تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته چهارم اسفند 1390

جستجو

 

بزرگترین مشکل شهر تهران ترافیک است/خبرنگاران حوادث در نوروز کار سختی دارند

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

رئیس مرکز اطلاع رسانی سفارت ژاپن در دیدار از خبرگزاری فارس:
بزرگترین مشکل شهر تهران ترافیک است/خبرنگاران حوادث در نوروز کار سختی دارند

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز اطلاع رسانی سفارت ژاپن با اشاره به سختی کار خبرنگاران حوادث در ایام نوروز گفت: بزرگترین مشکل شهر تهران ترافیک و حجم زیاد خودروها است.

خبرگزاری فارس: بزرگترین مشکل شهر تهران ترافیک است/خبرنگاران حوادث در نوروز کار سختی دارند

کوئیچی ناکائو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: تهران شهر بزرگی است که در آن تعداد زیادی خودرو آن هم بیش از ظرفیت شهر در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در شمال تهران حجم زیادی از ساختمان‌ها در قالب آسمان‌خراش در فضاهایی کوچک بدون در نظر گرفتن محلی برای پارکینگ ساخته می‌شوند که این زمینه ساز ایجاد ترافیک و توقف خودروهای زیادی در حاشیه خیابان‌ها است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی سفارت ژاپن اظهار داشت: هم اکنون ترافیک بزرگترین معضل شهر تهران به حساب می‌‌آید این در شرایطی است که شهردار تهران با راه اندازی خطوط بی. آر. تی گام های بلندی را در رفع این معضل برداشته است اما هنوز هم از حجم این معضل کاسته نشده است.

ناکائو بار دیگر به ایجاد خطوط بی. آر . تی اشاره کرد و گفت: این اقدام خوبی بود که ما انتظار داشتیم منجر به کاهش حجم ترافیک شود اما اینگونه نشد.

وی به سیستم حمل و نقل عمومی در شهر توکیو در کشور ژاپن اشاره کرد و گفت: در این شهر سیستم حمل و نقل عمومی به خصوص مترو به صورت عنکبوتی گسترش یافته است که ما امیدواریم با گسترش عنکبوتی شکل این شبکه حمل و نقل در شهر تهران نیز از حجم خودروهای شخصی و ترافیک کاسته شود.

کوئیچی ناکائو همچنین درباره سختی کار خبرنگاران حوزه‌های اجتماعی در ایام نوروز و تعطیلات سال نو گفت: زمانی که همه خبرنگاران و شهروندان مشغول تفریح و استراحت هستند خبرنگاران اجتماعی مشغول پوشش خبری حوادث جاده‌ای و سایر اتفاقات هستند که این موضوع سختی کارشان را چند برابر می‌کند.

انتهای پیام/

 


نوشته شده توسط : ramin h

52 نماز جمعه در بجنورد برگزار شد

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه بجنورد:
52 نماز جمعه در بجنورد برگزار شد

خبرگزاری فارس: مسئول ستاد اقامه نماز جمعه بجنورد گفت: امسال 52 نماز جمعه در این شهر برگزار شد.

خبرگزاری فارس: 52 نماز جمعه در بجنورد برگزار شد

ملک‌محمد علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: این نماز جمعه های مرکز خراسان شمالی به امامت آیت‌الله حبیب‌الله مهمان‌نواز، حجج اسلام مصطفی عبداللهی و علی‌اکبر اسحاق‌‌زاده برپا شده است.

وی با بیان اینکه در طول مدت برپایی نماز جمعه در بجنورد 200 نفر مشارکت دارند، افزود: این تعداد اعم از قاریان، مکبران، مؤذنان، اتوبوسرانی و ... هستند.

علیزاده با اشاره به تشکیل 5 کمیته فرهنگی حمل و نقل، جوانان، انتظامات و پشتیبانی در ستاد اقامه نماز جمعه بجنورد اظهار کرد: برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر نماز جمعه در مرکز این شهرستان نشست‌های مختلفی در طول سال برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اخیراً نشستی برای تجلیل از اعضای ستاد اقامه نماز جمعه بجنورد برگزار شد، گفت: از تمامی اقشار در این ستاد همکاری و مشارکت دارند.

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه بجنورد از این آیین به عنوان یکی از یادگاران بنیان‌گذار جمهوری اسلامی یاد کرد و افزود: برگزاری نماز پرصلابت جمعه برای نظام اسلامی طی 33 سال گذشته با برکات فراوانی همراه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد وحدت و همدلی بین آحاد مردم و تبیین توطئه‌های دشمنان و بصیرت افزایی از ثمرت نماز جمعه است، گفت: حضور مردم در نمازهای جمعه در اصل بیعت با انقلاب و ولایت است.

آیین نماز جمعه بجنورد همه هفته جمعه در مصلی امام خمینی (ره) بجنورد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/خ۲۰


نوشته شده توسط : ramin h

نوروز امسال فارس بسیار متفاوت است

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

استاندار فارس:
نوروز امسال فارس بسیار متفاوت است

خبرگزاری فارس: استاندار فارس گفت: با توجه به اینکه استان فارس از فضای آرامی به نسبت گذشته برخوردار شده، نوروز 91 این استان با نوروزهای دیگرش بسیار متفاوت است.

خبرگزاری فارس: نوروز امسال فارس بسیار متفاوت است

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حسین صادق عابدین بعد از ظهر امروز در آیین افتتاح ستاد تسهیلات نوروزی شیراز اظهار داشت: در نوروز 91 ادعا داریم فارس با سال‌های گذشته بسیار متفاوت است چراکه در حال حاضر شاهد این تفاوت در تمام نقاط این استان هستیم.

