تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته سوم بهمن 1390

جستجو

 

خانه‌های مخربه؛ مدرسه دانش‌آموزان روستایی در زمان طاغوت

جمعه 21 بهمن 1390   11:58 ق.ظ

مروری بر وضعیت آموزش و پرورش قبل از انقلاب اسلامی ایران/
خانه‌های مخربه؛ مدرسه دانش‌آموزان روستایی در زمان طاغوت

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در زمان طاغوت خانه‌های مخروبه به عنوان مدرسه در اختیار دانش‌آموزان روستایی قرار می‌‌گرفت، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ‌روند مدرسه سازی در روستاها توسط نوسازی مدارس و خیرین مدرسه‌ساز به وجود آمد.

خبرگزاری فارس: خانه‌های مخربه؛ مدرسه دانش‌آموزان روستایی در زمان طاغوت

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود حسینی دولت‌آبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه هدف مسئولان آموزشی طاغوت، تربیت غربی دانش‌آموزان بود، اظهار داشت: در دوران طاغوت به آموزش مسائل اخلاقی و اعتقادی به دانش‌آموزان اهمیتی داده نمی‌شد و اگر معلمی این مؤلفه‌ها را برای آنها بیان می‌کرد، توبیخ یا اخراج می‌شد.

 

*سطح علمی بعضی از معلمان زمان طاغوت بسیار پایین بود

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در زمان طاغوت بعضی از معلمان از سطح آگاهی خوبی برخوردار نبودند و نظام آموزشی آن زمان برای ارتقاء سطح علمی آنها کاری انجام نمی‌داد؛ در حال حاضر معلمان کشور از نظر علمی دارای سطح خوبی هستند و آموزش و پرورش هر ساله برای ارتقاء سطح علمی معلمان برنامه‌ریزی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بهره‌مندی دانش‌آموزان از امکانات آموزشی در زمان طاغوت بسیار کم بود، بیان کرد: تنها فرزندان رده بالای مملکتی می‌توانستند از امکانات مناسب آموزشی بر خوردار باشند ولی پس از انقلاب اسلامی ایران، تمام دانش‌آموزان از امکانات آموزشی لازم برخوردار شدند.

حجت‌الاسلام حسینی دولت‌آبادی در خصوص وضعیت فضاهای آموزشی زمان طاغوت، گفت: در بسیاری از روستاهای کشور مدرسه وجود نداشت همچنین مدارس شهرها از امکانات خوبی برخوردار نبودند اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امکانات خوبی در عرصه آموزش مهیا شد.

 

* خانه‌های مخروبه؛ مدرسه دانش‌آموزان روستایی

 

این نماینده مجلس محتویات کتب درسی زمان طاغوت را نشأت گرفته از فرهنگ غربی دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران، محتویات کتب درسی تغییر کرد و اخلاق‌محوری جایگزین آن شد و پرداختن به مسائل دینی نیز نمود بیشتری پیدا کرد.

حجت‌الاسلام حسینی دولت آبادی با بیان اینکه در زمان طاغوت خانه‌های مخروبه به عنوان مدرسه در اختیار دانش‌آموزان روستایی قرار می‌‌گرفت، اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ‌روند مدرسه سازی در روستاها توسط نوسازی مدارس و خیرین مدرسه‌ساز به وجود آمد.

وی به جایگاه و منزلت معلمان در زمان طاغوت پرداخت و خاطرنشان کرد: در آن زمان جایگاه واقعی معلمان مشخص نبود اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه معنوی معلمان ارتقاء پیدا کرد، البته جایگاه مادی آنها آنطور نیست که باید باشد ولی با این وجود، در چند سال اخیر بهتر شده است.


نوشته شده توسط : ramin h

نگرانی از احداث پالایشگاه در بهشهر وجود ندارد

جمعه 21 بهمن 1390   11:55 ق.ظ

قائم مقام سازمان محیط زیست کشور:
نگرانی از احداث پالایشگاه در بهشهر وجود ندارد

خبرگزاری فارس: قائم مقام سازمان محیط زیست کشور گفت: هیچگونه ناراحتی در احداث این پالایشگاه در منطقه وجود ندارد.

خبرگزاری فارس: نگرانی از احداث پالایشگاه در بهشهر وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی‌محمد شاعری شب گذشته در حاشیه سفر به مازندران در نشست خبری درباره پروژه احداث پالایشگاه در بهشهر اظهار داشت: پروژه پالایشگاه بهشهر حدود شش است که در دست پیگیری است.

وی با بیان اینکه به علت شرایط خاص و استراتژیک بهشهر، فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرده است، گفت: وجود زیرساخت‌های مناسب انتقال این فرآورده به تمام کشور و سیستم‌های حمل و نقل دریایی و شبکه‌های دسترسی در منطقه سبب شد بخش خصوصی و دولت درباره احداث پالایشگاه جهت‌گیری اعلام کنند.

شاعری با اشاره به اینکه حساسیت‌هایی روی میانکاله بود، ادامه داد: تالاب میانکاله ثبت جهانی است و در قاعده کنوانسیون رامسر باید حفاظت شود.

وی با بیان اینکه مشاور 29 نقطه را در منطقه مورد مطالعه قرار داد و گزینه 29 مورد توجه محیط زیست قرار گرفت، تصریح کرد: این منطقه در فاصله 10 کیلومتری بهشهر، 3.5 کیلومتری روستای حسین‌آباد و چهار کیلومتری شهر رستمکلا قرار دارد.

قائم مقام سازمان محیط زیست کشور بیان کرد: جریان وزش باد در این منطقه به صورتی است که هیچ زیستگاهی را تهدید نمی‌کند، سفره آب زیرزمینی منطقه هم در مقایسه با نقطه قبلی پایین‌تر بوده و کمتر تحت تاثیر آلودگی نفتی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پالایشگاهی که مجوز احداث می‌دهیم با استاندارد یورو 5 و با بهره‌گیری از آخرین سطوح تکنولوژی دنیا مطابق است، خاطرنشان کرد: گازهای خروجی با این استاندارد تطبیق داده و پایش می‌شود و تضمین لازم برای جلوگیری از نشت هرگونه آلایندگی توسط مجری داده شده است.

شاعری با اشاره به اینکه هیچگونه ناراحتی در احداث این پالایشگاه در منطقه وجود ندارد، ادامه داد: این سطح از تکنولوژی، ایمنی لازم را برای محیط زیست ایجاد می‌کند.


نوشته شده توسط : ramin h

مسیرهای راهپیمایی در اردبیل اعلام شد / محدودیت‌های ترافیکی در یوم 22 بهمن

جمعه 21 بهمن 1390   11:51 ق.ظ

در آستانه 22 بهمن
مسیرهای راهپیمایی در اردبیل اعلام شد / محدودیت‌های ترافیکی در یوم 22 بهمن

خبرگزاری فارس: در آستانه یوم‌الله 22 بهمن روز تجلی و تبلور اراده ملت در صحنه دفاع از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی مسیرهای راهپیمایی و محدودیت‌های ترافیکی پلیس راهور در این یوم اعلام شد.

