تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته سوم آذر 1390

جستجو

 

شاهد یاران-72.73

دوشنبه 21 آذر 1390   03:46 ب.ظ

/تازه‌های نشر/
شاهد یاران-72.73

خبرگزاری فارس: «اسطوره مقاومت» عنوان شماره جدید مجله شاهد یاران است که با موضوع معرفی ابعاد زندگی شهید «سیدمحمدعلی جهان‌آرا» به چاپ رسیده است.

خبرگزاری فارس: شاهد یاران-72.73

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، شماره 72 و 73 ماهنامه شاهد یاران با دیباچه «اسطوره مقاومت» و بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با شهید «محمد جهان‌آرا»، پیام امام خمینی(ره) به مناسبت سانحه هوایی هفتم مهر 1360 به همراه نگاهی به زندگی و مجاهدات این شهید به چاپ رسیده است.

یادی از مادر شهیدان جهان‌آرا، بررسی شخصیت و جایگاه 6 فرمانده شهید سپاه در شهر آسمانی خرمشهر با مدد از کلام شهید آوینی، گفت‌وگو با جمعی از دوستان و یاران شهید جهان‌آرا از جمله سردار محمدعلی نورانی، سردار فتح الله جعفری، محمدرضا عباسی، سید مرتضی نعمت‌زاده، سردار حسین علایی، سردار سرتیپ دوم حسنعلی سواریان، محمدرضا کرمی، عبدالکریم ملاعلی‌زاده، غلامرضا بصیرزاده، کبری عارف‌زاده، سیدمنصور حسینی، نبی‌الله کوروش‌نیا، علی خدادادی، سرهنگ پاسدار میرزا جبار بیگی‌هرچگانی از جمله مطالب این شماره شاهد یاران است.

از دیگر بخش‌های جذاب در این نشریه مصاحبه با همسر و خواهر شهید جهان آرا و مقالات پژوهشی درباره این اسطوره مقاومت خرمشهر است.
این ماهنامه به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران در 120 صفحه به قیمت 1500 تومان به چاپ رسیده است.
انتهای پیام/و


نوشته شده توسط : ramin h

تعبیر جدید نهاوندیان از قراردادهای ترکمانچای برخی دستگاههای اجرایی و بانکها

دوشنبه 21 آذر 1390   03:45 ب.ظ

اقتصاد گروگان جناح‌بازی‌های سیاسی شد/
تعبیر جدید نهاوندیان از قراردادهای ترکمانچای برخی دستگاههای اجرایی و بانکها

خبرگزاری فارس: رئیس اتاق بازرگانی ایران در واکنش به انتقادهایی که اخیراً از طرح جدید بهبود فضای کسب و کار مطرح شد، با تاکید بر اینکه شفافیت فضای اقتصادی حیوانات موزی را فراری می دهد، گفت: امروز دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها قرارداد ترکمنچای جلوی بنگاه‌های کوچک برای امضا می‌گذارند.

خبرگزاری فارس: تعبیر جدید نهاوندیان از قراردادهای ترکمانچای برخی دستگاههای اجرایی و بانکها