وی با بیان اینکه اماکن تاریخی استان فارس وضعیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته دارند خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت گرفته شده برای نوروز 91 سعی شده است تا مسافران با استانی متفاوت در ارائه خدمات رو به رو شوند.

استاندار فارس تصریح کرد: باید با کار شبانه‌روزی این متفاوت بودن را حفظ و تقویت کرد.

صادق عابدین با اشاره به اینکه در نوروز 91 سعی شده است مدت زمان اقامت مسافران را طولانی‌تر کنیم گفت: در گذشته مدت زمان اقامت گردشگران در فارس بسیار کوتاه بود اما در نوروز 91 سعی شده است زمان اقامت مسافران را در سطح این استان طولانی‌تر کنیم.

استاندار فارس افزود: درآمد این استان از هر گردشگر به ازای دو روز اقامت 180دلار بوده اما در استان مجاور فارس 500 دلار است.

وی ادامه داد: اگر هرکدام از گردشگران 500 دلار در فارس هزینه کنند درآمد این استان جهش قابل توجهی را به خود می‌بیند و در نوروز 91 باید در تولید ثروت سرآمد استان‌های دیگر باشد.

رئیس شورای تامین استان فارس با بیان اینکه کسبه استان فارس باید ساعات کار خود را در نوروز 91 افزایش دهند خاطر نشان کرد: مسافران باید تمام نیازهای خود را در فارس تامین کرده و شرایط نباید به گونه‌ای باشد که سوغات سفر خود را از استان‌های دیگر خرید کنند.

نماینده عالی دولت در فارس در ادامه با بیان اینکه وضعیت عفاف و حجاب در شیراز زیبنده حرم سوم اهل بیت (ع) نیست اضافه کرد: شیراز حدود 2 میلیون شهروند دارد که همین شهروندان باید آمران به معروف باشند و نباید منتظر بود نیروی انتظامی وارد عمل شود.

وی از بی‌توجهی به انجام فرایض دینی در شیراز انتقاد کرد و گفت: چرا به هنگام اذان در مکان‌های عمومی توجهی به این مهم نمی‌شود و در حالی که ستاد اقامه نماز در برابر جمعیت شیراز بسیار نیرو کم دارد لازم است هر شهروند شیرازی خود ترویج دهنده فریضه نماز باشد.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : ramin h

دائمی شدن دبیرخانه جشنواره بین‌المللی شعر تقریب در کنگان

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

فرماندار کنگان خبر داد
دائمی شدن دبیرخانه جشنواره بین‌المللی شعر تقریب در کنگان

خبرگزاری فارس: فرماندار کنگان از دائمی شدن دبیرخانه جشنواره بین‌المللی شعر تقریب در کنگان خبر داد.

خبرگزاری فارس: دائمی شدن دبیرخانه جشنواره بین‌المللی شعر تقریب در کنگان

به گزارش خبرگزاری فارس از کنگان تیمور یزدان‌شناس در نشست مسئولان فرهنگی کنگان اظهار داشت: گسترش فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی باید در دستور کار ادارات و نهادهای فرهنگی قرار گیرد و نباید در این راستا کوتاهی کرد.

وی افزود: در سال 90 در کنگان برنامه‌های متنوع و ارزشمند فرهنگی و دینی برپا شد که جشنواره بین‌المللی شعر تقریب از تاثیرگذارترین این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

فرماندار کنگان از دائمی شدن دبیرخانه جشنواره بین‌المللی شعر تقریب در کنگان خبر داد و خاطر نشان کرد: این جشنواره اهمیت زیادی دارد و دائمی شدن دبیرخانه این جشنواره باید در دستور کار قرار گیرد.

یزدان‌شناس با تقدیر از تلاش‌های اداره تبلیغات اسلامی در برگزاری جشنواره شعر تقریب تصریح کرد: با توجه به اهمیت شهرستان کنگان در مسائل منطقه‌ای و تاثیرگذاری جشنواره شعر تقریب در این منطقه، دبیرخانه این جشنواره به صورت دائمی در شهرستان کنگان درمی‌آید.

وی اضافه کرد: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در دولت نهم و دهم با شتاب و کیفیت مطلوبی انجام شد و روزبه‌روز شاهد رشد اماکن فرهنگی بوده‌ایم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کنگان نیز اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی در سال جاری بسیار عملکرد خوبی داشت و بیش از 1500 برنامه و مراسم مذهبی در سطح شهرستان اجرایی شد.

حجت‌الاسلام رحیم اهرمی افزود: کیفیت برنامه‌ها بهتر شده و استقبال جوانان نیز بهتر شده که انتظار داریم با افزایش اعتبارات شاهد رشد کمی و کیفی برنامه‌ها باشیم.

انتهای پیام/خ20/د1000


نوشته شده توسط : ramin h

خوشه محصولات کنجدی در یزد توسعه می‌یابد

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی یزد:
خوشه محصولات کنجدی در یزد توسعه می‌یابد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد از توسعه خوشه محصولات کنجدی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: خوشه محصولات کنجدی در یزد توسعه می‌یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سیدمسعود عظیمی در بازدید از واحدهای تولید کننده روغن کنجد در شهرک صنعتی یزد اظهار داشت: توسعه خوشه محصولات کنجدی استان، رونق این صنعت باسابقه را در یزد به همراه خواهد داشت.

