تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته دوم مهر 1390

جستجو

 

252میلیارد تومان اعتبار درمانی در خوزستان هزینه می‌شود

جمعه 8 مهر 1390   04:33 ب.ظ

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی خوزستان:
252میلیارد تومان اعتبار درمانی در خوزستان هزینه می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی خوزستان گفت: در سال جاری 252 میلیارد تومان اعتبار به صورت مستقیم و غیرمستقیم در بخش درمان استان خوزستان هزینه می‌شود.

خبرگزاری فارس: 252میلیارد تومان اعتبار درمانی در خوزستان هزینه می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، داریوش پناهی‌زاده ظهر امروز در آیین کلنگ‌زنی بیمارستان جدید 17 شهریور تأمین اجتماعی آبادان، اظهار داشت: تأمین اجتماعی با 29 مرکز درمانی به صورت مستقیم به 24 هزار بیمه‌شده در استان خوزستان خدمات درمانی ارائه می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا امسال 78 میلیارد تومان اعتبار به صورت مستقیم و 174 میلیارد تومان اعتبار به‌صورت غیرمستقیم در بخش درمان استان خوزستان هزینه می‌شود.
مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی خوزستان با اشاره به سفر اخیر مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی کشور به استان خوزستان، افزود: با بررسی‌های انجام شده مصوبات خوبی در زمینه اعتبارات عمرانی، تجهیزات و نیروی انسانی استان انجام شد.
وی ادامه داد: بیمارستان فعلی 100 تختخوابی 17 شهریور آبادان با ضریب اشغال 90 درصد متاسفانه به‌دلیل قدمت بسیار بالا وضعیت مطلوبی ندارد.
پناهی‌زاده تصریح کرد: در همین راستا مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی کشور در سفر اخیر خود به استان خوزستان دستور تسریع در آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستان جدید تأمین اجتماعی آبادان را به مسئولان ابلاغ کردند.
وی در ادامه گفت: امروز با همت جمعی مسئولان شاهد کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستان 160 تخت‌خوابی تأمین اجتماعی آبادان هستیم.
مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی خوزستان اضافه کرد: این بیمارستان براساس آخرین استانداردهای جهانی وزارت بهداشت احداث خواهد شد.
وی با اشاره به اعتبار 16 میلیارد تومانی اختصاص یافته به این پروژه، افزود: این اعتبار تنها برای ساخت این بیمارستان اختصاص یافته است.
پناهی‌زاده خاطرنشان کرد: عملیات احداث و تجهیز این بیمارستان در نهایت 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که امیدواریم در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.
وی افزود: امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه بتوانیم به مراجعه‌کنندگان خرمشهری نیز خدمات درمانی مطلوب ارائه دهیم.
انتهای پیام/غ20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900708000698


نوشته شده توسط : ramin h

"قرآن‌پژوهی" در دبستان‌ها با قصه‌های قرآنی/ حفظ 2 ج‍زء در یک ‌سال

جمعه 8 مهر 1390   04:33 ب.ظ

مدیرکل دفتر آموزش ابتدایی در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
"قرآن‌پژوهی" در دبستان‌ها با قصه‌های قرآنی/ حفظ 2 ج‍زء در یک ‌سال

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح «قرآن‌پژوهی» در دوره ابتدایی با استفاده از قصه‌های قرآنی خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، دانش آموزان ابتدایی 2 جزء از قرآن کریم را به طور داوطلبانه در یک‌سال تحصیلی حفظ می‌کنند.

خبرگزاری فارس: "قرآن‌پژوهی" در دبستان‌ها با قصه‌های قرآنی/ حفظ 2 ج‍زء در یک ‌سال

علیرضا رحیمی، مدیرکل دفتر آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برنامه‌های قرآنی امسال دانش‌آموزان دبستانی اظهار داشت: براساس مصوبه 844 شورای عالی آموزش و پرورش، از امسال یک‌ساعت به آموزش قرآن هفتگی تمام دانش‌آموزان ابتدایی افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: بر این اساس، تا سال تحصیلی گذشته در پایه اول ابتدایی یک جلسه آموزش قرآن در هفته داشتیم که امسال به دو جلسه می‌رسد و در پایه‌های دوم تا پنجم نیز دو جلسه آموزش قرآن هفتگی به سه جلسه افزایش می‌یابد.

رحیمی خاطرنشان کرد:‌ با توجه به فعالیت‌محور بودن این یک‌ساعت افزایش یافته، امسال طرح «قرآن‌پژوهی» در دوره ابتدایی اجرا می‌شود و فعالیت‌هایی مانند قصه‌های قرآنی، میوه‌های و حیوانات در قرآن کریم، خطاطی آیات قرآن و نمایشگاه‌های خلّاق قصه‌های قرآنی تعریف خواهد شد که باعث انس بیشتر دبستانی‌ها با این کتاب الهی می‌شود.

مدیرکل دفتر آموزش ابتدایی آموزش و پرورش درباره پایه تحصیلی اجرای طرح پژوهش‌های قرآنی گفت: این موضوع هنوز نهایی نشده، اما نظر دفتر آموزش پیش‌دبستانی این است که این طرح در تمام پایه‌های دوره ابتدایی اجرا شود، زیرا ظرفیت‌هایی وجود دارد که تمام دانش‌آموزان اول تا پنجم ابتدایی می‌توانند در این رابطه مشارکت کنند.

* تدوین کتاب شیوه‌های حفظ قرآن برای دانش‌آموزان؛ حفظ 2 جزء در یک‌سال تحصیلی

وی اضافه کرد: امسال طرح ایجاد زمینه‌ای برای حفظ 2 جزء قرآن کریم نیز در تمام پایه‌های تحصیلی اجرا می‌شود که دانش‌آموزان ابتدایی هم می‌توانند نقش مؤثری در این طرح داشته باشند.

رحیمی با بیان اینکه زمان‌بندی اجرای این طرح احتمالاً به صورت یک سال تحصیلی است، عنوان کرد: کتابی در زمینه شیوه‌های حفظ قرآن کریم برای دانش‌آموزان تدوین شده است و به زودی در مدارس توزیع می‌شود و دانش‌آموزان به طور «داوطلبانه» در طرح حفظ 2 جزء از قرآن کریم شرکت خواهند کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000746


نوشته شده توسط : ramin h

تعیین تکلیف دانش‌آموزان خارجی غیرمجاز توسط استانداری/تحصیل 65 هزار خارجی

جمعه 8 مهر 1390   04:33 ب.ظ

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
تعیین تکلیف دانش‌آموزان خارجی غیرمجاز توسط استانداری/تحصیل 65 هزار خارجی

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه مدرک تحصیلی دانش‌آموزان خارجی غیرمجاز در صورت ارائه مجوز از استانداری تهران اعطا می‌شود، گفت: درخواست ما این است که استانداری هرچه سریع‌تر تکلیف این اتباع را مشخص کند.

خبرگزاری فارس: تعیین تکلیف دانش‌آموزان خارجی غیرمجاز توسط استانداری/تحصیل 65 هزار خارجی

رحیم زمانی، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص وضعیت امسال دانش‌آموزان اتباع غیرمجاز خارجی در استان تهران گفت: امسال تأکید استاندار تهران، بخش‌های سیاسی استانداری و وزیر آموزش و پرورش این بوده است که همه اتباع را اعم از مجاز یا غیرمجاز ثبت‌نام کنیم تا بعداً اتباع غیرمجاز مجوزهای لازم را از استانداری دریافت کنند.

وی افزود: در سال گذشته نیز افرادی بودند که مجوز‌های لازم را نداشتند، اما آنها را با توصیه استانداری ثبت‌نام کردیم و این افراد در امتحانات نیز شرکت کردند، اما به دلیل عدم ارائه مجوزهای لازم از سوی استانداری، فعلاً نمی‌توانیم مدارک تحصیلی اتباع غیرمجاز را به آنها ارائه دهیم.

