تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته سوم اسفند 1390

جستجو

 

2 هزار تن میوه شب عید توزیع می‌شود

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:14 ب.ظ

در 100 نقطه استان مرکزی
2 هزار تن میوه شب عید توزیع می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان تعاون روستایی استان مرکزی از توزیع 2 هزار تن میوه شب عید در 100 نقطه این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: 2 هزار تن میوه شب عید توزیع می‌شود

علی‌اصغر رحیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: به منظور تنظیم بازار شب عید و در راستای حمایت از مصرف‌کنندگان کار توزیع 2 هزار تن سیب و پرتغال به زودی در 100 نقطه از شهرهای مختلف استان به جز اراک آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: مسئولیت توزیع میوه شب عید در شهر اراک به عهده شرکت مهرورزان است و سهمیه‌های ابلاغی به شهرهای استان بر اساس اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی صورت می‌گیرد.

به گفته وی کار توزیع شهرستانی میوه‌ها فردا آغاز می‌شود و میوه‌ها بعد از تحویل به تعاونی‌های روستایی و اعلام قیمت نهایی در بین شهروندان توزیع می‌شود.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان مرکزی با اشاره به سهمیه 2 هزار تنی استان مرکزی بیان داشت: از این میزان یک هزار و 200 تن پرتغال و 800 تن سیب است که تمام از شهرهای مازندران و ارومیه خریداری شده است.

رحیمی متذکر شد: میوه‌های تامین شده در مقایسه با سال گذشته از کیفیت بسیار بالاتری برخوردارند و با قیمت دولتی در بین شهروندان توزیع خواهند شد.

وی اذعان داشت: در تامین میوه شب عید هیچ محدودیتی وجود ندارد و به اندازه نیاز بازار میوه در اختیار شهروندان قرار گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام/ن۲۰/د1000


نوشته شده توسط : ramin h

اندوه جنگ

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:14 ب.ظ

/تازه‌های نشر/
اندوه جنگ

خبرگزاری فارس: رمان «اندوه جنگ» نوشته‌ بائو نینه- نویسنده‌ ویتنامی- با ترجمه مسعود امیرخانی به جنگ آمریکا با ویتنام می‌پردازد.

خبرگزاری فارس: اندوه جنگ

رمان «اندوه جنگ» نوشته‌ بائو نینه- نویسنده‌ ویتنامی- با ترجمه مسعود امیرخانی توسط انتشارات افق منتشر شد. رمان «اندوه جنگ» به جنگ آمریکا با ویتنام می‌پردازد.

در این کتاب یک سرباز داستانش را نقل می‌کند و در تلاش است خاطرات کابوس‌بارش از جنگ و زندگی پس از جنگ را با نوشتن آنها از ذهنش پاک کند؛ بنابراین هر روز به نگارش خاطراتی می‌پردازد که از زمان پیوستن او به ارتش آغاز شده و کار او در تیم جمع‌آوری اجساد به جا‌مانده از جنگ، ادامه دارد.

مسعود امیرخانی مترجم کتاب درباره‌ کتاب اندوه جنگ گفته است: این سرباز خاطرات خود را بدون هیچ نظم زمانی می‌نویسد و از خاطرات برای انعکاس صدای خود و توصیف فجایعی که در جنگ تجربه کرده است، استفاده می‌کند. نویسنده‌ این کتاب خودش سرباز ویتنام شمالی بوده که علیه نیرو‌های ویتنام جنوبی و آمریکا می‌جنگیده و این رمان را بر اساس خاطرات خود نوشته است.

پیش از این آثاری که از جنگ ویتنام ترجمه شده‌، روایت سایرین بوده و این اولین ترجمه‌ای است که جنگ ویتنام را از زبان یک ویتنامی روایت می‌کند.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

«سال‌های زیادی از مرگ پدر کئین و خالی ماندن اتاق زیر شیروانی می‌گذشت. به سبب نقاشی‌های ترسناکش، جماعت خرافاتی شایعه کردند شبحی وارد آن اتاق شده. شاید بهانه‌ای بود تا سقف را تعمیر نکنند. به هر صورت دختر یک روز بی سرو صدا به آنجا نقل مکان کرد و چون نمی‌توانست حرف بزند و کس دیگری هم نمی‌خواست به آنجا برود از دیگران جدا افتاد.

قبل از آشنایی چندین بار در راه پله باریک از کنارش رد شده بود. کئین کش و قوسی به لب‌هایش داده بود و لبخندی تصنعی زده بود تا به دختر بگوید آدم مودبی است و هرگز او را به یاد نمی‌آورد...»

این کتاب اولین رمان بائو نینه است و او پیش از این، بیش‌تر داستان‌های کوتاهی از جنگ ویتنام می‌نوشته است. «اندوه جنگ» در سال 1991 در هانوی منتشر شده، در سال 1994 نیز به زبان انگلیسی ترجمه و در آمریکا منتشر شده و با استقبال و فروش زیادی همراه بوده است.

انتشارات افق کتاب «اندوه جنگ» را 264 صفحه با قیمت ۵۲۰۰ تومان منتشر کرده است.

انتهای پیام/و


نوشته شده توسط : ramin h

پورحیدری: مسئولان شاهین مردم بوشهر را فریب ندهند/این کارهای افراد ضعیف است

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:14 ب.ظ

روابط عمومی باشگاه گفته بهادر عبدی محروم بوده است
پورحیدری: مسئولان شاهین مردم بوشهر را فریب ندهند/این کارهای افراد ضعیف است

خبرگزاری فارس: سرپرست تیم فوتبال استقلال گفت: به مسئولان باشگاه شاهین توصیه می‌کنم مردم بوشهر فریب ندهند.