خبرگزاری فارس: مسیرهای راهپیمایی در اردبیل اعلام شد / محدودیت‌های ترافیکی در یوم 22 بهمن

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در اردبیل اظهار داشت: راهپیمایی 22بهمن در استان اردبیل و در مرکز این استان از ساعت 10 صبح از ایستگاه سرعین به سمت میدان مصلای اردبیل انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام ولی نظرپور تصریح کرد: مسیر راهپیمایی برادران از ایستگاه سرعین تا میدان مصلا و مسیر راهپیمایی خواهران نیز از میدان شریعتی اردبیل تا میدان مصلا به عنوان محل تجمع راهپیمایی‌کنندگان انتخاب شده است.

وی بیان کرد: در دیگر شهرستان‌ها نیز در مسیرهایی که تعیین شده مردم حضوری آگاهانه در صحنه دفاع از کیان و هستی کشورمان خواهند داشت و مثل همیشه با اقتدار خود صلابت پوشالی دشمن را می‌شکنند.

نظرپور با بیان این‌که آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان بازیگران خبیث عرصه جدید تهدید و تحریم ایران اسلامی در روز 22 بهمن در برابر اراده فولادین ملت ایران شرمسارتر از گذشته می‌شوند، خاطرنشان کرد: این روز به عنوان یوم شکسته شدن و برملا شدن توطئه دشمنان و به زمین خوردن واقعی آنها است.

این مسئول اضافه کرد: این راهپیمایی با شکوه در آستانه انتخابات مجلس بخش عظیمی از فعالیت‌های تبلیغاتی کاذب دشمن را نقش بر آب می‌کند و به دنیا ثابت می‌کند که این نظام همچنان از صلابت و پایداری واقعی در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف برخوردار است.

وی از یوم‌الله 22 بهمن به عنوان روز حقیقی شکسته شدن غرور نابجای دشمنان این انقلاب یاد کرد و ادامه داد: در عصر تاریک و در فضای بسیار ظالمانه با رهبری معمار بزرگ انقلاب این نهضت بزرگ به مانند انفجاری نوری در تاریکی‌ها به ثمر نشست و در مقطع کنونی به عنوان الگو و اسوه حرکتی برای سایر کشورها تبدیل شده که اگر همین ثمره را در نظر بگیریم مکتب و مرام انقلاب اسلامی به خوبی روشن می‌شود.

به گزارش فارس، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: انقلاب اسلامی ایران که انفجار نور بود تبلور این نور امروز تمام دنیا را در بر گرفته و ملت‌ها آگاهانه در مسیر اهداف و رسیدن به مرام خود گام بر می‌دارند.

 

*محدودیت‌های ترافیکی در مسیر راهپیمایی اعمال می‌شود

به گزارش فارس، رئیس پلیس راهور استان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: در طول خیابان امام به عنوان مسیر اصلی راهپیمایی از میدان بسیج تا تقاطع میدان آزادی (ژاندارمری سابق) اعمال می‌شود و از تردد هرگونه خودرو و همچنین توقف آنها جلوگیری می‌شود.

علی مریخی افزود: از رانندگان در مسیرهای یاد شده انتظار داریم خودروی خود را در کنار خیابان پارک نکنند چرا که از امشب این مسیرها کنترل شده و اعمال مقررات ترافیکی می‌شود.

اما در آستانه یوم‌الله 22 بهمن شخصیت‌های برجسته سیاسی، ادارات، سازمان‌ها، نهادها و تشکل‌های سیاسی، دولتی،‌ غیردولتی، اصناف، انجمن‌های اسلامی، مراکز علمی و دانشگاهی برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن اعلام آمادگی کرده و مردم را برای حضور در راهپیمایی این روز فرا خواندند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار اردبیل، آیت‌الله سید ابراهیم سیدحاتمی، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه، فرمانداران، بخشداران، شوراهای اسلامی شهر و روستا، حوزه‌های علمیه استان، دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های مختلف استان، جامعه عشایری، صنوف مختلف، ادارات متفاوت و نیروهای نظامی و انتظامی با فراخوان‌های مختلف و بیانیه‌های متعدد با اعلام آمادگی خود برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن از مردم استان دعوت کردند با حضور با شکوه و دشمن‌شکن خود در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن بار دیگر دشمنان را مأیوس و صلابت ملت‌های آزادیخواه و حرکت‌های بیداری اسلامی را قوت قلب باشند.

در بخشی از این بیانیه‌ها از قشرهای مختلف خواسته شده با حضور در این صحنه عزت‌آفرین در آستانه نهمین دوره انتخابات مجلس سعی کنند دشمنان نابکار را دچار شکست و تزلزلی دیگر کنند.


نوشته شده توسط : ramin h

صبای قم به دنبال نخستین پیروزی دور برگشت

جمعه 21 بهمن 1390   11:50 ق.ظ

در هفته یازدهم لیگ برتر نوجوانان صورت می‌گیرد
صبای قم به دنبال نخستین پیروزی دور برگشت

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال نوجوانان صبای قم بعد از سه هفته ناکامی در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور در جدال با مس کرمان به دنبال کسب نخستین پیروزی خود در دور برگشت است.

خبرگزاری فارس: صبای قم به دنبال نخستین پیروزی دور برگشت

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، تیم فوتبال نوجوانان صبای قم در یکی از مهم‌ترین بازی‌های خود از دور برگشت رقابت‌های این فصل لیگ برتر فوتبال امید باشگاه‌های کشور در تلاش برای کسب نخستین پیروزی در نیم فصل دوم مرحله گروهی این فصل، امروز مقابل تیم فوتبال نوجوانان مس کرمان به میدان می‌رود و کادر فنی این تیم امیدوارند که صبا در این دیدار موفق عمل کرده و سر انجام طعم پیروزی در دور برگشت را همراه با کسب سه امتیاز بازی با مس کرمان بچشد.

هفته چهارم از دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر رده سنی نوجوانان فوتبال باشگاه‌های کشور امروز با انجام چند مسابقه در شهرهای مختلف کشورمان برگزار خواهد شد و در یکی از دیدارهای مهم این هفته تیم‌های صبای قم و نوجوانان مس کرمان در کرمان به مصاف یکدیگر می‌روند که برتری در این دیدار در صورتی که از آن نوجوانان صبا باشد، این تیم بعد از سه هفته در لیگ برتر پیروز خواهد شد.

در این مسابقه دو تیم برای بهبود جایگاه خود در جدول رده‌بندی به دنبال کسب سه امتیاز هستند و تیم فوتبال نوجوانان صبای قم می‌خواهد با کسب برتری برابر نوجوانان مس کرمان، در دور برگشت لیگ برتر به پیروزی دلچسبی دست یابد.

در این دیدار که در زمین چمن مصنوعی اختصاصی تیم مس کرمان برگزار خواهد شد تیم صبا با تلاش زیاد بازیکنان خود قصد دارد چهارمین پیروزی این فصل را از آن خود کرد.

صبای قم بعد از برد تیم شیرین داروی شیراز، از آغاز دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر فوتبال نوجوانان باشگاه‌های کشور تا کنون در سه مسابقه متوالی به یک تساوی و دو باخت متوالی تن داده است تا جایگاه دوم خود در جدول را به راحتی از دست بدهد.

شاگردان غلامرضا کاظمی در هفته نخست رقابت‌های دور برگشت مقابل تیم فوتبال نوجوانان فجر شهید سپاسی شیراز در خارج از خانه به تساوی دست یافتند اما در هفته دوم در دیداری خانگی در ورزشگاه تختی قم در حالی که تیم داوری از قم بود، با دو گل مغلوب سپاهان اصفهان شدند.