زمانی ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته با احتساب استان البرز، 10 هزار و 500 دانش‌آموز خارجی «غیرمجاز» و 65 هزار دانش‌آموز خارجی «مجاز» در شهرستان‌های استان تهران مشغول به تحصیل بودند که اکثر آنها نیز از اتباع «افغانی» بوده‌اند؛ امسال نیز با توجه به جدا شدن استان البرز، حدود 65 هزار دانش‌آموز خارجی در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند که 10 الی 15 درصد آنها غیرمجازند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تأکید کرد: توصیه ما به استانداری تهران این است که هرچه سریع‌تر تکلیف این اتباع را مشخص کنند، چرا که این افراد از جهت قانونی نمی‌توانند در مدارس ثبت‌نام کنند، اما با توجه به تأکید مسئولان مافوق این دانش‌آموزان را ثبت‌نام کرده‌ایم تا از تحصیل بازنمانند؛ انتظار ما این است که استانداری نیز با ما همکاری کند تا بتوانیم وضعیت تحصیل و مدرک آنها را مشخص کنیم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000745


نوشته شده توسط : ramin h

حوزه‌های علمیه وظیفه صیانت اخلاقی جامعه را برعهده دارند

جمعه 8 مهر 1390   04:33 ب.ظ

تکرار/حجت‌الاسلام و المسلمین بدری در گفت‌وگو با فارس:
حوزه‌های علمیه وظیفه صیانت اخلاقی جامعه را برعهده دارند

خبرگزاری فارس: مدیر حوزه علمیه امام القائم (عج)تهران با عنوان اینکه جمهوری اسلامی، تجربه موفقی از حاکمیت دین را ارائه داد افزود:امروز همه فهمیده‌اند که دین چه پتانسیل‌ عظیمی در سیاسات اجتماعی دارد و اساسا امروز این سوال در حال طرح است که مگر غیر از دین هم می‌تواند بشر را اداره کند؟

خبرگزاری فارس: حوزه‌های علمیه وظیفه صیانت اخلاقی جامعه را برعهده دارند

 حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی بدری در گفتگو با خبرنگار آئین واندیشه  خبرگزاری فارس، ضمن اشاره به آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه و آرزوی سالی پربرکت و پررونق برای حوزه‌های علمیه و جامعه فکری ، پیرامون مهمترین وظیفه امروز حوزه های فقهی خاطر نشان کرد: در طول تاریخ، حوزه‌های علمیه حافظ و پاسدار اسلام و اخلاق در جامعه بوده‌اند. فقهای گرانقدر شیعه پاسداران اصلی سنگر دین و قرآن و رونق دهنده مسایل اخلاقی در میان مردم بوده‌اند. پس از انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل (ره) و بیداری اسلامی کنونی که نتیجه انقلاب اسلامی است، نیز حوزه‌های علمیه بایستی وظیفه سنگین‌تری را متحمل شده و تلاش مضاعفی را بکار بگیرند.
 
مدیر حوزه علمیه امام القائم(عج)تهران در ادامه تاکید کرد: انجام تکلیف در حوزه‌های فکری و اخلاقی از سوی حوزه‌های علمیه، بایستی به عنوان یک سنگر جدید در جهاد با استکبار شناخته شده و از سوی علما، فضلا و طلاب پی‌گیری شود.
 
وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه با توجه به آموزش‌هایی که برای طلاب مبتدی تا به بعد از آن تدارک دیده‌اند باید چنین مواردی را بیش از پیش ملاحظه نمایند،افزود:همواره با ورود طلاب و فضلا به مجامع علمی و سطح عمومی جامعه، سیل نیازها و احتیاجات جامعه به حوزه‌ها و مطالب ناب اخلاقی فکری مشاهده شده و این روند البته هر روز هم رو به گسترش است.
 
بدری اضافه کرد: از اینروست که معارفی که در حوزه آموخته می‌شود و از طریق علمی و عملی، طلاب جوان با عمق وجود آن را درک می‌کنند، به تدریج به سطح جامعه منتقل می‌شود و این معارف الهی و ناب در پهنه عمومی مردم نیز فراگیر خواهد شد.
 
این استاد حوزه علمیه تهران همچنین افزود: تجربه به ما نشان داده که نیاز جامعه به اخلاق و شریعت، آنقدر فراوان است که حتی با ورود طلاب مبتدی و سطح اول به حوزه، مجامع گوناگون و محافل رسمی و غیررسمی تقاضای وافری برای جذب این افراد به خود داشته و درصدد برمی‌آیند که از این فیض بهره‌مند شوند .ما می‌بینیم به محض شروع سال تحصیلی مدارس علمیه، سیل تقاضاها از ادارات، کارخانجات، مدارس، دانشگاه‌ها و ... برای حضور روحانی آغاز می‌شود و از همین بابت است که طلاب هم خود را موظف می‌دانند با فراگیری دقیق علوم و فنون اخلاقی و معرفتی و البته همراه با برقراری روابط صمیمانه و مبتنی بر آداب اسلامی با مخاطب به نیازهای فکری جامعه پاسخ دهند.
 
مدیر حوزه علمیه امام القائم (عج)تهران ، یکی دیگر از وظایف طلاب حوزه های علمیه را پاسخگویی به شبهات اعتقادی و اخلاقی و فکری نسل جدید دانست و گفت: متأسفانه دشمن با ماشین شایعه و شبهه‌ساز خود روزانه هزاران شبهه را ساخته و آنان را در میان نسل جدید با انواع ابزارهای رسانه ای ترویج می‌سازد. این وظیفه قاطبه طلاب و فضلای درس خوان و متبحر ماست که به چنین سنگری اهتمام ورزیده و با کوشش و تلاش، علمی- اقناعی، پاسخ‌‌های متناسب را به جوانان ارائه نمایند.
 
وی در ادامه تاکید کرد: البته برآوردهای ما نیز نشان می‌دهد که تأثیر «رسانه» سنتی و دیرین و در عین حال جذاب و پرفایده به نام «روحانیت» همچنان تأثیر اول را بر روی مخاطبین دارد.
 
بدری با بیان اینکه در بررسی میدانی هم مشاهده می‌شود که مرتبطین با روحانیت اصیل و فضلا و طلاب خوشفکر، سلامت اعتقادی، اخلاقی و رفتاری فراوانی نسبت به دیگران که کمتر از این رابطه برخوردارند، دارند خاطر نشان کرد: این قانون در تمام شقوق و شئون جامعه از سطح عموم تا نخبگان نیز جاری است و تفاوتی ندارد.
 
استاد حوزه علمیه تهران ضمن بیان اینکه اشتهای مردم به دین پس از انقلاب اسلامی در کشور  ما و سایر کشورها روزافزون شده، گفت:  هر چه دشمن به سمت رویگردانی مردم از دین و مظاهر دینی رفته و سعی دارد که با ترویج ابتذال و فرقه‌ های گوناگون، شیطان را وارد زندگی مردم کند، فطرت الهی بشر آن را پس زده و معرفت و شعور دینی جایگزین آن شده است. چنین است که مثلا وقتی مردم در محیط های عمومی همچون مترو یا اتوبوس یک روحانی فاضلی را می‌بینند که آمادگی دارد تا به سؤالات آنان پاسخ دهد، موج پرسش‌ها از وی پشت سر هم قرار می‌گیرد و این نیاز، البته در حال افزایش است که بالطبع وظایف ما طلبه‌ها را سنگین‌تر نیز می‌کند.
 
بدری در ادامه افزود: فطرت مردم به سمت آسمان است و چون طلاب و فضلا مشخصات دینی و آسمانی داشته و لباس دین بر تن دارند و چون مردم دین را دوست دارند به این فضلا اقبال نشان می‌دهند.
 
