تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته اول اسفند 1390

جستجو

 

اسد از محبوبیت گسترده‌ای برخوردار است/زندگی در سوریه عادی است

شنبه 6 اسفند 1390   11:52 ب.ظ

رئیس کمیته امور خارجی پارلمان روسیه پس از سفر به سوریه:
اسد از محبوبیت گسترده‌ای برخوردار است/زندگی در سوریه عادی است

خبرگزاری فارس: یک مقام عالی‌رتبه پارلمان روسیه پس از سفری دو روزه به سوریه اعلام کرد که زندگی عادی در سوریه در جریان است و رئیس جمهوری این کشور از محبوبیت گسترده‌ای برخوردار است.

خبرگزاری فارس: اسد از محبوبیت گسترده‌ای برخوردار است/زندگی در سوریه عادی است

به گزارش فارس، آلکسی بوشکوف که هفته گذشته در سفری دو روزه به سوریه رفت و با سران این کشور دیدار کرد، پس از بازگشت به کشورش در کنفرانسی خبری اعلام کرد که وضع زندگی در سوریه عادی است.

این مقام عالی‌رتبه پارلمان روسیه گفت: بشار اسد از محبوبیت گسترده‌ای برخوردار است و به همین دلیل فکر نمی‌کنم در اندیشه کناره‌گیری از قدرت باشد.

این مقام روس افزود: متاسفانه حرکت‌های اعتراضی در سوریه هست اما برای اینکه رئیس جمهور را به این اعتقاد برساند که دیگر مجبور است استعفا کند، اصلا کافی نیست.

رئیس کمیته امور خارجی پارلمان روسیه افزود: تنش را در سوریه می‌توان احساس کرد ولی به نظر نمی‌رسد کشور در آستانه جنگ داخلی باشد. متاسفانه تظاهرات‌هایی و قربانیانی هست اما مغازه‌ها باز است و زندگی عادی و روزانه در جریان است.

انتهای پیام/.++


نوشته شده توسط : ramin h

فضای انتخابات در پلدختر آرام و رقابتی و پرشور است

شنبه 6 اسفند 1390   11:52 ب.ظ

فرماندار پلدختر:
فضای انتخابات در پلدختر آرام و رقابتی و پرشور است

خبرگزاری فارس: فرماندار پلدختر گفت: فضای انتخابات در این شهرستان آرام و با امنیت کامل و بدون التهاب، پرشور و رقابتی است.

خبرگزاری فارس: فضای انتخابات در پلدختر آرام و رقابتی و پرشور است

به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، فریدون رشیدی ظهر امروز در جمع فعالان خبری شهرستان پلدختربا بیان این که شرایط برگزاری مطلوب انتخابات مجلس نهم درپلدختر فراهم است، گفت: رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی کاندیداها مهم است و لازم است، که حدود قانونی انتخابات رعایت شود  و طرفداران کاندیداها به جای تخریب رقبای خود در اثبات کاندیدای مورد نظرشان بکوشند و به خاطر کسی آخرت خود را تباه نسازند.

وی با بیان این که تمام مسئولان اجرایی و قشرهای مختلف مردم پلدختر موظفند برای برگزاری سالم، بانشاط و پرشور انتخابات مجلس نهم در شهرستان همکاری کرده و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

فرماندار پلدختر گفت: برگزاری یک انتخابات سالم با حضور گسترده و پرشور و شعور مردم مهم‌ترین مأموریت نظام جمهوری اسلامی ایران است و در این رابطه تمام تمهیدات لازم و قانونمند از آموزش گرفته تا جلسات تبیینی، توجیهی، اطلاع رسانی و مباحث امنیتی در شهرستان پلدختر صورت گرفته و در روز جمعه شاهد حضور گسترده و دشمن شکن مردم ولایتمدار شهرستان در پای صندوق‌های رأی هستیم.

وی با اشاره به این که همه مسئولان و نامزدها نیز وظیفه دارند، که با پایبندی کامل به قانون، زمینه یک انتخابات سالم و رقابتی را به وجود آورند، گفت: اصحاب رسانه باید نسبت به تمام نامزدها بی‌طرف باشند تا در کمال آرامش، نظم سیاسی این انتخابات نیز به مانند گذشته در نهایت سلامت و شکوه برگزار شود.

رشیدی با بیان این که وظیفه مهم رسانه‌ها و مطبوعات در عرصه انتخابات تشویق مردم به حضور گسترده در انتخابات است، افزود: باید اخباری که در عرصه انتخابات انتشار می‌یابد صادقانه، وحدت بخش، امیدوار کننده و نشاط آور باشد و از انتشار هر گونه اخباری که سبب تحریک تعصبات قومی، مذهبی، صنفی، گروهی و یا محلی شود، خودداری کرد.

فرماندار پلدختر رعایت امانتداری، دقت، صداقت و سلامت انتخابات را مهم‌ترین وظیفه مجریان انتخابات عنوان کرد و اظهار داشت: عزم مدیران جزم است، که امانتدار خوبی برای آرای مردم باشند و مردم بصیر و آگاه پلدختر با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی امن‌ترین و آرام‌ترین فضای انتخاباتی را به وجود می‌آورند.

وی با بیان این که فضای انتخابات را نباید مسموم کرد، افزود: به نامزدهای  انتخاباتی و طرفداران آنها توصیه می‌کنم، هر مطلب و بحث سیاسی دیگر مانند موج است و مواظب باشید به برادری و وحدت شما خدشه وارد نشود و حریم و حرمت بین خود را حفظ کنید، زیرا این شهر و این اجتماع مال شما است.

رشیدی افزود: نامزدهای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نمایندگان و اعضای ستادهای خود را نسبت به امور سالم تبلیغاتی آگاه کنند و از هر نوع تخریب رقیب خودداری کنند، زیرا بداخلاقی، کدورت، خصومت و  دشمنی شهر را عقب نگه می‌دارد، تفرقه و تشتت به شئونات ضربه وارد کرده، استعدادها را ضایع می‌کند.

فرماندار پلدختر گفت: قانونمداری، صداقت، امانتداری و شفاف‌سازی در زمینه اعتمادسازی و بسترسازی جهت حضور حداکثری از مهم‌ترین سرفصل‌های ستادهای انتخاباتی در این شهرستان است.

انتهای پیام/ش10


نوشته شده توسط : ramin h

رقابت یا تخریب / جایگاه اخلاق انتخاباتی کجاست

شنبه 6 اسفند 1390   11:51 ب.ظ

تا انتخابات نهم - 194
رقابت یا تخریب / جایگاه اخلاق انتخاباتی کجاست

خبرگزاری فارس: در روزهای پرشور انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی برخی افراد یا جناح‌های انتخاباتی به جای رقابت به تخریب رقبای خود می‌پردازند و به راستی جایگاه اخلاق در انتخابات کجاست.