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد نهاوندیان ظهر امروز در یک نشست خبری در خصوص ضرورت تصویب قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار اظهار داشت: بررسی مواد سی گانه قانون به پایان رسیده است و تنها 8 ماده از آن برای بررسی و اظهار نظر کارشناسی به کمیسیون اصل 44 ارجاع شده است.
وی افزود: تصویب این قانون اهمیت زمانی برجسته‌ای دارد چرا که امسال سال جهاد اقتصادی است و رویکرد مثبت و حمایت‌گرانه نسبت به جهاد گران اقتصادی پیام دارد. قرار نیست این نامگذاری‌ها به لفاظی ختم شود باید به دنبال نتیجه عملی بود باید نقش جهادگران اقتصادی ارتقا پیدا کند و پیام اصلی این قانون فعالیت پرنشاط و اشتغال‌زا در اقتصاد کشور برای جهاد گران اقتصادی است.
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در شرایطی که بدخواهان اقتصاد ایران تلاش می‌کنند با قطع‌نامه‌های مکرر فضای روانی در محدود کردن فعالیت اقتصادی ایجاد کنند این قانون پاسخی است به این تلاش‌های بی‌فرجام. ایران به دنبال کار جدی اصلاح ساختاری است و از تصویب این قانون پیام متانت، آرامش و اقدام زیربنایی به اقتصاد جهانی داده می‌شود.
وی افزود: در شرایطی که برخی نمونه‌های فساد اقتصادی اذهان را به خودش مشغول کرده است پاسخ ریشه‌ای به فساد اقتصادی با افزایش شفافیت ایجاد می‌شود و در این قانون موادی وجود دارد که تأکید فراوان بر شفافیت قواعد و مقررات اقتصادی دارد چرا که ریشه فساد اقتصادی در رانت‌های اطلاعاتی و ارتباطات صاحبان زر و زور است.
نهاوندیان با تأکید بر اینکه برای ریشه‌کن شدن فساد اقتصادی نورافکن‌ها را باید روشن کرد گفت: جهت‌گیری گسترش اطلاع رسانی و شفافیت در این قانون مورد توجه قرار گرفته است و تصویب آن می‌تواند پیام‌های مثبتی به جامعه بین‌الملل ارائه کند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر اینکه برای رسیدن به عدالت اقتصادی باید عدالت اطلاع‌رسانی وجود داشته باشد اظهار داشت: تا زمانیکه اطلاعات و بویژه اطلاعات مربوط به بیت‌المال در اختیار عده خاصی باشد زمینه سوء استفاده وجود دارد در واقع با ایجاد شفافیت و روشن‌کردن چراغ‌ها حیوانات موذی و مزاحم که نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند فرار می‌کنند.
نهاوندیان با اشاره به برخی از مواد قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار اظهار داشت: باید رقابت در فضای اقتصادی حاکم باشد و انحصار در دست هر گروهی باشد چه دولتی، چه خصوصی و چه تعاونی غلط است.
وی با اشاره به اینکه در این قانون بر استفاده بخش خصوصی از آمار مرکز آمار تأکید شده است اظهار داشت: آیا جهادگران اقتصادی نباید حق داشته باشند از آمارها و از پیش‌بینی‌های لازم برای ادامه فعالیت خود اطلاع یابند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر توانمند‌سازی بخش خصوصی اظهار داشت: توانمندسازی بخش خصوصی یعنی به کمک بخش خصوصی و تعاونی برویم که 80 سال قربانی دولت بوده است.
وی با اشاره به برخی بندهای این قانون گفت: آنها که از مفاهیم این قانون سوءتفاهم ایجاد کرده‌اند حتی فرصت یکبار قرائت مواد این قانون را نداشته‌اند.
وی افزود: در ماده 23 این قانون این فرصت فراهم شده است تا بخش خصوصی بتواند نفس بکشد و در مواد 2 و 3 بخش خصوصی و تعاونی کشور نظر خود را به عنوان نظر مشورتی به کمیسیون‌ها، دولت و مجلس می‌دهد و هیچگاه به دنبال مباحث حاکمیتی نبوده است.
رئیس اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص اینکه در فضایی که مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی اصل 44 را ابلاغ کرد‌ه‌اند و تمام حاکمیت و نظام جمهوری اسلامی اعتقاد راسخ به این دارد که سهم 80 به 20 اقتصاد کشور معکوس شده و بخش خصوصی و تعاونی سهم بیشتری در نقش‌آفرینی در فعالیت‌های اقتصادی داشته باشد چرا باید حاکمیت بخش خصوصی با برخوردهای نادرست گروه‌های خاص مواجه شود مگر صلاح کشور و صلاح اقتصاد همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند در این نیست که بخش خصوصی به میدان بیاید؟ اظهار داشت: وظیفه سیاستگذاری با حاکمیت است و نظر بخش خصوصی، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون هیچگاه این نبوده است که وظیفه سیاستگذاری به اتاق تنفیذ شود. بخش خصوصی امروز به دنبال مباحث تصدی‌گری دولتی است شما یادتان نمی‌آید زمانی در اداره پست برای فروش تمبر مردم را به صف می‌کشیدند در حالیکه فروش خدمت نباید حاکمیتی باشد مدیریت بنگاه باید از دولت خارج شده و به دست بخش خصوصی برود.
دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: بالاترین سطح مشورت در شورای گفت‌وگو است و شورای گفت‌وگو محصول قانون بهبود فضای کسب و کار نیست شورای گفت‌وگو محصول قانون برنامه پنجم توسعه است و برگزاری جلسات این شورا عین قانون است اما عده‌ای تصویر کاملا نادرستی از شورای گفت‌وگو ترسیم کرده‌اند و آنچه در شورای گفت‌وگو ما به دنبال آن بوده‌‌ایم فقط تولید تفاهم بوده است.
نهاوندیان گفت: گفتن اینکه بخش خصوصی به دنبال حاکمیت است یا از جهالت است یا از مقاومت در مقابل قانون برمی‌خیزد.
وی افزود: امروز دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها قرارداد ترکمنچای جلوی بنگاه‌های کوچک برای امضا می‌گذارند در حالیکه این قرادادها هیچگاه به سمع و نظر شورای پول و اعتبار نرسیده است. ماده 24 قانون بهبود فضای کسب و کار به دنبال شرایط انصاف در معامله است و ادامه این رابطه‌های ظالمانه و ناعادلانه فضای کسب و کار را بهبود نمی‌بخشد. کسی که می‌گوید در این قانون یک قوه درست کرده‌اند چگونه می‌خواهد به دانشجویان خود درس دهد؟
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: کشمکش‌های سیاسی به رشد اقتصادی ما آسیب می‌زند نباید اقتصاد گروگان جناح‌بازی‌های سیاسی باشد. راه پیشرفت کشور همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند به میدان آوردن بخش خصوصی است یعنی پس از 20 سال بحث و تجربه باید ادبیات مبتنی بر تضاد و دیالکتیک مارکسیستی را کنار بگذاریم.
وی افزود: ملت ایران در جهاد اقتصادی مثل جبهه‌های جنگ همه با هم برای دفاع از این مرز و بوم و انقلاب و نظام دفاع کرده‌اند در جهاد اقتصادی هم میدان را خالی نمی‌کنند استفاده از ادبیات تنازعی به بسیج همه جانبه همگان کمک نمی‌کند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: استفاده از واژگان ضد ارزشی ادبیات بدبینانه و سیاه‌نمایی در همه ارکان نظام جفا به نظام و انقلاب است هر کس از خدمات دولت و یا از فعالیت بخش خصوصی و یا هر فعالیت مفیدی که در کشور انجام می‌شود سیاه‌نمایی کند به نظام جفا کرده است.
انتهای پیام/ص


