تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته اول آبان 1390

جستجو

 

چین: راه حل برنامه هسته‌ای ایران مذاکرات دیپلماتیک است

شنبه 7 آبان 1390   10:42 ب.ظ

چین: راه حل برنامه هسته‌ای ایران مذاکرات دیپلماتیک است

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به حل برنامه هسته‌ای ایران از راه مذاکرات دیپلماتیک، خواستار عملکرد مستقل، بی‌طرفانه و سنجیده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در قبال برنامه هسته‌ای ایران شد.

"جیانگ یو" سخنگوی وزارت امور خارجه چین
-------------------------------

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "شینهوا"، "جیانگ یو" سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز گذشته در اظهاراتی اعلام کرد: «چین روابط تنگاتنگ خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را حفظ خواهد کرد.»

وی افزود: «ما معتقدیم که مسئله هسته‌ای ایران باید از راه مذاکرات دیپلماتیک حل شود.»

این سخنگو در ادامه خاطرنشان کرد: «چین و روسیه اخیر دیدگاه و نقطه‌نظر خود را دربارخ مسئله هسته‌ای ایران به رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه دادند. پکن و مسکو امیدوارند که آژانس مستقل و حرفه‌ای عمل کرده و با اتخاذ نگرش و رویکردی هدفمند و بی‌طرفانه مسئله هسته‌ای ایران را به شیوه‌ای سنجیده و بر پایه واقعیات حل و فصل کند.»

جیانگ یو در عین حال تأکید کرد: «ارتباطات چین با آژانس کاملا عادی و نرمال است و افشای محتوای مباحثات چین و آژانس در رسانه‌ها اقدامی غیر مناسب است.»

بر اساس این گزارش، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار است ماه نوامبر آینده نشستی را برگزار کند و مدیر کل آژانس نیز در حال آماده کردن خود برای ارائه گزارشی درباره برنامه هسته‌ای ایران است.
 
غرب و در رأس آن آمریکا مدعی آن است که جمهوری اسلامی ایران مخفیانه در تلاش برای تجهیز به سلاح اتمی است و این در حالی است که مقامات کشورمان بارها اعلام کرده‌اند، ماهیت برنامه هسته‌ای ایران کاملا غیرنظامی بوده و قصد تهران از پیگیری برنامه هسته‌ای خود صرفا استفاده‌های غیرنظامی و صلح آمیز است.

همچنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها در گزارش‌های خود بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران و تطابق کامل آن با توافقات بین‌المللی تأکید کرده است.

این در حالی است که ایالات متحده آمریکا به تنهایی بیش از 9 هزار سلاح‌ اتمی در اختیار دارد و تنها کشوری است که از این سلاح علیه بشریت استفاده کرده است.

انتهای پیام/ر.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000696


نوشته شده توسط : ramin h

روش‌های تدریس تغییر می‌کند/ابلاغ مصوبه هوشمند کردن مدارس در هفته آینده

شنبه 7 آبان 1390   10:42 ب.ظ

حاجی‌بابایی در همایش تکریم از بانون خیّر مدرسه‌ساز خبر داد:
روش‌های تدریس تغییر می‌کند/ابلاغ مصوبه هوشمند کردن مدارس در هفته آینده

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش گفت: طبق مصوبه دولت که طی هفته آتی ابلاغ خواهد شد، تمام ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها موظفند حداقل یک مدرسه را هوشمند کنند.

خبرگزاری فارس: روش‌های تدریس تغییر می‌کند/ابلاغ مصوبه هوشمند کردن مدارس در هفته آینده

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی در همایش تکریم همسران و بانوان خیّر مدرسه‌ساز که امروز در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار داشت: طی 2 یا 3 سال آینده تمام مدارس کشور را به فناوری‌های روز مجهز می‌کنیم همچنین تا پایان خرداد امسال 20 هزار مدرسه در کشور مجهز به فناوری‌های روز شدند.

وی افزود:‌ طبق مصوبه دولت که طی هفته آینده ابلاغ می‌شود، تمام ادارات آموزش و پرورش استان‌ها موظفند حداقل یک مدرسه را هوشمند کنند و بر این اساس 15 مدرسه توسط ادارات آموزش و پرورش استان‌ها هوشمند خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هر مدرسه‌ای که ساخته شده و تحویل داده می‌شود، باید به فناوری مجهز شود، گفت: بر این اساس طی چند سال آینده روش‌های تدریس کاملاً‌ تغییر می‌کند.

حاجی‌بابایی ادامه داد:‌ آموزش و پرورش نیازمند 60 هزار مشاور است که امسال این رقم به 22 هزار مشاور رسید همچنین نیازمند 60 هزار معلم ورزش هستیم که امسال این رقم به 27 هزار نفر رسید و تعداد مربیان بهداشت که سال گذشته سه هزار نفر بود، امسال به 13 هزار نفر رسید.