خبرگزاری فارس: رقابت یا تخریب / جایگاه اخلاق انتخاباتی کجاست

به گزارش خبرگزاری فارس از محمودآباد، اخلاق انتخاباتی به عنوان یکی از مسائل مهم، همواره از سوی رهبران دینی و سیاسی مورد تاکید و اهتمام قرار گرفته است، زیرا شرایط انتخاباتی بستر مناسبی برای اتهامات، افترا، شایعه‌پراکنی و امور ضداخلاقی است.

حتی اگر رقیبان، اصول اخلاقی را مراعات کنند، هواداران و پیروان آنها، بعضا هنجارشکنی می‌کنند.

این در حالیست که اصول عقلانی و مبانی حقوقی و ارزش‌های اخلاقی با خاستگاه‌های عقلانی، عقلایی و شرعی بر مراعات آن به ویژه در حوزه عمل سیاسی تاکید بیشتری می‌کند تا از فروپاشی اخلاقی و امنیت روحی و روانی جامعه جلوگیری شود، زیرا مردم همواره به رهبران و مراکز قدرت می‌نگرند و رفتار و اخلاق اجتماعی را از ایشان می‌آموزند.

بر این اساس اخلاق انتخاباتی به عنوان یک مسئله محوری در کنار اصول دیگر مورد تاکید و توجه قرار گرفته است.

* اخلاق ترازوی رفتار

اگر بخواهیم رفتار کسی را ارزیابی کرده و به او نمره مثبت و منفی و یا قبولی و ردی بدهیم باید به اصول اخلاقی به عنوان معیار و ملاک داوری توجه کنیم.

بی‌گمان مراد از اخلاق، ترازویی است که به وسیله آن رفتار، اعمال و حتی اندیشه‌ها و پندارهای خوب و بد انسان سنجیده می‌شود بنابراین وقتی از اخلاق کسی سخن می‌گوییم ملاک‌ها و معیارهایی را در نظر داریم که بر اساس آن شخص را می‌سنجیم و او را بر ترازوی حقیقت می‌نشانیم و سبک و سنگین می‌کنیم.

* روش‌های ضداخلاقی در انتخابات

با نگاهی به مقوله انتخابات در دوره‌های مختلف می‌توان دریافت که برخی از کسانی که وارد این عرصه می‌شوند به ویژه هواداران و پیروان آنان هیچگونه درکی از مفاهیم سیاسی اسلام نداشته و ندارند.

این در حالیست که اسلام و قرآن به عنوان اینکه مأموریت اصلی خود را اتمام و اکمال اخلاق می‌داند و از هرگونه عمل ضداخلاقی به ویژه در حوزه امور اجتماعی و سیاسی برحذر می‌دارد و به عنوان گناه و گاه جرم برای آن مجازات دنیوی و اخروی قرار داده است.

با نگاهی به برخی روش‌هایی که جناح‌های رقیب سیاسی و یا نامزدها انتخاب می‌کنند، می‌توان دریافت که شخص تا چه اندازه از مفاهیم اسلامی دورو یا نزدیک است و تا چه اندازه دنبال مسئولیت است و یا آن که دنبال منصبی برای نان و نام و نشان است.

* انتخابات و اتهامات

از آنجایی که منصب در اسلام، مسئولیت و تکلیف است، تنها کسانی می‌توانند در این مقام و مسئولیت قرار گیرند که از همه نظر خود را شایسته بدانند، زیرا پذیرش مسئولیت‌ها به عنوان واجب کفایی مطرح می‌شود و تا زمانی که دیگرانی تواناتر و شایسته‌تر هستند، شخص نباید خود را در منصب مسئولیت قرار دهد.

از سوی دیگر در تفکر و بینش اسلامی، خداوند از دانشمندان و افراد شایسته جامعه تعهد گرفته است تا مسئولیت‌ها را بپذیرند و آن را در حد توان به درستی انجام دهند.

بر این اساس کسانی که وارد صحنه انتخابات می‌شوند تا مسئولیتی را از سوی مردم بپذیرند باید به این نتیجه برسند که از شایستگی و توانایی لازم برخوردار هستند که در این صورت نیازی نیست که به تخریب و اتهام دیگری بپردازند.

کسانی که به تهمت و اتهام رو می‌آورند در حقیقت نشان می‌دهند که شایستگی ورود به این صحنه را ندارند و اصولا رفتارهای ایشان خود بهترین گواه و داور برای بی‌شایستگی آنهاست.

به نظر می‌رسد که بسیاری از اتهامات که از سوی برخی از نامزدهای انتخاباتی مطرح می‌شود، اتهاماتی با خاستگاه حسادت است، به این معنا که برخی از افراد به سبب آن که دیگری نام‌آورتر و محبوب‌تر از وی شده عصبانی است.

حرص و طمع در امور مادی و دنیوی از دیگر علل و عوامل اتهام‌زنی و حسادت افراد است که در قرآن نیز به آن اشاره شده است.

کسانی نیز به سبب آن که احساس کمبود شخصیت می‌کنند و نسبت به دیگری کم می‌آورند، می‌کوشند تا با بزرگنمایی و شخصیت‌سازی غیر واقعی، کمبودهای خودشان را جبران کنند و اینگونه است که به ابزار اتهام و کوچک‌نمایی دیگران اقدام می‌کنند.

* شایعه‌پراکنی

یکی از شیوه‌های ضداخلاقی که از سوی برخی به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی است و از آنجایی که شایعات در بسیاری از موارد به حریم خصوصی وارد می‌شوند و اطلاعاتی را از این حوزه در اختیار دیگران  قرار می‌دهند مورد توجه قرار می‌گیرد و به سرعت گسترش می‌یابد.

قرآن، شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی را عامل بسیاری از نابهنجاری‌های اجتماعی از جمله سلب آرامش مردم و ایجاد اضطراب در جامعه برمی‌شمارد.

بنابراین می‌توان گفت که شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی با اهداف و انگیزه‌های مختلف انجام می‌گیرد ولی نتیجه همه آنها چیزی جزء فروپاشی اخلاقی جامعه و از میان بردن امنیت روحی و روانی شخص و یا جامعه نیست.

برخی از نامزدها مطالبات حقیقی و غیرواقعی را با هم مطرح می‌کنند، به این معنا که افزایش سطح توقع مردم با بیان مطالباتی که در حد استطاعتشان نیست در حقیقت، تخریب امنیت نظام سیاسی و اجتماعی است.

