تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته چهارم بهمن 1390

جستجو

 

تابستان 91 با افت ولتاژ برق روبه‌رو نمی‌شویم

شنبه 29 بهمن 1390   10:35 ب.ظ

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس:
تابستان 91 با افت ولتاژ برق روبه‌رو نمی‌شویم

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس گفت: با توجه به افزایش تولید برق، در استان فارس با مشکل افت ولتاژ و نوسانات برق رو‌به‌رو نمی‌شویم و تابستان آرام و مطمئنی را پیش رو داریم.

خبرگزاری فارس: تابستان 91 با افت ولتاژ برق روبه‌رو نمی‌شویم

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمدرضا مشفقیان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به افزایش تولید برق، در استان فارس با مشکل افت ولتاژ و نوسانات برق رو‌به‌رو نمی‌شویم و تابستان آرام و مطمئنی را پیش رو داریم.

مشفقیان خاطرنشان کرد: در صنعت برق با جهش‌های بسیار خوبی رو‌به‌رو هستیم و هم‌اکنون نیروگاه‌های 190 مگاواتی تولید می‌شود.

وی در مورد تاثیر آزادسازی حامل‌های انرژی و هدفمندی یارانه‌ها در ساختار برق گفت: بدون شک یکی از عدالت‌محورانه‌ترین تصمیم‌های دولت نهم عملیاتی شدن طرح هدفمندی یارانه‌ها بوده و این طرح در راستای کنترل اسراف در مصرف حامل‌های انرژی و ایجاد عدالت اجتماعی و همچنین از محل دریافت مابه‌التفاوت‌های نرخ انرژی سرمایه‌گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس تصریح کرد: در بخش ایستگاه‌های فشار قوی، غیر از بخش حفاظت و کنترل و سایر تجهیزات که در ایران تولید شده حدود 90 درصد به خودکفایی رسیده‌ایم.

مشفقیان با اشاره به کاهش تصدی‌گری دولت و زیرساخت‌های توسعه صنعت تصریح کرد: شاکله جدید برای کاهش تصدی‌گری در ستاد وزارت نیرو هنوز تدوین نشده است اما به نظر می‌رسد که معاونت برنامه‌ریزی توانیر، توسعه نیروگاه‌ها و شبکه انتقال و اجرای آن را به بخش خصوصی واگذار کند.

وی اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برق مورد نیاز بیش از هشت برابر مشترکان قبل تامین شد و انرژی الکتریکی تولیدی در سال جاری نسبت به سال 1357 بیش از 21 برابر افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس بیان کرد: طرفیت تولیدی 210 مگاوات در سال 57 را در سال جاری به 3 هزار و 864 مگاوات یعنی به بیش از 18 برابر رسانده‌ایم.

مشفقیان خاطرنشان کرد: با توجه به دو برابر شدن جمعیت استان فارس پس از انقلاب، طول خطوط انتقال نیروی برق به بیش از 10 برابر و ظرفیت ایستگاه‌های برق به بیش از 17 برابر افزایش یافته است.

وی از راه‌اندازی ایستگاه 400 کیلو ولت در منطقه لامرد خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این ایستگاه برق مشکل کاهش برق در منطقه گله‌دار، بیرم و اشکنان برطرف می‌شود.

انتهای پیام/آ20


نوشته شده توسط : ramin h

اعزام دومین گروه از خواهران بسیجی نهاوند به مناطق عملیاتی

شنبه 29 بهمن 1390   10:35 ب.ظ

اعزام دومین گروه از خواهران بسیجی نهاوند به مناطق عملیاتی

خبرگزاری فارس: دومین گروه از خواهران بسیجی نهاوند به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

خبرگزاری فارس: اعزام دومین گروه از خواهران بسیجی نهاوند به مناطق عملیاتی

به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند، عصر امروز دومین گروه از خواهران بسیجی نهاوند طی مراسمی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

فرمانده سپاه نهاوند در این مراسم اظهار داشت: تعداد 400 نفر از خواهران بسیجی با عنوان کاروان راهیان نور به مدت سه روز با 10 دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب که شامل شلمچه، اروندرود، دهلاویه و خرمشهر اعزام می‌شوند.

مرتضی خراسانی یکی از مهمترین عامل تحول فرهنگی در کشور را راهیان نور دانست و ادامه داد: جوانان در قالب کاروان راهیان نور با حضور در مناطق جنگی با رشادت‌های رزمندگان و شهدا آشنا می‌شوند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف این کاروان‌ها ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین نسل جوان و ایجاد پیوند ناگسستنی بین نسل اول با نسل‌های بعدی انقلاب است.

فرمانده سپاه نهاوند گفت: به تعبیر برخی جوانان که به این مناطق اعزام شدند مناطق عملیاتی با توجه به وجود معنویت مثال‌زدنی با همه سادگی و بی‌پیرایگی‌اش به یک دانشگاه خودسازی تبدیل شده است زیرا عطر و بوی شهدا آن چنان قداستی به این مناطق بخشیده که هر جوان مایل است نه تنها یک مرحله که چندین مرحله به این مناطق اعزام شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون یک هزار و 500 نفر از دانش‌آموزان بسیجی علاقه‌مند از نهاوند با50 دستگاه اتوبوس به این مناطق اعزام شده‌اند، افزود: هر اتوبوس به صورت یک کاروان تلقی می‌شود زیرا در هر اتوبوس 40 نفری یک روحانی، یک راوی و یک پاسدار حضور دارند که موجب نوعی نشاط معنوی و اجتماعی در بین اعزام شوندگان شده است.

سهمیه نهاوند از اعزام راهیان نور 2 هزار و 100 نفر در سال 90 است.

انتهای پیام/ش30


نوشته شده توسط : ramin h

ماندگاری مسافر نوروزی با کارهای مبتکرانه برنامه‎ریزی شود

شنبه 29 بهمن 1390   10:34 ب.ظ

استاندار گلستان:
ماندگاری مسافر نوروزی با کارهای مبتکرانه برنامه‎ریزی شود

خبرگزاری فارس: استاندار گلستان گفت: ماندگاری مسافر با کارهای نو و مبتکرانه و جدید در ستاد دائمی سفر برنامه‎ریزی شود.