در ادامه گفتگوی خبرنگار آئین واندیشه خبرگزاری فارس با مدیر حوزه علمیه امام القائم (عج) تهران، وی به بیداری اسلامی کنونی در جوامع اسلامی پرداخت و بیان داشت: حوزه‌های علمیه باید وظایف جدید خود را نیز به خوبی بشناسند و برای نیل به آن برنامه‌ریزی کنند. همچنین باید در بعد حکومتی نیز طلاب وظایف خود را بشناسند و همانگونه که رهبری معظم انقلاب -دام ظله- فرمودند در بعد نظام‌سازی و تکمیل بعد حاکمیتی انقلاب اسلامی نیز باید به نظام اسلامی یاری برسانند.
 
ارتباط چهره به چهره با مردم و در دسترس بودن روحانیون، فصل دیگری بود که حجت الاسلام بدری بر آن پای فشرد و تاکید کرد: این ارتباط، نعمت بزرگی است که دین به ما ارزانی داشته و باید بر غنا و محتوای آن افزوده شود. ما در ارتباطات خود مشاهده می‌کنیم که همیشه تعداد کسانی‌که به روحانیت اصیل احترام قائل‌اند، قابل مقایسه با کسانی‌ که ممکن است با دید نامهربانانه با یک روحانی رفتار کنند ،نیست که البته باید برای آن قشر نیز برنامه‌ریزی‌های مختلفی صورت گیرد و علت این رفتارها، شناسایی و مداوا شود.
 
وی با بیان اینکه باید جنبه اجتماعی اجتهاد و فقه به متن آموزش‌های ما بیشتر منتقل شود تا برخی از کدورت‌ها نیز مرتفع شود، افزود: امروز به فرموده امام راحل (ره) جنبه سیاسی و اجتماعی اسلام بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و باید در مواجهات، بدان فصل مشخصی را اختصاص داد.
 
بدری اضافه کرد: امام راحل(ره) فرمودند که انقلاب ما انفجار نور بود. برخی در آن زمان تشکیک کردند که مگر دین هم می‌تواند جامعه را اداره کند و حکومت تشکیل دهد اما پس از گذشت سی و چند سال همه فهمیدند که دین چه پتانسیل‌ عظیمی در سیاسات اجتماعی دارد و اساسا امروز این سوال در حال طرح است که مگر غیر از دین هم می‌تواند بشر را اداره کند؟
 
این استاد حوزه علمیه تهران تاکید کرد: در کشورهای اسلامی همچون مصر، بحرین ، یمن و ... که با شعار الله اکبر، دیکتاتورها را سرنگون می‌کنند، مشخص است که پیام انقلاب اسلامی را از فرسنگ‌ها دورتر شنیدند و می‌خواهند که دین بر کشورها حاکمیت داشته باشد.
 
مدیر حوزه علمیه امام القائم (عج)تهران در ادامه با عنوان اینکه جمهوری اسلامی، تجربه موفقی از حاکمیت دین حتی در حوزه‌های به ظاهر غیر مرتبط با مسایل دینی ارائه داد، بیان کرد: پیشرفت‌های علمی، هسته‌ای، پزشکی، نظامی و اقتصادی کشور ما مورد توجه جوامع اسلامی و مایه دل‌گرمی آنان است به گونه‌ای که همه، این پیشرفت‌ها را نشانه انقلاب اسلامی در ایران می‌دانند و این نتیجه تلاش دلسوزانه دین مداران ، فقهای عظام، طلاب و علمای اعلام ما در طول تاریخ و بویژه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری- مد ظله- و خون پر برکت شهیدان ماست.
 
بدری در ادامه تاکید کرد: با مشاهده صحنه‌های جهانی به خوبی درمی‌یابیم که زمینه پذیرش «اسلام» به عنوان یک دین حکومتی و قابل پیاده شدن در حال فراهم شدن است و این نوید دنیایی جدید با حاکمیت اسلام را می‌دهد. این، وظیفه حوزه‌های علمیه را سنگین‌تر از گذشته می‌کند که علاوه بر نگاه به احتیاجات داخل، برای احتیاجات بیرونی نیز خوراک لازم و متناسب تهیه تا به آنان ارائه داده شود.
این استاد حوزه علمیه تهران با توصیه به طلاب نسبت به دقت در حرکت های علمی گفت: طلاب در این راه بایستی خوب درس بخوانند، از روش‌های نو و تجربه‌های جدید نیز بهره‌مند شده و برای نیل به اهداف متناسب با آن اهداف، راه خود را از هم اکنون درست و دقیق طی نمایند.
 
حجت الاسلام و المسلمین بدری در پایان افزود: نظام اسلامی نیز احتیاج به طلاب جوان و با نشاط دارد که با ارائه دین و کشف حقایق دینی، آنرا به جامعه منتقل سازند. علم دین بهترین علم و عزیزترین علوم است و بایستی این بهترین‌ها در بهترین و والاترین مکان‌ها یعنی مساجد و محافل علمی خرج شود.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000796


نوشته شده توسط : ramin h

جشن ده سالگی انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر

جمعه 8 مهر 1390   04:33 ب.ظ

حامد ملک پور
جشن ده سالگی انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر

خبرگزاری فارس:

خبرگزاری فارس: جشن ده سالگی انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر

.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900708000011


نوشته شده توسط : ramin h

مفاد قراردادهای نفتی منطقه کردستان عراق با شرکت‌های غربی

جمعه 8 مهر 1390   04:32 ب.ظ

در گفت‌وگو با فارس فاش شد:
مفاد قراردادهای نفتی منطقه کردستان عراق با شرکت‌های غربی

خبرگزاری فارس: سخنگوی حکومت منطقه‌ کردستان خبر انتشار مفاد قراردادهای نفتی حکومت منطقه‌ کردستان عراق با شرکت های خارجی را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: مفاد قراردادهای نفتی منطقه کردستان عراق با شرکت‌های غربی

"کاوه‌ محمود" سخنگوی حکومت منطقه‌ کردستان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اربیل اظهار داشت: اواخر هفته گذشته "برهم صالح" نخست وزیر منطقه‌ کردستان عراق در دیدار با روسای فراکسیون های مختلف پارلمان کردستان ، برای اولین بار متن قراردادهای نفتی حکومت منطقه‌ کردستان با شرکت های خارجی را منتشر کرد.

وی افزود: پیش از این برخی از جریانهای سیاسی عراق و احزاب داخلی منطقه‌ کردستان، از عدم انتشار و غیر شفاف بودن این قراردادهای نفتی ابراز نگرانی می کردند اما اکنون هر فردی در هر نقطه‌ای از جهان میتواند با مراجعه‌ به‌ سایت رسمی حکومت کردستان ، مفاد و بندهای این قراردادها را مشاهده‌ کند.

قراردادهای نفتی حکومت کردستان عراق با شرکت های خارجی همواره‌ یکی از موضوعات مورد اختلاف مقامات کرد با دولت مرکزی عراق بوده‌ است؛ به‌ طوری که‌ "حسین شهرستانی" وزیر نفت سابق عراق بارها امضاء این قراردادها را غیر قانونی خواند.

هم اکنون منطقه‌ کردستان عراق با همکاری شرکت های خارجی درحال گسترش میدانهای نفتی خود در مناطق کردنشین عراق است و روزانه‌‌ 100 هزار بشکه‌ نفت خام به‌ بندر جهان ترکیه‌ صادر می کند.

انتهایی پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900631000010


نوشته شده توسط : ramin h

چرا اسرائیل از بهار عربی منطقه وحشت دارد؟

جمعه 8 مهر 1390   04:32 ب.ظ

در کنفرانس امنیتی اسرائیل بررسی شد؛
چرا اسرائیل از بهار عربی منطقه وحشت دارد؟

خبرگزاری فارس: یک کنفرانس امنیتی در اسرائیل اخیرا عوامل وحشت این رژیم از خیزش‌های اسلامی در منطقه و راههای مقابله با آن را بررسی کرده است.