هریک از نامزدها باید حقوق مردم را به آنان یادآور شوند و مطالباتی را که قرآن و دین و عقل به عنوان حقوق مردم مطرح می‌کند برای آنان بازگو کنند ولی باید گوشزد کنند که تحقق برخی از این حقوق در شرایط کنونی شدنی نیست.

در انتخابات مشاهده می‌کنیم که برخی از کاندیداها و یا جناح‌های مختلف سیاسی دست به تخریب یکدیگر می‌پردازند و اتهاماتی را مطرح می‌سازند که کینه و کدورت‌ها را ایجاد می‌کند که در این میان تنها مردم هستند که از اختلافات افراد ضرر می‌کنند و جامعه از رشد و شکوفایی باز می‌ماند.

و در پایان امیدواریم کاندیداها و جناح‌های سیاسی درگیر با این موضوع علاوه بر ترغیب مردم به حضور حداکثری پای صندوق‌های رأی، دست از تخریب و بد اخلاقی بردارند و منویات مقام معظم رهبری را فصل‌الخطاب قرار دهند و رعایت انصاف را داشته باشند تا انتخاباتی پرشور و شعور بدون هیچگونه درگیری و تنشی داشته باشیم.

انتهای پیام/آ10


نوشته شده توسط : ramin h

اصفهان ‌کم‌ترین تخلف انتخاباتی را تاکنون داشته است

شنبه 6 اسفند 1390   11:51 ب.ظ

فرماندار اصفهان:
اصفهان ‌کم‌ترین تخلف انتخاباتی را تاکنون داشته است

خبرگزاری فارس: گفت: در مجموعه شهرستان اصفهان و از تاریخ آغاز رقابت‌‌های انتخاباتی تنها هفت مورد تخلف گزارش شده است.

خبرگزاری فارس: اصفهان ‌کم‌ترین تخلف انتخاباتی را تاکنون داشته است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، فضل‌الله کفیل ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران رسانه‌های گروهی که موضوع آن انتخابات و برنامه‌های انجام شده در این مراسم سیاسی و ملی است، اظهار داشت: مهم‌ترین مقوله‌ای که از ابتدای بحث مجلس نهم مد نظر قرار گرفت مشارکت حداکثری مردم است.

وی با بیان اینکه با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب و راهبرد‌های اساسی، رسانه‌ها نقش اساسی در فضای انتخاباتی بازی می‌کنند، تصریح کرد: ارتباط رسانه‌ها با دست‌اندرکاران انتخاباتی خوب بوده است.

فرماندار اصفهان با اشاره به اینکه از دیگر راهبرد‌های در نظر گرفته شده توجه به قانون‌مداری در مقوله انتخابات است، تاکید کرد: ایجاد توازن برابر برای تمام نامزد‌های انتخاباتی و عدالت محوری از دیگر راهبرد‌های برگزاری مجلس نهم است.

وی تاکید کرد: در نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکنون امانت‌داری و اصل بی‌طرفی برای برگزاری یک انتخابات سالم و در حد انتظار مردم اجرا شده است.

کفیل با بیان اینکه در شهرستان اصفهان دو حوزه اصلی و فرعی برای انتخابات در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: یکی از حوزه‌های اصلی مربوط به انتخابات پنج نماینده و دیگر حوزه اصلی نیز مربوط به نمایندگان ارامنه جنوب کشور است.

وی بیان داشت: دو حوزه فرعی نیز برای اقلیت‌‌های کلیمی و زرتشتی در نظر گرفته شده است.

فرماندار اصفهان با اشاره به حضور حدود 13 هزار نفر عضو در شعب اخذ رای، اظهار داشت: این تعداد شامل نیروهای حفاظتی، هیئت نظارت وزارت کشور، نمایندگان فرمانداری و سایر موارد است.

وی گفت: از 25 فرایند مجلس نهم شورای اسلامی، 24  فرایند به صورت سیستم نرم‌افزاری انجام می‌شود که تمام نیروهای داخل در این بخش از آموزش‌های لازم برای حضور در این مراحل برخوردار شده‌اند.

کفیل بیان داشت: برای برقراری امنیت و حفاظت از صندوق‌های رای چهار جلسه محوری برای این مقوله برپا شد که مهم‌ترین آن جلسه مشترک استان و شهرستان بود.

وی گفت: تا این لحظه 78 نامزد در صحنه حضور دارند که از این تعداد 75 نفر مرد هستند.

فرماندار اصفهان تصریح کرد: به دنبال برگزاری انتخاباتی پرشور، سالم و قانونمند هستیم.

وی در مورد قوانین انتخاباتی با اشاره به اینکه این قوانین با گذشته تفاوت کرده است، تاکید کرد: در شهرستان اصفهان هر نامزد می‌تواند 28 ستاد انتخاباتی را در اختیار بگیرد.

کفیل بیان داشت: طبق قوانین نامزد‌های انتخاباتی در محل ستاد خود به جز تصویر و عکس، می‌توانند از بنر‌های انتخاباتی استفاده کنند.

وی گفت: راه‌اندازی کاروان‌های انتخاباتی و اجتماعات خیابانی ممنوع است اما نامزد‌های انتخاباتی می‌توانند در مکان‌های مشخصی به ایراد سخنرانی بپردازند.

فرماندار اصفهان تعداد واجدان شرایط رای دادن را 3 میلیون ‌و 64 هزار و 472 نفر در سطح استان اصفهان دانست و اظهار داشت: مجموعه رای اولی‌ها ( افراد بالای 18 سال و سال آخر متوسطه) به زودی توسط آموزش و پرورش مشخص می‌شود.

وی در مورد برگه‌های تبلیغاتی که به احادیث، روایات و آیات قرانی مزین شده اما در حال حاضر روی کف خیابان‌ها افتاده است گفت: برای جلوگیری از چنین مواردی توصیه‌های آموزش داده شده اما در این خصوص و برای استفاده از آیات قرانی منع قانونی وجود ندارد.

کفیل پایین‌ترین سن شخص شرکت‌کننده در نامزدی مجلس نهم را 30 سال و بالاترین را فردی 60 ساله دانست و بیان داشت: بیشتر این افراد دارای مدرک دکتری و  تحصیلات 15 نفر نیز زیر کارشناسی ارشد است که با استفاده از امتیاز ایثارگری توانستند در این انتخابات شرکت کنند.

انتهای پیام/‌ش10


نوشته شده توسط : ramin h

جدال صدرنشین‌های لیگ برتر والیبال در مازندران

شنبه 6 اسفند 1390   11:51 ب.ظ

فارس از حساس‌ترین دیدار لیگ برتر والیبال گزارش می‌دهد
جدال صدرنشین‌های لیگ برتر والیبال در مازندران

خبرگزاری فارس: در لیگ برتر والیبال باشگاه‌های ایران فردا در حساس‌ترین آن دو تیم مدعی و صدرجدولی کاله مازندران و سایپای البرز، فینالی زودهنگام را برگزار می‌کنند.