خبرگزاری فارس: پورحیدری: مسئولان شاهین مردم بوشهر را فریب ندهند/این کارهای افراد ضعیف است

به گزارش خبرگزاری فارس، منصور پورحیدری پس از تمرین امروز استقلال در جمع خبرنگاران در خصوص برگزاری فینال جام حذفی در ورزشگاه حافظیه شیراز گفت: پیش از این در جلسه‌ای که در سازمان لیگ و با حضور عزیز محمدی، افراشته نماینده باشگاه شاهین بوشهر فیروز کریمی سرمربی وقت شاهین، فتح‌الله‌زاده، من و مظلومی برگزار شد، تصمیم گرفته شد بازی در شیراز برگزار شود.

وی اضافه کرد: اعتراضی به شهر شیراز نداشتیم و مردم شیراز تیم ما را دوست دارند و از این بابت مسئله‌ای نبود، اعتراض ما به زمین حافظیه بود چرا که دو هفته قبل از آن در شیراز بازی کرده‌ بودیم و می‌دانستیم چمن خوبی ندارد.

پورحیدری عنوان کرد: عزیز محمدی همان لحظه با آقای آیت‌اللهی تلفنی صحبت کرد و از او در خصوص چمن حافظیه پرسید و او هم گفت وضعیت مطلوبی ندارد اما صورت جلسه شد و قول دادند چمن ورزشگاه را درست کنند و ما هم خودمان را برای بازی در شیراز آماده کرده‌ایم. ظاهراً تلاش برای تغییر محل برگزاری فینال به این دلیل است که چمن وضعیت مطلوب پیدا نکرده است.

سرپرست استقلال در پاسخ به این سؤال که اگر متوجه شوند چمن ورزشگاه نامناسب است بازی نمی‌کنند گفت: آنچه در صورتجلسه آمده این است که چمن ورزشگاه درست شود ولی متأسفم برای مسئولان باشگاه شاهین که عنوان می‌کنند، می‌خواهند استقلال را قهرمان کنند. این در شرایطی است که در این مدت برنامه‌ریزی فشرده‌ای برای استقلال شده و این تیم تحت فشار بوده است. بازی الریان قطر که تمام شد سریع به تهران برگشتیم چون با راه‌آهن بازی داشتیم و خستگی در بدن بازیکنان مانده بود، اما بازی سپاهان و پرسپولیس 48ساعت بعد از ما برگزار می‌شود پس به استقلال هیچ کمکی نمی‌کنند.

پورحیدری گفت: به مسئولان باشگاه شاهین توصیه می‌کنم مردم بوشهر فریب ندهند این شرطی بوده که نماینده باشگاه شاهین در جلسه حضور داشته و اگر بحث جابجایی مکان برگزاری فینال است حتماً به این دلیل است که چمن ورزشگاه درست نشده است. بحث من این است که آقایان از این شرایط سوءاستفاده و مردم را تحریک نکنند. چنین صحبت‌هایی نشانه ضعف این افراد است.

پورحیدری در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود، بهادر عبدی در بازی قبلی راه‌آهن مقابل نفت آبادان اخراج شده گفت: این مسئله‌ای است که روابط عمومی باشگاه استقلال اطلاع داده و گویا این مسئله در سایت‌ها هم هست و حتی در برنامه‌ نود هم پخش شده است. ظاهراً بهادر عبدی پس از بازی با نفت آبادان از سوی داور کارت قرمز دریافت کرده است، در حال پیگیری این مسئله هستیم و اگر اینطور باشد اعتراض می‌کنیم.

سرپرست تیم استقلال درباره اینکه گفته می‌شود پزشک این تیم از سوی وی ممنوع‌المصاحبه شده اظهار داشت: من پزشک تیم را ممنوع‌المصاحبه نکرده‌ام بلکه از او خواهش کردم در خصوص وضعیت مصدومان تا زمانی که چیزی مشخص نیست کمتر صحبت کنند.

وی درباره وضعیت کیانوش رحمتی و اینکه به فینال می‌رسد یا خیر عنوان کرد: عصر امروز قرار است پزشک تیم، رحمتی را نزد دکتر متخصص ببرد و هنوز چیزی قطعی نیست. اول باید پزشک او را معاینه کند و سپس در مورد میزان دوری‌اش صحبت شود. مشکل این است که تمام بازیکنان تأثیرگذار ما مصدوم شده‌اند. از طرفی فشردگی مسابقات هم مزید بر علت شده و امیدوارم این مسائل مشکلی برای ما پیش نیاورد.

پورحیدری در خصوص مصدومیت عمران‌زاده گفت: او به دلیل خستگی دچار مصدومیت شد. واقعاً بازیکنان با وجود خستگی مقابل راه‌آهن بازی کردند اما تلاش خود را انجام دادند و به تیم کمک کردند. برای جام حذفی هم آنها مصمم هستند تا با تمام وجود در خدمت تیم باشند.

پورحیدری در پایان درباره غیبت الونگ و مهدی رحمتی در تمرین امروز اظهار داشت: رحمتی با اجازه از مظلومی غایب بود و الونگ هم به دلیل مصدومیت به فیزیوتراپی رفته بود.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

ابلاغ ماده 80 مشکل کارفرمایان را رفع نکرده است

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:14 ب.ظ

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان:
ابلاغ ماده 80 مشکل کارفرمایان را رفع نکرده است

خبرگزاری فارس: رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: ابلاغ بخشنامه ماده 80 برنامه پنجم توسعه مبلغ ریالی مرتبط با معافیت مد نظر این قانون از کارفرما را سلب نکرده است.