وی با اشاره به اینکه مدارس کشور نیازمند 60 هزار متخصص در رشته IT و فناوری هستند، افزود:‌ هر مدرسه نیازمند یک متخصص IT و مدارس بزرگ نیازمند دو متخصص هستند که تمام فناوری مدارس را بر عهده گرفته و امور را کنترل کنند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در تلاش هستیم تا آموزش و پرورش طراز جمهوری اسلامی ایران را ایجاد کنیم که در این موضوع خانواده نقش کلیدی دارد؛ در طول روزهای هفته مدیریت دانش‌آموزان صبح‌ها بر عهده مدرسه و بعدازظهرها بر عهده خانواده و مدرسه است؛ کلاس‌های کنکور و قرآن بعدازظهرها برگزار می‌شود همچنین در روزهای پنج شنبه و جمعه مدیریت دانش‌آموزان بر عهده خانواده است.

وی با اشاره به اینکه تربیت دانش‌آموز به معنای حضور مداوم او در کلاس درس نیست، عنوان کرد: هر امری که دانش‌آموزان را به سمت ترقی پیش ببرد، تربیت محسوب شده و هیچ نهادی بالاتر از خانواده در این زمینه نقش ندارد.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: در خانواده‌ای که پدر و مادر تمام 6 روز هفته را کار می‌کنند و دانش‌آموز نیز 6 روز به مدرسه می‌رود و روز جمعه نیز صرف رسیدگی به امور عقب افتاده می‌شود، چگونه اعضای خانواده فرصت پیدا می‌کنند تا در کنار هم جمع شوند.

وی با بیان اینکه در طول یک هزار و 400 سال گذشته هیچ حوزه علمیه و دانشگاهی در طول 6 روز هفته کلاس نداشته است، گفت: در کشورهای خارجی نیز به ندرت می‌توان مکانی را یافت که در طی 6 روز هفته کلاس درس داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: تا روزی که انسان وجود دارد، راه انجام کارهای خیر باز است و خداوند انسان را به گونه‌ای آفریده است که در هر لحظه به اراده خود می‌تواند کار خیر یا شر را انجام دهد اما هیچ چیز زیباتر از این نیست که انسان کاری انجام دهد تا یک دانش‌آموز به تحصیل مشغول شود.

وی با بیان اینکه جلسه خیرین مدرسه‌ساز سرشار از نورانیت است، عنوان کرد:‌ در این جلسه هیچ فردی به دنبال پست و مقام نیست و ما هیچ وقت نمی‌توانیم از خیرین مدرسه‌ساز تشکر کنیم چرا که این خیرین برای زیبایی‌های هستی و گل‌های رنگارنگ زندگی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

حاجی‌بابایی افزود: در طول سالیان اخیر شاهد ایجاد یک نهضت بزرگ معنوی و اسلامی تحت عنوان مدرسه‌سازی در کشور هستیم و آمار کل پروژه‌های احداثی دولتی، مردمی و مشارکتی طی 10 سال اخیر 38 هزار و 560 پروژه در قالب 181هزار و 757 کلاس درس و زیربنای 26 میلیون و 868 هزار و 977 متر مربع بوده است که از این تعداد 9 هزار و 626 پروژه با 45 هزار و 459 کلاس توسط خیرین مدرسه ساز یا با مشارکت آنها احداث شده است.

وی تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که پروژه‌های مشارکتی در امر مدرسه‌سازی اولویت را به خود اختصاص دهند تا از این طریق علاوه بر حضور پر معنای خیرین شاهد بهره‌برداری سریع‌تر پروژه‌ها باشیم.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر ضرورت جذب خیرین خارج از کشور برای مدرسه سازی در داخل کشور گفت: باید تلاش کنیم تا ایرانیان ساکن در تمام دنیا را برای مدرسه‌سازی در داخل کشور دعوت کنیم.

وی با اشاره به اینکه مردم از آموزش و پرورش انتظار دارند تا دانش‌آموزانی پژوهنده، اهل تحقیق، خلاقیت، مؤمن و متدین پرورش دهد، اضافه کرد: در تحول بنیادین، آموزش و پرورش موظف است تا چنین دانش‌آموزانی را تربیت کند اما برای تحویل دادن این دانش‌آموزان پژوهنده به جامعه نیازمند حضور معلمانی پژوهنده هستیم.