خبرگزاری فارس: ماندگاری مسافر نوروزی با کارهای مبتکرانه برنامه‎ریزی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، جواد قناعت در جلسه ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای استان گلستان اظهار داشت: برنامه‎های امسال ستاد دائمی سفر در استان گلستان باید بهتر از برنامه‎های سال‎های قبل باشد و سعی کنیم با برنامه‎ریزی، نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت سال‎های گذشته را تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: استقبال و سرویس‎دهی به مسافرین نوروزی امسال باید بهتر باشد، به طوریکه مسافرینی که این استان را یک محل گذر و توقف موقت می‎دانند، گلستان را به عنوان استان مقصد در سفر انتخاب کنند.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید با مسئولان و اعضای کمیته‎های 10 گانه جلسه داشته باشد و بر کارهای مثبت در ستادها و کمیته‎ها تاکید بیشتر داشته باشد.

رئیس ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای استان گلستان اضافه کرد: نباید شرایطی به وجود بیاید که برای مسافران نوروزی چالش و مشکل ایجاد شود و مسافران شاکی باشند.

قناعت ادامه داد: در طول این ایام همه باید بسیج باشند و میزبان خوبی برای مسافران نوروزی باشیم.

استاندار گلستان تاکید کرد:‌ با توجه به اینکه استان گلستان در رده استان‎های دوم کشور در درجه‎بندی سفرها قرار دارد، باید شرایطی ایجاد کنیم تا در میان استان‎های درجه دو هم مانند سال گذشته در رده‎های برتر قرار بگیریم.

وی گفت: باید شاهد ماندگاری بیشتر مسافر در استان باشیم و بدون شک این ماندگاری سبب رونق اقتصادی و به حرکت در آمدن چرخ اقتصادی استان می‎شود.

به گفته استاندار گلستان، همه دستگاه‎ها در کنار دستورالعمل و وظایف نوروزی خود که از ستادهای کشوری، اعلام می‎شود، باید در استان همکاری و اتحاد داشته باشند.

وی با اشاره به کارهای نو و مبتکرانه و جدید در ستاد دائمی سفر گلستان افزود: اگر این کارها انجام شود، بدون شک ماندگاری مسافر بیش از پیش خواهد شد.

قناعت یادآور شد:‌ در زمینه معرفی استان و معرفی جاذبه‎های گردشگری و توریستی گلستان به مسافران، رسانه و رسانه ملی، نقش اساسی و مهمی را بر عهده دارند.

استاندار گلستان اظهار داشت: اگر استان بر روی آنتن‎های خبری و رسانه‎های مختلف قرار بگیرد، بدون شک سرمایه‎گذاران داخلی و خارجی بیشتری ترغیب خواهند شد تا در این استان در زمینه‎ای خاص و پروژه‎های ویژه و مهم سرمایه‎گذاری کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم گلستان بسیار با فرهنگ هستند، تصریح کرد: مردم این استان امسال نیز میزبان و پذیرای خوبی از مسافرین خواهند بود و باید گردشگری در کشور را جدی بگیریم.

قناعت با اشاره به جزیره آشوراده گفت: با توجه به نگاه سازمان حفاظت محیط زیست کشور و تاکید بر حفظ زیست محیطی این منطقه، برای سرمایه‎گذاری در این جزیره مجوز داده شده و بخشی از آن توسط سرمایه‎گذار بومی انجام می‎شود که معرفی این جزیره به عنوان بخشی از زمینه‎های صنعت گردشگری می‎تواند برای سال‎های آینده جهشی بزرگ به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/آ30


نوشته شده توسط : ramin h

رسانه‌ها مردم را به حضور گسترده در انتخابات تشویق کنند

شنبه 29 بهمن 1390   10:34 ب.ظ

فرماندار پلدختر:
رسانه‌ها مردم را به حضور گسترده در انتخابات تشویق کنند

خبرگزاری فارس: فرماندار پلدختر گفت: رسانه‌ها مردم را به حضور گسترده و پر شور در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تشویق و ترغیب کنند.

خبرگزاری فارس: رسانه‌ها مردم را به حضور گسترده در انتخابات تشویق کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، فریدون رشیدی امروز در نشست با خبرگزاری‌های لرستان و شهرستان پلدختر گفت: فراهم کردن فضای با نشاط و تقویت مشارکت حداکثری از عواملی است، که رسانه‌ها باید به آن توجه کنند زیرا این مهم تقویت کننده انگیزه‌های ملی و دینی است.

وی تصریح کرد: مطبوعات و رسانه‌ها می‌توانند با تزریق روحیه امید در جامعه و آگاهی بخشی پاسخ دندان‌شکنی به یاوه گویان و فتنه گران بدهند.

فرماندار پلدختر حضور پرشور و شعور مردم در انتخابات آتی را نشانه حساسیت مردم به سرنوشت خود دانست و گفت: استکبار برای کمرنگ کردن حضور مردم در این آزمون الهی نقشه کشیده و برنامه دارد، که مردم با حضور حداکثری خود در 12 اسفند بار دیگر توطئه‌های دشمنان را ناکام می‌گذارند.

رشیدی افزود: مجریان انتخابات این اطمینان را به مردم می‌دهند که از آرای مردم محافظت و صیانت کامل کنند و با ایجاد فضای رقابتی سالم زمینه حضور هرچه بیشتر مردم را در عرصه انتخابات فراهم می‌کنند.

وی انتخابات را تبلور اراده و خواست مردم دانست و گفت: مردم با تکرار خلق حماسه‌های گذشته پاسخ ترفندها و یاوه‌گویی دشمنان را می‌دهند.

وی عمل به قانون و برگزاری انتخابات را ملاک عمل مجریان انتخابات عنوان کرد و افزود: مجریان باید امکانات و محیط مناسب برای برگزاری انتخابات پر شور و گسترده فراهم کنند و رای دهندگان نیز با انتخاب فرد اصلح تکلیف خود را به نحو شایسته انجام دهند.

فرماندار پلدختر گفت: مردم به برگزارکنندگان انتخابات اعتماد داشته باشند، زیرا مجموعه اجرایی شهرستان  کاملاً مستقل است و تفاوتی ندارد، که چه کسی رای می‌آورد و راهی مجلس می‌شود، زیرا ما مجری انتخابات هستیم و برگزاری انتخابات آبرومند، عزت آفرین و دشمن شکن هدف مجریان انتخابات است.

وی افزود: عرصه انتخابات باید با نشاط باشد و عدالت محوری و امانت‌داری و حرکت در چارچوب قانون از مهم‌ترین وظایف دست اندرکاران انتخابات آتی مجلس است.

وی گفت: آنچه که موجب حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای می‌شود، سلامت انتخاباتی و اعتمادسازی، رعایت قانون و داشتن مجریان توانمند و بی‌طرف  است.