سومین هفته از نیم فصل دوم دیدارهای مرحله گروهی این فصل لیگ برتر نوجوانان باشگاه‌های کشور نیز با یک شکست عجیب برای صبای قم همراه بود و در حالی که صبایی‌ها در اصفهان میهمان دیگر رقیب اصفهانی خود یعنی تیم پتوی لاله این شهر بودند با نتیجه دور از انتظار چهار بر یک شکست خوردند.

در جدول هشت تیمی گروه دوم مسابقات لیگ برتر فوتبال نوجوانان باشگاه‌های کشور، نوجوانان صبای قم در حال حاضر 12 امتیاز حاصل از سه پیروزی، سه تساوی و چهار باخت اندوخته‌اند.


نوشته شده توسط : ramin h

ویالی: خانه بعدی کاپلو اینتر یا یوونتوس است

جمعه 21 بهمن 1390   11:50 ق.ظ

ویالی: خانه بعدی کاپلو اینتر یا یوونتوس است

خبرگزاری فارس: مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایتالیا گفت: شک ندارم که خانه بعدی کاپلو اینتر یا یوونتوس است.

خبرگزاری فارس: ویالی: خانه بعدی کاپلو اینتر یا یوونتوس است

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از اسکای اسپورت ایتالیا، جانلوکا ویالی مرد ۴۷ ساله فوتبال ایتالیا که پس از بازنشستگی رسمی خود به عنوان مدیر ورزشی و تحلیل‌گر فوتبال در اسکای کار می‌کند تصریح کرد: استعفای کاپلو همانقدر برای انگلیسی‌ها تلخ بوده که برای مردم ایتالیا شیرین و من شخصا از بازگشت این اسطوره مربیگری به کشورش خوشحالم، او باید در خانه خودش کار کند و شک ندارم که یکی از دو راه یوونتوس و اینترمیلان را برای تداوم دوران باشکوه فعالیت حرفه‌ای خود انتخاب خواهد کرد.

ویالی ادامه داد: هر دو باشگاه یوونتوس و اینتر بی صبرانه در انتظار پاسخ رسمی کاپلو هستند و دن‌فابیو قطعا به این زودی به آنها پاسخ نخواهد داد، برای او به عنوان یک مربی حرفه‌ای مسائل مالی در اولویت اول نیستند و وکیلش نخست شرایط کامل باشگاه را گزارش می‌دهد.

ویالی افزود: هم کونته عالی کرده و هم رانیه‌ری اما کدام کارشناسی است که باور داشته باشد کاپلو بهتر از این دو مربی نیست، یووه و اینتر به کاپلو نیاز دارند و نام او برای موفقیت یکی از این دو تیم کافی است.


نوشته شده توسط : ramin h

شیعه و سنی وحدت خود را نمایش می‌گذارند

جمعه 21 بهمن 1390   11:49 ق.ظ

در 22 بهمن ماه
شیعه و سنی وحدت خود را نمایش می‌گذارند

خبرگزاری فارس: فردا همزمان با سراسر کشور مردم شیعه و سنی استان سیستان‌و بلوچستان با حضوری باشکوه و گسترده در راهپیمایی 22 بهمن، وحدت و برادری خود را به نمایش می‌گذارند.

خبرگزاری فارس: شیعه و سنی وحدت خود را نمایش می‌گذارند

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، مردم شیعه و سنی از فرصت راهپیمایی 22 بهمن ماه برای به رخ کشیدن وحدت و همدلی خودبه جهانیان استفاده می‌کنند.

فردا فرصت خوبی است تا شیعه و سنی به دشمنان بفهمانند هیچ یک از توطئه‌هایی که تاکنون در این خطه پیاده کرده‌اند در وحدت شیعه و سنی تاثیر نداشته و نخواهد داشت.

‌مردم صبور و ولایت مدار این خطه از میهن اسلامی همچون همیشه در تمامی صحنه‌ها حضوری باشکوه داشته و حمایت خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند.

امروز باید مردم استان سیستان‌و بلوچستان، فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمنان و سران فتنه را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی خنثی و با حضور گسترده در صحنه اقتدار خود را به رخ جهانیان بکشند.

همچنین با توجه به در پیش رو بودن انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی باید حضور خود را در صحنه به جهانیان نشان دهیم و اعلام کنیم همانند راهپیمایی 22 بهمن در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز حضور آگاهانه و حداکثری خواهیم داشت.

 

* حضور باشکوه دانش‌آموزان در راهپیمایی 22 بهمن

همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی 22 بهمن از ساعت 9 صبح روز شنبه‌، 22 بهمن‌ماه با اجرای سرود یک هزار و 375 نفری دانش‌آموزان آغاز می‌شود و با حرکت دسته جمعی مردم مؤمن و متدین شهر زاهدان ادامه می‌یابد.

راهپیمایی 22 بهمن‌ماه در زاهدان از میدان آزادی آغاز و به‌سمت میدان نماز ادامه می‌یابد.

به‌منظور رفاه حال شهروندان زاهدانی برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه، ناوگان اتوبوسرانی زاهدان همچون گذشته به خدمات‌رسانی در جابه‌جایی شهروندان اقدام می‌کند، لذا مردم همیشه در صحنه زاهدان از نظر وسایط نقلیه با مشکلی مواجه نخواهند شد.

ناوگان اتوبوسرانی زمینه حضور مردم حاشیه شهر زاهدان را نیز در راهپیمایی 22 بهمن فراهم می‌کند.

استقرار گروه موسیقی به منظور نواختن سروده‌های ملی و حماسی، گلباران مسیر راهپیمایی، توزیع اقلام فرهنگی و اجرای عروسک گردانی صهیونیستی از جمله برنامه‌های جانبی راهپیمایی امسال 22 بهمن در زاهدان است.

همچنین نیروهای امنیتی و انتظامی برای برقراری امنیت راهپیمایی 22 بهمن آمادگی کامل خواهند داشت.

راهپیمایی با شکوه22 بهمن در شهرستان‌های زابل، ادیمی، هیرمند، بنجار، هامون شهر و محمدآباد  نیز ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.

طبق هماهنگی راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان زابل از میدان امام حسین(ع) تا چهارراه شهربانی آغاز می‌شود.


نوشته شده توسط : ramin h

شهرهای اردبیل زیر حریر برف / تلاش برای بازگشایی راه 150 روستا

جمعه 21 بهمن 1390   11:49 ق.ظ

برف و کولاک در جنوب و شمال خودنمایی می‌کند
شهرهای اردبیل زیر حریر برف / تلاش برای بازگشایی راه 150 روستا

خبرگزاری فارس: در حالی که دومین ماه از فصل زمستان را سپری می‌کنیم دیشب و امروز بسیاری از مناطق استان اردبیل شاهد بارش برف و کولاک در جاده‌های کوهستانی بود.

خبرگزاری فارس: شهرهای اردبیل زیر حریر برف / تلاش برای بازگشایی راه 150 روستا

 به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این بارش‌ها که هم اکنون نیز ادامه دارد نیمه‌ جنوبی و شمالی استان در روزهای اخیر زیر حریر برف رفته و زمستان با همه سوز و سرمایش با لباس سفید بر قاموس حیات نقشی زیبا بسته است که همچنان زیبایی و چشم‌نوازی آن نمایان است.