حاجی‌بابایی بیان کرد: در نقشه جامع علمی کشور و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ارتقا جایگاه علمی و اجتماعی معلمان و استادان مورد تأکید قرار گرفته است؛ باید توجه داشته باشیم که معلم کارمند نیست بلکه باید یک پژوهشگر باشد چرا که اگر به معلم به چشم یک کارمند نگاه کنیم، باید از او انتظار داشته باشیم که از صبح تا ظهر فرزندانمان را نگهدارد ولی کار معلم، پژوهشگری، تحقیق، آموزش و تربیت است و تنها معلم پژوهشگر می‌تواند دانش‌آموز پژوهشگر تربیت کند.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر این نکته که مدارسی که طی 30 سال پیش ساخته شدند، امروز نیاز ما را برطرف نمی‌کنند، افزود:‌ در جامعه کنونی نیازمند مدارسی هستیم که هوشمند باشند؛ هوشمندسازی مدارس به معنای این است که روش‌های گذشته پاسخگوی دانش‌آموزان امروزی نیست و زمانی که به دانش‌آموز ابتدایی می‌گوییم "وقتی دانه زیر خاک کاشته می‌شود، جوانه می‌زند" باید تمام مراحل آن را از طریق فیلم برای او نمایش دهیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون در خصوص فوق برنامه‌ها توسط مدیران و معلمان، بد برداشت می‌شود؛ در حقیقت فوق برنامه به معنا زیاد نشاندن دانش‌آموز در کلاس نیست بلکه به معنای حداکثر بهره‌وری در ساعات حضور در کلاس است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000701


نوشته شده توسط : ramin h

تایلند برای جلوگیری از زیر آب رفتن بانکوک به نیروی دریایی خود متوسل شد

شنبه 7 آبان 1390   10:42 ب.ظ

تایلند برای جلوگیری از زیر آب رفتن بانکوک به نیروی دریایی خود متوسل شد

خبرگزاری فارس: نیروی دریایی تایلند برای جلوگیری از زیرآب رفتن بانکوک ناوگانی مرکب از چند کشتی خود را به محل اعزام کرد.

خبرگزاری فارس: تایلند برای جلوگیری از زیر آب رفتن بانکوک به نیروی دریایی خود متوسل شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس نیروی دریایی تایلند ناوگانی مرکب از چند کشتی به محل اعزام داشته است. این کشتیها با به حرکت درآوردن پروانه خود به جاری شدن سیلاب شهر به درون دریا، شتاب می بخشند.
 مقامهای نیروی دریایی تایلند می گویند این اقدام به تخلیه شهر از آب کمک قابل توجهی کرده است. با این حال نخست وزیر تایلند می گوید، به رغم این تلاشها و احداث آب بندها امید او به نجات شهر از سیلاب تنها ۵۰ درصد است.
انتهای پیام /منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900806000044


نوشته شده توسط : ramin h

مدیریت تئاتر دچار بحران شده است

شنبه 7 آبان 1390   10:42 ب.ظ

بهنام تشکر در گفت‌وگو با فارس:
مدیریت تئاتر دچار بحران شده است

خبرگزاری فارس: یک بازیگر تئاتر و تلویزیون گفت: مدیریت تئاتر دچار بحران به شدت وحشتناک شده است، هر چند تئاتر همیشه دچار بحران بوده است اما در این مقطع بیش از پیش است.

خبرگزاری فارس: مدیریت تئاتر دچار بحران شده است

بهنام تشکر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر باشگاه خبری فارس «توانا» در هجدهمین نماشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در خصوص حضورش در تلویزیون گفت: هیچ عجله‌ای برای حضور مقابل دوربین نداشتم و گذاشتم خودش اتفاق بیافتد. ولی در تئاتر تمام فعالیتم را انجام می‌دادم و منتظر ماندم تا به دنبالم بیایند و خیلی خوشحال هستم که این اتفاق رخ داد.

وی در ارتباط با ورود بازیگران سینما بر روی صحنه تئاتر بیان داشت: هر کسی واقعاً می‌تواند تئاتر کار کند، بیاید و انجام دهد و هر کسی نمی‌تواند کار نکند. خیلی‌ها اولین تجربه تئاترشان، آخرین تجربه بوده است.

این بازیگر تئاتر و تلویزیون با اشاره به اینکه مدیریت تئاتر دچار بحرانی وحشتناک شده است، تصریح کرد: هر چند تئاترها همیشه دچار بحران بوده است اما در این مقطع بیش از پیش است. دبیر جشنواره فجر خیلی دیر معرفی شده و هنوز رئیس مرکز هنرهای نمایشی نداریم و فقط آقای دشت‌گلی به عنوان سرپرست حضور دارد و باید این روزها مشخص شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000315


نوشته شده توسط : ramin h

۱۵ اثر کوتاه و نیمه بلند در بخش بین‌الملل جشنواره کودک معرفی شدند

شنبه 7 آبان 1390   10:42 ب.ظ

/جشنواره فیلم کودک/
۱۵ اثر کوتاه و نیمه بلند در بخش بین‌الملل جشنواره کودک معرفی شدند

خبرگزاری فارس: اسامی آثار بخش مسابقه کوتاه و نیمه بلند ویدیویی بخش بین‌الملل بیست و پنجمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اعلام شد.