رشیدی از برگزاری انتخابات سالم همراه با بی‌طرفی کامل در شهرستان پلدختر خبر داد و افزود: کاندیداهای نمایندگی مجلس آتی باید بر اساس عدالت و اخلاق عمل کنند و با گرم کردن تنور و فضای انتخابات اخلاق اسلامی را در انتخابات رعایت کنند، زیرا نامزدها به جای تخریب دیگران و مسایل تفرقه انگیز و مخدوش کردن پتانسیل رقبا، به معرفی توانمندی، ظرفیت و برنامه‌ها و نقاط مثبت خود بپردازند، زیرا تخریب کاندیداها در انتخابات در شان جامعه اسلامی نیست.

فرماندار پلدختر گفت: تبلیغات انتخاباتی باید حکیمانه باشد و کاندیداها اخلاق انتخاباتی و رقابت صحیح اسلامی را در انتخابات رعایت کنند و از هرگونه چالش بر سر راه انتخابات و آرای مردم خودداری کنند و انتخابات سالم را به نمایش بگذارند.

وی از کاندیداها خواست به کانون‌های ثروت و قدرت نزدیک نشوند و این مهم را مدنظر خود قرار دهند، زیرا که این مهم همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است، زیرا این گونه نمایندگان مجلس با حفظ استقلال وجودی خود می‌توانند نقش بسیار تأثیرگذاری در حفظ آرمان‌های متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشند.

رشیدی افزود: مردم با هوشمندی و حمایت قاطع از ولایت فقیه و  بر اساس ویژگی‌ها، ملاک‌ها و معیارهای امام راحل و مقام معظم رهبری نماینده خود را انتخاب و راهی مجلس کنند.

فرماندار پلدختر به خدمات دولت در شهرستان اشاره کرد و گفت: 580 طرح فرهنگی، بهداشتی و درمانی، آموزشی، عمرانی، کشاورزی، ورزشی و اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر 5 26 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی در دهه فجر امسال در پلدختر به بهره‌برداری رسید.

رشیدی افتتاح ساختمان مجتمع فرهنگی تبلیغی اداره تبلیغات اسلامی، افتتاح فاز اول چشمه کوثر و آب‌رسانی به 19 روستا، افتتاح سالن ورزشی شهر معمولان، افتتاح ساختمان مرکز بهداشتی درمانی معمولان، کلنگ زنی طرح گازرسانی به دهستان مورانی و روستاهای کیان‌آباد تیمورآباد و افتتاح هنرستان 30 کلاسه در شهر پلدختر از مهم‌ترین این طرح‌ها است.

انتهای پیام/ش10


نوشته شده توسط : ramin h

تمرینات سایپا از اول اسفند آغاز می‌شود

شنبه 29 بهمن 1390   10:34 ب.ظ

با حضور سرمربی جدید
تمرینات سایپا از اول اسفند آغاز می‌شود

خبرگزاری فارس: سخنگوی باشگاه سایپا اعلام کرد: دور جدید تمرینات تیم فوتبال این باشگاه از روز اول اسفند ماه و با حضور سرمربی جدید آغاز خواهد شد.

خبرگزاری فارس: تمرینات سایپا از اول اسفند آغاز می‌شود

سعید تقی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: دور جدید تمرینات با حضور مجتبی تقوی از روز دوشنبه پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه کادر فنی جدید برنامه‌های ویژه‌ای برای حضور قدرتمندانه سایپای البرز در ادامه رقابت‌های لیگ‌برتر داشته و بازیکنان نیز از انگیزه و روحیه خوبی برخوردار هستند.

* تعطیلی چند روزه تمرینات سایپا با هدف بازیابی قوای جسمانی

سخنگوی باشگاه سایپا در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه به چه دلیل چند روز تمرینات تیم فوتبال این باشگاه برگزار نشد، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ حدود 25 روز بازی‌ها برگزار نمی‌شود.

تقی‌زاده افزود: طبیعی است که بازیکنان ما پس از چند هفته انجام دیدارهای سنگین نیاز به استراحت داشته و به همین دلیل 6 روز تمرینات را تعطیل کردیم.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ از روز اول اسفند تمرینات ما با حضور مجتبی تقوی سرمربی جدید برگزار خواهد شد.

* لزوم پرهیز از تنش‌آفرینی در سایپای البرز

تقی‌زاده با تاکید بر اینکه شرایط سایپا در لیگ‌برتر حساس است، گفت: در این وضعیت همه بازیکنان و کادر فنی متعهد شده‌اند که از هر اقدامی که موجب تنش در تیم می‌شود، پرهیز کنند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: سایپا با وجود تغییر در کادر فنی روزهای خوبی در لیگ ‌برتر را سپری کرده و به نتایجی که در حد نام استان البرز و این باشگاه است، دست‌ یابد.

انتهای پیام/آ20


نوشته شده توسط : ramin h

خواهران مسجدی فارس در جشنواره «کوثر پرفروغ» درخشیدند

شنبه 29 بهمن 1390   10:34 ب.ظ

سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد فارس خبر داد
خواهران مسجدی فارس در جشنواره «کوثر پرفروغ» درخشیدند

خبرگزاری فارس: سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس از درخشش هنرمندان مسجدی این استان در جشنواره «کوثر پرفروغ» با موضوع حضرت معصومه (ع) خبر داد.

خبرگزاری فارس: خواهران مسجدی فارس در جشنواره «کوثر پرفروغ» درخشیدند

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، رضا باقری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هنرمندان مسجدی استان فارس با ارسال اثر در موضوع‌های خوشنویسی، عکاسی، نقاشی، مقاله نویسی، وبلاگ نویسی، شعر و آثار ابتکاری در نخستین جشنواره کوثر پرفروغ با موضوع «حضرت معصومه (س)» شرکت کردند.

وی افزود: این جشنواره در رده سنی کودکان و نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به مدت سه روز از 26 تا 28 بهمن ماه به میزبانی استان قم برگزار شد.

باقری خاطرنشان کرد: در این جشنواره از دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس نیز به عنوان یکی از استان‌های برتر در زمینه ارسال آثار با اهدای تندیس جشنواره تجلیل شد.

وی از درخشش هنرمندان خواهر مسجدی استان فارس خبر داد و گفت: خدیجه آزادیان هنرمند عضو کانون فرهنگی هنری ولیعصر (ع) شهرستان نی‌ریز در رده سنی بزرگسالان مقام نخست خوشنویسی را کسب کرد.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس ادامه داد: مرضیه کازرونی هنرمند عضو کانون فرهنگی هنری سیدالشهدا (ع) مسجد جامع شهدا کازرون در رشته نقاشی بزرگسالان به مقام دوم دست یافت.