نوشته شده توسط : ramin h

برگزاری آیین مقتل‌خوانی در کوی دانشگاه

دوشنبه 21 آذر 1390   03:45 ب.ظ

براساس مقتل لهوف صورت می‌گیرد؛
برگزاری آیین مقتل‌خوانی در کوی دانشگاه

خبرگزاری فارس: آیین مقتل خوانی واقعه عاشورا برای نخستین بار به مدت دو روز در کوی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری آیین مقتل‌خوانی در کوی دانشگاه

به گزارش خبرگزاری فارس، آیین مقتل خوانی واقعه عاشورا برای نخستین بار به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی به مدت دو روز در کوی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

در این مراسم که با هدف آشنایی دانشجویان با منابع معتبر روایی حماسه عاشورا و مقابله با ترویج خرافات برگزار می‌شود، حوادث واقعه عاشورا از شب نهم تا شهادت امام حسین (ع) بر اساس مقتل لهوف سید بن طاوس بازخوانی می‌شود.
 
این مراسم امروز دوشنبه در سالن جوان خوابگاه شهید چمران برای خواهران و فردا سه شنبه در تالار الغدیر کوی دانشگاه تهران برای برادران از ساعت 21 الی 19 با همکاری معانت فرهنگی دانشجویی خوابگاه‌های دانشگاه تهران و جهاد دانشگاهی کوی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/و


نوشته شده توسط : ramin h

میلیتو بدترین بازیکن فصل کالچو شد

دوشنبه 21 آذر 1390   03:45 ب.ظ

میلیتو بدترین بازیکن فصل کالچو شد

خبرگزاری فارس: مهاجم آرژانتینی اینترمیلان به عنوان بدترین بازیکن سال ایتالیا انتخاب شد.

خبرگزاری فارس: میلیتو بدترین بازیکن فصل کالچو شد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فوتبال ایتالیا، دیگو میلیتو مهاجم 32 ساله و آرژانتینی اینترمیلان به عنوان بدترین بازیکن سال 2011 در ایتالیا انتخاب شد.
 