خبرگزاری فارس: ابلاغ ماده 80 مشکل کارفرمایان را رفع نکرده است

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به تعیین تکلیف نحوه اجرای ماده 80 بیمه گفت: پس از ماه‌ها انتظار و بررسی‌های صورت گرفته از طرف مسئولان ذی‌ربط ، آئین نامه اجرایی ماده 80 برنامه پنجم توسعه برای کارفرمایان ابلاغ شد که متأسفانه وضعیت این قانون نسبت به قانون برنامه چهارم در شرایط نامساعدتری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: کارفرمایان به صورت تقریبی 9 ماه از سال را بدون این قانون سپری کردند و در حال حاضر پس از ماه‌ها و ابلاغ این قانون هنوز به نتیجه نرسیده‌ است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: با توجه به ابلاغ این بخشنامه نه تنها مبلغ ریالی مرتبط با معافیت مد نظر این قانون از کارفرما سلب نکرده، بلکه هزینه‌های بیشتری را به کارفرما تحمیل کرده است.

وی از مشکلات کارفرمایان و واحد‌های صنعتی برای استفاده از ماده 80 سخن گفت و افزود: در اجرای این مواد قانونی در سازمان تأمین اجتماعی ابهاماتی وجود دارد که سازمان از نحوه اجرای آن اظهار بی‌اطلاعی کرده و حاضر به پاسخگویی شفاف نبوده است.

سهل‌آبادی با اشاره به ابهامات برخی تبصره‌های این ماده تصریح کرد: با وجود تبصره‌های مبهم در این ماده انتظار اشتغال‌زایی، تولید  و توسعه شرکت‌ها و تولید را نمی‌توان داشت.

وی به برخی مواد آن اشاره کرد و گفت: کارفرمایانی مشمول ماده 80 می‌شوند که کارگران قبلی خود را اخراج نکرده و ریزشی هم در مجموعه نداشته باشند در صورتی که تأخیر در اجرای این قانون سبب تعدیل نیرو شده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت اصفهان افزود: با توجه به این ماده، کارفرمایان باید ضمن حفظ کارگران گذشته خود، در زمینه به کارگیری کارگر جدید نیز اقداماتی را انجام دهند.

به گزارش فارس، این در حالی است که در چند روز گذشته رئیس خانه صنعت و معدن خبر از ابلاغ ماده 80 برنامه پنجم توسعه و معافیت کارفرمایان به این رسانه داده بود.

انتهای پیام/س10


نوشته شده توسط : ramin h

درخواست آمانو برای بازرسی از تمام تاسیسات هسته‌ای ایران

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:14 ب.ظ

اعلام آمادگی تهران برای همکاری با بازرسان آژانس
درخواست آمانو برای بازرسی از تمام تاسیسات هسته‌ای ایران

خبرگزاری فارس: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با وجود اعلام آمادگی تهران برای همکاری با بازرسان آژانس گفت: آژانس می‌خواهد از تمام تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کند.

خبرگزاری فارس: درخواست آمانو برای بازرسی از تمام تاسیسات هسته‌ای ایران

به گزارش فارس، "یوکیو آمانو" مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با نشریه آمریکایی "نیوزویک" گفت: از ایران درخواست کردیم به بازرسان آژانس اجازه دهد از تاسیسات نظامی کلیدی این کشور بازدید شود.

آمانو در خصوص بازدید از سایت پارچین گفت: آژانس تا رسیدن به نتیجه نهایی این هدف را دنبال خواهد کرد.

براساس این گزارش، آمانو از زمان روی کار آمدن در آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای نسبت به ایران سختگیری‌های زیادی به عمل آورده است.

آمانو در ادامه اظهار داشت: در مورد تاسیسات نظامی ایران فعلا تمرکز آژانس بر سایت پارچین است و این موضوع تا رسیدن به نتیجه مشخص تداوم خواهد داشت.

طبق این گزارش، ایران ساخت سلاح هسته‌ای را رد می‌کند و بارها اعلام کرده که برنامه هسته‌ای‌اش صلح آمیز است اما آمریکا و اروپا تحریم‌های یکجانبه‌ای را علیه ایران تحمیل کرده‌اند.

این گزارش افزود: "علی اصغر سلطانیه" نماینده ایران در آژانس اوایل ماه جاری به خبرنگاران در وین گفت که گزارش ماه نوامبر آژانس کاملا جانبدارانه و سوال برانگیز بوده و به همین دلیل ما قصد داریم به بازرسان اجازه دهیم از سایت پارچین بازدید کنند. وی همچنین در مورد سیاسی شدن موضوع هسته‌ای ایران هشدار داد.

این گزارش افزود: این درحالیست که بازرسان آژانس تاکنون دوبار در سال ۲۰۰۵ از پارچین بازدید کردند اما هیچ چیز غیر منتظره ای در آنجا پیدا نکردند.

آمانو در این زمینه به نیوزویک گفت: اطلاعات آژانس در آن زمان کامل نبود اما اکنون اطلاعات بهتر و بیشتری از پارچین داریم.

انتهای پیام/م.ص


نوشته شده توسط : ramin h

محکومیت جنایات اسرائیل علیه مردم غزه/انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:14 ب.ظ

وزارت خارجه ایران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
محکومیت جنایات اسرائیل علیه مردم غزه/انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، از سکوت معنادار مجامع بین‌المللی و نهادهای حقوق بشری در این زمینه انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: محکومیت جنایات اسرائیل علیه مردم غزه/انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه‌ای جنایات ددمنشانه رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین در غزه را به شدت محکوم کرد. 

در بخشی از بیانیه وزارت امور خارجه آمده است: تهاجمات و تجاوزات پی در پی اخیر نظامیان رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین در غزه که تاکنون منجر به شهادت ۱۲ نفر و مجروح شدن بیش از ۲۱ نفر از مردم مظلوم فلسطین شده است، به عنوان جنایت جنگی و ضدانسانی محکوم می‌باشد.