خبرگزاری فارس: چرا اسرائیل از بهار عربی منطقه وحشت دارد؟

به گزارش فارس، مرکز مطالعات "هرتسلیا" اخیرا و در افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی خود که در سالروز انفجار برج‌های دو قلو در 11 سپتامبر برگزار کرد، آخرین تحولات خاورمیانه و بهار عربی در کشورهای منطقه را مورد بررسی قرار داد.

کنفرانس امنیتی اسرائیل برای بررسی تحولات منطقه

این کنفرانس سه محور اساسی را دنبال می‌کرد که عبارت بودند از: بهار عربی و پیامدهای آن بر منطقه، اعلام دولت مستقل فلسطینی و تاثیر آن بر درگیری فلسطین و اسرائیل، چالش‌های مبارزه با تروریسم با وجود گذشت بیش از یک دهه از حوادث 11 سپتامبر.
علاوه بر این واقعیت‌های جدید میدانی در مناطق جنوبی سرزمینهای اشغالی در پی حملات شهادت طلبانه اخیر و بررسی پیامدهای سقوط حسنی مبارک و عدم قدرت اسرائیل در ممانعت از ورود عوامل شهادت طلب به سرزمین‌های اشغالی از طریق صحرای سینا و همچنین تسلط سازمانهای اسلامگرا بر سینا و نوار غزه و مرزهای اسرائیل از دیگر مسایلی بود که در این کنفراس امنیتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اسرائیل نباید خود را وارد درگیریهای بهار عربی کند

آهارون زئیفی فرکش ژنرال نیروهای احتیاط در ارتش اسرائیل که ریاست سابق سازمان اطلاعات نظامی ارتش را نیز بر عهده داشته، در افتتاحیه این کنفرانس با اشاره به بهار عربی در منطقه گفت که باید توجه داشت که کشورهای عربی در یک رویکرد بزرگ زندگی می‌کنند که همان انقلاب‌های عربی، بحران اقتصادی جهانی، ضعف آمریکا و جنگ میان شیعه و سنی است.
وی در عین حال مدعی شد که انقلابهای عربی فرصتی است که کشورهای عربی از آن می توانند در راستای مقابله با اسلامی که وی آن را افراطی نامیده است، به کار گیرند، البته او اعتراف کرد که این اقدام هنوز صورت نگرفته است، او گفت که اسرائیل نباید خود را وارد این معرکه کند تا آتش را به روی خود بگشاید.

باید با اختلاف بین سران کشور جلوی پیشرفت ایران را گرفت

فرکش وجود تهدید نظامی علیه اسرائیل در وضع کنونی را رد کرده و مدعی شد که ارتش سوریه در حال حاضر به دفاع از رژیم بشار اسد در این کشور مشغول است و به دنبال حمله به اسرائیل نیست، خطر اساسی در اوضاع کنونی همان ایران است که با وجود بهار عربی آسوده است و بویژه در سایه سیاست‌های آمریکا تلاش‌های خود را بر ای به دست ‌آوردن سلاح هسته‌‌ای ادامه می‌دهد. او گفت که آن چیزی که می‌تواند ایران را در ادامه فعالیت‌هایش متوقف کند، اختلاف میان سران ایران از جمله در میان سران این کشور است .
فرکش در ادامه به سازمانهایی نظیر القاعده اشاره کرده و گفت که از طریق نبردهای متمرکز نمی‌توان این گروه را شکست داد، البته آنها به علت عملیات آمریکا ضربات سختی را دریافت کرده‌اند، اما امروز این سازمان در منطقه قوی است.

تلاش اسرائیل برای تجزیه کشورهای اسلامی

فرکش ضمن تلاش برای اعمال سیاست همیشگی صهیونیست‌ها در تجزیه کشورهای اسلامی پیش‌بینی کرد که در منطقه تغییرات بلند مدتی انجام شود و تعداد کشورهای آن به علت شکاف و تجزیه کشورهای کنونی بیشتر شود،‌این اتفاق الان در سودان و تشکیلات خودگردان (کرانه باختری و غزه) روی داده و کردها نیز تمایل دارند تا خودمختار شوند.
از دیدگاه فرکش درگیری‌های عربی و اسرائیلی و فلسطین و اسرائیل به علت بهار عربی در منطقه کم‌رنگ شده است، سالها بود که اسرائیل از سوی آمریکا و اروپا محکوم می‌شد که اگر مسأله فلسطین حل شود، سازش در تمام منطقه استقرار خواهد یافت، اما الان دیدیم که اوضاع اینگونه نیست، چرا که انقلابهای عربی از سوی مردم کشورها و علیه حاکمانشان صورت می‌گیرد و ربطی به آرمان فلسطین ندارد.

تلاش اسرائیل برای تسلط بر پایگاه‌های اجتماعی اینترنت

یواف مردخای سخنگوی ارتش اسرائیل نیز در سخنانی در این کنفرانس مفهوم ارتش در تعامل با رویکرد هوشیاری ضد اسرائیلی را مورد توجه قرار داده و از آمادگی های ارتش برای مقابله با سپتامبر و هماهنگی و انسجام آن با پلیس اسرائیل، وزرات خارجه و دیگران سخن گفت.
وی همچنین بر افزایش تعداد عکاسان در گردان های اسرائیل برای تصویر برداشتن از اتفاقات مختلف و قرار دادن آنها در شبکه‌های اجتماعی نظیر تویتر و فیس بوک خبر داده و گفت که ارتش شفافیت گسترده‌ای در عرصه بین‌المللی برای مقابله با اتفاقات احتمالی سپتامبر تدارک دیده است.

حوادث منطقه به ضرر اسرائیل و کشورهای "میانه‌رو" است

دانی یاتوم ژنرال دیگر نیروهای احتیاط ارتش و رئیس سابق موساد البته چهره واقع‌بینانه‌تری نسبت به حوادث خاورمیانه از خود ارائه کرده و گفت که درست است که اوضاع در خاورمیانه خوب است، اما این روند برای ما بد خواهد بود.
وی بی‌ثباتی در منطقه را در راستای منافع گروه‌هایی دانست که آنها را افراط‌گرا نام گذاشته بود، یاتوم گفت که در این میان اعتدال گرایان نیز ضرر می‌کنند، آمریکا نیز در این میان کاری از پیش نمی‌برد.

علل نگرانی اسرائیل از اوضاع منطقه

یاتوم عوامل نگرانی‌های اسرائیل از اوضاع منطقه را برشمرده و گفت: به همین علت نگرانیهای زیادی برای اسرائیل از اوضاع کنونی منطقه ایجاد شده که عبارتند از:
1- سقوط مبارک
2- کاهش جایگاه آمریکا در خاورمیانه به علت سیاست‌های این کشور در دولت‌هایی که در آنها انقلاب صورت گرفته است.
3-  فقدان دموکراسی در کشورهای عربی و پیامدهای سخت اجرای این دموکراسی مانند اختلاف میان تشکیلات خودگردان و بالا رفتن جایگاه سیاسی حماس.
4-  به خطر افتادن سازش اسرائیل با مصر.
5- انحراف افکار عمومی از خطر اساسی اسرائیل که همان ایران است، به این ترتیب ایران از وضعیت کنونی برای افزایش قدرت خود استفاده می‌کند.
6- اردوگاه مقاومت از فروپاشی رژیم‌های اعتدال گرا برای خود حمایت جلب می‌کند، مثلا فلسطینی‌ها که طرح خود در زمینه تشکیل دولت مستقل را مطرح کرده‌اند، شریک مصری خود را از دست داده‌اند و در مقابل حماس از این خلأ استفاده کرده است.
7- از بین رفتن امنیت در سینا
8- انزوای جهانی اسرائیل و بحران در روابط آن با اروپا و آمریکا یاتوم ابراز اشت که بهار عربی به ایجاد ناامنی و هرج و مرج در منطقه منجر خواهد شد و چالش‌های امنیتی زیادی فراروی اسرائیل ایجاد خواهد کرد و به همان اندازه که این اوضاع برای خاورمیانه خوب است، برای اسرائیل بد خواهد بود.