انتهای پیام/آ30


نوشته شده توسط : ramin h

یادواره شهدای قلایی در دشتستان برگزار شد

شنبه 29 بهمن 1390   10:34 ب.ظ

با حضور مردم و مسئولان
یادواره شهدای قلایی در دشتستان برگزار شد

خبرگزاری فارس: یادواره شهدای قلایی در دشتستان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: یادواره شهدای قلایی در دشتستان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از آبپخش، ‌یادواره شهدای قلایی آبپخش عصر امروز با حضور پرشور مردم، مسئولان محلی و جمعی از مسئولین شهرستانی و استانی در گلزار مطهر شهدای قلایی برگزار شد.

امام جمعه آبپخش در آئین برگزاری این یادواره گفت: گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا از اقدامات مهمی است که باید در راستای این امر گام برداریم و یاد و خاطره شهدای گرانقدر را زنده نگه داریم.

حجت‌الاسلام خداداد رضایی اظهار داشت: یادواره شهدا فضایی معنوی و روحانی در جامعه برقرار می‌کند و سبب زنده ‌ماندن اهداف و آرمان‌های والای شهیدان در جامعه می‌شود.

وی در همین راستا افزود: جاودانگی یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس یکی از مسائل مهمی است که همواره باید مورد توجه و تفسیر قرار گیرد.

رضایی خاطرنشان کرد: معنویت، قداست، تقوا، خداشناسی و ... از عواملی هستند که سبب ماندگاری و جاودانگی یاد و خاطره شهدا در جامعه شده‌اند.

امام جمعه آبپخش اذعان داشت: شهدا اهل جهاد فی‌سبیل‌الله بودند و در قرآن کریم برای مجاهدین فی‌سبیل‌الله اجر و پاداشی عظیم وعده داده شده است.

رضایی عنوان کرد: یکی از گران‌بهاترین و عزیزترین دارایی‌های انسان‌ها جان ایشان است و ما شاهد آن بودیم که شهدا در راه حفظ اسلام، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی عزیزترین سرمایه و دارایی خود را تقدیم کردند.

وی ادامه داد: امروز ما با تبعیت تام از ولایت و پایبندی به اهداف و آرمان‌های والای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌توانیم ادامه دهنده راه شهدای گرانقدر باشیم.

امام جمعه آبپخش با اشاره به حضور پرشور و گسترده مردم انقلابی ایران اسلامی در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن‌ماه ابراز داشت: مردم با حضور پرشور و حماسی خود در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن حماسه‌ای دیگر خلق کردند و آزاداندیشی، بصیرت، احساس مسئولیت، موقعیت شناسی و ... را اعلام کردند.

رضایی اضافه کرد: در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی مردم با حضور پرشور در صحنه انتخابات و صندوق‌های رای می‌توانند ارادت و پایبندی بیش از پیش خود به اهداف و آرمان‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را اعلام کنند.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : ramin h

اتحادیه های کارگری اسپانیا در اعتراض به اصلاحات کاری دولت تظاهرات می کنند

شنبه 29 بهمن 1390   10:34 ب.ظ

اتحادیه های کارگری اسپانیا در اعتراض به اصلاحات کاری دولت تظاهرات می کنند

خبرگزاری فارس: اتحادیه های بزرگ کارگری اسپانیا در اعتراض به تصویب اصلاحات کاری و مالی دولت محافظه کار مادرید تظاهرات می کنند.

خبرگزاری فارس: اتحادیه های کارگری اسپانیا در اعتراض به اصلاحات کاری دولت تظاهرات می کنند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "شینهوا"، بدنبال توصیب لایحه اصلاحات کاری و مالی حزب محافظه کار "ماریانو راجوی" نخست وزیر اسپانیا، مردم این کشور فردا یک شنبه در اعتراض به اصلاحات کاری جدید دولت خود تظاهرات می کنند.

این اصلاحات کاری پرداخت غرامت به کسانی که شغل خود را از دست می دهند از 45 روز کاری به 33 روز کاری در شرایط عادی سال کاهش می دهد؛ بر اساس این اصلاحات اگر شرکت های اسپانیایی بینند که درآمدهای آنها در سه ماهه آتی سال کاهش پیدا می کنند این اصلاحات مجوزی برای آنها محسوب می شود تا کارگران خود را تنها با پرداخت غرامت 20 روز در سال اخراج کنند.

خبرگزاری شینهوا در ادامه خبر خود نوشت: اصلاحات کاری دولت اخراج انبوه کارمندان دولتی و به ویژه کسانی که متعاقب سیاست های ریاضت اقتصادی و کاهش هزینه ها و بحران اقتصادی آسیب پذیر شده اند را نیز پیش بینی کرده است.

دو اتحادیه بزرگ " UGT" و " Comisiones Obreras" اسپانیا در حال سازماندهی تظاهرات فردا هستند‌؛ تظاهراتی که با وجود خشم رو به رشد مردم اسپانیا از اصلاحات مالی و کاری دولت راجوی اواسط فردا در مادرید برگزار خواهد شد؛ راجوی 20 نوامبر سال گذشته میلادی پیروز انتخابات نخست وزیری اسپانیا شد.

شینهوا گزارش داد: در همین حال حدود 60 تظاهرات جداگانه نیز در میان تمام جوامع خودمختار اسپانیا برنامه ریزی شده است.

اتحادیه های کارگری اسپانیا اعلام کرده اند که برگزاری اعتصاب همگانی علیه اصلاحات کاری و مالی دولت را رد نمی کنند اما برگزاری این اعتصاب به میزان حمایت عمومی روز یکشنبه دارد؛ اگر مردم در خانه های خود بمانند برگزاری اعتصاب بعید است اما اگر آنها به خیابان ها بیایند، برگزاری یک اعتصاب همگانی در فصل بهار شدنی خواهد بود.

خبر برنامه ریزی اتحادیه های کارگری اسپانیا برای برگزاری این تظاهرات در شرایطی گزارش می شود که موسسه آمار این کشور اعلام کرده است که نرخ بیکاری اسپانیا به مرز 23 درصد رسیده است و این کشور بالاترین نرخ بیکاری اروپا را در اختیار دارد، نیمی از جوانان اسپانیایی بیکار هستند.

انتهای پیام/ن.ص


نوشته شده توسط : ramin h

روایت یک خانم 53 ساله از نحوه حفظ قرآن کریم

شنبه 29 بهمن 1390   10:34 ب.ظ

خلیج فارس میزبان قاریان نور/57
روایت یک خانم 53 ساله از نحوه حفظ قرآن کریم

خبرگزاری فارس: مسن‌ترین بانوی حافظ کل قرآن کریم که 53 سال دارد و در سی و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن شرکت کرده است، گفت: تلاوت و حفظ قرآن آرامش عجیبی را برایم به همراه دارد که این امر ناشی از عظمت قرآن است.