وی خواستار تعامل مثبت واحدهای صنعتی مرتبط با این خوشه صنعتی به منظور بهره‌گیری هر چه بهتر از این پروژه به منظور رفع مشکلات و توسعه این صنعت با سابقه استان یزد شد.

عظیمی ایجاد این خوشه صنعتی را گامی مثبت در راستای بهبود وضعیت تولیدات فرآورده‌های حاصل از کنجد در استان یزد همچنین گامی مهم در شناساندن این محصولات در سطح بازارهای ملی و بین‌المللی دانست.

عظیمی در ادامه این بازدید در نشست هم‌اندیشی شهرک تخصصی الکترونیک و فناوری اطلاعات استان یزد از تدوین نقشه راه این شهرک در آینده نزدیک خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت این شهرک تخصصی در آینده صنعتی استان یزد گفت: طی جلسات متعددی که با ذی‌نفعان این شهرک برگزار شد، مقرر شد ابتدا نقشه راه شهرک به منظور استخراج برنامه‌ها و استراتژی‌های آن تدوین و همزمان مراحل طراحی شهرک نیز صورت پذیرد.

عظیمی هدف از برگزاری این نشست‌ها را ارتباط مثبت صنعت و دانشگاه ارزیابی کرد و استخراج نیازها و انتظارات بخش خصوصی مرتبط و دانشگیاهان را از نتایج این نشست‌ها دانست.

عظیمی با تأکید بر استقرار شرکت‌های دانش بنیان در شهرک اظهار داشت: در طراحی شهرک، نحوه استقرار واحدهای صنعتی، نیمه‌صنعتی، کارگاهی، R&D ، مشاوره، آموزشی، خدمات فنی رفاهی لحاظ خواهد شد.

نماینده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان نیز در این نشست با اشاره به عدم نتیجه گیری لازم در شهرک‌های مشابه در سایر نقاط کشور و عدم دستیابی به اهداف مورد نظر، خواستار تدوین استراتژی‌های کاربردی و عملیاتی برای طراحی این شهرک شد.

انتهای پیام/خ۲۰


نوشته شده توسط : ramin h

کلیپ ترانه «دلتنگ تو هستم» منتشر شد

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

با اجرای طه حسنی
کلیپ ترانه «دلتنگ تو هستم» منتشر شد

خبرگزاری فارس: کلیپ اولیه ترانه «دل‌تنگ تو هستم» که توسط «طه حسنی» به طور اختصاصی برای کاروان جهانی «الی بیت‌المقدس» تولید شده، منتشر شد.

خبرگزاری فارس: کلیپ ترانه «دلتنگ تو هستم» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری فارس، ترانه «دل‌تنگ تو هستم» با بنر انگلیسی «I miss you» که توسط «طه حسنی» خواننده کشورمان به دو زبان عربی و انگلیسی به طور اختصاصی برای کاروان جهانی «الی بیت‌المقدس» تولید شده است، منتشر شد.

بنابر این گزارش این ترانه با همکاری نوازندگان پرسابقه کشور ترکیه و آهنگ‌سازی «طوی جان نیازی آتابای» تهیه شده است.

در قسمتی از این ترانه گفته می‌شود که «عشق نمی‌تواند محبوس بماند/قلب ممکن نیست به بند کشیده شود/ ما در راهیم/ تسلیم مشو/ما داریم می‌آئیم/ تسلیم مشو/عشق نمی‌تواند محبوس بماند...» که حرف دل همه ماست.

این خواننده جوان کشورمان درباره چگونگی شکل‌گیری این ترانه گفته است: در مورد آخرین اثرم ترانه «I miss you»-دلتنگ تو هستم- باید بگویم که من این ترانه را با تمام وجودم خواندم و چگونگی ساخت این ترانه خیلی عجیب بود.

وی افزوده است: همه مسائل مربوط به آن اعم از شعر و ترانه به صورت معجزه آسایی آماده شد تا در مدت کوتاهی در اختیار کاروان «الی بیت المقدس» قرار بگیرد.

صوت این ترانه را می‌توانید از اینجا و اینجا دریافت نمایید.

 

متن این ترانه نیز به شرح زیر است:

Love can not be locked up

Heart may not be tied up

We are flowing - Don’t give in

We are coming - Don’t give in

Love can not be locked up

I miss you my missed land

Long live my homeland

O bright hope of Islam

I miss you my missed land

You are sacred and divine

Open your arms to welcome

مسجد الاقصی ... لیلیة الاسری

القدس لنا -  بحول الله

مسجد الاقصی ... لیلیة الاسری

والنصر لنا -  باذن الله

مسجد الاقصی ... لیلیة الاسری

البیت لنا - بحول الله

مسجد الاقصی ... لیلیة الاسری

و القدس لنا -  باذن الله

 

انتهای پیام/س


نوشته شده توسط : ramin h

انفجار حلب 3 کشته و 9 زخمی بر جای گذاشت

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

انفجار حلب 3 کشته و 9 زخمی بر جای گذاشت

خبرگزاری فارس: انفجار تروریستی امروز در منطقه مسکونی سلیمانیه در حلب سوریه 3 کشته و 9 زخمی بر جای گذاشت.

خبرگزاری فارس: انفجار حلب 3 کشته و 9 زخمی بر جای گذاشت

به گزارش فارس، تلویزیون سوریه گزارش داد که یک خودروی بمب‌گذاری شده امروز در منطقه مسکونی سلیمانیه در مجاورت یک مدرسه، دو ساختمان مسکونی و یک کلیسا منفجر شد.

مکان انفجار در پشت ساختمان امنیتی-سیاسی منطقه واقع است و طی آن 3 نفر کشته و 9 نفر زخمی شدند.

