاه جهانیان قرار گرفته و انتخابات یکی از صحنه‌هایی است که داوری بین‌المللی می‌شود.

وی ایران اسلامی را الگوی انقلاب‌های کشورهای اسلامی و موضع‌گیری کشور در عرصه سیاسی را اسلامی دانست و تصریح کرد: باید نمایندگانی را به مجلس فرستاد که در دیانت، پاکی، بصیرت و درک آن‌ها شکی نداشته باشیم.


نوشته شده توسط : ramin h

اختصاص 7 میلیارد و 400 میلیون تومان برای مناطق حاشیه همدان

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:58 ب.ظ

از سال 85 تاکنون صورت گرفته است
اختصاص 7 میلیارد و 400 میلیون تومان برای مناطق حاشیه همدان

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان همدان گفت: 7 میلیارد و 400 میلیون تومان از سال 85 تاکنون برای مناطق حاشیه شهر همدان هزینه شده است.

خبرگزاری فارس: اختصاص 7 میلیارد و 400 میلیون تومان برای مناطق حاشیه همدان

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حسن قهرمانی‌مطلق عصر امروز در هفتمین جلسه مناطق توانمندسازی همدان در منطقه حصار امام خمینی(ره) به بررسی مسائل و مشکلات پیش روی آن پرداخت و اظهار داشت: این مردم در هر صحنه‌ای که نیاز بوده حضور پررنگ و شور و نشاط خود را نشان دادند.

وی پس از شنیدن معضلات این منطقه تصریح کرد: مبلغ 168 میلیون تومان به مساجد منطقه حصار کمک شده است که این در کنار اعتبار هزینه شده برای مناطق حاشیه شهر بوده است.

فرماندار همدان اذعان کرد: حداقل این دیدارها در مناطق حاشیه شهر این است که مسئولان با مردم منطقه دیدار حضوری و با مشکلات آنان از نزدیک آشنا می‌شویم و حداکثر نتیجه‌ای که از این دیدارها می‌توان داشت این است که نه تمام مصوبات بلکه تعدادی از آنان را در زمان معین و مشخص به نتیجه می‌رسانیم.

وی بیان داشت: تخصیص اعتبار از محل حوادث مترقبه برای ادامه کار پوشش رودخانه این منطقه از مواردی است که شهرداری باید آن را انجام دهد.

قهرمانی‌مطلق ادامه داد: در زمینه ایجاد شبکه آب و فاضلاب در این منطقه نیز شهرداری باید به اداره آب و فاضلاب مجوز حفاری بدهد.

وی خاطرنشان کرد: صدور مجوز حفاری برای گازکشی خانه‌هایی که تاکنون گاز ندارند و همچنین بررسی شرایط، برای استقرار یک دستگاه خودپرداز و یا پست بانک در این منطقه از دیگر مصوبات به شمار می‌رود چرا که مردم برای انجام امور بانکی باید فاصله زیادی را طی کنند.

فرماندار همدان ابراز داشت: به علت عدم وجود کلانتری در این منطقه مصوب می‌شود پیگیری استقرار ایستگاه پلیس در این منطقه هر چه زودتر بررسی شود و همچنین به دلیل وجود معتادان و خرده فروشان در حصار امام نیروی انتظامی ملزم است تا هر 15 روز یک بار به اجرای طرح برخورد دست بزند و نتیجه را به دبیرخانه فرمانداری ارسال کند.

وی در خصوص روشنایی معابر نیز اداره برق را موظف کرد در طی یک هفته تمام روشنایی معابر کنترل و خرابی‌ها را برطرف کند و ادامه داد: به شهرداری نیز از محل فرمانداری 100 میلیون تومان برای آسفالت منطقه حصار امام اختصاص داده می‌شود.

قهرمانی‌مطلق ابراز کرد: توجه به این نکته لازم است که کار عملیاتی از سال 85 و 86 در مناطق حاشیه شهر شروع شده که نتیجه خوبی را داشته است.

وی گفت: در خصوص ساخت منازل فرسوده نیز مردم می‌توانند با مراجعه به شهرداری با سند ثبتی کارهای لازم را انجام دهند و شهرداری با معرفی آنان به بانک بدون سپرده می‌توانند 20 میلیون تومان وام مسکن دریافت و خانه‌های خود را نوسازی کنند.فرماندار همدان در خصوص احداث دبیرستان دخترانه در این منطقه اظهار کرد: در صورت وجود زمین با کمک خیران برای احداث یک دبیرستان دخترانه که نیاز جدی مردم آن منطقه است، اقدام شود.

وی افزود: در صورت نبود هیچ یک از شرایط شهرداری بررسی کند و اگر زمینی در این منطقه دارد برای احداث این دبیرستان اعلام کند.

وی در ادامه مسئولان دستگاه‌های ذی‌ر‌‌بط مصوباتی را اعلام کردند که ارتقای دو پایگاه امام رضا(ع) و اسلامشهر به مرکز بهداشتی و درمانی که در منطقه حصار امام وجود ندارد و همچنین پیشنهاد ساخت یک مجتمع فرهنگی و ورزشی و پارک در منطقه حصار امام به استاندار از جمله این مصوبات بود.