بیانیه وزارت امور خارجه می‌افزاید: رژیم صهیونیستی در راستای استمرار رویکرد هدفمند خود در اعمال تروریسم دولتی اقدام به تـرور وحشیانـه "زهیر القبیسی" دبیرکل کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین و تعدادی همراهانش کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه با انتقاد و نکوهش سکوت جامعه بین‌المللی و مدعیان حمایت از حقوق بشر تأکید شده است: ضروری است مجامع بین‌المللی و نهادهای حقوق بشری در قبال این نقض آشکار حقوق بشر و کشته شدن مردم بی دفاع فلسطین توسط صهیونیست‌ها ساکت ننشینند و به مسئولیت انسانی و قانونی خود در دفاع از مردم فلسطین عمل کنند. 

بیانیه وزارت امور خارجه خاطرنشان می‌کند: اگر چه ترور و بمباران مردان، زنان و کودکان مظلوم و بی دفاع فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی امر جدیدی نبوده و به ماهیت اصلی تجاوزگری و تروریستی این رژیم باز می‌گردد، اما سکوت معنادار مجامع بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری در مقابل این جنایات و تجاوزات از سوی افکار عمومی جهان و مسلمانان غیر قابل قبول می‌باشد.

در این بیانیه همچنین وزارت امور خارجه کشورمان خواستار واکنش قاطع کشورهای اسلامی و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همچون سازمان همکاری اسلامی و نیز همه ملت‌ها و دولت‌های مستقل جهان در قبال آن جنایات شده است.

انتهای پیام/ش


نوشته شده توسط : ramin h

نخستین جشنواره «نوروز ایرانی» در یزد برگزار می‌شود

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:14 ب.ظ

به همت حوزه هنری استان یزد
نخستین جشنواره «نوروز ایرانی» در یزد برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: حوزه هنری استان یزد به مناسبت گرامیداشت نوروز باستانی، نخستین جشنواره استانی نوروز ایرانی را بهار سال آینده در یزد برگزار می‌کند.

خبرگزاری فارس: نخستین جشنواره «نوروز ایرانی» در یزد برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، این جشنواره با هدف پاسداشت هنرهای سنتی ایرانی و اسلامی و ایجاد زمینه تعامل و تبادل تجربه‌های هنری میان هنرمندان خلاق و فعال در عرصه هنرهای تجسمی در دو رشته عکاسی و گرافیک شامل پوستر و کارت پستال و بخش ویژه مهمانان نوروزی، اردیبهشت 91 در یزد برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، شرکت تمام هنرمندان و علاقمندان در این جشنواره آزاد است و شرکت‌کنندگان می‌توانند حداکثر سه اثر در رشته گرافیک و پنج اثر در رشته عکاسی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

آثار ارسالی باید با فرمت JPG و با dpi 300 و در اندازه A4 بوده و درسال 90 و 91 تولید شده باشد.

در بخش ویژه مهمانان نوروزی با عنوان «نوروز در یزد» نیز مهمانان نوروزی می‌توانند عکس‌های هنری که با دوربین و تلفن همراه گرفته‌اند به جشنواره ارسال کنند.

علاقمندان می‌توانند آثار خود را از طریق پست الکترونیک جشنواره به نشانی festival@artyazd.ir یا در قالب لوح فشرده به نشانی یزد، چهارراه فاطمیه، خیابان آیت‌الله کاشانی، کوچه آزادی، حوزه هنری استان یزد ارسال کنند و یا به صورت حضوری به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.

به برگزیدگان هر بخش جوایز نقدی و لوح تقدیر جشنواره اهدا خواهد شد.

آخرین مهلت ارسال آثار 12 اردیبهشت‌ماه 90 خواهد بود.

انتهای پیام/خ۳۰


نوشته شده توسط : ramin h

جشن ستارگان ورزش دانش‌آموزی خراسان رضوی برگزار شد

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:14 ب.ظ

با تجلیل از 208 ورزشکار
جشن ستارگان ورزش دانش‌آموزی خراسان رضوی برگزار شد

خبرگزاری فارس: جشن بزرگ ستارگان ورزش دانش‌آموزی خراسان رضوی با تجلیل از 98 ورزشکار دختر و 110 ورزشکار پسر در قالب 25تیم برگزار شد.

خبرگزاری فارس: جشن ستارگان ورزش دانش‌آموزی خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش خراسان رضوی، عباس میر سیستانی رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش استان هدف از برگزاری این جشن را تجلیل از مقام آوران مسابقات کشوری و بین‌المللی و الگوسازی برای دانش‌آموزان عنوان و اظهار کرد: تا سال 1388 مجموع فضاهای ورزشی استان 80 عدد بوده که در دو سال گذشته بیش از 100فضای جدید درحال ساخت و یا مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین استخرهای استان 7 عدد بوده که با تلاش و مساعدت تمام دست‌اندرکاران استان امروز 18استخر در حال ساخت و یا مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

در این همایش هاشمی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش نیز با توجه به دیدگاه مقام عالی وزارت درباره ورزش و تربیت‌بدنی گفت: ارتقای جایگاه تربیت‌بدنی امروزه در وزراتخانه مورد حمایت وزیر است و اعتقاد من بر این است که سرآغاز هر فعالیتی در کشور بایستی از طریق آموزش و پرورش انجام شود.

وی با اشاره به جایگاه ورزش ایران در جهان و مقایسه آن با سایر کشورها گفت: بر همگان آشکار است که در ورزش شناخت استعدادها از جایگاه مهمی برخوردار است و این مهم فقط در سنین پایین و در مدارس قابل شناسایی است که این خود دلیلی بر اهمیت تربیت‌بدنی در آموزش و پرورش است.