روز گذشته نیز وقوع دو انفجار تروریستی در دمشق منجر به کشته شدن 27 نفر و زخمی شدن 97 نفر دیگر شد.

از سوی دیگر مسئولان سوری اعلام کردند که در روستای ادلب مقادیر زیادی سلاح و مواد منفجره کشف و ضبط کرده‌اند.

گروههای تروریستی در سوریه از این سلاح‌ها علیه شهروندان سوری و نیروهای امنیتی وابسته به "بشار اسد" استفاده می‌کرده‌اند.

انتهای پیام/++

 


نوشته شده توسط : ramin h

مسئولان برای ارائه خدمت صادقانه و بی‌منت به زائران تلاش کنند

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

استاندار خراسان رضوی:
مسئولان برای ارائه خدمت صادقانه و بی‌منت به زائران تلاش کنند

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان رضوی گفت: مسئولان خراسان رضوی باید از این ظرفیت عظیم برای ارائه خدمت صادقانه و بی‌منت به زائران و مجاوران بیش از گذشته تلاش کنند.

خبرگزاری فارس: مسئولان برای ارائه خدمت صادقانه و بی‌منت به زائران تلاش کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمود صلاحی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به میزبانی مشهد مقدس از 25 میلیون زائر و مسافری که سالانه به این شهر سفر می‌کنند، اظهار کرد: این امر آمادگی کامل تمام دستگاه‌های اجرایی در سطح خراسان رضوی را می‌طلبد، البته در حال حاضر تمام دستگاه‌های استان از آمادگی کامل برخوردار هستند.

استاندار خراسان رضوی افزود: همچنین توجه به ابعاد مختلف سفر اعم از تفریح، زیارت و برنامه‌ریزی برای استفاده از سایر ظرفیت‌های گردشگری استان مانند اماکن تفریحی، تاریخی و سایر بقاع متبرکه از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار داشته باشد.

صلاحی تاکید کرد: در همین راستا هر مدیری که بتواند در جهت ارتقای رضایت مندی مردم تلاش کند، مدیری ولایی، دلسوز و دین دار است.

رئیس ستاد دائمی تسهیلات سفرهای خراسان رضوی خطاب به مدیران خاطر نشان کرد: در سال آینده باید با توان مضاعف در کنار هم در راستای ارتقای خدمت‌رسانی به مردمی که بهترین مردم روی زمین هستند تلاش کنید.

صلاحی با اشاره به آغاز سال نو، گفت: نوروز مظهر شور، نشاط و شادابی است که همه فارسی زبانان دنیا آن را با سنت‌های پسندیده انسانی، الهی و اسلامی گرامی می‌دارند، بنا بر این یکی از خدمات جدی مسئولان در ایام نوروز علاوه بر تامین نیازهای زائران ایجاد شور و نشاط در بین آنان است که باید در این راستا تلاش و برنامه‌ریزی کرد.

انتهای پیام/س20


نوشته شده توسط : ramin h

خبرنگاران فعال جنوب کرمان تجلیل شدند

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

در راستای اطلاع رسانی دومین همایش یادمان ولایت
خبرنگاران فعال جنوب کرمان تجلیل شدند

خبرگزاری فارس: در راستای اطلاع‌رسانی مطلوب دومین همایش بزرگ یادمان ولایت، خبرنگاران فعال مطبوعات و خبرگزاری‌های جنوب کرمان تجلیل شدند.

خبرگزاری فارس: خبرنگاران فعال جنوب کرمان تجلیل شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، سیداحمد حسینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان بعدازظهر امروز در آیین تجلیل از خبرنگاران فعال در امر اطلاع‌رسانی دومین همایش بزرگ یادمان ولایت در جیرفت با تبریک فرارسیدن سال نو اظهار داشت: از اصحاب رسانه که از ابتدای تأسیس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و همچنین در برگزاری همایش‌ها و برنامه‌های مختلف فرهنگی در جنوب کرمان به عنوان بازوی اداره کل بودند، تقدیر دارم.

 وی خطاب به اصحاب رسانه جنوب استان افزود: شما با اطلاع‌رسانی مطلوب و حمایتی که از بحث فرهنگ و هنر در جنوب استان داشتید، ما را در دستیابی به اهداف مدنظر نزدیک کردید.

 حسینی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با همکاری اصحاب رسانه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استقلال کامل رسید، تصریح کرد: دومین همایش بزرگ یادمان ولایت با همکاری و اطلاع‌رسانی اصحاب رسانه به بهترین شکل ممکن برگزار شد که جا دارد از تمام تلاش‌هایی که در برگزاری یادمان ولایت انجام دادید، تقدیر شود.

به گزارش فارس در آیین تجلیل از خبرنگاران فعال در امر اطلاع‌رسانی دومین همایش یادمان ولایت، از زهرا قائمی‌فر خبرنگار فعال خبرگزاری فارس جنوب کرمان نیز با اهدای لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : ramin h

حمله مجدد نیروهای امنیتی سعودی به دانشجویان دختر عربستانی

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

حمله مجدد نیروهای امنیتی سعودی به دانشجویان دختر عربستانی

خبرگزاری فارس: به دنبال حمله مجدد نیروهای امنیتی رژیم سعودی به دانشجویان دانشکده دخترانه علوم تربیتی شهر "بلقرن" 13 نفر از آنها دچار خفگی شدند.