نوشته شده توسط : ramin h

قرآن در آمریکا و اروپا در حال گسترش است

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:58 ب.ظ

نماینده ولی فقیه در کرمان:
قرآن در آمریکا و اروپا در حال گسترش است

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: بر خلاف تمام کارشکنی‌ها توسط دشمنان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی و بر اساس گفته اندیشمندان غربی قرآن در آمریکا و اروپا در حال پیشرفت و گسترش است.

خبرگزاری فارس: قرآن در آمریکا و اروپا در حال گسترش است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، آیت‌الله سیدیحیی جعفری عصر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن کریم در محل حسینیه ثارالله کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جمعیت بسیاری از قشرهای مختلف مردم از نمایشگاه قرآن کرمان بازدید کردند.

وی با قدردانی از مسئولان برگزاری نمایشگاه قرآن در کرمان بیان داشت: پیامبر اسلام خاتم پیامبران و قرآن نیز خاتم کتاب‌های آسمانی است.

جعفری با اشاره به اینکه بعد از قرآن کریم دیگر کتاب آسمانی از سوی خداوند نازل نمی‌شود، تصریح کرد: اگر گروه‌های منحرف چنین ادعایی را داشته باشند، امری غلط و نادرست است.

وی عنوان کرد: آیت‌الله مشکینی تاکید داشتند که قرآن از نظر لفظ و محتوا از طرف خدا نازل شده است در حالی که فقط محتوای کتاب‌هایی مانند انجیل و تورات بر پیامبران نازل شده است.

جعفری افزود: بیش از یک‌هزار و 400 سال از نزول قرآن می‌گذرد، اما تاکنون هیچ فردی نتوانسته سوره‌ای مانند یکی از سوره‌های قرآن ارائه کند و این موضوع یکی از ویژگی‌های این کتاب آسمانی است.

وی جامعیت قرآن را یکی دیگر از ویژگی‌های این کتاب آسمانی برشمرد و خاطرنشان کرد: قرآن کریم تنها کتابی است که سعادت دنیا و آخرت انسان را تامین می‌کند.

امام جمعه کرمان ابراز داشت: آیه‌هایی در قرآن کریم در زمینه تمام ابعاد زندگی انسان از جمله تعلیم و تربیت، امر به معروف و نهی از منکر و کار و تلاش وجود دارد.

جعفری بر مطالعه، درک و فهم قرآن کریم توسط جوانان تاکید و بیان کرد: ما مسلمانان سرمایه‌های ارزشمندی داریم، اما نتوانسته‌ایم آنها را به دنیا عرضه کنیم.

وی تصریح کرد: بر خلاف تمام کارشکنی‌ها توسط دشمنان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی و بر اساس گفته اندیشمندان غربی قرآن در آمریکا و اروپا در حال پیشرفت و گسترش است.

جعفری عنوان کرد: عده‌ای از دانشمندان آمریکایی و اروپایی در زمینه پیشرفت قرآن گرفتار وحشت شده‌اند و مرتب تهمت می‌زنند اما قرآن همچنان پیش می‌رود.

وی بیان داشت: عده‌ای در داخل و خارج از کشور زمان ظهور را مشخص می‌کنند که این امر دروغ محض است، زیرا زمانی که زمینه‌های ظهور فراهم شود، امام زمان (عج) ظهور می‌کنند و دنیا سراسر پر از عدل و داد می‌شود.

جعفری اظهار داشت: والدین باید فرزندان خود را از دوران کودکی با قرآن آشنا کنند.

وی خاطرنشان کرد: آشنایی صحیح با قرآن کریم موجب سعادت و رستگاری انسان می‌شود.

جعفری ابراز داشت: بعضی از افراد این سئوال را مطرح می‌کنند که آیا امام عصر(عج) دین و یا کتاب جدیدی را در زمان ظهور می‌آورد که در پاسخ به این افراد باید گفت که کتاب قرآن و دین اسلام توسط ایشان مطرح می‌شود.

وی افزود: امام عصر (عج) قرآن خالص را مطرح می‌کنند و مردم زمانی که با این قرآن آشنا شدند، ایمان می‌آورند.


نوشته شده توسط : ramin h

7 جایگاه سی‎ان‎جی در گلستان آماده بهره‎برداری است

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:57 ب.ظ

استاندار گلستان:
7 جایگاه سی‎ان‎جی در گلستان آماده بهره‎برداری است

خبرگزاری فارس: استاندار گلستان گفت: 7 جایگاه سی‎ان‎جی در گلستان آماده بهره‎برداری است.

خبرگزاری فارس: 7 جایگاه سی‎ان‎جی در گلستان آماده بهره‎برداری است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، جواد قناعت بعد از ظهر امروز در جمع مدیران استان اظهار داشت: این جایگاه‎های جدید سی‎ان‎جی در شهرستان‎های مینودشت، آزادشهر، کردکوی، علی‎آباد، جلین، دلند و  فاضل‎آباد با پیشرفت فیزیکی 98 درصد در دهه‎فجر آماده بهره‎برداری است.