انتهای پیام/س30


نوشته شده توسط : ramin h

وظیفه سرپرست برگزاری مقدمات برای برگزاری مجمع است

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:14 ب.ظ

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان:
وظیفه سرپرست برگزاری مقدمات برای برگزاری مجمع است

خبرگزاری فارس: معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: با هماهنگی اداره کل ابلاغ سرپرستی تنیس روی میز استان اصفهان برای من صادر شد و اصلی‌ترین وظیفه سرپرستی برگزاری مقدمات برای برگزاری مجمع است.

خبرگزاری فارس: وظیفه سرپرست برگزاری مقدمات برای برگزاری مجمع است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، افشین ملایی پیش‌ازظهر امروز در مجمع انتخاباتی هیئت تنیس روی میز استان اصفهان که صبح امروز در تالار افتخارات اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان برگزار شد اظهار کرد: در این مدت که به عنوان سرپرست هیئت تنیس روی میز استان اصفهان مشغول به کار بودم سعی کردیم تعامل بسیار خوبی با فدراسیون تنیس روی میز داشته باشیم.

وی ادامه داد: بنا به دلایلی مجمع انتخاباتی هیئت تنیس روی میز استان اصفهان به تعویق افتاده بود.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در ادامه با خواندن نامه‌ای که از سوی فدراسیون تنیس روی میز ابلاغ شده بود گفت: این مجمع انتخاباتی بنا به استناد همین نامه می‌بایستی امروز برگزار شود.

وی تصریح کرد: سال جاری سال توجه به رده‌های پایه بود و در همین مدت کوتاه قهرمانی‌های خوبی داشتیم که از ذکر نام این قهرمانان خودداری می‌کنم.

ملایی تصریح کرد: این انتخابات قرار بود با حضور حداکثر 19 نفر برگزار شود که به دلیل حاضر نشدن نماینده فدراسیون و سرپرست که نمی‌تواند رای بدهد این انتخابات با 17 نفر برگزار می‌شود و با حضور دو سوم این نفرات نیز این مجمع قانونی است.

انتهای پیام/س20


نوشته شده توسط : ramin h

همایش بررسی سیمای امام علی (ع) در پلدختر برگزار شد

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:14 ب.ظ

طی مراسمی
همایش بررسی سیمای امام علی (ع) در پلدختر برگزار شد

خبرگزاری فارس: نخستین همایش پژوهشی بررسی سیمای امام علی (ع) در ادبیات فارسی با حضور امام جمعه و رئیس اداره ارشاد پلدختر و جمعی از شاعران و نویسندگان استان لرستان و شهرستان پلدختر برگزار شد.

خبرگزاری فارس: همایش بررسی سیمای امام علی (ع) در پلدختر برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، امام جمعه پلدختر ظهر امروز در همایش بررسی سیمای امام علی (ع) در پلدختر گفت: حضرت علی(ع) یکی از شخصیت‌های جامع نظام هستی است که شناخت مقام والای حضرت علی (ع) و شناساندن آن حضرت، جز برای امامان معصوم مقدور نیست. زیرا این امام همام مورد ستایش خداوند متعال و پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و دیگر شخصیت‌های بزرگ تاریخ قرار گرفته است.

حجت الاسلام "علی محمد لروند" افزود: کسب شناخت و معرفت نسبت به شخصیت آن امام معصوم (ع) یک فریضه است و نباید در انجام آن غفلت روا دارند و یکی از ویژگی‌های حضرت  امام علی (ع) عدالت خواهی و عدالت گستری است که شخصیت‌های بزرگی مثل جورج جورداق مسیحی در کتاب «صوت العدالة الانسانیه» او را فریاد عدالت انسانی در تاریخ معرفی می‌کند.

وی با بیان اینکه نام مبارک حضرت علی (ع) تداعی کننده همه خوبی‌ها و آرزوها و صفات خوب است که انسان آرزویش را دارد، گفت: حضرت امیر هدیه آسمان و رسول اکرم بر زمین و بشریت است و خطاب به هنرمندان جوان می‌گویم که بهتر است، ما نیز تلاش کنیم این توفیق را به دست بیاوریم که در خدمت این خاندان باشیم.

حجت الاسلام لروند یکی از بزرگ‌ترین کسانی را که خدمتی بلند به ساحت امام علی (ع) کرده است، علامه امینی دانست و عنوان کرد: علامه امینی با کتاب الغدیر خود حضرت علی (ع) را به کشورهای دیگر شناساند.

امام جمعه پلدختر گفت: استاد شهریار یکی از شاعران ایرانی بود که با سرودن (علی ای همای رحمت ) به مقام و منزلت بالایی دست یافت بنابراین شاعران و اهالی قلم باید با آثار ناب در تبیین این امام بزرگوار برای نسل جوان بیشتر تلاش کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد پلدختر گفت: گاهی در شعر شاعران نکاتی را می‌بینیم که تقریباً همه‌ آنها بر اساس باور و اعتقاد شاعر و بر اساس صفای دل آنها سروده شده است.

غلام‌رضا محمودی افزود: جایگاه حضرت علی (ع) در شخصیت جامع و بی‌بدیل مولای متقیان علی (ع) در جهان اسلام موجب شده است، ارادت قلبی نسبت به این امام همام شیوه و راه و رسم قاطبه مسلمانان اعم از شیعه و اهل تسنن باشد.

وی با بیان اینکه این همایش به عنوان نخستین قدم در راستان بررسی سیمای امام علی (ع) در آیینه ادبیات و شعر است، گفت: شناسایی جنبه‌های گوناگون شخصیتی امام علی(ع)، توجه بیشتر به مسائل مذهبی در ادبیات و شعر از اهداف برگزاری این همایش  است.