این بازیکن که در سال 2010 توانست با تیمش ۳ جام به‌دست آورد، از سوی شنوندگان و هواداران فوتبالی رادیو ۲ ایتالیا، لقب بدترین بازیکن سال ایتالیا را از این شنوندگان دریافت کرد.
 
سال گذشته آدریانو، مهاجم برزیلی رم این عنوان را به خود اختصاص داد. او در سال‌های 2006 و 2007 نیز به شکل پیاپی این لقب را از آن خود کرده بود.
 
آمائوری،‌ مهاجم یوونتوس که در این فصل برای تیمش به میدان نرفته است نیز برای دومین سال پیاپی عنوان دوم بدترین بازیکن ایتالیا را به‌دست آورد. میلوش کراسیچ دیگر بازیکن یوونتوس در این رای گیری سوم شد.
انتهای پیام/آ


نوشته شده توسط : ramin h

گروه 7 نیستیم، تابع باشگاه هستیم

دوشنبه 21 آذر 1390   03:45 ب.ظ

بازیکنان پرسپولیس مخالف بوناچیچ هستند؟
گروه 7 نیستیم، تابع باشگاه هستیم

خبرگزاری فارس: برخی بازیکنان پرسپولیس که گفته می‌شد مخالف حضور بوناچیچ هستند این موضوع را رد کردند.

خبرگزاری فارس: گروه 7 نیستیم، تابع باشگاه هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس، پس از مذاکره باشگاه پرسپولیس با بوناچیچ برخی بازیکنان این تیم نسبت به این موضوع در تمرین روز گذشته واکنش نشان دادند. در همین زمینه عکسی منتشر و اعلام شد این افراد گروه 7 هستند.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس سراغ این افراد رفت و در این باره صحبت کرد. اظهارات این افراد را در زیر می‌خوانید:

نورمحمدی: معلوم نیست این چه حرفی است که می‌‌زنند. ما بازیکن هستیم و تابع کادر فنی و به هیچ گروهی وابسته نیستیم. باید سعی کنیم در این شرایط فقط به پرسپولیس کمک کنیم. این موضوع اهمیت زیادی دارد.

کریمی: من در این مورد صحبتی نمی‌کنم (این در شرایطی بود که کریمی حدود ۴۵ دقیقه قبل از تمرین گفت‌وگویی را طبق قرار قبلی با برنامه نود انجام داده بود.)

فشنگچی: من در این باره اظهارنظر نمی‌کنم چون خبری که اعلام کردند درست نیست. ما باید برای کمک به پرسپولیس تلاش کنیم و برخی موارد به ما مرتبط نمی‌شود.

بادامکی: من آخرین نفری بودم که به جمع بچه‌ها در عکس روز گذشته پیوستم. حالا نمی‌دانم ماجرا چیست.

مازیار زارع: نمی‌دانم چه چیزی را عنوان کردند. ما نمی‌توانیم چند دقیقه کنار هم بنشینیم و با یکدیگر صحبت کنیم؟

هاشمیان: من نباید جواب این موضوع را بدهم. بروید از همان کسی که گفته، بپرسید کمیته ۷ یعنی چه؟

همچنین خوردبین سرپرست تیم پرسپولیس گفت: اصلا گروه ۷ چیست؟ اگر می‌شود به ما هم بگویید. بهتر است درباره چیزی که صحت ندارد صحبت نکنیم.
انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

پیکر شهیدی که بین نماز ظهر و عصر پیدا شد

دوشنبه 21 آذر 1390   03:44 ب.ظ

روایت تفحص/
پیکر شهیدی که بین نماز ظهر و عصر پیدا شد

خبرگزاری فارس: 2 روز بود که در هوای گرم خوزستان در منطقه عملیاتی «والفجر یک» به دنبال پیکرهای شهدا بودیم اما شهیدی پیدا نکردیم، بین نماز ظهر و عصر از خداوند مدد گرفتیم و در همان لحظه پیکر شهیدی از مشهدالرضا (ع) در فاصله 5 متری محل اقامه نماز پیدا شد.