وی افزود: در حوزه صنعت، معدن و تجارت، بهره‎برداری از 43 پروژه تولیدی و صنعتی استان با اعتباری بالغ بر 389 میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از 636 نفر انجام خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: آغاز و عملیات طرح آبرسانی به شهر گرگان از محور فاضل‎آباد با اعتبار 250 میلیارد ریال، آغاز عملیات طرح آبرسانی به شهرهای آزادشهر و رامیان با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال، بهره‎برداری از طرح آبرسانی به شهر گرگان مخزن 20 هزار متر مکعبی سیاهتلو با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال، بهره‎برداری از فاز یک شبکه فرعی سد گلستان با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال در بخش آب منطقه‎ای استان در دهه‎فجر امسال خواهد بود.

استاندار گلستان به دیگر پروژه‎های قابل افتتاح در بخش آب منطقه‎ای اشاره کرد و اذعان داشت: بهره‎برداری از سد کوچک مخزنی قره‎چشمه مینودشت با اعتباری بالغ بر 8/8 میلیارد ریال، بهره‎برداری از سد کوچک انحرافی و خط انتقال آب چشمه ساوه مراوه‎تپه با اعتبار 6.8 میلیارد ریال، در حوزه آبفار روستایی آبرسانی به مجتمع‎های روستایی رامیان و احداث شبکه‎های توزیع گالیکش با اعتبار 6.2 میلیارد ریال از مهمترین پروژه‎های آب منطقه‎ای گلستان است.

قناعت ابراز داشت: بهره‎برداری از تعداد هفت سالن ورزشی روستایی از طرح‎های ضربتی با اعتبار 31 میلیارد ریال، بهره‎برداری از سه سالن ورزشی چندمنظوره در شهرهای آزادشهر، خان‎ببین و کردکوی با اعتبار 21.4 میلیارد ریال در حوزه ورزش و جوانان استان گلستان است.

وی عنوان کرد: در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری تعداد چهار پروژه گردشگری افتتاح خواهد شد و 13 پروژه نیز کلنگ‎زنی می‎شود که این پروژه‎ها شامل هتل، پانسیون، مجتمع خدماتی بین‎راهی و اقامتی پذیرایی در سطح استان با اعتبار 880 میلیارد ریال و اشتغالزایی 419 نفر است.

استاندار گلستان یادآور شد: بهره‎برداری از 40 طرح در حوزه تعاون، کار و امور اجتماعی با اعتباری بالغ بر 204.4 میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از 510 نفر انجام می‎گیرد.

قناعت اظهار داشت: افتتاح و بهره‎برداری از پست 63.20 کیلو ولت گرگان پنج، با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال، افتتاح و بهره‎برداری پست 230.60 کیلو ولت گرگان با اعتبار 20 میلیارد ریال همچنین توسعه، احداث و اصلاح شبکه‎های 20 کیلو ولت و فشار ضعیف در سطح استان با اعتبار 40 میلیارد ریال از پروژه‎های قابل افتتاح در بخش شرکت توزیع برق استان گلستان است.

قناعت عنوان کرد: سه پروژه مهم نیز در این ایام خواهیم داشت که شامل فرودگاه کلاله، افتتاح متمرکز 7‎ هزار مسکن‎مهر و افتتاح راه پارک ملی گلستان که تا پایان سال 1390 انجام می‎شود و یا ممکن است تا فروردین سال 1391 این پروژه‎ها راه‎اندازی شوند.


نوشته شده توسط : ramin h

اعلام آمادگی برای چاپ آثار ادبی مددجویان

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:57 ب.ظ

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی خبر داد
اعلام آمادگی برای چاپ آثار ادبی مددجویان

خبرگزاری فارس: رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: حوزه هنری آذربایجان غربی از آمادگی کامل برای چاپ و نشر آثار ادبی مددجویان برخوردار است.

خبرگزاری فارس: اعلام آمادگی برای چاپ آثار ادبی مددجویان

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، علیرضا نوروزی عصر امروز در بازید از زندان مرکزی ارومیه اظهار داشت: شناخت استعدادهای هنری نهفته در این زندان زمینه حمایت از هنرمندان موجود در این مرکز را فراهم می‌کند.

وی از اجرای طرح تابلو کتاب در زندان مرکزی ارومیه خبر داد و افزود: اجرای این طرح در جذب دوستداران کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار موثر است.

این مسئول اضافه کرد: کتاب به عنوان معمار فکری انسان است و ترویج فرهنگ کتابخوانی سبب افزایش بصیرت افراد جامعه می‌شود.

به گفته وی یکی از راه‌های پیشگیری از معضلات و بزه‌های اجتماعی، ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین جوانان است.

این مسئول در ادامه سخنان خود اظهار داشت: هنر بهترین ابزار برای انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی است که باید از این ظرفیت بهره کامل را ببریم.