خبرگزاری فارس: جدال صدرنشین‌های لیگ برتر والیبال در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، در هفته سیزدهم دور برگشت لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور شامگاه فردا یک‌شنبه اتفاقات زیادی را در والیبال کشورمان شاهد خواهیم بود که تحلیل آن را از قلم خبرنگار ورزشی فارس در مازندران می‌خوانیم.

در دیدار سیزدهم دور برگشت و هفته بیست و ششم لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور که هفته پایانی مرحله گروهی این رقابت‌ها محسوب می‌شود از ساعت 17 فردا یک‌شنبه هفت دیدار در هفت شهر کشورمان برگزار می‌شود که در حساس‌ترین آن دو تیم مدعی و صدرجدولی کاله مازندران و سایپای البرز در سالن پیامبر اعظم(ص) آمل فینالی زودهنگام را برگزار می‌کنند. 

سایپای البرز هفته گذشته را در کرج مقابل هاوش گنبد صف‌آرایی کرد که توانست در خانه تنها به دو امتیاز دست یابد و سه بر دو حریف خود را مغلوب کند و در مقابل کاله نیز در اهواز تیم مناطق نفت‌خیز جنوب را سه بر صفر درهم کوبید.

هم‌اکنون نماینده استان جدیدالتاسیس البرز بعد از 25 هفته لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشورمان با انجام 24 بازی، کسب 22 پیروزی و دو شکست با 62 امتیاز در صدر جدول این دوره از رقابت‌ها جای گرفته است.

در مقابل تیم پرستاره و کهکشانی کاله تنها با سه امتیاز اختلاف و کسب 21 پیروزی از 24 بازی انجام شده خود و کسب 59 امتیاز در آمل برای سایپا خط و نشان زیادی می‌کشد همچنین پیکان که این هفته در تهران کار سختی ندارد نیز با نوین کشاورز روبه‌رو می‌شود تا همچنان با یک پیروزی کمتر نسبت به نماینده مازندران بعد از این تیم در رده سوم جا خوش کند.

تیم‌های هم ‌امتیاز کاله و پیکان تنها با سه امتیاز اختلاف نسبت به سایپا چشم به سکوی نخست جدول دوخته‌اند تا جایگاه این تیم را با برگزاری دیدار معوقه در پایان مرحله گروهی تصاحب کرده و با خیالی آسوده‌تر به مرحله حذفی قدم بگذارند.

پیش‌بینی می‌شود تماشاگران و والیبال‌دوستان مازندرانی از ساعت‌ها قبل مهم‌ترین دیدار هفته سیزدهم دور برگشت لیگ برتر والیبال که به نوعی فینال زود هنگام این دوره از رقابت‌ها محسوب می‌شود به سالن 2 هزار نفری پیامبر اعظم(ص) بیایند و یک صدا تیم محبوب شهرشان را تشویق و حمایت کنند.

کاله اگر بتواند در این دیدار با کسب حداکثر امتیاز از  میزبانی خود نهایت استفاده را ببرد می‌تواند با پیروزی مقابل دیگر تیم خودروساز یعنی پیکان به صدر جدول لیگ برتر صعود کند.

البته تنها نماینده مازندران در این رقابت‌ها توانست در دور رفت نخستین شکست سایپا البرز را در کرج به این تیم تحمیل کند و تنها تیم بالای جدولی محسوب شود که از چهار تیم رقیب خود در بالای جدول شکستی نداشته باشد.

البرزی‌ها حتی در صورت باخت سه بر صفر برابر کاله به لطف معدل ست بهتر در پایان این هفته نیز صدرنشین خواهند بود و کاله همچنان در جایگاه دوم باقی می‌ماند و پیکان نیز در صورت پیروزی مقابل شرکت گسترش نوین کشاورز با نزدیک شدن به صدر جدول کار را به بعد انجام دیدار معوقه می‌کشاند.

نماینده البرز می‌تواند با پیروزی مقابل کاله امیدهای دو تیم دیگر رده دومی و سومی را بسیار کم‌رنگ کرده و با اقتدار در صدر جدول جای گیرد.

از دیگر نکات قابل توجه این دیدار نزدیک و حساس رویارویی دو مربی شمالی والیبال کشورمان است که هر دو از استان مازندران به عرصه حرفه‌ای این رشته ورزشی معرفی شدند.

بهروز عطایی مربی آملی لیگ برتر که حتی حضور در کادر فنی و مربیگری تیم ملی بزرگسالان کشورمان را در کارنامه دارد مقابل فرهاد نفرزاده مربی بابلسری سایپا قرار می‌گیرد تا ببینیم در نبرد مربیان کفه ترازو به سود کدامیک از این دو سنگینی می‌کند.

در دیدار حساس و نفس‌گیر آمل امیدوار حاتمی پیشکسوت والیبال کشورمان از سوی فدراسیون والیبال به عنوان نماینده انتخاب شد و علی‌اصغر حاجی کاظمی و علیرضا قریب از داوران بین‌المللی والیبال کشورمان کار قضاوت را برعهده خواهند داشت.

در ترکیب احتمالی کاله مازندران که سرمربیگری آن را بهروز عطایی مربی نام آشنا و حرفه‌ای کشورمان برعهده دارد و سرپرستی آن نیز برعهده پیشکسوت طلایی سال‌های نه چندان دور ورزش کشورمان حسن منصوری آملی است، بازیکنان ملی‌پوش و باتجربه‌ای همچون علیرضا نادی، فرهاد نظری افشار، میرسعید معروف، حمزه زرینی، عادل غلامی، آرش صادقیانی، عبدالرضا علیزاده، رضا قرا، سانجای کومار، میلاد عبادی‌پور، مهدی رنجبر و وحید سیدعباسی جای خواهند داشت.

تنها مصدوم کاله مازندران در این دیدار شهرام محمودی پشت‌خط زن این تیم بوده که مدت‌ها است از ناحیه کتف احساس مصدومیت می‌کند.

در ترکیب احتمالی تیم صدرجدولی سایپای استان البرز که سرمربیگری آن برعهده فرهاد نفرزاده است، آرش کمالوند، مهدی مهدوی، پویا فیاضی، سامان فائزی، وحید والی، آرمین تشکری، ایوان استانف، تئودور توکداف، محمدرضا فتاحی‌راد، رسول نجفی و محمد فلاح به میدان خواهند رفت.