خبرگزاری فارس: روایت یک خانم 53 ساله از نحوه حفظ قرآن کریم

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، زهرا فرهنگیان عصر امروز در حاشیه سی و چهارمین دوره از مسابقات سراسری قرآن اظهار داشت: در سال 1379 همسر و دو پسر 21 و 19ساله خود را در سانحه تصادف رانندگی محدوده شهر کنگاور در پنج کیلومتری استان کرمانشاه از دست دادم و غم و اندوه فراوان من را احاطه کرده بود که ناگهان به یاد آیه‌ای از قرآن که در آن آمده با یاد خدا دل ها آرام می‌گیرد افتادم و شروع به حفظ قرآن کریم کردم.

وی که در هنگام سخن گفتن موجی از غم در صدایش و حلقه‌های اشک در چشمانش موج می‌زد، افزود: از همان سال‌ها در کلاس‌های خانه نور استان کرمانشاه مشغول به فراگیری و آموزش قرآن و حفظ آن شدم هر چند که امکانات در استان بسیار کم بود.

این حافظ کل قرآن کریم با اشاره به اینکه فرزندانم را به سختی و با شغل کشاورزی بزرگ کردم، خاطرنشان کرد: چهار فرزند دیگر هم دارم که اکنون به لطف خدا در مقاطع بالای دانشگاهی در حال تحصیل هستند.

وی بیان داشت: همواره سعی کردم با تاثیر قرآن کریم در خانواده‌ام، فرزندانم را با شادی بزرگ کنم تا غم از دست دادن پدر آنها را نرنجاند و نیز خودم در برابر ناملایمات زندگی صبور باشم و برای هر کاری به خداوند متعال توکل کنم.

فرهنگیان موفقیت در زندگی و دوری از غم و اندوه را مدیون حفظ قرآن دانست و اضافه کرد: حدود پنچ سال طول کشید تا توانستم قرآن را به طور کل حفظ کنم، همیشه قبل از نماز صبح و پس از آن و گاهی در اوقات بیکاری‌ام شروع به حفظ می کردم.

بانوی 53 ساله حافظ کل قرآن کریم در این دوره از مسابقات سراسری قرآن، بر حضور جوانان و نوجوانان در محافل قرآنی و مساجد به منظور فراگیری آموزه‌های قرآنی و کلام خداوند تاکید کرد و یادآور شد: کشور ما کشوری مسلمان است و بهترین مکان برای یاد دادن قرآن به فرزندانمان مدارس هستند.

زهرا فرهنگیان با بیان اینکه سی و چهارمین دوره از مسابقات سراسری قرآن در بندرعباس به بهترین شکل و در سطح بالا انجام شد، اظهار داشت: از تمام مسئولین، دست‌ اندرکاران و زحمتکشان این مسابقات در هرمزگان قدردانی می‌کنم که چنین مسابقاتی که باشکوه‌تر از سال‌های قبل بوده را برگزار کردند و امیدوارم سال‌های آینده نیز به همین صورت ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/ش20


نوشته شده توسط : ramin h

پرداخت تسهیلات بلاعوض بخش کشاورزی تا سقف 3.5 میلیارد تومان

شنبه 29 بهمن 1390   10:34 ب.ظ

به ازای هر هکتار آبیاری تحت فشار در خراسان‌ جنوبی صورت می‌گیرد
پرداخت تسهیلات بلاعوض بخش کشاورزی تا سقف 3.5 میلیارد تومان

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان ‌جنوبی گفت: به ازای هر هکتار آبیاری تحت فشار 85 درصد اعتبارات در این بخش تا سقف 3 میلیارد و 500 میلیون تومان به صورت بلاعوض است.

خبرگزاری فارس: پرداخت تسهیلات بلاعوض بخش کشاورزی تا سقف 3.5 میلیارد تومان

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، غلامرضا هادربادی ظهر امروز در جمع کشاورزان خراسان‌ جنوبی اظهار داشت: در سال زراعی گذشته 33 هزار و 360 قرارداد بیمه‌گذاری منعقد شده که 3 میلیارد و 300 میلیون تومان حق بیمه را بانک کشاورزی دریافت کرده و 13 میلیارد تومان غرامت پرداخت کرده است.

* اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار به بخش قنوات در سال جاری

وی از اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار به بخش قنوات از اعتبارات ملی در سال جاری خبر داد و افزود: همچنین در بحث استخرهای ذخیره آب 3 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، 5 میلیارد و 500 میلیون تومان به بخش انتقال آب با لوله و 4 میلیارد و 300 میلیون تومان به آبیاری تحت فشار اختصاص یافته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در استان محدودیت آبیاری تحت فشار وجود دارد، اذعان کرد: هر کشاورزی که مراجعه کند به ازای هر هکتار 85 درصد اعتبارات آبیاری تحت فشار تا سقف 3 میلیارد و 500 میلیون تومان به صورت بلاعوض است با این شرط که برای یک منبع آبی مالکان آن مراجعه کنند.

* استفاده بهینه از منابع آب و خاک اولویت اصلی جهاد کشاورزی است

هادربادی اولویت اصلی این سازمان را استفاده بهینه از منابع آب و خاک دانست و ادامه داد: اصلاح شیوه‌های آبیاری، تسطیح و یکپارچه‌سازی مزارع، عملیات آبخیزداری، آبخوان‌داری و احیای مراتع، حمایت از عشایر، آموزش و ترویج، تقویت تشکل‌ها و تعاونی‌‌ها و امنیت غذایی دام و محصولات کشاورزی را جزو دیگر اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی برشمرد.

وی استفاده از کودهای زیستی به جای کودهای شیمیایی، توسعه کشاورزی حفاظتی، اصلاح و احیا و تغذیه باغات، شیلات و استخرهای دو منظوره، احیا و اصلاح نژاد و ارتقای تولید در مرغداری‌ها و گاوداری‌ها و توسعه صنایع با تکیه بر محصولات بومی را از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌ جنوبی عنوان کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان ‌جنوبی به تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: اعتبار کنونی این صندوق 3 میلیارد و 100 میلیون تومان است که از این میزان اعتبار 51 درصد مربوط به تشکل‌ها و 49 درصد مربوط به دولت است.

* 68 تشکل عضو صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی هستند

هادربادی با بیان اینکه 68 تشکل عضو صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی هستند، اذعان کرد: وظیفه این صندوق حمایت از تولیدکنندگان و بازار محصولات کشاورزی است.