وی از جشن‌های دهه فجر به عنوان فرصتی برای نمایش عظمت و قدرت معنوی ایران به جهانیان یاد کرد و خاطرنشان کرد: تمام ابعاد مختلف انقلاب اسلامی در برنامه‌های دهه فجر باید پردازش شود که بهره‌گیری از ابزار هنر در پردازش به این ابعاد نقش موثری دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: زبان هنر در بسیاری از مواقع از زبان سر و گفتار، گویاتر و اثرگذارتر است و می‌توان با هنر ارزش‌های نظام و انقلاب را به بهترین و زیباترین شکل منتقل کرد.

وی خاطرنشان کرد: شعر و هنر برای باقی ماندن ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در اذهان عمومی بسیار موثر بوده و اگر چه ملت ایران هرگز این ارزش‌ها را فراموش نمی‌کنند اما شعر و هنر به اثرگذاری این اتفاق و حماسه نادر کمک می‌کند.

نوروزی افزود: برنامه‌های حوزه هنری در راستای نشان دادن توانمندی هنرمندان استان در تاثیر گرفتن از انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده در دهه مبارک فجر، گفت: جشنواره منطقه‌ای نسلی از آفتاب با بیش از 10 عنوان رشته هنری، سومین جشنواره منطقه‌ای نمایشنامه خوانی طلوع و نمایشگاه آثار تجسمی بانوان هنرمند استان از جمله برنامه‌های این نهاد است.

نوروزی مراسم عصر شعر انقلاب، اجرای نمایش خیابانی و ویژه برنامه موسیقی محلی عاشیق‌ها از دیگر برنامه‌هایی عنوان کرد که در راستای گرامیداشت سی و سومین بهار پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.


نوشته شده توسط : ramin h

پیشرفت‌های علمی و پزشکی مرهون انقلاب است

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:56 ب.ظ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:
پیشرفت‌های علمی و پزشکی مرهون انقلاب است

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت و درمان آذربایجان غربی گفت: پیشرفت‌های ایران در حوزه‌های علمی، پزشکی، اقتصادی و فرهنگی مرهون انقلاب اسلامی است.

خبرگزاری فارس: پیشرفت‌های علمی و پزشکی مرهون انقلاب است

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، کوروش ساکی عصر امروز در مراسم گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: افتخارآفرینی ایرانیان در عرصه‌های مختلف سبب شگفتی جهانیان شده است و آنها از پیشرفت‌های ایران اسلامی و هسته‌ای نگرانند.

وی افزود: امروز به لحاظ پیشرفت علمی در همه علوم همچون هوافضا، هسته ای، نانوتکنولوژی، پزشکی و دفاعی در دنیا سرآمد هستیم و دشمنان ما نیز از این موضوع ناراحتند و احساس خطر می کنند.

این مسئول اضافه کرد: انقلاب اسلامی به رهبری مقتدرانه حضرت امام خمینی (ره) در دنیای ظلمت‌زده آن زمان پرچم تحول، بیداری و طاغوت‌ستیزی را برافراشت و هم اکنون بعد از گذشت 33 سال از بهار انقلاب ایران اسلامی طلایه‌دار بیداری اسلامی و مبارزه با استکبار در جهان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت و درمان تصریح کرد: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خدمات و فعالیت‌های زیادی در تمام زمینه‌ها در این کشور اتفاق افتاده اما باید با توجه به شرایط کنونی کشور و شعار سال جاری سرعت خدمت‌رسانی به مردم افزایش یابد.

این مسئول یادآور شد: هدف اصلی انقلاب اسلامی و قیام ملت روی کار آمدن حاکمیت اسلامی در این کشور و نجات مردم از ظلم استبداد و استکبار بود که امام خمینی (ره) با حمایت و پشتوانه مردم توانست ریشه ظلم و رژیم ستم‌شاهی را از بین ببرد و اسلام ناب محمدی را حیاتی تازه ببخشد.

وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) پرچم ظلم‌ستیزی و استقلال ملت‌های مسلمان را در جهان برافراشت، افزود: تمام پیشرفت‌ها و دستاوردهای نظام اسلامی  مدیون پیروزی انقلاب، تدابیر و رهبری‌های مدبرانه امام (ره) و رهبری‌های روشنگرانه مقام عظمای ولایت است.

این مسئول ادامه داد: خادمان در این دولت تمام ظرفیت‌ها را برای پیشرفت مورد استفاده قرار می‌دهند و در این نهاد نیز تمام ظرفیت‌ها و توان خود را بسیج کرده و در هم امیخته‌ایم تا به مردم خدمت‌رسانی کنیم.


نوشته شده توسط : ramin h

صدای انقلاب مرزهای دنیا را درنوردیده است

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:56 ب.ظ

امام جمعه بافق:
صدای انقلاب مرزهای دنیا را درنوردیده است

خبرگزاری فارس: امام جمعه بافق گفت: تحولات انقلاب اسلامی به حدی است که صدای آن مرزهای دنیا را درنوردیده و به گوش همه جهانیان رسیده است.

خبرگزاری فارس: صدای انقلاب مرزهای دنیا را درنوردیده است

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی عصر امروز در دیدار جمعی از پاسداران و بسیجیان این شهرستان با گرامیداشت فرا رسیدن ایام دهه مبارک فجر و یوم‌الله 22 بهمن اظهار داشت: امروز هر چه داریم به برکت امام راحل و انقلاب اسلامی است.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مقابل رژیم ستم‌شاهی، باعث هوشیاری و ایستادگی ملت‌های آزاده جهان در مقابل مستکبران شده و رویدادهای اخیر خاورمیانه گوشه‌ای از تاثیرپذیری ملت‌ها از انقلاب ایران است.