خبرگزاری فارس: ۱۵ اثر کوتاه و نیمه بلند در بخش بین‌الملل جشنواره کودک معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره ، در این بخش از مسابقه بین‌الملل، ۱۲ اثر ویدیویی کوتاه و نیمه  بلند ایرانی و خارجی از ۱۰ کشور جهان با ۳ اثر ایرانی رقابت می‌کنند.
کشورهای ایتالیا و سوئیس با دو فیلم بیشترین آثار این بخش از جشنواره را به خود اختصاص داده‌اند.
آثار «در مدرسه» از پرتغال ، «توپ» از انگلیس، «بلوندی» از ایتالیا، «مبارزین کوچک» از سوئیس، «ماتیا سویچ» از کرواسی ، «مختار» از کانادا، «شکار با پدر» از استرالیا، «رونالدو» از سوئیس، «بذر رویا» از فرانسه، «کار گروهی» از کره جنوبی، «شی ژی» از ایتالیا و «ازدیده پنهان» از تاجیکستان فیلم‌های خارجی این بخش از جشنواره فیلم کودک هستند.
در این بخش از جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان،  آثار ایرانی مرسی (سید محمدرضا هاشمیان) ، و خدایی که ... (مهشید فریدفر) و صدای پای آب (پرنیا کاظمی پور) با آثار خارجی رقابت می‌کنند.
بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۳ تا ۲۷ آبان ماه جاری در اصفهان برگزار می‌شود.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000561


نوشته شده توسط : ramin h

دولت هزینه بیمه‌های تکمیلی را صرف تکمیل بیمه پایه کند

شنبه 7 آبان 1390   10:42 ب.ظ

معاون پارلمانی وزیر بهداشت در گفت‌وگو با فارس:
دولت هزینه بیمه‌های تکمیلی را صرف تکمیل بیمه پایه کند

خبرگزاری فارس: معاون پارلمانی وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت چون متولی سلامت مردم است معتقد است الان زمان پرداختن به بیمه تکمیلی نیست و اگر قرار است هزینه‌ای برای بیمه تکمیلی شود دولت باید آن هزینه را صرف افرادی که اصلاً بیمه نشده‌اند بکند.

خبرگزاری فارس: دولت هزینه بیمه‌های تکمیلی را صرف تکمیل بیمه پایه کند

رمضان محسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: سیاست وزارت بهداشت این است که اگر قرار است بیمه تکمیلی شکل بگیرد قدم اول تشکیل بیمه همگانی است یعنی زمانی این اتفاق باید بیفتد که همه شهروندان کشور بیمه پایه را داشته باشند.

وی افزود: اگر قرار باشد خدمت خوبی به افراد دهیم فرد باید بیمه پایه داشته باشد و اگر به جایی رسیدیم که بیمه‌های پایه تکمیل شد آن موقع فرصت پیدا می‌کنیم که بیمه تکمیلی نیز با تقاضای خود مردم انجام شود نه اینکه آن‌ها را مجبور کنیم.

محسن‌پور یادآور شد: وزارت بهداشت چون متولی سلامت مردم است معتقد است الان زمان پرداختن به بیمه تکمیلی نیست و اگر قرار است هزینه‌ای برای بیمه تکمیلی شود دولت آن هزینه را صرف افرادی که اصلاً بیمه نشده‌اند بکند.

وی افزود: کمیسیون بهداشت مجلس، وزیر رفاه را دعوت کرد و وی برنامه‌های خود را مطرح کرد که قرار شد برای همفکری و تصمیم‌گیری با کمیسیون بهداشت هفته آینده وزیر رفاه(تعاون و رفاه اجتماعی) در کمیسیون بهداشت شرکت کند نظرات را بگیرد و تصمیم‌گیری کنیم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000732


نوشته شده توسط : ramin h

نقش عربستان در طرح بهانه‌گیری آمریکا از ایران برای آغاز جنگ

شنبه 7 آبان 1390   09:40 ب.ظ

نقش عربستان در طرح بهانه‌گیری آمریکا از ایران برای آغاز جنگ

خبرگزاری فارس: یک گزارش غربی با اشاره به دخالت نظامی عربستان در بحرین و طرح ترور سفیر سعودی در آمریکا، تشریح کرد که عربستان بخشی از طرح آمریکا و اسرائیل برای بهانه‌گیری از ایران است تا تهران را به میدان جنگ بکشانند.

خبرگزاری فارس: نقش عربستان در طرح بهانه‌گیری آمریکا از ایران برای آغاز جنگ

به گزارش فارس، منابع مطلع اعلام کردند که ایران با هشیاری، فریب طرح‌های متعدد آمریکا را که عربستان سعودی در آن نقشی فعال داشت تا بهانه از ایران برای آغاز جنگ بگیرند، نخورد.