خبرگزاری فارس: حمله مجدد نیروهای امنیتی سعودی به دانشجویان دختر عربستانی

 به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری التغییر، درپی حمله نیروهای امنیتی رژیم سعودی به دانشجویان دانشکده دخترانه علوم تربیتی شهر "بلقرن" 13 نفر از این دانشجویان دچار خفگی شدند.

این دانشجویان روز گذشته همسو با اعتراض‌هایی که از 2 هفته گذشته در دانشگاه‌های مختلف این کشور در جریان است، به وضعیت بد خدمات اجتماعی و بی‌توجهی مسئولان به حقوق و مطالبات آنها اتجمع عتراض‌آمیز برگزار کرده بودند.

دانشجویان این دانشکده که از شعبه‌های دانشگاه "ملک خالد" به شمار می‌آید، در این تجمع اعتراض‌آمیز از بد رفتاری مسئولان و وضعیت بد خدمات اجتماعی و آموزشی در جامعه شکایت کردند.

منابع عربستانی تاکید می‌کنند که نیروهای امنیتی موسوم به پلیس امر به معروف سعودی این‌بار به این دانشکده حمله کردند که در نتیجه آن 13 دانشجوی دختر دچار خفگی شدند.

دستگاه‌های امنیتی منطقه "عسیر" تاکید کردند، دخالتی در این حمله نداشته‌اند.

دو هفته پیش نیز نیروهای امنیتی سعودی با حمله به تجمع مسالمت‌آمیز دانشجویان دختر دانشکده ادبیات دانشگاه ملک خالد در شهر "ابها"، یک دانشجوی دختر را کشته و ده‌ها نفر دیگر را مجروح کردند.

با اینکه رژیم سعودی برگزاری هرگونه تظاهرات و فعالیت‌های اعتراض‌آمیز در عربستان را پس از این حادثه خشونت‌بار ممنوع کرده، با این حال این شهر شاهد اعتراض‌های گسترده مردمی و دانشجویی است که همچنان ادامه دارد.

حمله دوباره به دختران دانشجوی یکی دیگر از دانشکده‌های این دانشگاه درحالی صورت می گیرد که "ملک عبدالله"، شاه عربستان دستور داده، برای پیگیری حادثه دانشکده شهر "ابها" کمیته بحران تشکیل شود.

شاه عربستان همچنین با متوجه کردن مسئولیت این اعتراض‌ها و ناآرامی‌ها بر عهده وزیر آموزش عالی سعودی از وی خواسته، به هر طریق ممکن زمینه بازگرداندن آرامش به این مناطق را فراهم کند و حتی برای راضی کردن دانشجویان این منطقه به آنها وعده کمک‌های مالی نیز داده است.

در همین راستا مسئولان دانشگاه ابها بهای غذای دانشگاه را 50 درصد کاهش داده‌اند.

رژیم سعودی از این بیم دارد که اعتراض‌های دانشجویی به دانشگاه "ملک عبد العزیز" برسد که از جمله بزرگ‌ترین دانشگاه‌های سعودی است که بیش از 22 دانشکده و 4هزار استاد دارد، با توجه به جمعیت 82 هزار نفری دانشجویی عربستان، در صورت رسیدن اعتراض‌ها به این دانشگاه رژیم سعودی با چالش امنیتی بسیار بزرگی مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/++


نوشته شده توسط : ramin h

یواخیم گوک رئیس جمهور جدید آلمان شد

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

سومین رئیس جمهور آلمان طی 3 سال گذشته انتخاب شد
یواخیم گوک رئیس جمهور جدید آلمان شد

خبرگزاری فارس: یواخیم گوک با کسب حداکثر آراء به عنوان یازدهمین رئیس جمهور آلمان انتخاب شد.

خبرگزاری فارس: یواخیم گوک رئیس جمهور جدید آلمان شد

 به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "دویچه‌وله" آلمان، مجمع ملی آلمان یوآخیم گوک را به عنوان رئیس‌جمهور جدید آلمان منصوب کرد. یوآخیم گوک جانشین کریستیان وولف می‌شود که به دلیل افشای رسوایی‌های مالی نزدیک به یک ماه پیش مجبور به کناره‌گیری از سمتش شد.

انتخاب یوآخیم گوک روز یکشنبه در حالی صورت گرفت که احزاب سیاسی دمکرات مسیحی، سوسیال مسیحی، سوسیال دمکرات، سبزها و حزب دمکرات‌های آزاد آلمان (که ۱۱۰۰ رأی‌دهنده را شامل می‌شوند) پیش‌تر نام او را به عنوان نامزد مشترک خود برای احراز پست ریاست‌جمهوری اعلام کرده بودند و به همین دلیل انتخابات روز یکشنبه بیش‌تر جنبه تشریفاتی داشت.

رقیبان یوآخیم گوک در این انتخابات به‌آته کلارزفلد از حزب چپ و اولاف روزه از حزب دمکرات ملی بودند. مجموعا ۱۲۴۰ نفر (۶۲۰ نماینده مجلس و ۶۲۰ نماینده ایالت‌های آلمان) در مجمع ملی آلمان رأی خود را به صندوق ریختند.

یوآخیم گوک با حداکثر ‌آرا (۹۹۱ رأی) به ریاست‌جمهوری برگزیده شد.

گوک که ۷۲ سال دارد، روز دوشنبه وظایف رسمی خود را به عنوان یازدهمین رئیس‌جمهور آلمان در کاخ ریاست‌جمهوری تحویل خواهد گرفت و طبق برنامه مراسم ادای سوگند وی روز جمعه برگزار خواهد شد. رئیس‌جمهور جدید آلمان به هیچ‌‌کدام از احزاب سیاسی در این کشور تعلق ندارد.