امام جمعه بافق همچنین با اشاره به جایگاه والا و اهمیت پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) در بهمن ماه 57 خاطرنشان کرد: رمز موفقیت مردم ایران در پاسداری از ارزش‌ها و حفظ دستاوردهای گران‌سنگ انقلاب اسلامی پیروی از ولایت با حفظ وحدت و همدلی است.

سلیمانی به مهم‌ترین موضوعات پیش و روی نظام اسلامی پرداخت و عنوان کرد: دهه مبارک فجر برگ زرینی در تاریخ انقلاب مردم ایران است که با حضور گسترده مردم در تظاهرات سال 57 و رهبری داهیانه امام راحل در 22 بهمن همان سال انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

امام جمعه بافق پیروزی انقلاب اسلامی را مرهون حضور پرشور مردم و رهبری داهیانه امام راحل عنوان کرد و یادآور شد: ایمان مردم و رکن رکین ولایت، ولایت فقیه این پیروزی شکوهمند را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

فرماندار بافق نیز در این دیدار با اشاره به دستاوردهای گران‌بهای سه دهه انقلاب ادامه داد: امروز میهن اسلامی ما در تمام عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی، اجتماعی و فرهنگی به جایگاهی رسید که حتی دشمنان نظام به این موفقیت‌ها اذعان دارند.

حسین ندافیان اضافه کرد: دشمن با استفاده از تکنولوژی‌های رسانه‌ای و راه‌اندازی تبلیغات شبانه‌روزی سعی در انحراف افکار جوانان ما دارد و می‌خواهد نظام و دستاوردهای ارزشمند آن را زیر سئوال ببرد.

وی با تاکید بر برگزاری باشکوه دهه مبارک فجر و شرکت گسترده مردم در انتخابات اظهار داشت: حضور حداکثری مردم در این دو رویداد بزرگ تاریخی، ارج نهادن به خدمات و دستاوردهای نظام است و موجب یأس و شکست دشمن در تبلیغات شوم خود می‌شود.


نوشته شده توسط : ramin h

16 دستاورد انقلاب اسلامی بین‌المللی است

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:56 ب.ظ

فرماندار بابل:
16 دستاورد انقلاب اسلامی بین‌المللی است

خبرگزاری فارس: فرماندار بابل با اشاره به اینکه 16 دستاورد انقلاب اسلامی بین‌المللی است، گفت: دستاوردهای انقلاب سبب بیداری اسلامی در جهان شد.

خبرگزاری فارس: 16 دستاورد انقلاب اسلامی بین‌المللی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، محمد مهدوی عصر امروز در مراسم گرامیداشت نخستین روز دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب  اسلامی استقرار حکومت اسلامی در جامعه در سایه مرجع شیعه به رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری، نعمت بزرگی است که باید از آن حفاظت کرد.

وی افزود: برقراری حکومت الهی آرزوی شیعیان بود و امام در برپایی انقلاب الهی در صدد تقسیم همه خوبی‌ها از جمله ایثار بود، ایثاری که شهید فهمیده و شهدای جنگ تحمیلی با این سلاح برای اجرای فرمان‌های امام راحل از تمام رفاه زندگی خود گذشتند.

مهدوی بیان داشت: انقلاب اسلامی  دارای دستاوردهای عظیم در همه عرصه‌ها است و از 93 دستاورد انقلاب 16 دستاورد  آن بین‌المللی است که به برکت این دستاورد نظام، شاهد بیداری اسلامی در جهان هستیم.

وی تصریح کرد: استکبار جهانی دین را افیون جامعه خواند ولی انقلاب ثابت کرد که انقلاب نه تنها افیون جامعه نیست بلکه مکمل زندگی مردم است.

مهدوی اذعان داشت: امروز جوانان ما در عرصه علمی به اثبات رساندند و در این راه حتی جان خود را فدا کردند که آخرین ایثارگر علمی شهید احمدی روشن شهید هسته‌ای ما بود.

وی افزود: 77 دستاورد دیگرانقلاب  در عرصه داخلی بود، قبل از انقلاب ما رتبه جهانی نداشتیم یا خیلی کم بود ولی امروزه در همه بخش‌ها و رشته‌های مختلف در رده اول تا پنجم قرار داریم علومی که بنا به گفته مجامع بین‌المللی اگر کسی از چهار علم  هسته‌ای، هوا و فضا، دیجیتال و ژنتیک در آینده برخوردار باشد می‌تواند به کشورهای دیگر احاطه داشته باشد  که جوانان ملت ما نیز در این عرصه پا نهاده و سبب ارتقای نظام جمهوری شدند.

مهدوی تصریح کرد: باید این فرصتی که در اختیار ما گذاشته شده است غنیمت شمرده و تلاش خود را مضاعف کنیم چونکه تلاش کردن از اصول دینی و اعتقادی و ارزشی ما است باید این ارزش‌ها را در همه عرصه‌های زندگی به کار بگیریم.