خبرگزاری فارس: پیکر شهیدی که بین نماز ظهر و عصر پیدا شد

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، سرهنگ علیرضا غلامی از جانبازان دوران دفاع مقدس است که امروز مسئولیت اطلاعات عملیات کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح و امور یادمان شهدای گمنام کلکچال را برعهده دارد در گفت‌وگویی یکی از خاطرات کشف پیکر شهدا در منطقه عملیاتی «والفجر یک» در شمال فکه را روایت می‌کند.

پیکر شهیدی که بین نماز ظهر و عصر پیدا شد

خرداد سال 1371 در منطقه عملیاتی «والفجر یک» شمال فکه در محور عملیاتی که پیکرهای شهدای لشکر 5 نصر، 21 امام رضا(ع)، 55 هوابرد و یگان‌های متعدد در حدفاصل ارتفاع 143 و 146 در نزدیکی شیار «بجلیه» جامانده بود، تفحص را آغاز کردیم.

با توجه به گستردگی منطقه و کثرت پیکر شهدای مفقود در منطقه، نیاز داشتیم که تعداد زیادی از نیروهای تفحص استان‌های مختلف با استقرار در منطقه در جستجوی پیکرهای شهدا حضور پیدا کنند.

در گرمای شدید خرداد در خوزستان وضعیت طوری بود که یک گروه 30 تا 40 نفره روزانه 35 تا 40 قالب یخ مصرف می‌کردند. چند روز کار کردیم و 2 روز پیاپی پیکر شهیدی پیدا نشد، تا ظهر روز دوم.

نمی‌خواستیم بچه‌هایی که لشکر 27 محمدسول‌الله (ص)، 31 عاشورا، 5 نصر، 21 امام رضا (ع)، 10 سیدالشهدا (ع) آمده بودند، روحیه‌شان را از دست بدهند. بین نماز ظهر و عصر به خداوند گفتیم که با این همه سختی و مشقت ابزار را به منطقه منتقل کردیم، گروه‌های تفحص با امید پیدا کردن شهدا به اینجا آمده‌اند، پس ما را دست خالی برنگردان و یاری‌مان ده.

یکی از پاهایم مصنوعی است، موقع نماز آن را از پایم درآورده بودم، دوستان تعقیبات نماز را می‌خواندند، بین نماز ظهر و عصر از جایم بلند شدم، در فاصله 5 ـ 6 متری که موکت برای خواندن نماز انداخته بودیم، رفتم، به یکی از دوستان گفتم «سرنیزه را به من بده» او گفت «وسط نماز؟!» دوباره از او خواستم تا این کار را انجام دهد.

پس از گرفتن سرنیزه و آن را به زمین زدم، پیراهن شهیدی از زیر خاک بیرون آمد، پیکر شهید را از زیر خاک‌ها بیرون آوردیم، این شهید از نیروهای لشکر «5 نصر» بود که پس از شناسایی معلوم شد منزلشان در خیابان طلاب مشهد‌الرضا (ع) بود. 

در ادامه، نماز عصر را اقامه کردیم؛ بعد از ظهر همان روز علاوه بر اینکه پیکرهای تعداد زیادی از شهدا در منطقه تفحص شد، بنده پیکر 17 شهید را پیدا کردم که یکی از پیکرها مربوط به جانشین تیپ یک امام رضا(ع) بود.
در حقیقت استمداد و عنایت خداوند تبارک و تعالی بود که پیکر شهدا را در مناطق مختلف پیدا می‌کردیم.
انتهای پیام/و


نوشته شده توسط : ramin h

تا کرار به ایران نیاید تصمیمی گرفته نمی‌شود

دوشنبه 21 آذر 1390   03:44 ب.ظ

باشگاه استقلال اعلام کرد
تا کرار به ایران نیاید تصمیمی گرفته نمی‌شود

خبرگزاری فارس: تصمیم‌گیری در مورد جاسم کرار به حضور او در ایران و باشگاه استقلال موکول شد.

خبرگزاری فارس: تا کرار به ایران نیاید تصمیمی گرفته نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه استقلال، جلسه تصمیم‌گیری در خصوص وضعیت جاسم کرار از ساعت 11 صبح امروز در باشگاه برگزار شد.

در این جلسه علی نظری، معاون باشگاه استقلال و مدیر برنامه‌های کرار جاسم حضور داشتند. با توجه به عدم حضور کرار در ایران مقرر شد این بازیکن به همراه مدیربرنامه‌اش هفته آینده در جلسه کمیته انضباطی باشگاه حضور پیدا کند.
 