نیمه شمالی استان به ویژه شهرهای پارس‌آباد و بیله‌سوار به دلیل آب و هوای معتدل و گاه گرم گاه‌گاهی شاهد بارش برف و باران است در روزهای گذشته و به دنبال بارش‌های متعدد برف سرمای زمستانی را تجربه کرده و زارعان و کشاورزان از نزول رحمت الهی به ویژه برف پرخیر و برکت اظهار خوشحالی و شادمانی کردند.

در جنوب استان نیز وضعیت آب و هوایی متفاوت‌تر است به گونه‌ای که بارش برف به همراه کولاک و بوران حاکم بر منطقه تردد را در بسیاری از محورها سخت کرده است.

به گزارش فارس، بارش برف در این مناطق سبب بسته شدن راه 150 روستا شده و تردد از محورهای کوهستانی و گردنه اسالم به کندی انجام می‌شود.

هر چند راهداران تلاش می‌کنند که مسیرهای مسدود شده را بازگشایی کنند اما شدت وزش باد به حدی است که با بازگشایی موقتی ریزش‌های جدید و کولاک برف دوباره محورهای باز شده را مسدود می‌کند.

اما براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان از عصر امروز با ورود یک سامانه بارش‌زا در مناطق مرکزی و جنوب استان بارش‌های برف آغاز می‌شود و در برخی مناطق نیز کولاک و ریزش هوای سرد و یخبندان پیش‌بینی شده است.

بر همین اساس این وضعیت بارشی تا عصر روز شنبه ادامه دارد و به تدریج از هوای سرد و برفی کاسته می‌شود.

اما پلیس راه استان به تمام مسافران و رانندگان عبوری از گردنه‌های صعب‌العبور و کوهستانی استان اردبیل خواست تجهیزات زمستانی را با خود به همراه داشته و اجازه ندهند در محورهای کوهستانی صعب‌العبور دچار مشکلات و برخی نارسایی‌ها شوند.


نوشته شده توسط : ramin h

7 طرح عمرانی خدماتی در سیرجان بهره‌برداری شد

جمعه 21 بهمن 1390   11:49 ق.ظ

به مناسبت دهه فجر
7 طرح عمرانی خدماتی در سیرجان بهره‌برداری شد

خبرگزاری فارس: به مناسبت دهه مبارک فجر بهره‌برداری از هفت طرح عمرانی و خدماتی در بخش پاریز شهرستان سیرجان آغاز شد.

خبرگزاری فارس: 7 طرح عمرانی خدماتی در سیرجان بهره‌برداری شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، صبح امروز طرح بهسازی بلوار جمهوری شهر پاریز با هزینه یک‌میلیارد ریال به طول سه هزار متر مربع  از اعتبارات شهرداری و طرح بهسازی مرکز بهداشتی پاریز با زیربنای 150 متر مربع و هزینه 150 میلیون ریال بهره‌برداری شد.

همچنین با حضور مسئولان، سالن فرهنگی ورزشی روستای دهسراج در بخش پاریز با 600 متر مربع زیربنا و هزینه 450 میلیون ریال از اعتبارات بخشداری افتتاح شد.

به مناسبت دهه فجر ساختمان غسالخانه هماشهر با زیربنای 130 متر مربع و هزینه 120 میلیون ریال از اعتبارات مردمی و شهرداری و ساختمان مسجد روستای دولت‌آباد هماشهر با زیربنای 200 متر مربع و هزینه 140 میلیون ریال از محل کمک‌های مردمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

عملیات احداث ساختمان تاسیساتی و خدماتی موتوری شهرداری هماشهر با اعتبار یک‌میلیارد و100 میلیون ریال از اعتبارات شهرداری این شهر با زیربنای 700 متر مربع آغاز شد.

به مناسبت ایام‌الله دهه فجر طی مراسمی طرح ساماندهی گلزار شهدا ملک‌آباد بخش گلستان در شهرستان سیرجان به بهره‌برداری رسید.

این طرح با اعتبار 350 میلیون ریال از اعتبارات بنیاد شهید و مردمی در روستای ملک‌آباد بخش گلستان که دارای هشت شهید است، اجرا شد.


نوشته شده توسط : ramin h

10 درصد کمبود بارش در کشور وجود دارد

جمعه 21 بهمن 1390   11:48 ق.ظ

رئیس مرکز ملی خشکسالی کشور در گفت‌وگو با فارس:
10 درصد کمبود بارش در کشور وجود دارد

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز ملی خشکسالی کشور در خصوص وضعیت بارشی کشور در سال جاری گفت: کشور 90 درصد شرایط نرمال بارش را تجربه کرده است اما همچنان 10 درصد کمبود بارش در کشور وجود دارد.

خبرگزاری فارس: 10 درصد کمبود بارش در کشور وجود دارد

عباس رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص تأثیر بارش‌های اخیر بر کشور اظهار داشت: بعد از دوره کم‌بارشی در کشور، بارش‌های خوبی که طی دو هفته گذشته تجربه کرده‌ایم، تأثیرگذار بوده است.

وی ادامه داد: از اول مهر تا 19 بهمن سال جاری میزان کل بارش کشور به 113.5 میلی متر رسیده است که میانگین سال گذشته برای همین دوره 85.5 میلیمتر بوده و شرایط نرمال یعنی میزان بارشی که باید تجربه می‌کردیم، 126.1 میلیمتر بوده است.

رنجبر افزود: در این مدت کشور 90 درصد شرایط نرمال بارش را که باید تجربه می‌کرده است، تجربه کرده و سال گذشته طی همین دوره 68 درصد شرایط نرمال بارش داشته‌ایم بنابراین امسال همچنان 10 درصد کمبود بارش در کشور وجود دارد.

رئیس مرکز ملی خشکسالی کشور عنوان کرد: استان‌هایی که کمبود بارش بیشتری را دارند شامل استان‌های هرمزگان، بوشهر، ایلام، کرمان، خوزستان و خراسان جنوبی می‌شوند که حدود 63 تا 42 درصد بارش دریافت کرده‌اند یعنی میانگین بارش این استان‌ها بین 30 تا 60 درصد شرایط نرمال بوده است ولی حدود 40 تا 70 درصد کمبود بارش دارند.

رنجبر عنوان کرد: میانگین بارش مابقی استان‌ها مناسب نیست یعنی استان‌هایی مانند یزد، لرستان، سیستان و بلوچستان و فارس حدود 30 درصد کمبود بارش دارند.

احتمال جبران کمبود بارش کشور با بارش‌های هفته آینده

وی با اشاره به بارش‌های هفته‌ آینده گفت: البته هفته آینده بارش‌هایی را در سطح کشور دریافت می‌کنیم که امیدواریم بخشی از کمبود بارش در کشور جبران شود ولی این کمبود همچنان در نواحی جنوبی باقی است.

رنجبر بیان کرد: با وجود بارش‌های خوبی که در نواحی جنوبی داشته‌ایم ولی به دلیل اینکه کمبود‌ها بیشتر از میزان بارش‌ها است، این کمبود جبران نمی‌شود.