نوشته شده توسط : ramin h

545 طرح در دهه فجر امسال در قزوین به بهره‌برداری می‌رسد

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:55 ب.ظ

استاندار قزوین:
545 طرح در دهه فجر امسال در قزوین به بهره‌برداری می‌رسد

خبرگزاری فارس: استاندار قزوین از افتتاح و بهره‌برداری 545 پروژه با اعتبار سرمایه‌گذاری شده‌ای افزون بر 5 هزار و 840 میلیارد ریال در استان قزوین همزمان با دهه فجر خبر داد.

خبرگزاری فارس: 545 طرح در دهه فجر امسال در قزوین به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قزوین، احمد عجم در این نشست که به مناسبت دهه فجر در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی مرهون دیدگاه‌ها و فعالیت‌های امام راحل (ره) و شهدایی است که در شکل‌گیری و استمرار نظام اسلامی نقش اساسی ایفا کرده‌اند.

وی افزود: امام خمینی (ره‌) مغز متفکر انقلاب اسلامی بود که به تعبیر مقام معظم رهبری امروز در همه جای دنیا شناخته شده است و عظمت و ظلم‌ستیزی و حق‌طلبی ایشان شاخص فعالیت‌ها و جریان‌های بزرگ احیا‌ی دینی در جهان اسلام محسوب می‌شود.

*استقامت بنیانگذار انقلاب موجبات پیروزی آزادیخواهان را در جهان فراهم کرده است

استاندار قزوین انتقال مبانی و دستاورد‌های انقلاب و پیروی از ولایت فقیه را از مصادیق شکرگزاری در شرایط فعلی دانست و ادامه داد: ایستادگی و استقامت بنیانگذار جمهوری اسلامی موجبات پیروزی و مسرت آزادیخواهان را در شرایط امروز فراهم کرده و با ایجاد موج بیداری اسلامی دست رد بر سینه همه سلطه‌گران و جبهه استکبار زده است.

* انتخابات از مصادیق تقویت انقلاب اسلامی به شمار می‌رود

عجم انتخابات را از مصادیق تقویت انقلاب اسلامی و اهداف امام و آرمان‌های متجلی در دهه فجر ذکر و خاطر‌نشان کرد: از اوایل سال جاری تاکنون مقدمات و ملزومات برگزاری انتخابات در استان قزوین فراهم شده و راهبرد اصلی نظام و دولت در این انتخابات تلاش برای مشارکت حداکثری و رعایت قانون توسط مجریان است.

وی با پیش‌بینی مشارکت 80 درصدی مردم در انتخابات آتی افزود: با توجه به زورگویی‌های دشمنان انقلاب و تهدید‌ها و تحریم‌های دشمن بیش از هر زمان دیگری باید به انسجام، همدلی و مشارکت گسترده مردم توجه شود و انتخابات پیشرو زمینه‌ای برای تایید و حمایت از روند انقلاب اسلامی است.

استاندار قزوین تصریح کرد: سلایق سیاسی مختلفی در عرصه انتخابات حضور دارند و با وجود این سلایق و اجرای دقیق قانون روز به روز بر شور و نشاط انتخابات افزوده می‌شود.

عجم عملکرد هیئت‌های اجرایی را در بررسی صلاحیت نامزدها خوب، قانونی و غیر قابل خدشه توصیف تاکید کرد: بخش زیادی از شور و نشاط انتخابات مرتبط با خود نامزد‌ها است بنابر این آنان باید در فعالیت‌های تبلیغی خود بر اساس نیازهای مردم، مصالح نظام و ضرورت های کشور موضع‌گیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروزه برخی بی‌محابا و در کمال بی‌تقوایی خدمات دولت را زیر سؤال برده و می‌پندارند استفاده از این شگرد‌های زنگار زده آنان را به اهدافشان خواهد رساند در حالیکه این نوع برخورد‌ها و موضع‌گیری‌ها مردم را مایوس نمی‌کند.

استاندار با بیان اینکه بالاترین رای در طول دوران  بعد از انقلاب اسلامی متعلق به دولت دهم است، خاطرنشان کرد: دولت چشم خود را بر همه هتاکی‌ها بسته است چرا که  پرداختن به این امر از نشاط انتخابات می‌کاهد و همه باید فرموده مقام معظم رهبری را مبنی بر اینکه "کاری نکنیم که مردم مایوس شوند" سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

عجم دولت احمدی‌نژاد را دولت کار بی‌منت نامید و در این خصوص افزود: نسخه توسعه استان کار بی‌منت و توام با صداقت است و این رویکردی است که استانداری قزوین در پیش گرفته است.

* 48 درصد از مصوبات دور سوم سفر هیئت دولت به استان اجرایی شده است

وی ضمن ارایه گزارشی از مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان قزوین تصریح کرد: میزان اجرای مصوبات دور اول سفر 94 درصد، دور دوم 86 درصد و دور سوم 48 درصد بوده و استانداری تلاش می ‌کند با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های زیربنایی که هم اکنون نیز در سطح استان در دست پیگیری است این مصوبات را به طور کامل محقق کند.