در اواسط جدول نیز رقابت بین تیم‌های شهرداری ارومیه، پیشگامان کویر یزد، گیتی‌پسند اصفهان، هاوش گنبد، باریج اسانس کاشان، شهرداری تبریز و نوین کشاورز تهران که به ترتیب رده‌های چهارم تا دهم را از آن خود کرده‌اند جذاب و دیدنی است.

تاحدود زیادی در قعر جدول تکلیف تیم‌های فانوس به دست و سقوط کننده به لیگ دسته یک والیبال باشگاه‌های کشور نیز مشخص شده و در ته جدول رقابت بین تیم‌های آلومینیوم المهدی بندرعباس 17 امتیازی، هیئت کرمان 11 امتیازی و مناطق نفت‌خیز جنوب هشت امتیازی که رده‌های دوازدهم تا چهاردهم لیگ برتر را از آن خود کرده‌اند، ادامه دارد.

امیدواریم دیدار حساس بین کاله مازندران و سایپای البرز از چارچوب هفته بیست و ششم مرحله گروهی لیگ برتر همانند دور رفت بدون هیچ‌گونه حاشیه‌ای از سوی تماشاگران و والیبال‌دوستان دنبال شود و بیش از گذشته هواداران والیبال نقش خود در والیبال ملی کشورمان را به اثبات رسانده و به ویژه تماشاگران آملی در افتخارآفرینی تیم‌شان همچنان یکی از وزنه‌های مهم نوار پیروزی کاله باشند.

================

گزارش از قربانعلی مسافر

==============

انتهای پیام/ن۱۰


نوشته شده توسط : ramin h

سالاری: تبلیغات دشمن راه به جایی نمی‌برد / دشمن پاسخش را در انتخابات می‌گیرد

شنبه 6 اسفند 1390   11:51 ب.ظ

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/
سالاری: تبلیغات دشمن راه به جایی نمی‌برد / دشمن پاسخش را در انتخابات می‌گیرد

خبرگزاری فارس: مسئول اجرایی دفتر نهاد مقام رهبری در دانشگاه بیرجند با بیان اینکه تبلیغات دشمن تنها در عده خاصی تاثیر خواهد گذاشت، گفت: توده مردم که رکن اصلی نظام را تشکیل می‌دهند، تاثیری نخواهد گذاشت.

خبرگزاری فارس: سالاری: تبلیغات دشمن راه به جایی نمی‌برد / دشمن پاسخش را در انتخابات می‌گیرد

محمد سالاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: شرکت در انتخابات یک تکلیف شرعی و دینی است و مردم ما انقلاب را از خود می‌دانند و در قبال اسلام و انقلاب مسئول خواهند بود.

وی گفت: طبق سال‌های گذشته انتخابات پرشور و بانشاطی خواهیم داشت و با شرکت در انتخابات مشت محکمی بر دهان استکبار خواهیم زد.

مسئول اجرایی دفتر نهاد مقام رهبری در دانشگاه بیرجند اظهار داشت: تخصص و ولایت‌مداری مهم‌ترین اصل برای کاندیداهاست.

سالاری یادآور شد: نمایندگان باید در موازین شرعی اسلام حرکت کنند و پیرو ولایت فقیه بوده و بتوانند مشکلی را از مردم حل کنند و باری را از دوش مردم بردارند.

وی تصریح کرد: نمایندگان نباید به مردم قول‌های دروغ بدهند و در حد توانایی و حیطه خودشان حرف بزنند و به قول‌هایی که می‌دهند نیز وفادار بمانند.

مسئول اجرایی دفتر نهاد مقام رهبری در دانشگاه بیرجند بیان کرد: نمایندگان باید رعایت احترام و قوانین انتخابات را نگه داشته و به یکدیگر اهانت نکنند و هر کدام فقط برنامه‌های خود را ارائه بدهند.

سالاری اظهار داشت: انقلاب ایران کشورهای جهان و منطقه را تحت‌الشعاع خود قرار داده است و در این ایام که شاهد بیداری اسلامی در کشورهای منطقه هستیم بی‌شک انتخابات ایران تاثیرگذار خواهد بود و باید با حضور خود سبب دل گرمی مردم این کشورها شویم.

وی گفت: رسانه‌های بیگانه نمی‌توانند نقشی را ایفا کنند و نقش آنها ضعیف است و تنها در عده خاصی تاثیر می‌گذارد و در توده مردم که رکن اصلی نظام را تشکیل می‌دهند تاثیری نخواهد گذاشت.

مسئول اجرایی دفتر نهاد مقام رهبری در دانشگاه بیرجند بیان کرد: دانشجویان امسال در این دوره انتخابات حضور پررنگی خواهند داشت و دلیل بر این مدعا فعالیت اکثر دانشجویان در ستادهای انتخاباتی است.

انتهای پیام/آ20


نوشته شده توسط : ramin h

صهیونیست‌ها 10 شهروند فلسطینی را در الخلیل ربودند + عکس

شنبه 6 اسفند 1390   11:51 ب.ظ

صهیونیست‌ها 10 شهروند فلسطینی را در الخلیل ربودند + عکس

خبرگزاری فارس: نظامیان رژیم صهیونیستی 10 نفر از شهروندان فلسطینی در الخلیل را که راهپیمایی مسالمت‌آمیز برگزار و طی آن بازگشایی خیابان شهدای این شهر را خواستار شده بودند، ربودند.

خبرگزاری فارس: صهیونیست‌ها 10 شهروند فلسطینی را در الخلیل ربودند + عکس
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در رام‌الله، نظامیان رژیم صهیونیستی امروز تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در الخلیل را با گاز اشک‌آور و آب‌های آلوده هدف حمله قرار داده و تعدادی از آنها را بازداشت کردند.

تظاهرات‌کنندگان در اعتراض به بسته شدن خیابان شهدای الخلیل راهپیمایی مسالمت‌آمیز برگزار کرده بودند.

رژیم صهیونیستی از سال 1994 به دنبال وقوع جنایت کشتار فلسطینیان در حرم شریف ابراهیمی که طی آن 29 فلسطینی به دست یک صهیونیست افراطی قتل‌عام شدند، خیابان شهدای الخلیل را بسته است.

انتهای پیام/ق

 


نوشته شده توسط : ramin h

تمدید مهلت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد تا ۸ اسفند

شنبه 6 اسفند 1390   11:51 ب.ظ

سجادی در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
تمدید مهلت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد تا ۸ اسفند

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از تمدید مهلت ثبت نام کنکور سال ۹۱ این دانشگاه تا روز ۸ اسفندماه خبر داد.