رئیس مرکزی ملی خشکسالی کشور با بیان اینکه در کل کشور 10 درصد کمبود بارش وجود دارد، گفت: بارش در نوار غربی کشور مانند استان‌های خراسان جنوبی، یزد، بخشی از سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان نیمه جنوبی استان فارس، خوزستان و ایلام وضعیت خیلی نامناسبی دارد یعنی 40 تا 70 درصد کمبود بارش داریم.

وی ادامه داد: استان‌های آذربایجان غربی، قسمت‌هایی از کردستان، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی فارس و قسمت‌هایی از یزد بین 40 تا 10 درصد کمبود بارش دارند.

سمنان، زنجان و قزوین در رتبه‌های بعدی تهران از لحاظ دریافت بارش بیش از شرایط نرمال

وی در خصوص وضعیت بارشی در استان تهران گفت: استان تهران از لحاظ بارش وضعیت مناسبی دارد و کمتر از دو برابر شرایط نرمال یعنی 91 درصد از شرایط نرمال، بارش بیشتر تجربه کرده است.

رنجبر افزود: میانگین بارش استان تهران هم‌‌اکنون به 261 میلیمتر رسیده است در صورتیکه باید 136.4 میلیمتر بارش دریافت می‌کردیم بنابراین 91 درصد بیش از شرایط نرمال بارش داشته‌ایم.

رئیس مرکز ملی خشکسالی کشور گفت: استان‌های سمنان، زنجان و قزوین بعد از تهران در رتبه‌های بعدی قرار دارند که از بارش بیش از شرایط نرمال خود برخوردار شده‌اند.

وی در خصوص وضعیت بارش کشور در اسفندماه خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌‌شود بارش در اسفندماه در کل کشور به شرایط نرمال خود بازگردد و برای بخشی از شمال غرب کشور نیز گرایش به بیش از حد نرمال دارد.


نوشته شده توسط : ramin h

فرزانگان مازندران تجلیل شدند/ داود رشیدی و بهداد سلیمی در لیست مشاهیر مازندران

جمعه 21 بهمن 1390   11:48 ق.ظ

در شبی به یاد ماندنی
فرزانگان مازندران تجلیل شدند/ داود رشیدی و بهداد سلیمی در لیست مشاهیر مازندران

خبرگزاری فارس: در یک شب به یادماندنی در مجتمع نفت محمودآباد از مشاهیر و فرزانگان برجسته مازندرانی در پنجمین سال برگزاری همایش تجلیل شد.

خبرگزاری فارس: فرزانگان مازندران تجلیل شدند/ داود رشیدی و بهداد سلیمی در لیست مشاهیر مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، پنجمین همایش بزرگ تجلیل از مشاهیر و فرزانگان مازندران شب گذشته با حضور مسئولان عالیرتبه استان و شهرستان‌های سراسر مازندران در مجتمع نفت محمودآباد برگزار شد.

در ابتدای این آیین با شکوه و خاطره‌انگیز مدیر بنیاد مشاهیر و مفاخر مازندران و دبیر همایش بیان کرد: یکبار دیگر توفیق میزبانی از نخبگان علم و معرفت نصیب ما شد تا بتوانیم با بضاعت ناچیز خود از مشاهیر و فرهیختگان مازندرانی که عمر گرانبهای خود را در راه اعتلای دانش و پیشرفت صرف کردند، تجلیل به عمل آوریم.

هرمز اردشیری تصریح کرد: بنیاد مشاهیر و مفاخر مازندران که فلسفه تشکیل آن شناسایی و معرفی بزرگان عرصه علم، فرهنگ، هنر، ورزش، حماسه و اجتماع و الگوسازی از آنها برای اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل جوان بوده است این بار نیز تلاش کرده است تا با معرفی تعدادی از بزرگان عرصه علمی و فرهنگی مازندران گامی بلند در عرصه فرهنگی بردارد.

اردشیری همایش نخبگان را عصاره تلاش و فعالیت یک ساله همکاران این بنیاد دانست و گفت: سعی کردیم با مطالعه اسنادی و برقراری ارتباط با نهادها و ارگان‌های مرتبط، چهره‌های درخشان علمی، فرهنگی، ادبی، هنری و ورزشی تاثیرگذاررا شناسایی و به همگان معرفی کنیم.

مدیر بنیاد مشاهیر و مفاخر مازندران خاطرنشان کرد: بر این باوریم که در شرایط کنونی که از یکسو جوانان ما مورد بمباران همه‌جانبه تبلیغاتی شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل قرار گرفته و هر روز عرفان‌های کاذب و دروغین ظهور و بروز پیدا می‌کند و جوانان ما را به خود جلب می‌کند و از سویی دانشمندان ما که به برکت انقلاب و در سایه تلاش، پشتکار، ایمان و خودباوری توانسته‌اند بلندترین قله‌های علمی جهان را فتح کنند، معرفی چهره‌های شاخص علم، ادب، اخلاق و عرفان و الگوسازی از آنان با الهام از فرهنگ اصیل و غنی ایرانی اسلامی که نقش موتور توسعه فرهنگ کشور را دارند، دارای اهمیت است.

وی اذعان کرد: در این راه همکاری سازمان‌ها و نهادها، همیاری اهالی علم، فرهنگ و هنر و همچنین ارشادات بزرگان و حمایت‌های مدیران، ما را بر پیمودن راهی که آغاز کردیم، دلگرم‌تر و مصمم‌تر می‌کند.

اردشیری در پایان از همکاری بی‌دریغ اعضای کمیته علمی همایش و مسئولان استان در اجرای هرچه بهتر این همایش تقدیر کرد.

* بیش از 100 نفر از بزرگان مازندران معرفی شدند

همچنین رئیس دانشگاه پیام نور مازندران نیز طی سخنانی برگزاری این همایش را در راستای اهداف بنیاد مشاهیر و مفاخر استان مبنی بر شناسایی، معرفی و تجلیل از این فرزانگان دانست.

صادقعلی موحدمنش تصریح کرد: اگر مروری به سال‌های گذشته داشته باشیم شاید بسیاری از جوانان، فرهیختگان، علما، دانشمندان و اقشار مختلف جامعه حتی 10 نفر از بزرگان و مفاخر مازندران را نمی‌شناختند ولی امروز خدا را شاکریم که با تلاش‌ها و کوشش‌های بزرگان، مسئولان، مدیران و فرزندان این استان، بنیادی شکل گرفته که پنجمین همایش تجلیل از فرزانگان و مشاهیر مازندران را با شکوهی وصف‌ناپذیر برگزار کرده است.

موحدمنش خاطرنشان کرد: تاکنون توانسته‌ایم بیش از 100 نفر از بزرگان مازندران را معرفی کنیم تا جوانان و همگان از وجودشان بهره‌مند شوند.

رئیس دانشگاه پیام نور مازندران از همگان خواست تا زمان برگزاری همایش ششم در سال آینده اطلاعات بزرگان استان چه در داخل و یا خارج از استان و کشور را به دبیرخانه بنیاد مشاهیر و مفاخر مازندران ارسال کنند تا بر اساس اطلاعات به دست آمده نخبگان گمنام مازندرانی شناسایی، معرفی و تجلیل شوند. 

به گزارش فارس، برگزیدگان پنجمین همایش بزرگ تجلیل از مشاهیر و فرزانگان مازندران به شرح زیر است.