محمودی افزود: بر اساس فراخوان 20 مقاله از سراسر استان به دبیرخانه همایش ارسال شد و پس از داوری پنج مقاله منتخب و برگزیده و به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

در ادامه همایش مقالات دکتر رضایی نورآبادی، بهادر غلامی و نورالدین بازگیر به عنوان برگزیده معرفی و با اهدای هدایایی از مقالات برگزیده و منتخب تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/و۱۰


نوشته شده توسط : ramin h

سازمان لیگ: عبدی در لیگ یازدهم فقط یک کارت زرد دریافت کرده است

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:13 ب.ظ

در پی شایعه محرومیت بازیکن راه‌آهن در دیدار با استقلال
سازمان لیگ: عبدی در لیگ یازدهم فقط یک کارت زرد دریافت کرده است

خبرگزاری فارس: سازمان لیگ اعلام کرد: بهادر عبدی در لیگ یازدهم فقط یک کارت زرد دریافت کرده است.

خبرگزاری فارس: سازمان لیگ: عبدی در لیگ یازدهم فقط یک کارت زرد دریافت کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی شایعه محرومیت بهادر عبدی بازیکن راه‌آهن در دیدار با استقلال به دلیل دریافت کارت قرمز برابر نفت آبادان، شهبازی از مسئولان سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس اظهار داشت: بهادر عبدی در این فصل فقط یک کارت زرد دریافت کرده است. تنها اخطار این بازیکن راه آهن در هفته دوازدهم در دیدار با مس کرمان بوده و عبدی هیچ منعی برای بازی در هفته بیست و هفتم لیگ برتر نداشته است.

وی تاکید کرد: تمام کارت‌های زرد و قرمز در سازمان لیگ به دقت ثبت می‌شود و هیچ گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

استقبال از قهرمانان تیم والیبال نشسته ذوب‌آهن در گلستان شهدا

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:13 ب.ظ

برای ادای دین به مقام شامخ شهدا انجام می‌شود
استقبال از قهرمانان تیم والیبال نشسته ذوب‌آهن در گلستان شهدا

خبرگزاری فارس: مراسم استقبال از بازیکنان تیم والیبال نشسته ذوب‌آهن که قهرمان جام باشگاه‌های جهان شدند در گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: استقبال از قهرمانان تیم والیبال نشسته ذوب‌آهن در گلستان شهدا

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، تیم ذوب‌آهن اصفهان که در رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان بر سکوی قهرمانی ایستاد، بعدازظهر امروز وارد اصفهان می‌شود.

بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است مراسم استقبال از این تیم در گلستان شهدای اصفهان با حضور بازیکنان و کادر فنی تیم قهرمان، مسئولان باشگاه ذوب‌آهن و اهالی ورزش اصفهان بعدازظهر در گلستان شهدای اصفهان برای ادای احترام به مقام شامخ شهیدان انجام شود.

مسابقات والیبال نشسته جام باشگاه‌های جهان از 11 تا 19 اسفند در شهر قاهره برگزار شد.

در این مسابقات تیم‌های ذوب آهن اصفهان، روسیه، هلند، اوکراین، آلمان، کلمبیا و انگلستان در گروه یک و تیم‌های مصر، قزاقستان، برزیل، آمریکا، عراق و کرواسی در گروه دو حضور داشتند.

به گزارش فارس، تیم ذوب‌آهن اصفهان در فینال به مصاف نماینده میزبان رفت و در سه گیم متوالی و با حریفش را مغلوب کرد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

در دیدار رده بندی نیز روسیه با نتیجه 3 بر یک از سد آلمان گذشت و عنوان سوم این رقابت‌ها را کسب کرد.

در مسابقات بخش بانوان نیز نماینده چین به مقام قهرمانی رسید و نمایندگان اوکراین و اسلوونی نیز در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

انتهای پیام/س30


نوشته شده توسط : ramin h

ذوب‌آهن برای زنده نگه داشتن شانس صعود تلاش می‌کند

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:13 ب.ظ

نیمه‌نهایی بسکتبال غرب آسیا
ذوب‌آهن برای زنده نگه داشتن شانس صعود تلاش می‌کند

خبرگزاری فارس: تیم بسکتبال ذوب‌آهن برای اینکه شانس خود را برای صعود به مرحله نهایی مسابقات جام باشگاه‌های آسیا زنده نگه دارد، باید در بازی دوم برابر مهرام پیروز میدان شود.

خبرگزاری فارس: ذوب‌آهن برای زنده نگه داشتن شانس صعود تلاش می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مسابقه برگشت تیم‌های ذوب‌آهن و مهرام در مرحله نیمه نهایی لیگ باشگاه‌های غرب آسیا فردا در سالن ملت اصفهان برگزار می‌شود.

مسابقه رفت دو تیم هفته گذشته در تهران با برتری مهرام به پایان رسید تا شاگردان فرزاد کوهیان برای جلوگیری از حذف شدن از گردونه مسابقات چا‌ره‌ای به جز شکست مهرام نداشته باشند و در مقابل شاگردان مصطفی هاشمی با خیال بهتری به بازی در اصفهان فکر کنند.

در بازی رفت رشاد اندرسون بازیکن خارجی تیم ماهان که به عنوان یار کمکی ذوبی‌ها را همراهی می‌کرد، توانست مهره خوبی برای تیمش باشد اما با این حال باز هم تیم ذوب‌آهن نتوانست از سد حریف قدر خود بگذرد.

مهرام در صورت پیروزی راهی دیدار نهایی می‌شود و در صورت برد ذوب‌آهن دو تیم برای فینالیست شدن باید 29 اسفند در سالن آزادی تهران به مصاف هم بروند.