نشریه المنار بر اساس یک گزارش غربی نوشت: طرحی آمریکایی با محوریت عربستان که اکنون نقاط مبهم آن روشن شده است و هدف آن کشاندن ایران به جنگ بود، تاکنون شکست خورده است. جنگی که آمریکا و اسرائیل از آن حمایت می‌کنند ولی تاکنون موفق نشده‌اند پای ایران را به جنگ باز کنند.

المنار نوشت: کمیته‌ها و کادرهایی تشکیل شد و قراردادهای تسلیحاتی با عربستان بسته شد و خاک عربستان به انبار سلاح تبدیل شد در حالی که نیروهای بیش از نیاز ارتش آمریکا در قطر تجمع کردند و در همین حال فرانسه نیز پایگاه اطلاعاتی نظامی خود در کشور امارات را فعالتر کرد.

در گزارش غربی که المنار نسخه‌ای از آن را در اختیار قرار گرفت، آمده است که آنچه بحرین در معرض آن قرار گرفت و عربستان و امارات در آن دخالت کردند و معترضان بحرینی را سرکوب کردند، همه با هدف بهانه گرفتن از ایران و وادار کردن آن به دخالت بود تا بهانه‌ای شود برای تجاوز آمریکا و اسرائیل و کشورهای عضو ناتو و برخی کشورهای عربی خلیج فارس به ایران، اما تهران ابعاد طرح مذکور را دریافت و بهانه نداد.

بنا بر این گزارش، پس از شکست این طرح، سناریو طرح ترور سفیر سعودی در واشنگتن و تهمت به ایران مطرح شد ولی بازی دیگر روشن شده بود و باز هم بهانه گرفتن از ایران شکست خورد.

این منابع تاکید کردند که آمریکا اکنون به دنبال بهانه می‌گردد زیرا در سوریه شکست خورده است و موعد خروج آن از عراق نیز فرا رسیده است و طرح‌های بحرین و سفیر سعودی نیز شکست خورد اما آمریکا از بهانه‌گیری دست بر نخواهد داشت.

انتهای پیام/.++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000959


نوشته شده توسط : ramin h

افغانستان از خنثی سازی 2 حمله انتحاری در شهر کابل خبر داد

شنبه 7 آبان 1390   09:40 ب.ظ

ساعاتی پس از وقوع 2 حمله انتحاری
افغانستان از خنثی سازی 2 حمله انتحاری در شهر کابل خبر داد

خبرگزاری فارس: سخنگوی امنیت ملی افغانستان از دستگیری 2 عامل انتحاری خبر داد که هدف آنان ساختمان اداره امنیت ملی و یکی از مراکز مهم تجارتی شهر کابل بود.

خبرگزاری فارس: افغانستان از خنثی سازی 2 حمله انتحاری در شهر کابل خبر داد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، "لطف‏الله مشعل" امروز در کنفرانسی خبری اعلام کرد که این 2 تن با جلیقه‌های انتحاری از منطقه "قرغه" که در اطراف شهر کابل قرار دارد، دستگیر شده‌اند.

به گفته وی، در هفته گذشته هفت تروریست از ولایات "میدان ‏وردک"، "لغمان"، "تخار" و "کابل" دستگیر شده‌اند.

مشعل تصریح کرد 2 تن از این هفت نفر که قصد ترور فرماندهار منطقه "سیدآباد" ولایت میدان وردک را داشتند، دانشجو و مهندس هستند.

وی همچنین از دستگیری یک دانشجوی دانشگاه تربیت معلم و یک دانش آموز به اتهام دست داشتن در اعمال تروریستی خبر داد.

"گلبهار سنتر" یکی از مراکز مهم تجارتی در شهر کابل است که در نزدیکی وزارت خارجه و برخی مراکز مهم دولتی و بین المللی قرار دارد.

صبح امروز شهر کابل شاهد یک عملیات انتحاری خونین بود.

یک عامل انتحاری با خودرو مملو از مواد منفجره، کاروان نظامیان خارجی را هدف قرار داد که بر اثر آن 3 تن کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند.

ولایت کنر افغانستان نیز شاهد یک عملیات انتحاری بود که به گفته عاملان، یک زن این عملیات را انجام داده است.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807001025


نوشته شده توسط : ramin h

یک روز بارانی در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها

شنبه 7 آبان 1390   09:40 ب.ظ

امیرهاشم دهقانی
یک روز بارانی در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها

خبرگزاری فارس:

.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807001009


نوشته شده توسط : ramin h

بهترین تفاهم‌نامه‌ها را با وزارت آموزش و پرورش منعقد کرده‌ایم

شنبه 7 آبان 1390   09:39 ب.ظ

رئیس فدراسیون تیراندازی در گفت‌وگو با فارس:
بهترین تفاهم‌نامه‌ها را با وزارت آموزش و پرورش منعقد کرده‌ایم

خبرگزاری فارس: رئیس فدراسیون تیراندازی گفت برای شناسایی استعدادهای تیراندازی در مدارس بهترین تفاهم‌نامه‌ها را وزارت آموزش و پرورش منعقد کرده‌ایم.