استاندار توجه به بخش سلامت و بهداشت را از اولویت‌ها و سیاست‌های کلان مدیریت استان ذکر و عنوان کرد: کیفیت بخش درمان به دو موضوع تجهیزات و فضای فیزیکی از یک طرف و تخصص و دانش کادر پزشکی از طرف دیگر وابسته است که در استان قزوین نیروهای حاذق و توانمندی در بخش پزشکی فعالیت دارند که با راه‌اندازی بیمارستان ولایت و پیگیری طرح جایگزینی بیمارستان‌های شهید رجایی و بوعلی قزوین در آینده نه چندان دور، هم استانی ها شاهد ارتقای سطح کیفی خدمات پزشکی در استان هستند.

عجم در بخش دیگری از سخنانش طرح‌های مهم زیربنایی و در دست اقدام در استان را مورد توجه قرار داد و گفت: چند طرح مهم و اثر‌گذار از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به طور جدی در دستور کار قرار گرفته اند که افتتاح ورزشگاه 15 هزار نفری و بیمارستان 220 تخت خوابی ولایت  در ایام دهه فجر از جمله این مصوبات و طرح های بزرگ است.

* طرح احداث راه قزوین ـ الموت تنکابن 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

وی راه‌اندازی بزرگراه قزوین ـ الموت ـ تنکابن و طرح گاز رسانی به سه بخش طارم سفلی، الموت شرقی و الموت غربی از جمله طرح‌های کنونی بزرگ و اثرگذار در روند توسعه استان برشمرد و افزود: طرح راه قزوین ـ الموت ـ تنکابن 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای بهر برداری از طرح بزرگ گاز رسانی به سه بخش مذکور نیز در نهایت بین 600  تا 700 میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

این مقام مسوول از کلنگ‌زنی طرح گاز رسانی به مناطق الموت غربی و شرقی در دهه فجر خبر داد و عنوان کرد: اجرای این طرح می‌تواند روند مهاجرت از روستا ها به شهر را در این مناطق معکوس کرده و باعث ماندگاری جمعیت و توسعه این مناطق شود.

عجم از اجرای طرح‌هایی همچون احداث مترو، راه آهن و توجه به دشت قزوین به عنوان نمونه‌هایی از پروژه‌های ملی استان یاد کرد که از سال آینده عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

* طی سال گذشته تعداد گردشگران در استان 11 برابر شده است

وی در ادامه در رابطه با موضوع گردشگری استان تصریح کرد: توسعه و تقویت گردشگری استان نیازمند برنامه‌ریزی و بستر سازی است تا از این طریق زمینه اقامت حداقل 10 درصد از گردشگران عبوری در استان به فراهم شود.

استاندار با یادآوری افزایش 11 برابری گردشگران در استان قزوین در طی سال گذشته افزود: این روند روبه رشد زمینه‌ساز مشارکت و ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای هتل‌سازی و تامین زیرساخت‌های اقامتی و ارایه خدمات گردشگری است که تاثیر بسزایی در رونق صنعت گردشگری در استان دارد.

* برای گسترش کرسی‌های آزاد‌اندیشی در استان برنامه‌ریزی شده است

عجم در بخش دیگری از سخنانش برنامه‌ریزی برای گسترش کرسی‌های آزاد‌اندیشی در سطح دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان را مورد توجه قرار داد و در رابطه با آن عنوان کرد: گسترش کرسی‌های آزاد‌اندیشی باید بدون اجبار و توسل به زور و از طریق تشویق و ترغیب صورت بگیرد و در بسیاری از مراکز دانشگاهی استان از جمله دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین این آمادگی وجود دارد البته این  موضوع علاوه بر حمایت مسوولین استان و مدیران و روسای دانشگاه‌ها باید جزو  تقاضاها و مطالبات دانشجویان نیز باشد.

*در ارائه آمار کارگری و اشتغال استان هیچ مشکلی وجود ندارد

وی با اشاره به اختلاف دیدگا‌ها و موضع‌گیری‌ها در ارائه آمار مسائل کارگری و اشتغال استان تصریح کرد: در ارائه آمار مسائل کارگری و اشتغال استان هیچ مشکلی وجود ندارد و اختلاف نظرها به تعاریف مختلفی است که از این مفاهیم و موضوعات وجود دارد اما سیاست دولت مبتنی بر صداقت است اگر چه عده ای صرفا نیمه خالی لیوان را می‌بینند اما دولت، با کرامت از حق خود می‌گذرد.

استاندار بخش قابل توجهی از اشتغال استان را مرتبط با فعالیت حوزه مسکن دانست و توضیح داد: در سال گذشته بیش از 58 هزار شغل در استان قزوین ایجاد شد و امسال نیز با لحاظ کردن 60 شاخص آماری و مراجعه به گزارش سامانه رسمی رصد آمار اشتغال ایجاد شده اعلام شده است.