خبرگزاری فارس: تمدید مهلت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد تا ۸ اسفند

عبدالله سجادی جاغرق رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مهلت ثبت نام دور دوم کنکور سراسری ۹۱ دانشگاه آزاد امروز به پایان می‌رسد، گفت: به درخواست داوطلبان مهلت ثبت نام داوطلبان کنکور سراسری پزشکی و غیرپزشکی ۹۱ دانشگاه آزاد تا ساعت ۲۴ روز ۸ اسفندماه تمدید شد.

به گفته وی، داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۱ رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد باید با مراجعه به سامانه ثبت نام مرکز آزمون این دانشگاه و دریافت کارت اعتباری و دفترچه راهنما نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد زمان برگزاری آزمون رشته‌های غیرپزشکی این دانشگاه را روزهای ۱۵ و ۱۶ تیرماه ۹۱ و زمان برگزاری آزمون رشته‌های گروه علوم پزشکی را ۲۹ تیرماه ۹۱ اعلام کرد.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

تیم ملی فوتسال بانوان روسیه مقابل ایران متوقف شد

شنبه 6 اسفند 1390   11:51 ب.ظ

در دیداری دوستانه
تیم ملی فوتسال بانوان روسیه مقابل ایران متوقف شد

خبرگزاری فارس: تیم ملی فوتسال بانوان روسیه در اولین دیدار دوستانه خود مقابل تیم ملی ایران در تهران متوقف شد.

خبرگزاری فارس: تیم ملی فوتسال بانوان روسیه مقابل ایران متوقف شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، تیم ملی فوتسال بانوان روسیه که برای برگزاری دو دیدار دوستانه به تهران آمده است، از ساعت 16 امروز مقابل شاگردان مظفر به میدان رفت و با نتیجه 2 بر 2 متوقف شد.

این بازی در نیمه اول با نتیجه 2 بر یک به سود روسیه به پایان رسید و در نیمه دوم فرشته کریمی دومین گل خود و ایران را وارد دروازه حریف کرد تا این بازی با تساوی 2 بر 2 به پایان برسد.

بانوان ایران فردا در دومین دیدار خود در ساعت 16 به مصاف تیم چهارم جهان خواهند رفت.

تیم ملی فوتسال بانوان روسیه در مسابقات جام‌جهانی کوچک در برزیل توانست مقام چهارم را کسب کند.

مهدیه رشیدی رنجبر، شکوفه میهنی، مریم اسماعیلی و سحر احمدی قضاوت این بازی را بر عهده داشتند.

مرضیه اکبرآبادی، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان و فریده شجاعی نایب رئیس فدراسیون فوتبال در امور بانوان از تماشاگران ویژه این دیدار بودند.

انتهای پیام/م


نوشته شده توسط : ramin h

انصراف یکی از نامزدهای ‌مجلس نهم در اسفراین

شنبه 6 اسفند 1390   11:51 ب.ظ

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی خبر داد
انصراف یکی از نامزدهای ‌مجلس نهم در اسفراین

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی از انصراف یکی از نامزدهای انتخابات نهم مجلس در اسفراین خبر داد.

خبرگزاری فارس: انصراف یکی از نامزدهای ‌مجلس نهم در اسفراین

سید کریم سجادی امروز در امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: بر همین اساس هم اکنون شش نامزد انتخاباتی در حوزه انتخابیه اسفراین در گردونه رقابت قرار دارند.

وی هادی قوامی، علی اصغر جعفری، هادی اعلمی، محمد خجسته،  محمد شه پرست و محمد فرخنده اقبال  را از نامزدهای انتخاباتی حوزه انتخابیه اسفراین عنوان کرد.

سجادی همچنین تعداد نامزدهای انتخابات مجلس در خراسان شمالی را هم اینک  25 نامزد اعلام کرد.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی با تأکید بر اینکه تا این لحظه هیچ‌گونه تغییری در تعداد نامزدهای حوزه انتخابیه انتخاباتی بجنورد صورت نگرفته است، گفت: نامزدهای انتخاباتی در این حوزهٔ انتخابیه همان 12 نفر هستند.

وی تصریح کرد: در صورت هرگونه تغییر در تعداد نامزدهای انتخاباتی مراتب از طریق آگهی به اطلاع عموم خواهد رسید.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی یادآورشد: بر همین اساس اعلام اینکه فلان نامزد انتخاباتی تأیید صلاحیت شده و در گردونه انتخابات حضور خواهد داشت، شایعه‌ای بیش نیست.

خراسان شمالی دارای چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

نهمین دوره انتخابات مجلس هم‌زمان با کشور 12 اسفند در خراسان شمالی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ش30


نوشته شده توسط : ramin h

تغییرات دریافت یارانه نقدی در مراکز پلیس + 10 یزد انجام می‌شود

شنبه 6 اسفند 1390   11:51 ب.ظ

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان یزد:
تغییرات دریافت یارانه نقدی در مراکز پلیس + 10 یزد انجام می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت: تغییرات مربوط به دریافت یارانه‌های نقدی در زمینه تولد، ازدواج و طلاق از این پس در مرکز پلیس + 10 در سطح استان یزد انجام می‌شود.

خبرگزاری فارس: تغییرات دریافت یارانه نقدی در مراکز پلیس + 10 یزد انجام می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی سازمان امور اقتصادی و دارایی استان یزد، مرادعلی میر از ثبت تغییرات مربوط به دریافت یارانه‌ها در مراکز پلیس + 10 استان یزد خبر داد.

وی افزود: همچنین تغییرات مربوط به شماره حساب و درج آن در سامانه رفاهی، تنها از طریق بانک‌ها صورت می‌گیرد.

میر با بیان اینکه پیشتر این تغییرات توسط سرپرست خانوارها از طریق اینترنت و یا مراجعه به سازمان اقتصادی و دارایی استان انجام می‌شد، گفت: واگذاری این امور به بخش خصوصی همچنین اطلاع‌رسانی و پاسخگو بودن سازمان به مردم در طول یک‌سال پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، منجر به کاهش مراجعات مردم به این سازمان شده است.

وی با بیان اینکه سازمان امور اقتصادی و دارایی به عنوان دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها در استان پاسخگوی مردم برای راهنمایی در این زمینه است، اظهار داشت: این سازمان در راستای درج شماره حساب بانکی در سامانه وزارت رفاه refahi.ir و راهنمایی در زمینه سایت ncr.ir اقدام به پاسخگویی و راهنمایی شهروندان کرده است.