خبرگزاری فارس: بهترین تفاهم‌نامه‌ها را با وزارت آموزش و پرورش منعقد کرده‌ایم

مهدی هاشمی، رئیس فدراسیون تیراندازی در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، با حضور در غرفه خبرگزاری فارس به سؤال خبرنگار اجتماعی فارس پاسخ داد.

وی در ابتدا با بیان اینکه برای پیشرفت رشته تیراندازی باید در مدارس به شناسایی استعدادها بپردازیم، اظهار داشت: در این زمینه در سال‌های گذشته تفاهم‌نامه‌هایی را با وزارت آموزش و پرورش منعقد کرده‌ایم تا رشته تیراندازی در مدارس پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته باشد، چرا که معتقدیم آینده تیم‌های ملی تیراندازی به استعداد‌های موجود در میان دانش‌آموزان بستگی دارد.

رئیس فدراسیون تیراندازی با بیان اینکه پیگیری‌های زیادی را برای همکاری و تفاهم با وزارت آموزش و پرورش داشته‌ایم، خاطرنشان کرد:‌ اعتقاد دارم یکی از بهترین تفاهم‌نامه‌هایی که از گذشته تاکنون می‌توانستیم با ارگانی منعقد کنیم، با وزارت آموزش و پرورش بوده است و این یکی از مسائل مهم و تاثیرگذار برای پیشرفت رشته تیراندازی است؛ همچنین جلسات و پیگیری‌های متعددی با رئیس مرکز تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش برگزار کردیم تا نسبت به گذشته در زمینه تفاهم و همکاری مشترک به نتایج قابل ملاحظه‌ای دست پیدا کنیم.

هاشمی تصریح کرد: خوشبختانه در مدارس، دانش‌آموزان مستعد زیادی در رشته تیراندازی فعالیت می‌کنند که نیاز دارد با برنامه‌ریزی مدون و منسجم، این استعدادها شناسایی شوند تا آینده تیم‌های ملی رشته تیراندازی تضمین شود، امیدوارم در آینده این تفاهمات و همکاری‌ها با قوت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی در پایان افزود: از وزیر آموزش و پرورش تشکر ویژه‌ای دارم، چرا که حمیدرضا حاج بابایی از زمان روی کار آمدن به عنوان وزیر آموزش و پرورش تلاش زیادی برای پیشرفت ورزش دانش‌آموزی داشته است و در رشته تیراندازی نیز توجهات در وزارت آموزش و پرورش مناسب بوده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000710


نوشته شده توسط : ramin h

درگیری جوانان فلسطینی با نیروهای امنیتی صهیونیست

شنبه 7 آبان 1390   09:39 ب.ظ

احمد عزالدین
درگیری جوانان فلسطینی با نیروهای امنیتی صهیونیست

خبرگزاری فارس:

.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807001022


نوشته شده توسط : ramin h

‌سیستان و بلوچستان‌ خط مقدم تهاجم فرهنگی‌ دشمن است؛ فرهنگ ایثار ‌گسترش یابد

جمعه 6 آبان 1390   07:32 ب.ظ

استاندار سیستان‌وبلوچستان:
‌سیستان و بلوچستان‌ خط مقدم تهاجم فرهنگی‌ دشمن است؛ فرهنگ ایثار ‌گسترش یابد

خبرگزاری فارس: استاندار سیستان و بلوچستان ‌با بیان اینکه این استان ‌خط مقدم تهاجم فرهنگی‌ دشمن است، گفت: ‌فرهنگ ایثار ‌در بین جوانان گسترش یابد