وی با اشاره به خرید توافقی زعفران در سال جاری افزود: در این زمینه سهم هر شهرستان مشخص شد که حدود 500 میلیون تومان اعتبار از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی برای خرید توافقی محصول زعفران در سال جاری اختصاص یافت.

* آمادگی خرید توافقی محصولات مزیت‌دار استان را داریم

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در مورد محصول انار نیز 500 میلیون تومان برای خرید توافقی آن اختصاص یافت، تصریح کرد: در دو محصول زرشک و عناب نیز این آمادگی را داریم که خرید توافقی این محصولات را به وسیله تشکل‌ها انجام دهیم و همچنین آمادگی خرید توافقی محصولات مزیت‌دار استان را داریم.

انتهای پیام/آ10


نوشته شده توسط : ramin h

استقلال با شکست الاتفاق به آسیا رسید/تیر خلاص آبی‌ها به اف ۱۶ عرب‌ها

شنبه 29 بهمن 1390   10:33 ب.ظ

پلی آف لیگ قهرمانان آسیا
استقلال با شکست الاتفاق به آسیا رسید/تیر خلاص آبی‌ها به اف ۱۶ عرب‌ها

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال استقلال با برتری برابر الاتفاق عربستان به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

خبرگزاری فارس: استقلال با شکست الاتفاق به آسیا رسید/تیر خلاص آبی‌ها به اف ۱۶ عرب‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس، دیدار دو تیم استقلال و الاتفاق عربستان از ساعت ۱۷:۲۰ در ورزشگاه آزادی و در حضور ۶۳ هزار و ۱۲۰  تماشاگر( طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) برگزار شد و با نتیجه ۳ بر یک به سود استقلال به پایان رسید.

یرکوویچ در دقیقه ۳۸، خسرو حیدری در ۶۰ و آرش برهانی در دقیقه ۶۳ گل‌های استقلال را به ثمر رساندند. یوسف سالم در دقیقه ۶۰ برای الاتفاق گلزنی کرد. وی زیر پیراهنش واژه اف ۱۶ را حک کرده بود اما استقلال اف ۱۶ عربستان را ساقط کرد.

برانکو سرمربی پیشین تیم ملی ایران که سرمربی الاتفاق عربستان است به دلیل پرداخت نکردن مالیاتش به ایران نیامد.

والنتین کوالنکو، داور ازبکستانی به یرکوویچ و آرش برهانی از استقلال و صالح الصغری از الاتفاق کارت زرد نشان داد.

به این ترتیب استقلال به مرحله لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد تا ایران در آسیا سه سهمیه داشته باشد. پرسپولیس و سپاهان دیگر نمایندگان ایران در این مسابقات هستند.

استقلال  در گروه اول لیگ قهرمانان آسیا در کنار تیم‌های نسف قارسی ازبکستان، الجزیره امارات و الریان قطر قرار می‌گیرد و در سوی دیگر  الاتفاق نیز همراه با تیم‌های الکویت کویت، العهد لبنان و وی بی اسپورت مالدیو در گروه سوم ای‌اف‌سی کاپ رقابت خواهد کرد.

 ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، پژمان منتظری، خسرو حیدری، مهدی امیر آبادی، علی حمودی، کیانوش رحمتی، ساموئل، مجتبی جباری، یرکوویچ( از دقیقه ۶۶ اسماعیل شریفات) و آرش برهانی( از دقیقه ۸۵ محسن یوسفی)

سرمربی: پرویز مظلومی

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال یک ضرورت است

شنبه 29 بهمن 1390   10:33 ب.ظ

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی:
برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال یک ضرورت است

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به موضوع تهاجم فرهنگی در فضای مجازی و افزایش روزافزون این موضوع در جامعه مجازی گفت: برگزاری نمایشگاه‌های رسانه دیجیتال در جهان کنونی یک ضرورت است.

خبرگزاری فارس: برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال یک ضرورت است

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد ابراهیم افشاری عصر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال خراسان جنوبی  و در مصاحبه با خبرنگار فارس اظهار داشت: این نمایشگاه که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار می‌شود، تحولی در بحث نرم‌افزاری در استان به وجود آورده است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه برای مردم استان نیز بسیار مناسب و کاربردی بوده و در صحبت‌هایی که با متخصصان فناوری اطلاعات داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که پیشرفت‌های مناسبی در این زمینه داشته‌ایم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی افزود: این پیشرفت‌ها به وسیله مهندسین و دانشمندان جوان استان محقق شده است.

* نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال وظیفه خود را انجام داده است

افشاری از اقدام ارشاد در تخفیف 50 درصدی فروش محصولات دیجیتال تشکر کرد و افزود: استقبال مردم نشان‌دهنده این موضوع است که نمایشگاه وظیفه خود را انجام داده است.

وی برگزاری این چنین نمایشگاه‌هایی را یک ضرورت دانست و ادامه داد: در بحث تهاجم فرهنگی از طریق فضای سایبری و شبکه‌های اجتماعی بسیار آسیب‌پذیر هستیم که برگزاری این نمایشگاه‌ها می‌تواند در موضوع آگاهی‌بخشی به عموم مردم تاثیر بسزایی داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی برگزاری کارگاه‌های آموزشی به منظور آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها را مهم دانست و افزود: باید از کارگاه‌های برگزار شده مستندسازی شده و فیلم‌های آن در اختیار مردم قرار گیرد تا آموزش‌های لازم به آنها منتقل شود.

افشاری شبکه‌های اجتماعی غربی از جمله فیس‌بوک را خطرناک دانست و افزود: بسیاری از مردم ناآگاهانه در چنین فضاهایی قرار می‌گیرند و به سران این شبکه‌ها در پیاده‌سازی اهداف خاص سیاسی خویش کمک می‌کنند که با آگاهی‌بخشی به آنها می‌توان از اتفاق افتادن این مورد جلوگیری به عمل آورد.

* خراسان جنوبی در بحث رسانه‌های دیجیتال جای کار دارد

وی در ارتباط با وضعیت خراسان جنوبی در زمینه رسانه‌های دیجیتال تصریح کرد: استان جای کار زیادی دارد و فعلا خراسان جنوبی از سایر استان‌های شرکت‌کننده در این نمایشگاه فاصله دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی در پاسخ به این سؤال که استانداری چه برنامه‌ای برای پیشرفت رسانه‌های دیجیتال در استان دارد، بیان داشت: استانداری از افرادی که به این نهاد مراجعه می‌کنند، به شکل‌های مختلف حمایت به عمل می‌آورد تا بتوانیم استان را به سطح اول کشور در این زمینه برسانیم.