راهکارهای مقابله اسرائیل با خیزش‌های اسلامی 

وی برای مقابله با اوضاع کنونی راهکارهایی نیز ارائه می‌دهد که به صورت زیر است:
1- استفاده از تمام ابزارهای ممکن برای حفاظت از سازش با ترکیه و اردن
2- محافظت از سطح روابط با باراک اوباما. ( البته مسایلی وجود دارد که مهم‌تر از حفظ رابطه با اوباما است که شهرک‌سازی اسرائیلی و مسأله مرزها جزو آنهاست.)
3- تلاش رسانه‌ای و دیپلماتیک برای مبارزه با منع ورود دموکراسی به خاورمیانه، به همین علت باید اسرائیل را یاری کرد و مانع از سیطره جریان‌های افراطی بر کشورهای خاورمیانه شد.
4- ارائه طرح‌های سیاسی که بتواند تشکیلات خودگردان را به جای به رسمیت شناخته شدن در سازمان ملل، به پای میز مذاکره با اسرائیل بکشاند.
5- چالش در مناسبات ما با ترکیه غیر ضروری است، علاوه بر ترکیه ما نیز در تیرگی این روابط سهم داشته‌ایم، من پیشنهاد می‌کنم که گروه‌های سیاسی اسرائیل عذر خواهی مورد نظر ترکیه را انجام دهند.
انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000041


نوشته شده توسط : ramin h

تداوم برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی حجاج تا پیش از اعزام

جمعه 8 مهر 1390   04:32 ب.ظ

عضو کمیته فقهی بعثه در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد؛
تداوم برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی حجاج تا پیش از اعزام

خبرگزاری فارس: عضو کمیته فقهی بعثه مقام معظم رهبری گفت: برای آموزش حجاج در فضای مجازی در هر هفته 2 جلسه آموزشی به‌صورت آنلاین برگزار شد که این کلاس‌ها تا پیش از آغاز اعزام حجاج ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری فارس: تداوم برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی حجاج تا پیش از اعزام

حجت‌الاسلام سید مرتضی موسوی شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان این مطلب اظهار داشت: امسال در امر آموزش روحانیون کاروان‌ها و زائران حج تمتع کارهای خوبی صورت گرفته است.

وی خاطر‌نشان کرد: امسال روحانیون کاروان‌ها از طریق برگزاری کلاس‌های مجازی، بسیاری از آموزش‌هایی که در گذشته با مشکل مواجه بود را به خوبی پشت سر گذاشتند و از وسایل آموزشی نوینی در امر آموزش حجاج بهره‌مند شدند و توانستند از این ابزارها برای آموزش زائران استفاده کنند.

عضو کمیته فقهی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی برای زائران تصریح کرد: امسال برای نخستین بار کلاس‌های مجازی از سوی بعثه مقام معظم رهبری برای حجاج برگزار شد و زائران به صورت آنلاین از این آموزش‌ها در زمینه‌های مختلف مناسک حج بهره‌مند شدند.

حجت‌الاسلام موسوی شاهرودی یادآور شد: در هر هفته 2 جلسه آموزشی به‌صورت آنلاین برای حجاج برگزار شد و البته این کلاس‌ها تا پیش از آغاز اعزام حجاج ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه کلاس‌های آموزشی حجاج با موضوع مناسک حج از ساعت 19:30 تا 20 در روزهای سه‌شنبه برگزار می‌شود، اظهار داشت: حجاج می‌توانند با مراجعه به سایت www.haj.ir و با وارد کردن اسامی خود و انتخاب بخش مورد علاقه خود شامل مناسک حج، معارف، اخلاق، احکام و اماکن مقدسه مکه و مدینه و ... از این مباحث استفاده کنند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900706001302


نوشته شده توسط : ramin h

ارتباط مستمر انجمن برق و الکترونیک با دولت

جمعه 8 مهر 1390   04:32 ب.ظ

رئیس انجمن همگن برق و الکترونیک خانه صنعت و معدن اصفهان خبر داد:
ارتباط مستمر انجمن برق و الکترونیک با دولت

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن همگن برق و الکترونیک خانه صنعت و معدن استان اصفهان گفت: انجمن برق و الکترونیک با مراکز دولتی و خصوصی ارتباط مستمری دارد.

خبرگزاری فارس: ارتباط مستمر انجمن برق و الکترونیک با دولت

رسول آبدار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از اصفهان با اشاره به مشکلات انجمن برق و الکترونیک خانه صنعت و معدن این استان، اظهار کرد: ارزش ندادن سازمان‌های دولتی و بانک‌ها و عدم توجه کافی به معرفی‌نامه‌ها و کارت‌های عضویت انجمن‌ها یکی از مشکلات این انجمن فنی است.
وی ادامه داد: ورود محصولات چینی به کشور سبب شده تا بسیاری از واحد‌های تولیدی در زمینه محصولات برق و الکترونیک با تعطیلی مواجه شوند.
رئیس انجمن همگن برق و الکترونیک خانه صنعت و معدن استان اصفهان در تشریح فعالیت‌های این انجمن ‌گفت: انجمن همگن برق و الکترونیک 310 عضو دارد که ساختار این انجمن با وجود فعالیت اعضا در هفت کارگروه با وظایف مشخص شده تقسیم‌بندی می‌شود.
وی، افزود: انجمن برق و الکترونیک با مراکز دولتی و خصوصی ارتباط مستمری دارد.
آبدار، تصریح کرد: این انجمن در راستای ارائه خدمات به اعضای زیرمجموعه، علاوه بر خانه صنعت و معدن، با استانداری، سازمان صنایع و معادن، اتاق بازرگانی، اداره استاندارد، سازمان نظام مهندسی، سازمان آتش نشانی و اتحادیه صنف الکتریک و الکترونیک ارتباط یکپارچه‌ای دارد.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط انجمن گفت: انجمن برای تسهیل در خدمت‌رسانی و پاسخگویی به اعضا، معرفی‌نامه‌ای برای اعضا برای سازمان‌های مختلف و بانک‌ها صادر می‌کند.
رئیس انجمن همگن برق و الکترونیک خانه صنعت و معدن استان اصفهان با اشاره به اقدامات صورت گرفته انجمن در سال گذشته بیان داشت: پیگیری برای رفع مشکلات زیربنایی شهرک  برق و الکترونیک خمینی‌شهر با همکاری خانه صنعت و معدن استان از اقدامات مهم انجمن همگن برق و الکترونیک خانه صنعت و معدن استان اصفهان است.
وی افزود: حضور مستمر اعضا هیئت مدیره در جلسات دعوت شده خانه صنعت و معدن و سازمان صنایع، معرفی اعضا جهت انتخاب واحد‌های نمونه و پیشکسوت و نخبه در جشن روز صنعت و معدن هر سال، رفع اختلاف بین اعضا و انجام فعالیت کارشناسی مربوطه توسط کارگروه حقوقی و تشکیل جلسات هیئت مدیره هر 15 روز یک‌بار از دیگر اقدامات سال گذشته این انجمن است.
انتهای پیام؛/ص20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000622


نوشته شده توسط : ramin h

دور جدید اکران فیلم‌ها از امروز آغاز ‌می‌شود

جمعه 8 مهر 1390   04:32 ب.ظ

با نوشیدن یک فنجان "شکلات داغ" در تالار هنر؛
دور جدید اکران فیلم‌ها از امروز آغاز ‌می‌شود