در سه سال گذشته مجلس فدرال آلمان سه بار برای انتخاب رئیس‌جمهور تشکیل جلسه داده است. دوره‌ ریاست‌جمهوری در این کشور پنج ساله ‌است اما دو رئیس‌جمهور پیشین (هورست کوهلر و کریستیان وولف) مجبور به کناره‌گیری از سمت خود شدند.

آقای کوهلر در پی انتقادهای شدید به خاطر اظهاراتش درباره علت ماموریت‌های خارجی ارتش آلمان در سال ۲۰۱۰ از مقام خود استعفا داد. کریستیان وولف در ۳۰ ژوئن همان سال به کاخ ریاست‌جمهوری راه یافت که وی نیز پس از ۲۰ ماه به خاطر فشارهای ناشی از افشای سوءاستفاده مالی از سمت خود کناره گرفت.

انتهای پیام/.


نوشته شده توسط : ramin h

گردنه الماس همچنان مسدود است / بارش کم‌سابقه برف در اردبیل

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

گردنه الماس همچنان مسدود است / بارش کم‌سابقه برف در اردبیل

خبرگزاری فارس: سنگین‌ترین بارش برف در سال جاری اهالی اردبیل را غافلگیر به طوری که ارتفاع برف در این شهر هم اکنون به 43 سانتی‌متر می‌رسد و در حال حاضر گردنه الماس در محور اسالم به خلخال و سرچم در محور میانه به اردبیل مسدود شد .

خبرگزاری فارس: گردنه الماس همچنان مسدود است / بارش کم‌سابقه برف در اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس، بارش برف کم سابقه در 48 ساعت گذشته بوران و کولاک را راهی گردنه های صعب العبور استان کرده و تردد را با مشکل مواجه ساخته است.

 

 

حجم انبوه برف و یخبندان شدید در سطح گذرگاه‌های درون شهری اردبیل تردد رهگذران پیاده و وسایط نقلیه را مختل کرده است.

 

 

اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل تمام مدارس استان در مقاطع تحصیلی در نوبت صبح و عصر را به دلیل ریزش برف سنگین و سرمای هوا تعطیل اعلام کرد.

 

 

هم اکنون گردنه الماس در محور اسالم به خلخال و سرچم در محور میانه به اردبیل مسدود و تردد در دیگر مناطق برفگیر استان بدون استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر نبوده و ماموران پلیس راه به منظور ایمنی رانندگان از حرکت خودروهای فاقد زنجیر چرخ ممانعت می کنند. اکیپ های امدادی اداره کل راه و ترابری استان با تمام تلاش سعی در بازگشایی راه های روستایی مسدود شده در منطقه را دارند.

 

انتهای پیام/پ3003


نوشته شده توسط : ramin h

"مدرسه زندگی" ایجاد می‌شود

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:58 ب.ظ

پیام نوروزی وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال 91:
"مدرسه زندگی" ایجاد می‌شود

خبرگزاری فارس: در پیام نوروزی وزیر آموزش و پرورش آمده است: تغییر در نگاه نسبت به معلم، دانش آموز، درس، مدرسه و زندگی نخستین گام تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش است.

خبرگزاری فارس: "مدرسه زندگی" ایجاد می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، وزیر آموزش و پرورش طی پیامی فرا رسیدن بهار طبیعت و سال 1391 را به عموم ملت ایران به ویژه فرهنگیان تبریک گفت. 

در این پیام آمده است: عید سعید نوروز و فرا رسیدن بهار را به همه هم‌میهنان عزیز به ویژه فرهنگیان فرهیخته، دانش‌آموزان، خانواده معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده صبور و ایثارگر آنان، تبریک و شادباش عرض می‌کنم امید آنکه به فضل پروردگار، ملت بزرگ ایران که قهرمان اصلی افتخارات 12 اسفند بودند و بهار عزت را طلایه‌دار بهار طبیعت نمودند پیشاپیش از برکات و نعمات الهی بهره‌مند و در همه میدان‌ها به ویژه در عرصه مبارزه با دسیسه‌های استعمار و استکبار جهانی موفق، سربلند و پیروز باشند.

خدا را شاکریم که مردم خردمند و ایران اسلامی نیاکان نیک اندیش این سرزمین، آغاز سال نو خود را آغاز فصل بهار و اعتدال طبیعت قرار دادند. از این روی نوروز تنها یک دگرگونی ساده در طبیعت نیست بلکه روزی است که خداوند درظرف زمان نوروز زیبایی‌هایی را خلق کرد که از تغییر و تحول و دگرگونی مداوم طبیعت حاصل می‌گردد و پیام زیبایی نوروز برای تکاپوی مداوم و تفکر در آیات حضرت حق با نوای بهاری می‌خواند و ما نیز در آستانه نوروز خدا را سپاس می گوییم که پرتو زیبایی کشور ما در سایه سار عنایات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جاده پیشرفت و تعالی به سوی فتح قله‌های رفیع دانش و فناوری حرکت شتابنده‌ای را آغاز نموده و توفیقات چشمگیری را نیز کسب کرده است که توانمندی‌های علمی در بخش‌های مختلف از جمله انرژی هسته‌ای، ساخت رادیو داروها، سلول‌های بنیادی و دستیابی به فناوری فوق پیشرفته تولید هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) و خودکفایی علمی و صنعتی به رغم همه کارشکنی ها و تحریم های تحمیلی از سوی استکبار جهانی تنها بخشی از آن است.