افشاری حمایت مالی از گروه‌های مختلف پیش رو در زمینه رسانه‌های دیجیتال را از وظایف تعریف شده برای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و ادامه داد: مرکز توسعه وبلاگ‌نویسی دینی نیز در راستای همین حمایت‌ها شکل گرفته است که اینک حدود 100 عضو در سطح استان دارد.

وی افزود: اما از لحاظ ایده‌پردازی باید کار بیشتری در استان صورت گیرد که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رسانه‌ها می‌توانند در این زمینه موثر باشند.

* حضور مردم نشانگر احساس نیاز آنهاست

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی بازدید مردم از این نمایشگاه را مناسب دانست و افزود: با توجه به این موضوع که تبلیغات زیادی در این زمینه صورت نگرفته بود، فکر نمی‌کردم که مردم تا به این حد وقت گذاشته و به بازدید از نمایشگاه بپردازند.

افشاری حضور پرشور مردم در نمایشگاه را نشانه احساس نیاز آنها دانست و افزود: ما وظیفه داریم که پاسخ مناسب به این نیازهای مردم بدهیم.

وی هزینه صورت گرفته در این نمایشگاه به منظور حمایت‌های یارانه‌ای از مردم و فروشندگان را بالغ بر 100 میلیون تومان دانست و افزود: سعی ما بر برگزاری هر ساله این نمایشگاه در استان است اما باید در وهله اول منابع مالی این مهم تهیه شود.

انتهای پیام/آ10


نوشته شده توسط : ramin h

افتتاح زمین ورزشی و آزمایشگاه زبان خارجی

شنبه 29 بهمن 1390   10:33 ب.ظ

در دانشکده پیراپزشکی گراش صورت گرفت
افتتاح زمین ورزشی و آزمایشگاه زبان خارجی

خبرگزاری فارس: زمین ورزشی و آزمایشگاه زبان خارجی دانشکده پیراپزشکی گراش به بهره‌برداری رسید.

خبرگزاری فارس: افتتاح زمین ورزشی و آزمایشگاه زبان خارجی

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشکده پیراپزشکی گراش اظهار داشت: زمین ورزشی چند منظوره دانشکده پیراپزشکی گراش با صرف هزینه‌ای افزون بر یک‌ میلیارد ریال ساخته شده و به بهره‌برداری رسید.

مهدی محسن‌زاده افزود: این زمین شامل زمین فوتبال، والیبال، بسکتبال، بدمینتون و همچنین دو سالن سرپوشیده برای فوتسال، والیبال و بدنسازی بوده که در مدت سه سال احداث شده است.

وی بیان داشت: واقع شدن این زمین در دامنه کوه و نیاز به انجام عملیات تسطیح، عامل اصلی طولانی شدن زمان و افزایش هزینه این پروژه است.

محسن‌زاده در مورد آزمایشگاه زبان خارجی این دانشکده نیز گفت: با شروع ترم جدید از ۲۹ بهمن ماه جاری، کلاس‌های زبان تمام رشته‌ها در آزمایشگاه زبان دانشکده برگزار می‌‌شود.

رئیس دانشکده پیراپزشکی گراش بیان کرد: این کلاس با ظرفیت ۳۰ نفر در طبقه فوقانی مجموعه آزمایشگاه‌های دانشکده پیراپزشکی گراش با هزینه‌ای در حدود 300 میلیون ریال تجهیز شد که به عنوان سالن کنفرانس آموزشی نیز قابل استفاده است.

انتهای پیام/آ30


نوشته شده توسط : ramin h

مسیر احمدی‌روشن و شهدای دیگر عالم‌گیر شده است

شنبه 29 بهمن 1390   10:33 ب.ظ

// چهلم شهید احمدی روشن//
مسیر احمدی‌روشن و شهدای دیگر عالم‌گیر شده است

خبرگزاری فارس: پدر شهید احمدی روشن گفت: مسیر احمدی روشن و شهدای دیگر عالم‌گیر شده است.

خبرگزاری فارس: مسیر احمدی‌روشن و شهدای دیگر عالم‌گیر شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر، رحیم احمدی روشن عصر امروز در مراسم چهلم شهید مصطفی احمدی‌روشن در دانشگاه ملایر به تشریح زندگی این شهید پرداخت و اظهار کرد:‌ وی در 17 شهریور 58 در همدان به دنیا آمد و از همان نوجوانی در کلاس‌های اخلاق، زیادت عاشورا و مراسم‌های مختلف شرکت می‌کرد و در سال 77 در دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی شیمی با رتبه 729 پذیرفته شد و در آن دانشگاه جزو نخبگان دانشگاه به شمار می‌رفت.

وی افزود: چاپ مقاله‌های فارسی و انگلیسی از دیگر فعالیت‌های او بود که وی بعدها به نیروگاه هسته‌ای نطنز پیوست و در این راستا فعالیت خود را آغاز کرد.

پدر شهید احمدی روشن به توانمندی‌های مصطفی اشاره کرد و اظهار داشت: وی شخصی باصفا، خوش اخلاق، مردم‌دار ولایتمدار واقعی، طرفدار مظلومان و در عین حال مدیری جدی و قاطع بود چراکه روحیه‌ای بسیجی و جهادی داشت و دشمنان خوب فهمیدند که چه کسی را ترور کنند.

وی در ادامه سخنانش افزود:‌ کسانی که در نیروگاه‌های هسته‌ای ما کار می کنند نیروهایی صادق، انقلابی و خط مشی خدایی دارند.

پدر شهید احمدی روشن در ادامه با بیان اینکه ابعاد شخصیتی شهدا بعد از شهادتشان مشخص می‌شود، گفت:‌ کسانی که برای خدا و اسلام و انقلاب کار می‌کنند و در این مسیر به شهادت می رسند گمنام هستند و دوست ندارند خدمتشان آشکار شود.

وی ضمن تقدیر از همه ملت ایران افزود: علاقه برخی از دانشجویان به تغییر رشته و ادامه تحصیل در فیزیک هسته‌ای گام بزرگی در ادامه مسیر این شهید است و امروز افتخار می کنیم که مسیر احمدی روشن و شهدای دیگر عالم‌گیر شده است و آزادیخواهان در سراسر دنیا در این مسیر حرکت می‌کنند.

انتهای پیام/‌ش20


نوشته شده توسط : ramin h

افق آینده با اتکا به خودباوری دور از دسترس نیست

شنبه 29 بهمن 1390   10:33 ب.ظ

مصاحبه تفصیلی فارس با یک کارآفرین نمونه گلستانی
افق آینده با اتکا به خودباوری دور از دسترس نیست

خبرگزاری فارس: یک کارآفرین نمونه گلستانی در گفت‎وگو با خبرگزاری فارس گفت: با اتکا به خودباوری افق آینده برای من دور از دسترس نیست.