خبرگزاری فارس: از امروز و با اکران فیلم "شکلات داغ" به کارگردانی حامد کلاهداری دور جدید اکران فیلم‌های خانوادگی به همراه نقد و بررسی آنها از دیدگاه روان‌شناسی در تالار هنر اصفهان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: دور جدید اکران فیلم‌ها از امروز آغاز ‌می‌شود

مسئول بخش فیلم تالار هنر اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، اظهار داشت: این فیلم‌ها در طی دو دوره مهرماه و آذرماه در تالار هنر اصفهان اکران می‌شود و در آبان‌ماه به علت برگزاری جشنواره نمایش‌های کمدی برنامه اکران صورت نمی‌گیرد.
زوی درباره خلاصه فیلم "شکلات داغ" بیان داشت: یک کافی‌شاپ با مشتری‌های ثابت و همیشگی‌اش توسط جوانی اداره می‌شود، ورود یک زن جوان به این کافی‌شاپ دنج و آرام همه چیز را دستخوش تغییراتی می‌کند که نشان‌دهنده علاقه زیاد آنها به هم است، که ماجراهایی رخ می‌دهد.
مهدی حیدری اسامی دیگر فیلم‌های اکران شده در مهرماه را به شرح زیر اعلام کرد: "لطفاً مزاحم نشوید" به کارگردانی محسن عبدالوهاب، فیلم خارجی "جولی و جولیا" به کارگردانی نورا افرون، و "عاشقانه رضا داوود نژاد" که به ترتیب پس از فیلم "شکلات داغ" به نمایش در می‌آید.
وی با اشاره به اینکه در ماه آبان نیز چهار فیلم خانوادگی دیگر به نمایش در می‌آید، افزود: این فیلم‌ها شامل فیلمی از برت رتنر، فیلم "دوزخ برزخ بهشت" به کارگردانی بیژن میرباقری، "سرسپرده" بهمن گودرزی و "برخورد خیلی نزدیک" اسماعیل میهن دوست است.
مسئول بخش فیلم تالار هنر تصریح کرد: در دوره‌ قبل موضوع فیلم‌های اکران شده درباره ازدواج و آموزش‌های پیش از آن بود اما در این دوره فیلم‌هایی را انتخاب کردیم که به بهبود رفتار در خانواده کمک کند.
وی در پایان تاکید کرد: دو روان شناس صاحب‌نام در اصفهان به نام‌های حسین لشکری و خانم براهیمی پس از نمایش فیلم درباره موضوع طرح شده در آن صحبت می‌کنند و در پایان به پرسش‌های مخاطبان در این‌ باره پاسخ داده می‌شود.
به گزارش فارس، این فیلم‌ها در ساعت 16 روزهای جمعه هر هفته در تالار هنر اصفهان واقع در میدان لاله پخش می‌شود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره  5660966 تماس بگیرند.
انتهای پیام؛/ص20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000688


نوشته شده توسط : ramin h

افتتاح و کلنگ‌زنی 60 میلیارد تومان پروژه در آبادان

جمعه 8 مهر 1390   04:32 ب.ظ

فردا با حضور معاون وزیر رفاه صورت می‌گیرد؛
افتتاح و کلنگ‌زنی 60 میلیارد تومان پروژه در آبادان

خبرگزاری فارس: فرماندار آبادان گفت: فردا 60 میلیارد تومان پروژه با حضور معاون وزیر رفاه در آبادان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

خبرگزاری فارس: افتتاح و کلنگ‌زنی 60 میلیارد تومان پروژه در آبادان

بهرام ایلخاص‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: فردا و به‌مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور معاون وزیر رفاه  براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده 600 میلیارد ریال پروژه آماده بهره‌برداری و کلنگ‌زنی در این شهرستان است.
وی ادامه داد: این پروژه‌ها شامل عملیات احداث دو بیمارستان شامل بیمارستان شماره دو شرکت نفت و یک بیمارستان 150 تخت خوابی تامین اجتماعی است.
فرماندار آبادان افزود: احداث اسکله صیادی آبادان که در اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی منطقه بسیار حائز اهمیت بوده از دیگر پروژه‌های آماده کلنگ‌زنی است.
وی ادامه داد: عملیات کلنگ‌زنی بزرگت‌رین فرهنگ‌سرا توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رونمایی از چندین دستگاه خودرو سبک و سنگین شامل اتوبوس و کامیون‌های حمل زباله توسط معاونت خدمات شهری شهرداری و عمرانی از دیگر پروژه‌هاست.
ایلخاص‌زاده تصریح کرد: محوطه‌سازی و ساماندهی معبر حد فاصل فلکه هواشناسی تا پل کابلی جزیره‌مینو، احداث باند کندرو مقابل پارک 17 هکتاری، احداث باند دوم جاده حد فاصل میدان هتل کاروانسرا تا میدان هتل آبادان از دیگر پروژه‌ها عمرانی که فردا به بهره‌برداری می‌رسد.
وی در ادامه گفت: افتتاح و کلنگ‌زنی این پروژه‌ها می‌تواند تحولی بنیادین در زمینه‌های فرهنگی، عمرانی و خدماتی شهر ایجاد کند.
فرماندار آبادان اضافه کرد: امیدواریم مسئولان اجرایی با کلنگ‌زنی پروژه‌ها، در راستای عمران و آبادانی هرچه بیشتر شهر پروژه‌ها را در مدت زمان مقرر به‌اتمام برسانند.
وی اظهار داشت: نظارت مستقیم مسئولان اجرایی بر روند اجرای پروژه‌ها می‌تواند در افزایش کیفیت و سرعت اجرای پروژه‌ها مؤثر باشد.
انتهای پیام/غ30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000678


نوشته شده توسط : ramin h

دولت اصلاحات 400 هجمه به دین وارد کرد

جمعه 8 مهر 1390   04:32 ب.ظ

تکرار/ نماینده ولی فقیه در سپاه در همایش بصیرت و جهاد علمی:
دولت اصلاحات 400 هجمه به دین وارد کرد

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: در ‌تحقیقاتی که از جانب یکی از واحدهای سازمان تبلیغات اسلامی‌ صورت گرفتمشخص شد بیش از 400 مورد هجمه به دین از جانب اصلاح‌طلبان وارد شده است.‌

خبرگزاری فارس: دولت اصلاحات 400 هجمه به دین وارد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در همایش بصیرت و جهاد علمی که به همت سازمان بسیج اساتید استان قم برگزار شده بود، تفکر اصلاح‌طلبان را تفکری غیر از اندیشه امام خمینی(ره) دانست و اظهار کرد: تفکر اصلاح‌طلبان از جمله تفکراتی بود که به مقابله با تفکر امام خمینی(ره) برخاست.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت کار امام خمینی(ره) در به ‌ثمر رساندن تلاش‌های 1400 ساله علما و بزرگان دین در اثبات صلاحیت مدیریت جامعه توسط دین افزود: نهضت آزادی نخستین تفکری بود که به مبارزه با تفکر امام خمینی(ره) آمد و تلاش کرد به گفتمان امام خمینی(ره) لطمه بزند.
نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه بیان کرد: پس از نهضت آزادی، تفکراتی همچون تفکر بنی‌صدر و منتظری به‌وجود آمد که برای مقابله با تفکر حضرت امام خمینی(ره) طراحی شده بود.
وی با بیان اینکه تفکر اصلاحات با گفتمان و تفکر امام خمینی(ره) منافات دارد، گفت: در زمان ریاست جمهوری خاتمی تحقیقاتی از جانب یکی از واحدهای سازمان تبلیغات اسلامی در بدنه تفکر و اندیشه مدیریتی اصلاحات صورت گرفت که در آن تحقیقات بیش از 400 مورد هجمه به دین از جانب اصلاح‌طلبان مشخص شد.
سعیدی در ادامه با اشاره به نقشه‌ها و افکار شوم دشمن در مورد نظام مقدس جمهوری اسلامی، متذکر شد: اگر شخص رهبری و عنایات خداوند متعال نبود، استخوان‌های نظام هم تاکنون پوسیده بود.
وی در ادامه با اشاره به هوشیاری مردم نسبت به نقشه‌های دشمنان نظام افزود: مردم با شناخت ماهیت اصلاح‌طلبان، سعی در تغییر سیستم مدیریتی کشور کردند تا کشور به اصولگرایان که دنباله‌رو گفتمان امام خمینی (ره) بودند، سپرده شود.
نماینده ولی فقیه در سپاه عنوان کرد: مردم با انتخاب اصولگرایان در انتخابات شوراها و بعد از آن مجلس و در نهایت انتخابات ریاست جمهوری، مدیریت کشور را به اصولگرایان یا همان پیروان خط امام خمینی (ره) سپردند.
وی در خاتمه اظهار کرد: اصولگرایان در یک دوره‌ ‌مدیریتی 20 ساله، می‌توانند گفتمان امام را نهادینه و عملی کنند، چرا که این گفتمان به پیروی از امام خمینی (ره) پیرو گفتمان نبوی ـ علوی است.
انتهای پیام/‌منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900708000094