استاد مرحوم حجت‌الاسلام شیخ علی ادبی از نکا

داریوش جاویدی از ساری

مهدی زارع از نور

رضا اوجانی از چالوس

اسرافیل شیرچی از بابل

سرلشکر شهید مسعود منفرد نیاکی از آمل

سرلشکر شهید خلبان حسین خلعتبری از رامسر

داود رشیدی از تهران (اهل بابل)

مفید گرجی از قائمشهر

مرحوم میربهادر قلی آریانژاد از چالوس

باقر لاریجانی از قم (اهل آمل)

اسماعیل منصوری لاریجانی از لاریجان آمل

بهداد سلیمی از قائمشهر

از مشاهیر و فرزانگان مازندرانی با لوح و هدایایی تقدیر شد.


نوشته شده توسط : ramin h

حضور نیروهای ویژه قطر و انگلیس برای آموزش گروه‌های مسلح در شهر"حمص" سوریه

جمعه 21 بهمن 1390   11:48 ق.ظ

حضور نیروهای ویژه قطر و انگلیس برای آموزش گروه‌های مسلح در شهر"حمص" سوریه

خبرگزاری فارس: پایگاه خبری دبکا گزارش داد که نیروهای ویژه ای از قطر و انگلیس در شهر حمص مستقر شده اند و در آموزش تروریست های سوری و تجهیز آنها و مبارزه با دولت مرکزی سوریه به آنها فعالیت دارند.

خبرگزاری فارس: حضور نیروهای ویژه قطر و انگلیس برای آموزش گروه‌های مسلح در شهر"حمص" سوریه

به گزارش فارس، پایگاه خبری صهیونیستی دبکا فایل در گزارشی نوشت که نیروهای قطری و انگلیسی عملیات ویژه ای را در شهر حمص آغاز کرده‌اند و در کنار گروه های مسلح در این شهر با دولت سوریه در حال مبارزه هستند.

این پایگاه خبری به نقل از منابع نزدیک به سازمان های جاسوسی رژیم صهیونیستی نوشت که نیروهای عربی و غربی نیز در چهار بخش از استان حمص شامل الخالدیه، بابا عمرو، باب دریب و الرستن حضور دارند، این نیروها تجربه های تاکتیکی خود را به افراد مسلح ارائه می‌کنند و از سوی دیگر حمایت های لوجستیک نیز آنان به عمل می آورند، آنها همچنین تروریست ها را با سلاح های مختلف مجهز می کنند.

این پایگاه خبری به نقل از منابع خود نوشت که حضور این نیروها محور اساسی طرح جدید غرب در قبال سوریه است که رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه به دنبال اجرای آن در سوریه است و دیروز آن را در پارلمان ترکیه مطرح کرده است.

دبکا به منابع اطلاعلاتی در پایتخت ترکیه اشاره کرده و می نویسد که این طرح شامل اعزام نیروهای ترکی و عربی به شهر حمص است تا فعالیت های ترک ها به شهرهای دیگر که افراد مسلح در آن حضور دارند نیز کشیده شود.

این پایگاه جاسوسی صهیونیستی می افزاید که حضور نیروهای ویژه انگلیس و قطر در شهر حمص یکی از محورهایی بود که بشار اسد رئیس جهمور سوریه در دیدار با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه به آن اشاره کرده است.

این در حالی است که وزارت خارجه سوریه نیز در بیانیه‌ای از انتشار برخی اخبار در زمینه اعزام نیروهای ویژه قطری و انگلیسی به سوریه ابراز نگرانی کرده است، این بیانیه اعلام کرده که سازمان موسوم به "دوستان سوریه" که آمریکا برای آن بازار گرمی می کند، غیر قانونی است و این ایده نگران کننده است.


نوشته شده توسط : ramin h

درآمد سرانه انگلیس از حیله و نیرنگ است

جمعه 21 بهمن 1390   11:47 ق.ظ

داوود احمدی نژاد:
درآمد سرانه انگلیس از حیله و نیرنگ است

خبرگزاری فارس: مشاور سابق رئیس جمهور گفت: انگلیس با ایجاد فتنه و اختلاف در دیگر کشورها، درآمد سرانه خود را از حیله و نیرنگ به دست می‌آورد.

خبرگزاری فارس: درآمد سرانه انگلیس از حیله و نیرنگ است

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران داوود احمدی نژاد صبح امروز در همایش فجر و شهادت ویژه گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب 57 گچساران در جمع مسئولان و اقشار مختلف مردم این شهرستان اظهار کرد: انسان بدون داشتن بصیرت نمی‌تواند به جایگاه مناسبی دست پیدا کند.

* افکار عمومی دنیا متأثر از انقلاب اسلامی ایران است

مشاور سابق رئیس جمهور افزود: انسان باید جریان‌شناس و با بصیرت باشد چرا که شیطان با شگردهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قصد فریب انسان را دارد.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: همیشه میان موحدین عالم و مستکبران، جنگی نابرابر و نامتوازن وجود دارد برای اینکه انسان را از رسیدن به جایگاه واقعی خود دور کند.

وی با اشاره به فتوای میرزا رضای کرمانی در تحریم تنباکو گفت: میرزا رضای شیرازی با دادن فتوای تحریم تنباکو در مقابل تمامی ساز و کارهای نظامی سیاسی حکام آن روز ایستاد و با یک حکم نقشه دشمن را نقش بر آب کرد.

احمدی‌نژاد با یادآوری عوامل پیروزی انقلاب 57 گفت: امام خمینی(ره) با پشتیبانی ملت در برابر همه ساز و کارهای سیاسی، فرهنگی، نظامی حکومت ایستاد و انقلاب را به ثمر رساند.

وی با تشریح بیداری اسلامی و خیزش‌های آزادی‌خواهی در دنیا ابراز داشت: امروز افکار عمومی دنیا در دست انقلاب اسلامی ایران است و مردم دنیا متأثر از انقلاب ایران فریاد آزادیخواهی سر می‌دهند.

* دنیای استکبار تحمل الگو شدن ایران اسلامی را ندارد

مشاور سابق رئیس جمهور بیان داشت: دنیای استکبار تحمل الگو شدن و تأثیرات انقلاب اسلامی را ندارد به همین دلیل از اول انقلاب تاکنون علیه انقلاب دست به صدها توطئه زده است.

احمدی‌نژاد تأکید کرد: دشمنان نظام با ترفندهای مختلفی سعی در منحرف کردن ملت ایران از مسیر انقلابی بودند.

وی درآمد سرانه انگلیس را از راه حیله و نیرنگ دانست و یادآور شد: انگلیس شیطان صفت و استعماری با برنامه‌های اقتصادی خود قصد در اختیار گرفتن اقتصاد ایران اسلامی را داشت تا به اهداف شوم خود برسد.

احمدی‌نژاد دلیل شکست و عدم دست‌یابی دشمنان انقلاب را به اهداف شوم خود را ولایت فقیه دانست و خاطرنشان کرد: در فتنه 88 که توسط عوامل داخلی و با حمایت دشمنان نظام و منافقین شکل گرفت، ضمانت‌نامه حفظ انقلاب ولایت فقیه بود.

وی ابراز داشت: ولایت فقیه موهبتی الهی است که سبب وحدت و پیشرفت ایران اسلامی با وجود همه ترفندهای دشمنان شده است.