میر خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، اقدامات لازم در زمینه اصلاح اطلاعات خانوارها توسط سازمان اقتصادی و دارایی انجام شده است و شهروندان با مراجعه به این سازمان نسبت به این امر اقدام کردند.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان یزد تصریح کرد: خانوارهایی که سرپرست آنها فوت شده و یارانه آنها به حساب متوفی واریز شده است، باید با در دست داشتن اسناد و مدارک لازم ضمن مراجعه به یکی از مراکز پلیس + 10، نسبت به اصلاح اطلاعات خانوار خود در سامانه مرکز آمار ایران اقدام کنند.

دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌های استان یزد یادآور شد: همچنین سرپرست جدید این خانوارها باید از تاریخ اول تا پنجم ماه بعد به یکی از شعبه‌های بانکی که حساب یارانه سرپرست قبلی در آن بوده مراجعه و حساب جدیدی را به این منظور افتتاح و در سامانه رفاهی ثبت کنند.

انتهای پیام/ش30


نوشته شده توسط : ramin h

ذخیره‌سازی کالاهای اساسی برای ایام عید / ذخیره‌سازی 900 تن میوه

شنبه 6 اسفند 1390   11:51 ب.ظ

در خراسان جنوبی صورت گرفت
ذخیره‌سازی کالاهای اساسی برای ایام عید / ذخیره‌سازی 900 تن میوه

خبرگزاری فارس: قائم‌مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه کار ذخیره‌سازی کالاهای اساسی برای ایام عید در استان صورت گرفته است، گفت: در این راستا 900 تن میوه شامل سیب و پرتقال برای ایام عید ذخیره‌سازی شده است.

خبرگزاری فارس: ذخیره‌سازی کالاهای اساسی برای ایام عید / ذخیره‌سازی 900 تن میوه

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، نادر میرشکار عصر امروز در ستاد تنظیم بازار خراسان جنوبی به مهم‌ترین اقدامات این مجموعه برای تنظیم بازار در ایام پایانی سال اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به نیاز مردم در این ایام به برخی از گروه‌های کالایی تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

وی ادامه داد:‌ با توجه به افزایش تقاضا در این ایام همه ساله شاهد نوساناتی در بازار هستیم که باید تدابیری برای عدم کاهش این نوسانات اندیشیده شود تا شاهد کمترین نوسانات در این بخش باشیم.

* آغاز کار نمایشگاه بهاره از 13 اسفند ماه

قائم‌مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از آغاز کار نمایشگاه بهاره از 13 اسفند ماه در مرکز استان و بعد از آن در سایر شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: عرضه کالا در این نمایشگاه با تخفیفاتی همراه است.

میرشکار ادامه داد:‌ این نمایشگاه با همکاری مجمع امور صنفی قرار است از تخفیفات 10 تا 15 درصدی برخوردار باشد.

وی به آخرین وضعیت ذخیره‌سازی در استان اشاره کرد و گفت: در راستای تامین بازار شب عید 450 کیلو سیب و 450 کیلو پرتقال تاکنون در سردخانه‌های استان ذخیره‌سازی شده است تا با مشکلی مواجه نشویم.

* ذخیره‌سازی 252 تن شکر و روغن

قائم‌مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد:‌ همچنین تاکنون 252 تن شکر و 252 تن روغن نیز در سطح انبارهای استان ذخیره‌سازی شده است تا در مواقع ضروری و نیاز وارد بازار عرضه شود.

میرشکار از ذخیره‌سازی 168 تن برنج تایلندی به قیمت 850 تومان در استان خبر داد و گفت: سازمان تعاون روستایی برای واردات برنج برای استان باید اقدامات لازم را انجام دهد.

* 200 تن مرغ در سردخانه‌های استان موجود است

وی ادامه داد:‌ همچنین در حال حاضر 200 تن مرغ منجمد نیز در سطح سردخانه‌های استان موجود است که در حال توزیع آن هستیم که این مرغ با قیمت هر کیلو 3 هزار و 100 تومان عرضه می‌شود.

قائم‌مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تصریح کرد:‌ 18 مرکز عرضه مستقیم مرغ پیش‌بینی شده که باید کیلویی 200 تومان از سطح بازار ارزان‌تر مرغ را عرضه کنند.

انتهای پیام/آ20


نوشته شده توسط : ramin h

هر کس اخلاص بورزد خدا مبلغ او می‌شود

شنبه 6 اسفند 1390   11:50 ب.ظ

قابل توجه کاندیداها
هر کس اخلاص بورزد خدا مبلغ او می‌شود

خبرگزاری فارس: کاندیدی که علاقه‌مند کمک به محرومین است باید به صورت مستمر و دائم دست محرومین را بگیرد نه در آستانه انتخابات.

خبرگزاری فارس: هر کس اخلاص بورزد خدا مبلغ او می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مسئله مهمی که همه به آن اذعان دارند این مهم است که در آستانه انتخابات، رعایت اخلاق انتخاباتی مهم‌تر از هر امری است لذا با جستجو در میان مطالبی از بزرگان اخلاق  به نتایج راه‌گشایی در زمینه تبلیغات انتخاباتی می‌توان دست پیدا کرد که نمونه‌ای از آنها به شرح ذیل است.

 

شنیده‌ می‌شود در بعضی از نقاط، عده‌ای برای جمع کردن رأی در گوشه و کنار شهر، مراسم شام و سفره‌های رنگین برپا می‌کنند که این از نشانه‌های بی‌تقوایی است.

 

کاندیدی که علاقه‌مند کمک به محرومین است باید به صورت مستمر و دائم دست محرومین را بگیرد نه در آستانه انتخابات.

 

در یکی از سخنرانی‌های حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در این رابطه آمده است: کمک به محرومین خوب است ولی اگر جنبه تبلیغاتی داشته باشد هیچ سودی ندارد و خداوند فرموده است هر کس اخلاص بورزد من مبلغ او می‌شوم، کسی که اخلاص داشته باشد خداوند مبلغ او خواهد بود.

 

به گفته سید احمد خاتمی، رقابت‌ها باید اخلاقی باشد، به نحوی که نظام اسلامی زیر سؤال نرود و اگر هواداران کاندیداها بخواهند با زیر سؤال بردن نظام اسلامی به رأی مردم دست یابند، در واقع نمکدان شکسته‌اند.

 

همچنین اگر کاندیداها بخواهند با تخریب رقبا، رأی مردم را کسب کنند، این نیز بداخلاقی است و در شأن نظام اسلامی نیست.

 

برای شناخت نماینده اصلح  باید از قوه تشخیص کمک گرفت، قوه تشخیص نیز با تقوا به دست می‌آید، انسان‌هایی که اهل تقوا هستند خدا به آنها قوه تشخیص می‌دهد ان‌شاءالله همه مردم در گوشه و کنار کشور در انتخاب نمایندگان خود سراغ با تقوی‌ترین بروند.