قطعا این حرکت مقدس روز به روز شتاب بیشتری خواهد گرفت و تا کسب اقتدار و مرجعیت علمی در منطقه و جهان استمرار خواهد یافت و در این راه وزارت آموزش و پرورش و معلمان و فرهنگیان به عنوان مرجعیت اجتماعی که وظیفه بسترسازی و مهندسی فرهنگی رفتار اجتماعی را بر عهده دارد، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

این پیام ادامه می‌دهد: رونمایی از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سالی که گذشت به عنوان اولین سند کلان کشور در طول تاریخ حکایت از عزم جدی مسئولان در ایجاد تحولی عمیق در نظام آموزشی دارد که بتواند زمینه ساز تحول در سایر دستگاه‌ها و آحاد جامعه باشد و ما را به مراتبی از عبودیت خالق جهان هستی و کسب مقام رفیع خلیفة اللهی و حیات طیبه که غایت آمال و آرزوی انبیاء و اولیای عظام بوده است رهنمون گردد.

بر این اساس سند تحول به عنوان قانون اساسی نصب العین کلیه مسئولان و دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت قرار خواهد گرفت تا با اجرایی کردن آن زمینه شکوفایی استعدادها و توانمندی‌های نسل نو بیش از پیش فراهم گردد؛ تغییر در نگاه نسبت به معلم، دانش آموز، درس، مدرسه و زندگی نخستین گام تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش است که خوشبختانه از سیاست های مدبرانه دولت دهم می‌باشد و گام‌های بعدی را باید در مدرسه و کلاس برداریم تا به مدد الهی آرمانهای بلند رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در قالب مدرسه زندگی عینیت یابد.

مدرسه‌ای که با همت و تلاش جهاد گونه معلمان شریف، پرورش انسان‌هایی مومن، مسئولیت پذیر ، امیدوار، شجاع، ولایت مدار ، خلاق و پرسشگر ، نظم پذیر و قانون گرا میسر گردد و ثمره اش تولید علم و دستیابی به افق شکوهمند اقتدار چشم انداز بیست ساله باشد و در این راه استفاده از آخرین دستاوردهای علمی و فناوری مورد توجه قرار گرفته است از جمله هوشمندسازی مدارس، راه اندازی مجتمع‌های آموزشی و پرورشی با هدف توسعه و نهادینه‌سازی عدالت آموزشی و استفاده مناسب از ظرفیت های موجود ، راه‌اندازی 10 هزار مدرسه قرآنی، نهضت ملی حفظ قرآن کریم، تأسیس دانشگاه فرهنگیان با هدف ارتقای جایگاه علمی همکاران فرهنگی، ایجاد توازن و تعادل در رشته‌های نظری و فنی و حرفه‌ای با تقویت و تجهیز هنرستان‌ها، آموزش شنا، طناب‌زنی، ژیمناستیک، جایگزینی روش‌های پژوهش محور به جای روش‌های حافظه محور، استقرار نظام آموزشی "3-3-6" و تولید محتوای کتب درسی تنها بخشی از طرح های تحولی است که زمینه ایجاد تحولی عمیق را در همه عرصه فراهم خواهد ساخت.

البته این امر محقق نمی شود مگر با استمداد از عنایات پروردگار متعال و یاری همه همکاران فرهنگی و پشتیبانی اولیای محترم دانش‌آموزان ملت فهیم و قدر شناس ایران در سالی که گذشت آزمون های مختلفی را پشت سرگذاشت که به توفیق الهی از همه آن ها سرفراز و با موفقیت کامل خارج شد از جمله حضور چندین میلیونی در یوم الله 22 بهمن و شرکت گسترده در انتخابات مجلس نهم که تیر خلاصی بود بر کالبد بی رمق استکبار جهانی و سرسپردگان حلقه به گوش آنان و هیچ یک از این توفیقات حاصل نمی گشت الا با توفیق حضرت حق و زعامت حکیمانه مقام معظم رهبری و سایه سار ولایت.

در خاتمه با تمسک بر خداوند متعال که تدبیر امور در ید قدرت اوست می ‌واهیم حال ما را نیز به بهترین شکل متحول سازد تا همدل و همصدا برای تقویت عزم ملی و فتح قله های رفیع دانش و فناوری های نوین و دستیابی به حیات طیبه گام های استوار و مستحکمی برداریم.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

اجازه نصب چادر مسافرتی در شیراز را نمی‌دهیم

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:57 ب.ظ

فرماندار شیراز:
اجازه نصب چادر مسافرتی در شیراز را نمی‌دهیم

خبرگزاری فارس: فرماندار شیراز گفت: در نوروز 91 اجازه نصب چادر به صورت پراکنده در شیراز را نمی‌دهیم و تمام مسافران باید در مکان‌های از پیش تعیین شده اسکان یابند.

خبرگزاری فارس: اجازه نصب چادر مسافرتی در شیراز را نمی‌دهیم

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، جواد زرین کلاه بعد از ظهر امروز در آیین افتتاح ستاد تسهیلات نوروزی شهر شیراز اظهار داشت: در نوروز91 تمام منازل شخصی برای اسکان مسافران نوروزی ساماندهی شده‌اند و شهروندان برای ارائه خانه خود به مسافران نوروزی باید به کمپ نوروزی در زیبا شهر مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از خیابان‌های شیراز آسفالت جدید شده‌اند خاطرنشان کرد: آسفالت خیابان‌های شیراز دو برابر سال‌های گذشته انجام و موانع پروژه قطار شهری نیز در بلوار مدرس جمع‌آوری شده است.