احمدی‌نژاد با اشاره به عوامل ایجاد جنگ نظامی هشت ساله علیه ایران اسلامی گفت: جنگ نظامی دشمنان نظام با همه تجهیزات و استفاده از مهره دست نشانده خود در عراق با هدف تسخیر سه روزه مرکز انقلاب اسلامی ایران آغاز شد.

* فتنه 88 و جریان انحرافی در یک مسیر هستند

مشاور سابق رئیس جمهور افزود: هوشمندی و درایت امام راحل در تشبیه دشمن به "دزدی که شبانه سنگی انداخت" روحیه دشمنان را تخریب و در مقابل، روحیه ملت مسلمان ایران را افزایش داد.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: با هوشمندی و درایت امام راحل و شجاعت، بصیرت و غیرت ملت مسلمان ایران جنگ هشت ساله مدیریت و کنترل شد.

وی متحد کردن دنیای اسلام علیه رژیم صهیونیستی را یکی از مهم‌‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران دانست و عنوان داشت: فریاد عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی ملت مسلمان ایران دنیا را از خواب غفلت بیدار و علیه رژیم صهیونیستی بسیج کرد.

احمدی نژاد فتنه 88 و جریان انحرافی را در یک مسیر دانست و تأکید کرد: جریان انحرافی با ترفندهای مختلف خود قصد منحرف کردن انقلاب اسلامی به سمت و سویی غیر اسلامی را دارند.

وی افزایش قیمت سکه و ارز را حساب شده و از قبل طراحی شده دانست و بیان داشت: افزایش قیمت سکه و ارز یک نیرنگ اقتصادی با هدف ایجاد نارضایتی عمومی توسط عوامل نفوذی دشمن در داخل کشور بود.

احمدی‌نژاد ترویج مکتب ایرانی را محکوم کرد و بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و الهی است و نباید به گونه‌ای دیگر تفسیر شود.

وی با اشاره به الگوگیری دیگر کشورها از انقلاب اسلامی ایران یادآور شد: بیداری امروز مردم دنیا متأثر از اسلام و انقلاب اسلامی ایران است و ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی با عزمی راسخ از میهن اسلامی خود دفاع و پشتیبانی می‌کنند.


نوشته شده توسط : ramin h

کتابی که 200 پژوهشگر آلمانی در تبیین جایگاه علمی امام صادق(ع) نگاشته‌اند

جمعه 21 بهمن 1390   11:47 ق.ظ

حجت‌الاسلام طبسی در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد
کتابی که 200 پژوهشگر آلمانی در تبیین جایگاه علمی امام صادق(ع) نگاشته‌اند

خبرگزاری فارس: مدرس حوزه علمیه قم با بیان اینکه «مغز متفکر جهان شیعه» اثر 200 پژهشگر آلمانی در تبیین جایگاه علمی امام صادق(ع) است، گفت: هرچند این کتاب مقبول واقع شده است اما به نظر بنده، این تعبیر، تعبیر کوچکی برای حضرت صادق(ع) به شمار می‌رود.

خبرگزاری فارس: کتابی که 200 پژوهشگر آلمانی در تبیین جایگاه علمی امام صادق(ع) نگاشته‌اند

حجت‌الاسلام والمسلمین نجم‌الدین طبسی،‌ مدرس حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آئین اندیشه فارس در ارتباط با شیوه‌های تبلیغی امام صادق(ع) اظهار داشت: امام باقر(ع) و امام صادق(ع) از فرصتی که در نتیجه ضعف دو حکومت امویان و عباسیان به وجود آمده بود استفاده کرده و به تشکیل و تأسیس دانشگاه و تربیت افراد پرداختند. 

وی با اشاره به شیوه‌های مختلف حضرت صادق(ع) در تربیت شاگردانش، تصریح کرد: امام صادق(ع) با روش‌های گوناگون و زبان‌های مختلف به تربیت شاگردان بسیاری از جمله «جابر بن حیان» در رشته‌های شیمی و علوم غریبه توانستند فرهنگ اسلام و وثاقت مکتب اهل بیت‌(ع) را نسبت به دیگر مذاهب تثبیت کند.

این استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: ‌امام ششم با تربیت افراد بزرگی چون «محمد بن مسلم» و «زراره» توانست در فن و رشته حدیث، مذهب اهل بیت(ع) را به سایر افراد تفهیم کرده و آن را ترویج دهد همچنین با تربیت مفسران، تفسیر مکتب شیعه را به جامعه عرضه کرد لذا این امام همام با پرورش شخصیت‌های برجسته و قوی در هر یک از رشته‌های علوم اسلامی و غیر اسلامی، اسلام ناب و مذهب اهل بیت(ع) را به جامعه منتقل و آن از گسترش داد. 

وی ادامه داد: نتیجه تربیت این شاگردان باعث شد تا کوفه به یک مأخذ، مجتمع فرهنگی و یک دانشگاه قوی تبدیل شود به طوری که وقتی فردی وارد شهر کوفه شده و در مسجد کوفه قرار می‌گرفت شاهد هزاران و صدها نفر دانشجویانی بود که محور سخن تمام آنها سخنان حضرت جعفر صادق(ع) بود. در واقع بدین وسیله حضرت توانستند اسلام ناب محمدی را پس از تبلیغات سوء حکومت ننگین امویان و عباسیان به گوش جهانیان برساند. 

استاد طبسی تاکید کرد: امام صادق(ع) غیر از اینکه امام و پیشوای دین ما به شمار می‌رود و فرمایشات، کردار، رفتار و منش ایشان برای ما حجت است شخصیتی علمی محسوب می‌شود به طوری که مرکز مطالعات اسلامى استراسبورگ آلمان در وصف جایگاه والای علمی حضرت کتابی را با عنوان «مغز متفکر جهان شیعه» را به رشته تحریر در‌ آورده است و به نظر بنده این تعبیر، تعبیر کوچکی برای امام صادق (ع) است. 

وی گفت: وقتی آنها از حضرت صادق(ع) به عنوان یک متفکر بزرگ یاد کرده و با دقت در سخنان ایشان از فرامین حضرت استفاده می‌کنند ما نیز به طریق اولی باید به جایگاه علمی امام صادق(ع) توجه بیشتری داشته باشیم. «مغز متفکر جهان شیعه» کتابی است که بعد علمی امام صادق(ع) را با اعجاب و عظمت مورد بررسی قرار داده است و به تحلیل سخنان حضرت پرداخته است.

وی ادامه داد: 200پژوهشگر مرکز مطالعات اسلامى استراسبورگ آلمان نگارش این کتاب را برعهده داشته‌اند. همچنین کتاب «الامام الصادق والمذاهب الاربعة» به قلم اسد حیدر نیز اثر خوبی در راستای معرفی شخصیت علمی امام صادق(ع) به شمار می‌رود که تا کنون به چندین زبان ترجمه شده است. 

این کارشناس تاریخ اسلام خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم به هر نحو ممکن، سخنان و میراث حضرت جعفر صادق(ع) را زیر ذره‌بین قرار داده تا بتوان در آینده به زوایا و نکاتی جدیدی از مکتب علمی و اسلامی ایشان دست یابیم چرا که حضرت می‌فرمایند سخنان ما را به نسل‌های بعدی انتقال دهید تا آنها مطالب جدیدی را استخراج کنند.