خبرگزاری فارس: ‌سیستان و بلوچستان‌ خط مقدم تهاجم فرهنگی‌ دشمن است؛ فرهنگ ایثار ‌گسترش یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، علی‌محمد آزاد در دیدار با رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور اظهار داشت: وحدت و همگرایی مذاهب و همراهی مردم این خطه با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پشتیبانی آنها از ولایت فقیه، بی‌نظیر است.
وی افزود: آرامش حاکم بر فضای استان، اصل وحدت و همگرایی آحاد مردم سیستان و بلوچستان بوده و این مزیت توطئه‌ها و هجمه‌های دشمنان را خنثی کرده است.
‌استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: این هوشیاری و حفظ وحدت رویه سبب شده تا دشمنان نتوانند با تلاش خود ذره‌ای در میان مردم تفرقه ایجاد کنند.
آزاد با اشاره به ارتباط صنعت گردشگری با امنیت گفت: بر اساس شاخص‌های امنیتی، سیستان و بلوچستان در رتبه هفتم کشوری استان‌های امن قرار دارد اما به سبب برخی مسائل احساس امنیت در این استان پایین است.
وی تصریح کرد: برنامه‌ها و پیشنهادهای بسیاری برای رونق گردشگری در سیستان و بلوچستان به دولت ارائه شد که با اجرایی شدن آنها در کنار تقویت صنعت توریسم، شاهد رشد و توسعه همه جانبه استان خواهیم بود.
استاندار سیستان و بلوچستان به حضور نیروهای آمریکایی و دیگر کشورهای متجاوز در کشورهای همسایه این استان اشاره کرد و افزود: حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، از مهم‌ترین راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمن و هجمه‌های مختلف بیگانه است.
آزاد یادآور شد: در این شرایط که سیستان و بلوچستان در خط مقدم تهاجم فرهنگی و نرم دشمنان قرار گرفته است باید تلاش شود فرهنگ ایثار و دفاع مقدس در بین جوانان گسترش یابد.
وی با اشاره به استقبال و شوق جوانان شیعه و سنی استان در بازدید از مناطق جنگی خواستار کمک و همکاری بیشتر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور برای اعزام بیشتر کاروان های راهیان نور از این استان شد.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور هم در این دیدار از اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ویژه در راستای افزایش بصیرت و آگاهی در سیستان و بلوچستان خبر داد.
سید محمد باقرزاده گفت: بنیاد حفظ آثار برنامه‌های بسیاری برای تحکیم وحدت بین مذاهب و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان دارد و در این راستا برای پیشبرد مطلوب‌تر آن در جامعه باید همه مسئولان هماهنگ عمل کنند.
انتهای پیام/ش30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900806000570


نوشته شده توسط : ramin h

لیبرالیسم مانند کمونیسم مردم را دچار بحران هویت کرده است

جمعه 6 آبان 1390   07:31 ب.ظ

آخرین سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتحاد جماهیر شوروی در گفت‌وگو با فارس:
لیبرالیسم مانند کمونیسم مردم را دچار بحران هویت کرده است

خبرگزاری فارس: آخرین سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتحاد جماهیر شوروی گفت: آنچه موجب خیزش مردم آمریکا تحت عنوان تسخیر وال استریت اتفاق افتاده به دلیل بحران هویت در آمریکاست، همان چیزی که در شوروی سابق موجب فروپاشی این ابرقدرت شد.

خبرگزاری فارس: لیبرالیسم مانند کمونیسم مردم را دچار بحران هویت کرده است

"ناصر حیرانی نوبری" آخرین سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتحاد جماهیر شوروی درگفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس، درباره شباهت‌های خیزش وال‌استریت و خیزش مردم شوروی علیه حکومت کمونیستی اظهار داشت: آنچه موجب خیزش مردم آمریکا تحت عنوان تسخیر وال‌استریت اتفاق افتاده به دلیل اوج گرفتن بحران هویت ناشی از فقدان معنویت در جامعه آمریکاست؛ همان چیزی که در شوروی سابق موجب خیزش مردم برای حکومت کمونیستی و فروپاشی ابرقدرت شرق شد.

وی ادامه داد: در حالی که امام خمینی به رهبران شوروی سابق هشدار داده بودند که با روش های مادی نمی‌توان مشکلات روش مادی دیگری را برطرف کرد گورباچف و تیم تندروی اصلاح طلب شوروی به رهبری یرتسین از روش‌های غربی دنباله‌روی کردند که نتیجه آن فروپاشی شوروی و در عین حال پیشرفت نکردن کشور روسیه شد.
 
گفت وگوی تفصیلی فارس با آخرین سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتحاد جماهیر شوروی به زودی منتشر می‌شود.

انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900806000574


نوشته شده توسط : ramin h

قروه کمترین واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب را دارد

جمعه 6 آبان 1390   07:31 ب.ظ

سرپرست صنعت و تجارت کردستان:
قروه کمترین واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب را دارد

خبرگزاری فارس: سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه شهرستان قروه کمترین واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب استان را داراست، میزان قانون‌مداری اصناف و بازاریان این شهرستان را مثال‌زدنی خواند.