نظری در این خصوص تصریح کرد که این قضیه طی تماسی تلفنی از طریق مدیر برنامه کرار جاسم به وی ابلاغ شد و کرار نیز اعلام کرد تابع نظر نهایی کمیته انضباطی باشگاه خواهد بود.
انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

مستأجران: انگلیس نمی‌خواهد وجود لانه‌ای برای جاسوسی را در ایران از دست بدهد

دوشنبه 21 آذر 1390   03:44 ب.ظ

اولین نشست خبری شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر- 3
مستأجران: انگلیس نمی‌خواهد وجود لانه‌ای برای جاسوسی را در ایران از دست بدهد

خبرگزاری فارس: سخنگوی شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر گفت: دولت‌مردان انگلیسی نمی‌خواهند وجود لانه‌ای برای جاسوسی و فتنه‌گری را در ایران از دست بدهند و می‌خواهند هنوز سفارتخانه‌ای در ایران داشته باشند.

خبرگزاری فارس: مستأجران: انگلیس نمی‌خواهد وجود لانه‌ای برای جاسوسی را در ایران از دست بدهد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مصطفی مستأجران سخنگوی شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر در اولین نشست خبری این شورا که امروز در سالن کنفرانس دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت: رژیم سلطنتی انگلیس 200 سال علیه ملت ایران ظلم و خیانت کرده است.

وی افزود: انگلیس نقش کلیدی در ترویج موادمخدر در ایران داشته و این رژیم سلطنتی انقلاب مشروطه را به انحراف کشید. انقلاب مشروطه با حمایت ملت ایران شکل گرفت اما توسط انگلیس به انحراف کشیده شد.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: قحطی بزرگ سال‌های 1917 تا 1919 در ایران جان حدود 8 تا 10 میلیون ایرانی را گرفت و انگلیس نقش کلیدی در این قحطی داشت و با خرید غلات و جلوگیری از واردات مواد اولیه به کشورمان این قحطی را گسترش داد.

مستأجران با بیان اینکه نقش کلیدی انگلیس در کودتای 28 مرداد 1332 از دیگر اسناد جنایات این رژیم است، تصریح کرد: ارتباط با ساواک و آموزش نیروهای این دستگاه مخوف از دیگر اقدامات خصمانه انگلیس علیه ایران بود.

وی افزود: سرویس جاسوسی انگلیس همیشه آماده ضربه زدن به روند حرکت‌های صعودی ملت ایران بود و در دوران ستم‌شاهی با تمام توان از ساواک حمایت می‌کرد.

سخنگوی شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، انگلیس، آمریکا و رژیم‌صهیونیستی دست به اقدامات خصمانه‌ای زدند که یکی از آنها تحریم علیه ایران بود.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: تهدیدات نظامی از دیگر اقدامات کشورهای غربی علیه ایران بوده و البته با پاسخ‌های جدی ملت ایران مواجه بوده‌ است.

وی در ادامه گفت: اعطای پناهندگی به دشمنان ایران و گروهک‌های تروریستی از دیگر اقدامات خصمانه انگلیس علیه ملت ایران است و پناهندگی به سلمان رشدی از نمونه‌های بارز این اقدامات است.

مستأجران تأکید کرد: تجهیز، آماده‌سازی و حمایت از گروهک‌های تروریستی در اقصی نقاط دنیا علیه ملت‌های مستضعف جهان از دیگر سیاست‌های انگلیس است.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: اشغال غیرقانونی باغ قلهک در ایران از اقدامات خصمانه انگلیس است و این باغ از دوره قاجار تاکنون در دست این کشور بوده و قصد بازگرداندن آن به ملت ایران را ندارند.

وی افزود: مسدود شدن 4 میلیارد دلار پول ایران در حساب کشورهای انگلیسی از سایر اقدامات تخریبی دولت انگلیس علیه ایران است.

سخنگوی شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر تأکید کرد: یکی از پیش‌شرط‌های ایران برای مذاکره با انگلیس باید این نکته باشد که رژیم سلطنتی انگلیس در ابتدا 4 میلیارد دلار پول مسدود شده ایران را باز پرداخت کند و دولت‌مردان این کشور نمی‌توانند برای مذاکره با ایران پیش‌شرط تعیین کنند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: سفارت انگلیس در تهران در فتنه سال 88 به مرکز فرماندهی فتنه تبدیل شده بود و حتی برخی از آقازاده‌ها به این سفارتخانه رفت و آمد داشتند و تغذیه فکری می‌شدند.