در دیگر مسابقه این مرحله الریاضی و شانفیل لبنان سه‌شنبه برابر هم قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/س30


نوشته شده توسط : ramin h

«سرهنگ ستاد ارتش» و «قهرمان بوکس» سوریه ترور شدند

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:13 ب.ظ

«سرهنگ ستاد ارتش» و «قهرمان بوکس» سوریه ترور شدند

خبرگزاری فارس: گروهک‌های مسلح در سوریه امروز یک سرهنگ ستاد ارتش سوریه را به هنگام عزیمت به محل کار خود ترور کردند.-------------------------------

به گزارش فارس، گروهک‌های مسلح سوریه امروز در ریف دمشق یک سرهنگ ستاد ارتش سوریه را ترور کردند و او را به قتل رساندند.

به گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، این نظامی عالی‌رتبه سوریه در منطقه اشرفیه صحنایا ترور شد و در دم جان سپرد.

سانا اعلام کرد که وی در حال حرکت به سوی محل کار خود بود که با تعدادی از عناصر مسلح رو به رو شد.

در همین حال، گروهک‌های مسلح قهرمان بوکس سوریه را نیز در حلب ترور کردند.

سانا نوشت: گروهکی تروریستی امروز غیاث طیفور قهرمان بوکس سوریه را که در میدان دانشگاه حلب بود هدف تیراندازی قرار دادند و وی با اصابت 5 گلوله بلافاصله جان باخت.

طیفور متولد سال ۱۹۶۹ در شهر حلب و قهرمان بوکس سوریه تا سال ۱۹۸۴ و قهرمان بازی‌های کشورهای مدیترانه در سال 1991 و دهمین قهرمانی کشورهای عربی در سال 1992 و قهرمانی مصر در سال 1995 و دوره قهرمانی ملک حسین در اردن و دوره قهرمانی استانبول است.

وی در المپیک سال 1996 و قهرمانی جهان 1995 آلمان نیز شرکت کرد و در سالهای 1994-1995 در رده هشتم جهان قرار گرفت.

انتهای پیام/.++


نوشته شده توسط : ramin h

محبوب‌ترین‌های اجتماعی سال ۹۰ چه کسانی هستند؟

یکشنبه 21 اسفند 1390   10:13 ب.ظ

محبوب‌ترین‌های اجتماعی سال ۹۰ چه کسانی هستند؟

خبرگزاری فارس:بر اساس یک نظرسنجی که در جامعه آماری ۳۱۳ نفری انجام شد، شرکت‌کنندگان محبوب‌ترین‌های اجتماعی سال ۹۰ را انتخاب کردند...

خبرگزاری فارس: محبوب‌ترین‌های اجتماعی سال ۹۰ چه کسانی هستند؟

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از عصر امروز، بر اساس یک نظرسنجی که در جامعه آماری ۳۱۳ نفری انجام شد، شرکت‌کنندگان محبوب‌ترین‌های اجتماعی سال ۹۰ را انتخاب کردند که در سطح کلان، مردم ایران و در میان چهره‌ها، شهید مصطفی احمدی روشن به عنوان محبوب ترین‌های سال ۹۰ برگزیده شدند.

سال ۱۳۹۰ شمسی هم بار و بندیلش را بسته و آماده پیوستن به تاریخ است. آری! سال ۹۰ هم می‌رود تا خاطره شود، چقدر زود گذشت! چه نیکو فرمود امام علی‌(ع) که زمان همچون ابر، آرام و سریع در حال گذر است.

خالی از لطف نیست اگر در پایان هر سال، محبوب‌ترین و برترین‌ها در حوزه‌های گوناگون به محک گزینش گذاشته شوند. بر این اساس، از سوی گروهی از دانشجویان برای گزینش محبوب‌ترین‌های اجتماعی سال ۹۰ یک نظرسنجی دومحوری صورت گرفت که در نهایت، از دل این نظرسنجی، مردم ایران و شهید احمدی روشن به عنوان محبوب ترین‌های سال انتخاب شدند.

در این نظرسنجی که در جامعه آماری ۳۱۳ نفری در شهر تهران (دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت معلم حصارک کرج و محدوده میدان فردوسی تا میدان آزادی) صورت گرفت گزینه‌های گوناگونی گنجانده شد.

چرا مردم ایران؟

در محور نخست این نظرسنجی که با نگاهی کلان و بین‌المللی انجام شد، مردم چند نقطه جهان به علت رخدادهای صورت گرفته در این جوامع در محک گزینش شرکت کنندگان قرار گرفتند. مردم لیبی(به خاطر انقلاب و سرنگون کردن دیکتاتور قذافی)، مردم بحرین( به دلیل مقاومت در برابر ستم و جنایت حکومت آل‌خلیفه)، مردم امریکا و اروپا(به دلیل شورش علیه نظام سرمایه‌داری) و مردم ایران، جوامع گنجانده شده در این نظرسنجی بودند.

یکی از گزینه‌ها در این نظرسنجی، مردم ایران است. علت حضور این گزینه در نظرسنجی، درخشش مردم ایران در سال ۹۰ در عرصه‌های گوناگون مشارکت اجتماعی است.

مردم ایران در سال ۹۰، با ایثار و پایمردی، در برابر تحریم‌های غربی‌ها علیه ایران ایستادند و با حضور خود در صحنه‌های گوناگون مشارکت اجتماعی، برنامه‌های غرب را برای درهم شکستن انسجام و وحدت ملی نقش بر آب کردند.

مردم ایران در سال ۹۰، در چندین نمونه اتحاد ملی، یکپارچگی خود را به رخ محافل سیاستگذار غربی و جهانیان کشیدند. یکی از این نمونه ها، راهپیمایی روز قدس بود که مشارکت قابل توجه و میلیونی مردم ایران را در دل خود ثبت کرد.