خبرگزاری فارس: افق آینده با اتکا به خودباوری دور از دسترس نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، کارآفرینی و توسعه آن این روزها یکی از دغدغه‎های مسئولان برای حل معضل بیکاری است و مسئولان امر با ارائه راهکارها و همایش‎های مختلف به دنبال این هستند که جامعه را به سمت به کارگیری توانایی‎های و استعدادهای خلاق برای تولید، در عرصه‎های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی سوق دهند.

آنچه که مورد تایید همگان قرار دارد این است که بهترین‎ها در عرصه‎های اقتصادی و اجتماعی جهان اکثرا به دلیل داشتن ثروت به این موقعیت دست نیافتن بلکه پاسخ به توانایی درونی و خود باوری آنها را به این جایگاه رسانده است.

با همه اقدامات انجام شده در چند سال اخیر در ایران اسلامی شاهد شکوفایی استعدادهای جوانان در این عرصه هستیم تا به فردای ایرانی مستقل با داشتن جوانانی خلاق و پژوهشگر بیشتر از امروز امیدوار باشیم.

بر همین اساس مصاحبه‎ای تفصیلی را با یک کارآفرین موفق گلستانی انجام داده‎ایم تا او برای ما از موفقیت‎هایش بگوید.

فارس: خودتان را برای مخاطبان ما معرفی کنید؟   

- نسرین عباسی شاهدنی فرزند محمد مهدی متولد 1350 هستم دانشجوی کارشناسی رشته گیاه پزشکی IPM متاهل و مادر دو فرزند هستم.

فارس: از فعالیت‎های که در زمینه اشتغالزایی و کارآفرینی انجام داده‎اید، بگویید؟

- با یک سرمایه اندک فعالیت خودم را با احداث یک واحد گلخانه برای تولید نهال زیتون از سال 1378 در روستای سرکلاته شهرستان کردکوی آغاز کردم و در سال 1382 به عنوان تولید کننده برتر نهال زیتون در استان گلستان انتخاب شدم.

همچنین در همان روزها وزیر وقت جهاد کشاورزی مهندس حجتی نیز از گلخانه من بازدید کرد.

در همان سال مجوز احداث دامداری پرورش گاو شیری 30 راسی را اخذ کردم و در کنار تولید نهال به دامداری هم مشغول شدم.

در سال 1384 به عنوان کشاورز نمونه کشوری در زمینه دامداری سنتی انتخاب شدم و این مسئله سبب شد که همراه با تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی کشور برای بازدید از تشکل‎ها و فعالیت‎های زنان به کشور هندوستان اعزام شویم.

وقتی از هندوستان برگشتم برای انتقال تجربیاتم شرکت تعاونی زنان روستایی را با 50 عضو را تشکیل دادم و همچنین با توجه به تجربیاتم و علاقه فراوان خواهان افزایش بار علمی خود برای بهتر شدن امور برآمدم به همین منظور با تلاش فراوان در سال 1386 به عنوان دانشجو در رشته کاردانی تولید نهال مرکز علمی – کاربردی آموزش کشاورزی شهرستان کردکوی مشغول به تحصیل شدم و همچنین در سال 1388 در مقطع کارشناسی IPM تحصیلاتم را ادامه دادم.

فارس: با چه میزان اعتبار کار خود را شروع کردید؟

- در سال 1387 با 2 میلیون تومان سهم آورده استارت کارم را زدم و پس از آن برای توسعه فعالیت خود 7 میلیون تومان تسهیلات دریافت کردم.

در سال 1388 برای تولید ورمی کمپوست به مدت پنج سال پارکینگی را در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان با هزینه 3 میلیون تومان اجاره کردم و با اعتبار 18 میلیون تومان آنجا را به صورت گلخانه و تولید ورمی کمپوست تجهیز کردم.

فارس: ورمی کمپوست چیست؟ می‎توانید کمی بیشتر از مزایایی آن برای ما بگویید؟

- یک غذای کامل و متعادل برای پرورش تمام محصولات کشاورزی است که به رنگ مطبوع، طعم، بو و کیفیت گیاهان، سبزیجات و میوه‎ها بهبود می‎بخشد.

علاوه بر این حاصلخیزی خاک را افزایش داده و ظرفیت نگهداری رطوبت در خاک را بالا می‎برد و فاقد هرگونه آلودگی میکروبی است و مواد بیوشیمیایی موجود در آن مقاومت گیاهان را افزایش می‎دهد.

فارس: میزان اشتغالزایی شما چه میزان بوده است؟

- در حال حاضر سه نفر کارگر دائم و و شش نفر کارگر فصلی را مشغول به کار دارم.

فارس: با توجه به اینکه از سوی دانشگاه علمی - کاربردی فرصتی فراهم شده تا شما در نمایشگاه ملی اشتغال و کارآفرینی به ارائه توانمندی‎های خود بپردازید نقش این دانشگاه را در موفقیت‎هایتان چگونه ارزیابی می‎کنید؟

- هر کس در زمینه کارهای تولیدی به میزان علاقه‎ای که دارد و فعالیت‎های که قبلا داشته است می‎تواند موقعیتش را به اثبات برساند و مرکز علمی-کاربردی جهادکشاورزی برای من یک بستر مناسب برای پیشرفت و رشد بود و توانستم با تئوری کردن تجربیاتم در این دانشگاه و داشتن علم و عمل در کنار هم خلاقیت‎ها و استعدادهایم را به منصه ظهور برسانم و مستحکم‎تر از گذشته برای آینده گام بردارم.

فارس: برنامه آینده شما چیست؟

- قصد دارم در آینده تمام فعالیت‎های خودم را مخصوصا در زمینه کودهای بیولوژیک گسترش دهم و اگر امروز در سطح استان موفق هستم می‎خواهم این موفقیت‎ها را در عرصه کشوری و پس از آن جهانی افزایش دهم.

افق آینده برای من چندان دور از دسترس نیست و دوست دارم به تمام خواسته‎هایم برسم همانطور که تاکنون رسیده‎ام.

فارس: سخن پایانی:

- یک کارآفرین می‎تواند یک مدیر موفق نیز باشد اما یک مدیر نمی‎تواند یک کارآفرین موفق باشد من تمام سعی خودم را می‎کنم که در کنار موفقیت در کارآفرینی بتوانم مدیری موفق باشم.

==============

گفت‎وگو از هنگامه خاندوزی

==============

انتهای پیام/آ10


نوشته شده توسط : ramin h