نوشته شده توسط : ramin h

جدال صبا و ارژن در شیراز

جمعه 21 بهمن 1390   11:46 ق.ظ

در هفته بیست و دوم صورت می‌گیرد
جدال صبا و ارژن در شیراز

خبرگزاری فارس: تیم فوتسال صبای قم در هفته نهم از دور برگشت دیدارهای مسابقات لیگ دسته برتر فوتسال باشگاه‌های کشور، برای بهبود موقعیت خود در جدول با تیم ارژن فارس دیدار می‌کند.

خبرگزاری فارس: جدال صبا و ارژن در شیراز

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در هفته نهم از دور برگشت لیگ برتر فوتسال، صبای قم در خارج از خانه و در شهر شیراز باید به مصاف تیم لبنیات ارژن فارس برود، در حالی که اختلاف آنها با تیم رده چهارم جدول تنها یک امتیاز است.

در این رقابت‌ها تا پایان هفته هشتم از دور برگشت، تیم‌های فوتسال شهید منصوری قرچک و صنایع گیتی پسند اصفهان در مکان‌های اول و دوم جدول رده بندی ایستاده‌اند و قطعا یکی از این دو تیم قهرمان سیزدهمین دوره لیگ برتر  فوتسال می‌شود.

اما تیم فوتسال صبای قم که هم اکنون با کسب 36 امتیاز تیم پنجم جدول رده‌بندی این مسابقات به شمار می‌رود، این هفته در دیداری حساس در خارج از خانه سعی می‌کند روند مثبتی که در نیم فصل نخست رقابت‌ها داشت را بار دیگر از سر بگیرد.

صبای قم تا این هفته از مسابقات سیزدهمین دوره لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور در 21 مسابقه داخل و خارج از خانه به میدان رفته است که حاصل تلاش این تیم کسب 11 پیروزی، سه تساوی و هشت باخت مقابل رقبای لیگ برتری است.

این تیم که بعد از باخت به فیروز صفه اصفهان در هفته پانزدهم لیگ برتر فوتسال با استعفای سیدمهدی غیاثی، همکار وی در کادر فنی یعنی حسین گنجیان را به عنوان سرمربی خود می‌بیند، در بازی‌های دور برگشت عملکرد ضعیف‌تری نسبت به نیم فصل نخست لیگ برتر این فصل داشته است.

صبای قم در دیدارهای خانگی موفق به شکست تیم‌های فوتسال پرسپولیس تهران، میثاق تهران، گسترش فولاد تبریز، دبیری تبریز، لبنیات ارژن فارس و راه ساری شده است، ضمن اینکه دو تساوی این تیم با نتایج مشابه چهار بر چهار مقابل تیم‌های بالانشین فولاد ماهان سپاهان اصفهان و شهید منصوری قرچک بوده است و البته سه باخت خانگی نیز در مقابل تیم‌های فوتسال فیروز صفه اصفهان، شهرداری ساوه و حفاری اهواز تا این هفته رقم خورده است.

از سوی دیگر صبای قم در دیدارهای خارج از خانه در مصاف با تیم‌های فوتسال حفاری اهواز، شهرداری ساوه، راه ساری، دبیری تبریز و میثاق تهران رقم به پیروزی رسیده و به پرسپولیس تهران، صنایع گیتی پسند اصفهان و فیروز صفه اصفهان باخته است و با تیم فوتسال علم و ادب مشهد نیز مساوی کرده است.

در جدول رده بندی لیگ برتر فوتسال هم اکنون تیم فوتسال شهید منصوری قرچک مدافع عنوان قهرمانی با کسب 56 امتیاز صدرنشین است، گیتی پسند اصفهان با 52 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد و ماهان اصفهان تیم 44 امتیازی رده سوم محسوب می‌شود.


نوشته شده توسط : ramin h

بیداری اسلامی از مهم‌ترین برکات تقریب است

جمعه 21 بهمن 1390   11:46 ق.ظ

مدیرکل مناطق ویژه سازمان تبلیغات اسلامی کشور:
بیداری اسلامی از مهم‌ترین برکات تقریب است

خبرگزاری فارس: مدیرکل مناطق ویژه سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: بیداری اسلامی از مهم‌ترین برکات تقریب است.

خبرگزاری فارس: بیداری اسلامی از مهم‌ترین برکات تقریب است

به گزارش خبرگزاری فارس از کنگان، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان صبح امروز در آیین پایانی جشنواره شعر تقریب در بندر کنگان اظهار داشت: اسلام به عنوان کامل‌ترین دین شناخته می‌شود و وحدت مسلمانان موجبات موفقیت و سربلندی را فراهم می‌کند.

مدیرکل مناطق ویژه سازمان تبلیغات اسلامی کشور با تاکید بر اهمیت تقریب افزود: بدون تردید بیداری اسلامی از مهم‌ترین برکات تقریب است.

حاتمیان تصریح کرد: به برکت تقریب بین مذاهب و صدور انقلاب اسلامی ایران موجی از بیداری اسلامی در بلاد اسلامی بپا خواسته و این مهم نوید عزت و سلطه اسلامی بر کفر و نفاق است.

وی با تبریک میلاد مسعود پیامبر رحمت و امام صادق (ع) یادآور شد: در عظمت امام صادق (ع) همین بس که ائمه اهل سنت با واسطه و یا بلاواسطه شاگرد مکتب علمی آن امام همام بودند و خود بر این موضوع فخر فروشی می‌کردند.

فرماندار کنگان نیز اظهار داشت: برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر تقریب نقش مهم و اثرگذاری در تحکیم پیوند امت اسلامی دارد.

تیمور یزدان‌شناس افزود: برگزاری این گونه جشنواره‌ها نیز از ابتکارات مهم و ستودنی جمهوری اسلامی ایران است.

وی بیان کرد: شعرا بکوشند با سرودن اشعار زیبا و پرمحتوا زمینه تحکیم وحدت بین امت رسول‌الله (ص) را بیش از پیش فراهم کنند.

دبیر سومین جشنواره بین‌المللی شعر تقریب نیز خاطرنشان کرد: بیش از 80 شاعر داخلی و خارجی آثار خود را طی روزهای 7 و 8 بهمن به دبیرخانه ارسال که 30 اثر بعنوان آثار منتخب برگزیده و در جشنواره شرکت کردند.

عبداله رئیسی افزود: در این جشنواره بین‌المللی شاعرانی از کشورهای مصر، تونس، ساحل عاج، عراق، افغانستان، تاجیکستان و هند شعر خوانی کردند.

وی با بیان اینکه موضوع سروده‌ها عمدتا بر محور پیامبر اعظم (ص) است اظهار داشت: برگزای این جشنواره نقش مهمی در گسترش و تقویت وحدت اسلامی و تعمیق همدلی با تکیه بر مولفه‌های مشترک بین مذاهب با استفاده از صنعت شعر و ادبیات خواهد داشت.

در ادامه هیئت داوران نفرات برگزیده این جشنواره را معرفی کرد.

هیئت داوران پس از بررسی علی اصغر عظیمی‌مهر از استان کرمانشاه را بعنوان نفر اول معرفی کرد.

این هیئت کسی را به عنوان نفر دوم معرفی کرد و وحید طلعت از استان آذربایجان غربی را بعنوان نفر سوم این جشنواره بین‌المللی معرفی کرد.


نوشته شده توسط : ramin h