وی با بیان اینکه ملت ایران متقابلاً پاسخ‌های محکمی به اقدامات انگلیس داده که نمونه‌های آن در تاریخ ثبت شده است، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران نشان داد که مردم دنیا می‌توانند مستقل باشند و تحت سلطه کشورهایی چون انگلیس زندگی نکنند.

مستأجران تصریح کرد: رژیم سلطنتی انگلیس در طول 8 سال جنگ تحمیلی ایران با حزب بعث عراق، حمایت‌های جدی از صدام حسین داشت اما با توفیق الهی و رهنمودهای امام‌خمینی(ره) ملت ایران در این جنگ پیروز شد.

وی افزود: یکی از اقداماتی که نشان داد ملت ایران در مقابل انگلیس منفعل نیست، پیشرفت‌های ایران در حوزه‌های مختلف بود. ملت ایران در عرصه‌های سیاسی، علمی، اقتصادی و ... به پیشرفت‌های بزرگی دست یافته است.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: ملت ایران همواره نشان داده که اجازه تهدید و نفوذ به دشمنان را نمی‌دهد و نمونه بارز این امر دستگیری ملوانان انگلیسی در آب‌های ایران بود.

مستأجران افزود: انگلیس که مدعی دارا بودن ارتش پیشرفته در دنیاست، منفعل عمل کرده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به راحتی ملوانان این کشور را دستگیر کرد و در ادامه با رأفت اسلامی آزاد شدند اما در نهایت هیمنه پوشالی این رژیم شکسته شد.

وی در ادامه گفت: چند هفته پیش از اولین سالگرد شهادت دکتر شهریاری دانشجویان تصمیم گرفتند در اعتراض به سیاست‌های خصمانه انگلیس در مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع کنند تا هم سالگرد شهادت دکتر شهریاری گرامی داشته شود و هم به انگلیس نشان دهند که در مقابل سیاست‌های خصمانه این کشور کوتاه نمی‌آیند.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: دانشجویان قصد داشتند به صورت نمادین درب‌‌های سفارت انگلیس را قفل کنند و سفیر این کشور را بازداشت کنند اما اتفاقاتی در این تجمع افتاد که نشان‌دهنده خشم ملت ایران از اقدامات انگلیس بود.

وی افزود: نیروی انتظامی از همان ابتدا از ورود تجمع‌کنندگان به سفارت ممانعت به عمل آورد اما خشم ملت مانع این امر شد.

مستأجران تأکید کرد: برخی رسانه‌های داخلی و خارجی این‌گونه در خبرها مخابره‌ کرده‌اند که دانشجویان وارد سفارت انگلیس شدند اما نتوانستند در این سفارتخانه بمانند و آن را تسخیر کنند که در پاسخ باید گفت، قصد دانشجویان این بود که پس از ورود به سفارت انگلیس این محل را ترک کنند و به هیچ عنوان قصد ماندن در این سفارتخانه را نداشتند.

وی افزود: اگر دانشجویان اراده کنند همانند شهید وزوایی در لانه جاسوسی سابق آمریکا می‌ماندند و آن را به اشغال خود در می‌آوردند اما دانشجویان توانستند هیمنه پوشالی انگلیس را با تمامی جنگ‌های روانی و رسانه‌ای که راه می اندازد، بشکنند.

سخنگوی شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر خاطرنشان کرد: انگلیس پس از این اقدام دانشجویان دست به حرکتی زد که موجب خرسندی بیشتر دانشجویان ایرانی شد و کارمندان و دیپلمات‌های ایرانی را از کشور خود اخراج کرد که این امر به قطع رابطه کامل با انگلیس سرعت بخشید.

وی افزود: دولت‌مردان انگلیس بلافاصله پس از اخراج کارمندان و دیپلمات‌های ایرانی از انگلیس اعلام داشت که حاضر است بدون هیچ پیش شرطی با ایران وارد مذاکره شود و اگر قرار بود با ایران مذاکره کند پس چرا دیپلمات‌های کشورمان را از کشور خود اخراج کرد؟

این فعال دانشجویی در ادامه گفت: دولت‌مردان انگلیسی نمی‌خواهند وجود لانه‌ای برای جاسوسی و فتنه‌گری را در ایران از دست بدهند و می‌خواهند هنوز سفارتخانه‌ای در ایران داشته باشند.