این مقام مسئول به انتخابات نهمین مجلس شورای اسلامی اشاره و تصریح کرد: مشارکت مردم شیراز در انتخابات مجلس شورای اسلامی 53.5 درصد رشد داشته است که این در نوع خود بی‌نظیر است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری نیز گفت: تمام توان خود را در نوروز 91 به کار می‌گیریم تا ثابت کنیم مردم استان فارس و شهر شیراز در میهمان‌نوازی بی‌نظیر هستند.

فریدون فعالی افزود: ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در شیراز خدمات خود را به صورت دایمی به مسافران ارائه می‌کند.

در ادامه شهردار شیراز نیز اظهار داشت: برای نخستین بار 100 غرفه مایحتاج مسافران را در کمپ‌های نوروزی شیراز تامین می‌کنند.

علیرضا پاک فطرت افزود: امسال کمپ‌های شهرداری شیراز به تمام تجهیزات رفاهی مجهز شده است و مسافران می‌توانند از این امکانات استفاده کنند.

انتهای پیام/ی20

 


نوشته شده توسط : ramin h

تقلید منحصر به حوزه دین نیست

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:57 ب.ظ

عضو مجلس خبرگان رهبری:
تقلید منحصر به حوزه دین نیست

خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تقلید، تنها منحصر به حوزه دین نیست، گفت: شهید مطهری نقش مهمی در مقابله با افکار مارکسیستی ابتدای انقلاب داشت.

خبرگزاری فارس: تقلید منحصر به حوزه دین نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، عصر امروز در جمع طلاب و نخبگان استان فارس، در حسینیه سیدالشهدا مشهد اظهار کرد: خسران از دست‌دادن آخرت، جبران شدنی نیست، بنابر این طلاب و دانشجویان باید در کسب علوم دینی تلاشی جدی داشته باشند.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: امروز گستره علوم بسیار گسترده است و متخصص شدن در هر رشته‌ای نیازمند ممارست و مجاهدت علمی زیادی است.

وی تاکید کرد: جوانان باید در انتخاب رشته تحصیلی خود به منافع آن رشته و همچنین منافع خود بیشترین توجه را داشته باشند و بدانند که هیچ خطری بالاتر از خطر از دست دادن آخرت وجود ندارد.

مصباح یزدی تصریح کرد: تمام علوم مانند فیزیک، شیمی و صنایع دارای آثار دنیوی هستند اما تنها پرداختن به علوم اسلامی است که دارای آثار متعدد اخروی نیز است.

وی افزود: در بسیاری از رشته‌های علمی مانند پزشکی در حال حاضر به برکت انقلاب اسلامی، دارای خودکفایی هستیم، در حالیکه قبل از انقلاب و در سال‌های اولیه انقلاب نیز، پزشکانی از کشورهای هند، پاکستان و بنگلادش در ایران حضور داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: از سوی دیگر در ابتدای انقلاب اسلامی ایران، افکار مارکسیستی و منافقان، دانشگاه‌های ایران را قبضه کرده بودند و به ترویج افکار خود می‌پرداختند.

مصباح یزدی با اشاره به نقش بارز شهید مطهری در مبارزه با مارکسیست‌ها، یادآور شد: آن زمان احتیاج به امثال شهید مطهری بسیار زیاد بود و اگر تمام منابع نفتی خود را به بیگانگان می‌دادیم، حتی یک نفر مانند شهید مطهری را نمی‌توانستیم به کشورمان وارد کنیم.

وی گفت: جوانان و طلاب، تنها نباید به فراگیری علوم اکتفا کنند، بلکه در کنار آن باید تلاش کنند مهارت‌های عملی را نیز به دانش نظری خود اضافه کنند.

مصباح یزدی متذکر شد: حتی در این سطح نیز نباید متوقف شد و باید هر روز بینش سیاسی و اجتماعی خود را نیز در قبال مسائل مختلف تقویت نمود.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به فراگیر بودن امر تقلید در تمام مسائل اجتماعی، گفت: تقلید، منحصر به امور دینی نیست، بلکه در تمام مسائل اجتماعی انسان‌ها به صورت نامحسوس تقلید می ‌کنند و تنها در زمینه مسائل دینی این امر برجسته شده است.

وی اظهار کرد: بیماری که به پزشک مراجعه می‌کند، نسخه پزشک برای او حکم یک رساله دینی را دارد و بیمار مکلف است برای بهبود خود، آن را عمل کند.

مصباح یزدی ادامه داد: امام خمینی(ره) نیز، در دوران بیماری خود، اطاعت از دستور و تجویز پزشک را وظیفه شرعی خود می‌دانست.

عضو خبرگان رهبری اضافه کرد: وقتی سخن از تقلید در مسائل دینی به میان می‌آید، بسیاری در مقابل آن جبهه می‌گیرند و می‌گویند براساس تشخیص خود عمل می‌کنند، در حالیکه در دین نیز مانند سایر امور اجتماعی باید از متخصصان، پیروی کرد.

مصباح یزدی در ادامه با مهم خواندن بهره‌گیری از نعمت‌های دنیوی، تصریح کرد: در قرآن بارها اشاره شده، که نعمت‌های دنیوی به مومنان اختصاص دارد و سایر مردم در بهره‌گیری از نعمت‌های دنیوی، طفیلی و سربار مومنین هستند.

وی گفت: بهره‌گیری از این نعمت‌ها، تا آنجا خوب است که سبب دلبستگی به دنیا نشود و مومنان بواسطه این نعمت‌ها، خداوند باری‌تعالی را فراموش نکنند.

انتهای پیام/س10


نوشته شده توسط : ramin h