 

دلسوزان نظام معتقدند تمام کارهای خوب و مثبت در مجلس خلاصه نمی‌شود لذا کسانی که دلسوز نظام هستند و احساس تکلیف می‌کنند می‌توانند با حضور در صحنه‌های تربیتی و تبلیغی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کنند و مؤثر باشند لذا باید به کاندیداها گفت که توجه کنید که با شکست در انتخابات همه چیز تمام نمی‌شود.

 

========

حمید نورانی

========

 

انتهای پیام/ش10


نوشته شده توسط : ramin h

انتخابات به معنای تعیین سرنوشت مردم به دست خویش است

شنبه 6 اسفند 1390   11:50 ب.ظ

پله پله تا نهمین انتخاب/96
انتخابات به معنای تعیین سرنوشت مردم به دست خویش است

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان دماوند گفت: انتخابات به معنای تجلی حضور و ظهور مردم در صحنه و تعیین سرنوشت آنان به دست خودشان است.

خبرگزاری فارس: انتخابات به معنای تعیین سرنوشت مردم به دست خویش است

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، علی‏رضا قاسمی‏فرزاد عصر امروز در مسجد جامع شهر دماوند برای حاضران از اهمیت انتخابات سخن گفت و بر حضور حداکثری مردم در صحنه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه امروز نظام سلطه شاهد به تحقق رسیدن آرمان‏های انقلاب اسلامی در بیرون از مرزهای ایران است، تصریح کرد: دشمن علی‏رغم تمامی ترفندها و توطئه‏ها در راستای ناکارآمد جلوه دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی، شاهدیم که این انقلاب چگونه با صدور به تمامی جهان، زمینه بیداری اسلامی را در کشورهای مسلمان فراهم ساخته است.

نماینده عالی دولت در دماوند با اشاره به حضور پرشور و شعور مردم در راهپیمایی 22 بهمن افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‏های اخیر خود، اهداف دشمن را نقش بر آب کردند و ملت ایران با سرمشق قرار دادن سخنان رهبری در روز 22 بهمن بار دیگر با آرمان‏های انقلاب و امام راحل تجدید پیمان بستند و این مقدمه‏ای برای حضور آنان در حماسه 12 اسفند خواهد بود.

وی علت ناکامی دشمن را در روز 25 بهمن ماه عدم حمایت مردمی از برنامه‏های آنان دانست و خاطرنشان کرد: انتخابات و حضور حداکثری یک تکلیف برای همه است و دشمن خواهد دید که مردم ایران چگونه با شور و اشتیاق به صحنه می‏آیند و انزجار خود را به غرب نشان می‏دهند.

قاسمی‏فرزاد با اشاره به اهمیت مجلس به عنوان "عصاره فضائل ملت" گفت: مجلس خانه ملت ایران است و فردی که احساس وظیفه کرده و در این عرصه حضور یافته، لازم است امانتداری را چه در دوران تبلیغات و چه در مجلس حفظ کند.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: داشتن تخصص، تعهد، ولایت‏مداری، وظیفه‏شناسی و ایجاد تسهیل در خدمت‏رسانی به مردم از مواردی است که می‏توان در انتخاب یک فرد اصلح به عنوان نماینده نهمین دوره مجلس شورای اسلامی جست‏و‏جو کرد.

وی از نامزدهای انتخاباتی در دوران تبلیغات خواست تا رعایت اخلاق انتخابات را سرلوحه کار خود قرار دهند و از هرگونه تخریب، اطلاع رسانی نادرست، ایجاد شایعه و شائبه خودداری کنند؛ زیرا این مهم خود زمینه ایجاد فتنه و آشوب را به نفع دشمن فراهم می‏سازد.

قاسمی‏فرزاد تاکید کرد: مهم‏ترین وظیفه یک نماینده مجلس تدوین قوانین و نظارت بر حسن اجرای قانون است تا زمینه تسهیل روند امور مردم فراهم شود.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : ramin h

مرکز فرهنگی قرآنی در امامزادگان کشور راه‌اندازی می‌شود

شنبه 6 اسفند 1390   11:50 ب.ظ

برنامه‌ریز سازمان اوقاف کشور:
مرکز فرهنگی قرآنی در امامزادگان کشور راه‌اندازی می‌شود

خبرگزاری فارس: برنامه‌ریز سازمان اوقاف کشور گفت: بر‌اساس سیاست‌های سازمان اوقاف برای تبدیل بقاع‌متبرکه به قطب فرهنگی، مرکز فرهنگی _ قرآنی در امامزادگان سراسر کشور راه‌اندازی می‌شود.

خبرگزاری فارس: مرکز فرهنگی قرآنی در امامزادگان کشور راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، سلمان  در مراسم دوره آموزشی مسئولان مراکز فرهنگی قرآنی بقاع‌متبرکه استان‌های خراسان شمالی، جنوبی و رضوی که ‌در گنبد خشتی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در راستای تبدیل بقاع‌متبرکه به قطب فرهنگی و ترویج فرهنگ ناب اسلامی و عمل به تدابیر مقام معظم رهبری در زمینه مسائل فرهنگی و قرآنی، وجود مرکزی فرهنگی  قرآنی در بقاع متبرکه و امامزادگان بر طبق سیاست‌های کلی سازمان اوقاف و امور خیریه ضروری است.

وی با اشاره به اهداف این طرح گفت: این امر با هدف بسترسازی جهت نیل به منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در راستای تبدیل بقاع‌متبرکه به قطب فرهنگی و زمینه‌سازی برای حضور و مشارکت فعال جوانان و نیروهای متعهد و ارزشی در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی بقاع متبرکه صورت می‌گیرد.

روحی ادامه داد: تحقق ارزش‌ها و اصول سیاست فرهنگی _ قرآنی بقاع‌متبرکه، تبلیغ، گسترش و تعمیق فرهنگ روح‌بخش اسلام و تاکید بر آرمان‌ها و ارزش‌های معنوی و فرهنگ اسلامی و گسترش زمینه مشارکت و مباشرت مردم در امور فرهنگی _ قرآنی بقاع‌متبرکه از دیگر اهداف است.

برنامه‌ریز سازمان اوقاف کشور با اشاره به معنای مرکز قرآنی گفت: مرکز فرهنگی قرآنی بقاع متبرکه، مرکزی است متشکل از مجموعه نیروهای فعال، متعهد، ارزشی، افتخاری و مردم نهاد که توسط هیئت امنای بقاع‌متبرکه طبق شرایط اعلام شده از سوی سازمان به منظور اجرای برنامه‌های فرهنگی قرآنی بقعه‌متبرکه ایجاد و راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/ش30


نوشته شده توسط : ramin h