راهپیمایی ۱۳ آبان- روز تسخیر لانه جاسوسی امریکا- نیز از دیگر نمونه‌هایی بود که ملت ایران با حضور گسترده خود در آن، بار دیگر خوش درخشید.

به رغم همه تبلیغات رسانه‌ای، تهدیدها و عملیات‌های روانی غرب علیه ایران و به رغم پیش‌بینی‌های آنان که از حضور کمرنگ مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حکایت داشت، میلیون‌ها نفر از مردم ایران در روز ۲۲ بهمن و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، متحد و یکصدا، خشم خود را به بیگانگان مداخله‌گر نشان دادند و سبب حیرت آنان شدند.

اما درخشش‌های ایرانی‌ها در روز ۱۲ اسفند به اوج خود رسید؛ روز انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی. از ماه‌ها پیش، غربی‌ها با راه انداختن هجمه‌های گوناگون تبلیغاتی تلاش کردند اینگونه القا کنند که مردم ایران مشارکتی پایین در انتخابات خواهند داشت اما ایرانی‌ها در ۱۲ اسفند، یکی از بی‌سابقه‌ترین رکوردهای مشارکت اجتماعی را طی ۳۰ سال گذشته از خود به یادگار گذاشتند.

از دیگر نمونه‌های درخشش ایرانی ها، شرکت قابل تحسین آنان در جشن عاطفه‌ها بود که نشان از حس بالای نوعدوستی آنان دارد. در این نظرسنجی، مردم ایران ۷۵ درصد را به خود اختصاص دادند و محبوب‌ترین شدند. مردم امریکا و اروپا ۱۱ درصد، مردم بحرین با ۹ درصد و لیبیایی‌ها با ۵ درصد در رتبه‌های دوم، سوم و چهارم جای گرفتند.

چهره‌های برتر

در بخش دوم این نظرسنجی که چهره‌محور است، شخصیت‌های متعددی حضور دارند.

۱- پروفسور مجید سمیعی: وی پزشک و جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی است که در حال حاضر ریاست فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب و ریاست بیمارستان علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد. پروفسور سمیعی از جمله پزشکان سرشناسی است که اخلاق و معنویت را سرلوحه فعالیت حرفه‌ای پرشکی خود قرار داده است.

علت حضور پروفسور سمیعی در این نظرسنجی این است که در سال ۹۰، مدال فدراسیون جهانی جراحان مغز و اعصاب به نام وی نامگذاری شد.

۲- شهید مصطفی احمدی روشن: این دانشمند هسته‌ای جوان ایرانی ۲۱ دی ماه توسط بدخواهان مردم و کشور ایران که به هر حربه‌ای برای پیشگیری از رشد علمی ایرانی‌ها متوسل می‌شوند، در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید. شهادت این دانشمند ایرانی بازتاب جهانی داشت. برای آن که نام شهید احمدی روشن جزو چهره‌های محبوب این نظرسنجی باشد، دلایل آنقدر زیاد است که در اینحا نمی‌توان همه را برشمرد.

او دانشمند جوانی بود که با شهادت خود، خونی تازه در رگ‌های ایرانیان جاری ساخت. شهید احمدی روشن با شهادت خود، ماهیت واقعی غربی‌ها را که دم از مبارزه با تروریسم می‌زنند، افشا کرد، چراکه همین مدعیان، با طراحی یک عملیات تروریستی، او را به شهادت رساندند. شهادت او، حس اتحاد و انسجام را در میان مردم ایران تقویت و ایمان آنان را به استقامت در برابر غرب استوارتر کرد.

۳- کاپیتان هوشنگ شهبازی: او خلبان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی است که در سانحه هوایی ۲۶ مهرماه ۱۳۹۰، در پرواز شماره ۷۴۳ مسکو ـ تهران هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ را بدون چرخ دماغه، در فرودگاه مهرآباد به سلامت بر زمین نشاند. اقدام ماهرانه این خلبان ایرانی در رسانه‌های دنیا بازتاب قابل توجهی داشت.

۴- آمنه بهرامی: او که قربانی اسیدپاشی در۱۲ آبان ماه سال ۱۳۸۳ است، پرونده قضایی‌اش یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های حقوقی به شمار می‌رود. به حکم دادگاه قرار شد که چشمان مجید (خواستگار اسیدپاش) به عنوان «قصاص» پس از بی‌هوشی توسط اسید کور شود، اما سرانجام در تاریخ یک‌شنبه، ۹ مرداد ۱۳۹۰ که اجرای حکم قصاص حتمی شد، در آن روز آمنه، مجید را بخشید و پرونده صرفاً از لحاظ جنبه عمومی جرم مفتوح ماند. آمنه گفت: «در آخرین لحظه‌ای که حتی آمپول بیهوشی را به مجید تزریق کردند و برادرم آمد تا قطره اسید را توی چشم‌هایش بپاشد، او زار زار گریه می‌کرد و به من فحش می‌داد. اما من در آخرین لحظه به برادرم گفتم که بگذر. برادرم گفت چرا؟ من پاسخ دادم که هرگز نمی‌خواستم این کار را بکنم. » بخشش مجید از سوی آمنه هم بازتابی جهانی داشت.

نتیجه نظرسنجی چهره‌ها

شهید احمدی روشن با ۸۶ درصد از سوی شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، به عنوان محبوب‌ترین چهره اجتماعی سال ۹۰ برگزیده شد. پروفسور مجید سمیعی با ۷ درصد، کاپیتان شهبازی با ۵ درصد و آمنه بهرامی با ۲ درصد نیز به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h