* توسعه متوازن از دغدغه های استانداری است

عجم توسعه متوازن را دغدغه و رویکرد اصلی مدیریت ارشد استان ذکر کرد و ادامه داد: همه بخش‌های فعالیت در استان مورد توجه استانداری بوده و تنها بخش صنعت با کاستی‌هایی مواجه است که بخشی از این مشکلات به تحریم‌ها، بخشی به فرسودگی ماشین آلات، بخشی به رقابت‌ناپذیری محصولات و بخش زیادی نیز به مسایل فرهنگی مرتبط است بنابراین می‌توان گفت رمز پایداری و ماندگاری بخش صنعت در ارتقای کیفیت محصولات و برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی برای ایجاد بازارهای مناسب و خرید محصولات داخلی است.

وی حجم گردش مالی اقتصاد استان را  بین 10 تا 12 هزار میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: در بخش تولید علاوه بر دغدغه اشتغال جدید توجه به دغدغه پایدار و حفظ مشاغل موجود نیز ضروری است و تامین نقدینگی و استهمال وام های بانکی از جمله اقداماتی است که در همین راستا و در جهت حمایت از صنایع و واحد های تولیدی در استان صورت می‌گیرد.

استاندار در رابطه با طرح ارتقای شاخص‌های فرهنگی، ضمن استقبال از ارایه طرح‌‌های فرهنگی تصریح کرد: در بخش فرهنگ بدون داشتن برنامه، اعتباری تخصیص نمی‌یابد.


نوشته شده توسط : ramin h

تیم بزرگسالان باشگاه بازیکنان امید را در اختیارمان قرار نمی‌دهد

چهارشنبه 12 بهمن 1390   10:26 ب.ظ

سرمربی تیم فوتبال امید ذوب‌آهن:
تیم بزرگسالان باشگاه بازیکنان امید را در اختیارمان قرار نمی‌دهد

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال امید ذوب‌آهن گفت: تیم بزرگسالان باشگاه بازیکنان امید را در اختیارمان قرار نمی‌دهد و از مسئولان باشگاه درخواست دارم به این مسئله رسیدگی کنند.

خبرگزاری فارس: تیم بزرگسالان باشگاه بازیکنان امید را در اختیارمان قرار نمی‌دهد

هاشم سلطانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: در کمال تأسف شاهدیم تیم بزرگسالان بازیکنان امید خود را در اختیار ما نمی‌گذارد و در این مورد شاهد برخوردهای سلیقه‌ای هستیم.

وی ادامه داد: در صورتی که تیم فوتبال بزرگسالان باشگاه از بازیکنان امید در دیدارهای خود استفاده نمی‌کند و در بیشتر بازی‌های این تیم این بازیکنان اغلب ذخیره یا سکونشین هستند با این وجود این بازیکنان را در اختیار ما قرار نمی‌دهند.

سرمربی تیم فوتبال امید ذوب‌آهن اضافه کرد: اگر من در دیدارهای خود خوب نتیجه بگیرم افتخارش نصیب باشگاه می‌شود زیرا این تیم پشتوانه بزرگسالان است.

وی تصریح کرد: من هر مشکلی داشته باشم به نقطه ضعف‌های خودم برمی‌گردد و نباید با این کارها به باشگاه ضربه وارد کنیم و همچنین انسان ضعیفی نیستم و از حق بازیکنان خودم دفاع می‌کنم.

سلطانی بیان داشت: تیم‌های دیگر بازیکنان خود را سه روز زودتر در اختیار تیم امیدشان قرار می‌دهند در صورتی که در باشگاه ذوب‌آهن هیچ گونه تعاملی بین تیم بزرگسالان و تیم امید وجود ندارد.

وی اضافه کرد: من یک ذوب آهنی اصیل،با غیرت و با تعصب هستم و با تمام وجود در خدمت این تیمم و اگر به جایی در فوتبال رسیده‌ام به دلیل وجود باشگاه ذوب‌آهن است.

   سرمربی تیم فوتبال امید ذوب‌آهن تاکید کرد: در کمال تأسف شاهد هستیم افرادی در کنار تیم هستند که شیطنت می‌کنند و با صحبت با بازیکنان آنها را هوایی کرده و تمرکزشان را بهم می‌ریزند و من از این‌ها می‌خواهم خودشان را اصلاح کنند و من این‌ها را شناسایی کرده‌ام و از خدا می‌خواهم به راه راست هدایتشان کند.

وی در ادامه به بازی این هفته تیمش در برابر تیم صبای قم اشاره کرد و افزود: این بازی از حساسیت ویژه‌‌ای برخوردار است و بازیکنانم از لحاظ روحی و فیزیکی آماده این بازی هستند.

سلطانی اضافه کرد: در بازی برابر صبای قم چهار بازیکن اصلی و همچنین چهار تن از بازیکنان تیم بزرگسال خود را در اختیار نداریم و تا به حال بازیکنانم در حدود 30 درصد از تفکرات مرا گرفته‌اند و نیاز به زمان داریم تا بهتر از این عمل کنیم.

وی افزود: بازی تیم ما در برابر تیم صبای قم دومین بازی از دور برگشت لیگ امیدهای کشور است و روز پنج‌شنبه هفته جاری در ورزشگاه آبفا برگزار می‌شود.


نوشته شده توسط : ramin h