خبرگزاری فارس: قروه کمترین واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب را دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سیروس شاه‌غیبی عصر امروز در دیدار فرماندار شهرستان قروه و فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی این شهرستان، اظهار داشت: شهرستان قروه با دارا بودن معادن غنی، اصناف مومن، معتقد و وفادار به نظام و انقلاب این شهرستان را به یکی از شهرستان‌های فعال، پویا و با ارزش استان کردستان تبدیل کرده  است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با وجود واحدهای تولیدی بسیار خوب، معادن غنی، محصولات کشاورزی مدرن و با کیفیت و مردمانی دلسوز و با پشتکار شهرستان قروه به گل سرسبد استان کردستان تبدیل کرده است.
وی خاطرنشان ساخت: در زمان اجرای طرح‌های مختلف در استان و به ویژه قانون هدفمندی یارانه‌ها مسئولان استان هیچ گونه نگرانی و دغدغه خاطری نسبت به شهرستان قروه نداشتند و این می طلبد دولت نگاه ویژه‌ای را به این شهرستان باشد.
به گفته شاه‌غیبی اصناف شهرستان قروه با کمترین توقع و انتظار از دولت و مجموع نظام بیشترین بازدهی را برای استان به ارمغان آورده‌اند و با اشاره به اینکه شهرستان قروه کمترین واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب استان را داراست، میزان قانون‌مداری اصناف و بازاریان این شهرستان را مثال‌زدنی خواند.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به معدن طلای داشکسن قروه میزان اشتغالزایی این معدن را برای شهرستان و استان بیش از 3 هزار نفر عنوان کرد که انتظار می‌رود در روزهای آینده به طور رسمی بهره‌برداری از این معدن غنی آغاز شود.
شاه‌غیبی گفت: در کنار معدن طلای داشکسن قروه کارخانه تولید شمش طلا و صنایع پائین دستی هم ایجاد می‌شود تا ارزش افزوده این فلز ارزشمند به خود استان کردستان برگردانده شود.
وی با اشاره به سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کردستان، افزود: از برکات این سفر طرح توسعه کارخانه ذوب آهن غرب کشور است که در حال حاضر با تولید 70هزار تن شمش در آینده‌ای نزدیک و با ایجاد خط تولید جدید محصولات این واحد صنعتی به بیش از 420 هزار تن افزایش خواهد یافت که موجب اشتغالزایی بیش از 2 هزار نفر خواهد شد.

ادغام بازرگانی و صنعت در توسعه کردستان موثر است
در ادامه فرماندار شهرستان قروه با تشکر از همراهی مجموعه فعالان اقتصادی شهرستان قروه به ویژه اصناف و بازاریان این شهرستان آنان را یار و یاور سیاست‌های دولت خدمتگزار دانست.
فخری ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنایع و معادن را بسیار با ارزش توصیف کرد و افزود: برکات این ادغام به شهرستان قروه که دارای شرایط و ظرفیت‌های خوبی در تمام زمینه‌ها است، برمی‌ گردد.
وی خاطر نشان ساخت: با طرح‌ها و پروژه‌های در دست ساخت خوشبختانه در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد برچیده شدن معضل بیکاری در استان خواهیم بود که این جهش استان را به یک استان پیشرفته و توسعه یافته تبدیل خواهد کرد.
انتهای پیام/ش20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900806000575


نوشته شده توسط : ramin h

انگلیس همچنان به دنبال سلطه بر تسلیحات لیبی است

جمعه 6 آبان 1390   07:31 ب.ظ

انگلیس همچنان به دنبال سلطه بر تسلیحات لیبی است

خبرگزاری فارس: مقامات ارتش انگلیس در اظهاراتی که در راستای تأمین اهداف این کشور مبنی بر در اختیار گرفتن کنترل تسلیحات لیبی مطرح شد، اعلام کردند که تهدید اشاعه تسلیحات لیبی بسیار جدی است.

خبرگزاری فارس: انگلیس همچنان به دنبال سلطه بر تسلیحات لیبی است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش انگلیس اعلام کرد: تهدید اشاعه تسلیحات در لیبی بسیار جدی است و ما در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که تسلیحات ناپدید شده در دوره قذافی به دست افراد نااهل نمی افتد.
 
بنا بر این گزارش، دولت انگلیس این هفته اعلام کرد که یک گروه انگلیسی به موضوع موشک‌های زمین به هوای لیبی رسیدگی می کند.
 
"استوارت پیچ" رئیس عملیات‌های مشترک هوایی انگلیس در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: هنوز مشخص نیست که وضعیت چه تعداد موشک در لیبی نامعلوم است و به همین منظور نیز انگلیس با دولت جدید لیبی همکاری می کند تا سعی شود که هرگونه تسلیحات ناپدید شده در این کشور نابود شده و یا امنیت آنها تضمین می شود.
 
کشورهای غربی به دنبال آغاز شدن ناآرامی‌ها در لیبی در رابطه با یک سری تسلیحات که مدعی هستند تسلیحات موشکی و شیمیایی است و وضعیت آنها نامعلوم است، ابراز نگرانی کرده‌اند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که غرب به این بهانه سعی بر آن دارد تا این تسلیحات را تحت کنترل خود در آورد.

حدود هشت روز پیش شهر سرت در لیبی به دست انقلابیون افتاد و "معمر قذافی" نیز که در این شهر پناه گرفته بود، پس از درگیری با نیروهای انقلابی در این شهر کشته شد.
 
انتهای پیام/ض.ص
 
 
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900806000576


نوشته شده توسط : ramin h