نوشته شده توسط : ramin h

افزایش سالانه میزان ورودی پرونده‌ به دستگاه قضایی

جمعه 8 مهر 1390   04:32 ب.ظ

رئیس سازمان پزشکی قانونی خبر داد:
افزایش سالانه میزان ورودی پرونده‌ به دستگاه قضایی

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان پزشکی قانونی از افزایش سالانه میزان ورودی پرونده‌ به دستگاه قضایی خبر داد.

خبرگزاری فارس: افزایش سالانه میزان ورودی پرونده‌ به دستگاه قضایی

به گزارش خبرگزاری فارس از ابهر، احمد شجاعی شامگاه پنجشنبه در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی و همچنین معتمدین این شهرستان با بیان اینکه گرامیداشت دفاع مقدس نباید در لفظ خلاصه شود، اظهار داشت: ما دوران ارزشمندی را پشت سر گذاشته‌ایم هر چند که این دوران به ما تحمیل شد و صدمه‌های را به کشور وارد کرد، ولی نتایج مثبتی را نیز به دنبال داشت.
وی با اشاره به جانفشانی‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: رزمندگان ما چنان از خاک کشور دفاع کردند، که بعد از سال‌ها سال هنوز آن ابهت رزمندگان ما ترس بر دل دشمن افکنده است.
رئیس سازمان پزشکی قانونی افزود: یکی از برکت‌های هشت سال دفاع مقدس این بود که کشور ما در برابر حمله‌های دشمن تضمین شد و هیچ کشور دیگری به خود جرات حمله به ایران را نمی‌دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه استان زنجان یکی از استان‌های خوب کشور در بحث قضایی است، ابراز داشت: میزان جرم در این استان پایین بوده و تعداد زندانیان این استان نسبت به استان‌های دیگر کمتر است که از این لحاظ در رتبه سوم کشور قرار دارد.
شجاعی اضافه کرد: مشکل ما در زنجان از لحاظ قضایی کم است، ولی با این وجود باز هم مشکلاتی از قبیل کمبود نیروی انسانی، فضا و مکان استاندارد و مناسب وجود داشته و بودجه کفاف نمی‌دهد.
وی از افزایش سالانه میزان ورودی پرونده‌ به دستگاه قضایی خبر داد و با بیان اینکه آیا باید در برابر این میزان افزایش نیروی انسانی خود را زیاد کنیم، خاطرنشان کرد: هر کار کنیم نمی‌توانیم این آمار را کم کنیم بلکه باید راه ورود را کم کنیم و در این راه اول باید فرهنگ‌سازی کنیم که این وظیفه مهم مردم است.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: چرا باید ما در سطح دنیا از حجم بالای برخوردها و نزاع‌ها برخوردار باشیم که در این زمینه باید مردم را به حقوق خودشان قانع کنیم که در راستای این فرهنگ‌سازی علما و روحانیون نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
وی با اشاره به بحث مهریه در امر ازدواج جوانان تصریح کرد: باید راه‌ها و الگوهای مناسب ارائه شود و در فرهنگ مهریه‌های بالای ازدواج که فقط به پا خواسته از خودنمایی است باید مقداری منطقی برخورد شود.
شجاعی در پایان با بیان اینکه هر چه به جرمی زودتر رسیدگی شود میزان جرم پایین خواهد آمد، گفت: مدیران ما باید با تمام توان و بهره‌گیری از همه امکانات در مسیر توسعه و تعالی نظام جمهوری اسلامی ایران گام بردارند.
انتهای پیام/ص20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900708000050


نوشته شده توسط : ramin h

انفجار کرکوک 3 کشته و 79 زخمی برجای گذاشت

جمعه 8 مهر 1390   04:32 ب.ظ

انفجار کرکوک 3 کشته و 79 زخمی برجای گذاشت

خبرگزاری فارس: انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مقابل یک بانک در کرکوک، دست کم 3 کشته و 79 زخمی برجای گذاشت و خسارت‌های مادی زیادی به بار آورد.

خبرگزاری فارس: انفجار کرکوک 3 کشته و 79 زخمی برجای گذاشت

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "اصوات العراق"، "صدیق عمر" مدیر کل بهداشت کرکوک اعلام کرد که تعداد قربانیان انفجار دیروز در مقابل یک بانک در کرکوک به 3 کشته و 79 زخمی رسیده است.

بر اساس این گزارش، یک فرد انتحاری با هدایت یک خودروی بمب گذاری شده به سوی محل تجمع نیروهای وابسته به سرویس های امنیتی عراق در نزدیکی بانک "1 ژوئن" در مرکز کرکوک موجب این انفجار شد. نیروهای امنیتی مذکور در انتظار دریافت حقوق ماهیانه خود بودند.
 
"سرحد قادر" مدیر مرکز پلیس "الاقضیة" و نواحی در استان کرکوک در این باره گفت: این حمله تروریستی خسارات مادی زیادی به همراه داشته است، به طوری که دو منزل کاملا سوخت و 18 خودروی مدنی نابود شد و علاوه بر آن خسارات زیادی به این شعبه بانک وارد آمد.

استان کرکوک در 250 کیلومتری شمال بغداد، پایتخت عراق قرار دارد و یکی از مناطق مورد نزاع میان دولت مرکزی و منطقه کردستان است که همواره اقدامات خشونت بار این چنینی علیه نیروهای امنیتی و دولت در آن صورت می گیرد.

به گزارش رویترز، "حسن توران" رئیس شورای استانی کرکوک به خبرگزاری رویترز گفت : تدابیر امنیتی در اطراف این بانک اتخاذ شده بود اما این عامل انتحاری با سرعت خود را به محوطه ساختمان این بانک رساند و خودروی خود را منفجر کرد.
 
وی افزود: درپی سرعت زیاد این خودرو نیروهای امنیتی پیش از منفجر شدن به سوی آن تیراندازی کردند که عامل انتحاری نیز زخمی شد.

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900708000075


نوشته شده توسط : ramin h

احمدی‌مقدم: ماهواره‌ها با جدیت تمام جمع‌آوری می‌شود

جمعه 8 مهر 1390   04:32 ب.ظ

تکرار/روایت فرمانده ناجا از فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای علیه ایران:
احمدی‌مقدم: ماهواره‌ها با جدیت تمام جمع‌آوری می‌شود

خبرگزاری فارس: فرمانده ناجا گفت: بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای به عنوان پایگاه و اتاق عملیاتی علیه کشور ما فعالیت دارند و اهدافشان سیاه‌نمایی، شایعه و دروغ‌پراکنی، تهمت، برچسب‌ اغتشاش و ایجاد معضلات اجتماعی است.

خبرگزاری فارس: احمدی‌مقدم: ماهواره‌ها با جدیت تمام جمع‌آوری می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه اجرای برنامه نظارت و ارزیابی استان‌ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت:ماهواره بنیان خانواده را فاسد و آن را فرو می‌ریزد و الگوی زندگی را تغییر داده و حیا را در خانواده کم‌رنگ می‌کند و به همین دلیل است که الگوهای رفتاری تحت تأثیر قرار گرفته و مذهب کم‌رنگ می‌شود و این امری است که حتی خانواده‌هایی که از ماهواره استفاده می‌کنند نیز خود به مشکلات حاصل از آن اذعان دارند.
وی افزود: در بعد سیاسی نیز امروز بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای به عنوان پایگاه و اتاق عملیاتی علیه کشور ما فعالیت دارند و اهدافشان سیاه‌نمایی، شایعه و دروغ‌پراکنی، تهمت، برچسب‌ اغتشاش و ایجاد معضلات اجتماعی است که البته ملت ایران آگاه است.
احمدی‌مقدم بیان کرد: کشور ما آسیب‌پذیری کمی در مقابل رفتار سیاسی شبکه‌های ماهواره‌ای دارد و بیشتر بعد اخلاقی این امر است که بسیار مخرب بوده و در جمع‌آوری ماهوره نیز به علت آمار پایین استفاده مردم همدان از این دستگاه، این استان دارای کم‌ترین آمار جمع‌آوری ماهواره در کشور است.
وی ادامه داد: امنیت یک حوزه پویا بوده و روزانه حوزه‌های جدیدی مانند حوزه فتا ایجاد می‌شود که موظفیم حوزه‌های جدید را شناسایی کرده و پیش‌بینی‌های لازم انجام دهیم و حوزه‌ها را از نظر جغرافیایی و موضوع جرم تفکیک کرده و همواره برای برخورد با جرائم و مجرمین به‌روز باشیم.
فرماندهی نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری در دهه گذشته مسیر به خوبی پیموده شده و امید می‌رود در انتهای برنامه پنجم بسیار مؤثرتر و به روزتر حرکت کنیم.
وی در پاسخ به سؤالی مبتنی بر تعرفه جدید جرایم و تخلفات راهنمایی و رانندگی اظهار کرد: در کمیسیون اجتماعی دولت آن بخشی که به نرخ تخلفات واگذار شده بود به همراه آیین‌نامه‌های مورد نیاز، در کمیسیون اجتماعی تقریباً به پایان رسیده و در نخستین فرصت امید می‌رود که در هیئت دولت مطرح شده و تا یک ماه دیگر ابلاغ شود.
احمدی‌مقدم عنوان کرد: با توجه به موضوع هدفمند شدن یارانه‌ها و قانون جدید تخلفات راهنمایی و رانندگی و همکاری مردم به همراه درک صحیح آنها شاهد کاهش تصادفات و تلفات بودیم و از آنجا که سالانه 1.5 تا 2 میلیون خودرو به اتومبیل‌های کشور اظافه می‌شود امسال در پنج ‌ماه نخست سال جاری شاهد کاهش بیش از هزار و 300 نفر تلفات بودیم که امید می‌رود برای نیمه دوم سال این رقم به کاهش ‌هزار و 500 نفر برسد.
وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا این روند را تا پایان سال حفظ کرده و اگر بخش‌های دیگر قانون ابلاغ شود می‌توانیم خسارات و تلفات را کاهش دهیم.
احمدی‌مقدم گفت: با مجموع تمهیدات انجام شده بحث قانون برخورد با حمل سلاح‌های سرد در حال طرح در مجلس است که امید می‌رود به زودی مورد تصویب قرار گیرد و با قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با مجرمان، امسال شاهد کاهش قتل و نزاع با سلاح سرد هستیم.
وی افزود: طبق آمار پزشک قانونی امسال شاهد کاهش 33 درصدی قتل با سلاح سرد هستیم و امیدواریم این امر ادامه یافته و به نتایج مطلوب‌تری در این خصوص دست یابیم.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین گفت:همدان آخرین استان کشور در زمینه ارزیابی نظارت عمومی بر مأموریت‌های محول شده بود که مورد نظارت و ارزیابی قرار گرفت و شاهد بودیم که این استان در مقایسه با دو سال گذشته ارتقای بسیار خوبی در حوزه زیرساخت‌ها داشته است.
وی افزود: ارزیابی‌های انجام شده در استان بسیار مطلوب بوده و ما شاهدیم که در زمینه‌های مختلف از جمله ساختمان، اماکن و پاسگاه‌ها ارتقای جشمگیری ایجاد شده و ساخت ‌و سازها متناسب با نوع کاربری مورد نظر تنظیم شده است.
فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: کاهش جرائم امنیت اجتماعی و کاهش تصادفات و خسارات ناشی از آن در استانی که چهار راه ترافیکی کشور محسوب می‌شود بسیار حائز اهمیت است و دستاورد خوبی در عملکرد انتظامی استان محسوب می‌شود.   
وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر این که آیا نیروی انتظامی در خصوص مبارزه با آدم‌ربایی و سرقت برنامه خاصی دارد، گفت: خوشبختانه با یاری خداوند و تلاش مأمورین نیروی انتظامی آدم‌ربایی و گروگان‌گیری در استان مشاهده نشده و تمام جرائم امنیت اجتماعی از جمله قتل، سرقت مسلحانه و شرارت از کاهش چشمگیری برخوردار است و مأموران برخورد بسیار جدی در این امور با اشرار داشته‌اند.
احمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: در خصوص اعتیاد نیز با تلاش مسئولان استان و پیگیری‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر اردوگاهی در همدان برپا می‌شود که می‌تواند مرکز نگهداری بسیاری از افراد معتاد و ولگردی باشد که در خیابان‌ها پرسه‌زده ‌یا زندان‌ها را بی‌جهت شلوغ می‌کنند.
وی تصریح کرد: امید می‌رود با احداث به موقع و سریع این اردوگاه افراد مذکور در آن بستری شده و تحت درمان قرار‌گیرند تا شاهد عملکرد مثبت مبارزه با بحث مواد مخدر باشیم.
فرمانده نیروی انتظامی کشور ادامه داد: کشفیات مواد مخدر استان نیز در همه جهات با رشد مواجه بوده و در مجموع امسال در همدان و کل کشور شاهد کاهش جرائم امنیت اجتماعی هستیم.
وی عنوان کرد: پایه اساسی امنیت در استان همدان مردم، فرهنگ و تدین آنهاست و این استان همواره در طول تاریخ دارای مردمی فعال و صبور در راستای حفظ ارزش‌های اسلامی و انسانی بوده است.
وی اظهار کرد: نیروی انتظامی در تلاش است تا کمبودهای خود را به سرعت تأمین کرده و توسعه مستمر استان در حوزه دانشگاه، گردشگری، ترانزیت و گذشتن از موقعیت چهارراهی استان به چندراهی، توزیع ترافیک کشوری، ملی و منطقه‌ای در هر جهتی امنیت بیشتری را می‌طلبد.
احمدی‌مقدم بیان کرد: در این سفر مقرر شد تا هیئتی، طرح باز آمایش انتظامی را در استان اجرا کند و بدین وسیله حوزه‌های پرترافیک، حوزه‌های جرم‌خیز و گلوگاه‌های مورد نیاز در محورهای مهم ارزیابی و خلاء‌ها تأمین شود.
وی ادامه داد: استان همدان از پایین‌ترین سطح استفاده ماهواره در کشور برخوردار بوده و به همین دلیل شاید یکی از دلایل کاهش جرائم امنیت اجتماعی و حوزه امنیت اخلاقی در همدان نداشتن ماهواره محسوب است.
انتهای پیام/ش10منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900708000098


نوشته شده توسط : ramin h