مستأجران اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه‌های کشور طومار‌های متعددی مبنی بر قطع رابطه کامل با انگلیس را به امضاء رسانده‌اند.

وی افزود: درست است که قصد ورود به سفارت انگلیس را نداشتیم اما اتفاقاتی که در باغ قلهک روی داد کاملاً از سوی دانشجویان برنامه ریزی شده بود. چون اعتقاد داریم این باغ از آن ملت ایران است و به همین دلیل جمعی از دانشجویان وارد این باغ شدند و آن را تسخیر کردند تا تحویل مقامات کشورمان دهند.

سخنگوی شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر تصریح کرد: انگلیس همواره در تمامی رویدادهای جهان مستقیماً وارد عمل نشده و از پشت پرده دست به فتنه‌گری زده است اما پس از خشم انقلابی مردم و ورودشان به سفارت انگلیس، مستقیماً وارد عمل شده و سعی داشتند تمامی دنیا را علیه ایران بسیج کنند و نشان دهند که ملت ایران منزوی شده است.

وی افزود: تعطیلی بخشی از سفارتخانه‌های اروپایی در تهران و راه اندازی کارناوال سیاسی از اقدامات رژیم سلطنتی انگلیس بود اما به عنوان نمونه کشور نروژ که سفارت خود را تعطیل کرده بود یک روز بعد از این اقدام، دوباره سفارت خود در ایران را دایر کرد که این نشان از شکست سیاست‌های انگلیس دارد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: انگلیس هم قصد دارد جنگ روانی علیه ایران راه بیندازد و هم فرصت حضور در ایران را از دست ندهد.

مستأجران تأکید کرد: شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر از قطع رابطه ایران با انگلیس حمایت قاطع می‌کند و در این راستا دانشجویان در ساعات نیمه شب در فرودگاه حضور یافته و از دیپلمات‌های ایرانی که توسط انگلیس اخراج شده بودند، استقبال کردند.

وی در ادامه گفت: دانشجویان با این اقدام نشان دادند که از قطع رابطه کامل با انگلیس استقبال می‌کنند.

سخنگوی شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر در پایان خاطرنشان کرد: یک روز پس از تصرف سفارت انگلیس و باغ قلهک توسط دانشجویان شاهد بزرگ‌ترین اعتصاب قرن در انگلیس بودیم و 2 میلیون نفر از مردم این کشور دست به اعتراض و اعتصاب زدند که نشان می‌دهد حتی مردم انگلیس از سیاست‌های دولت‌شان خسته و ناراضی هستند.
انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

تحرکات گسترده رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان

دوشنبه 21 آذر 1390   03:44 ب.ظ

تحرکات گسترده رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان

خبرگزاری فارس: رژیم صهیونیستی از صبح امروز تحرکات گسترده‌ای را در مرزهای خود با لبنان آغاز کرده است.

خبرگزاری فارس: تحرکات گسترده رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، ارتش رژیم صهیونیستی از ساعات اولیه صبح امروز تحرکات گسترده ای را در طول مرزهای بخش شرقی خود آغاز کرده است، بگونه ای که نقل و انتقالات گستره ای در میان گشتی های پیاده و زرهی اسرائیلی در نزدیکی دیوار مرزی میان دو طرف مشاهده می شود.

در محور عباسیه نیز در ساعت 7 صبح یک تانک مرکاوای اسرائیل در پشت تپه ای خاکی مستقر شده و 3 خودرو از نوع همر نیز به بخش لبنانی از روستای الغجر تجاوز کردند، این اقدام در ساعت 7 و ربع به وقت محلی روی داد.

از سوی دیگر عصر دیروز بار دیگر یک موشک از جنوب لبنان به سوی فلسطین اشغالی شلیک شد اما بدلیل خطای به وجود آمده در شلیک، این موشک در اراضی لبنانی منفجر شد و بخشی از منزل یکی از شهروندان لبنانی در شهرک "حولا" را خراب کرد و موجب زخمی شدن یک زن لبنانی شد.

بر اساس این گزارش، این موشک از وادی "القیسیة" واقع در دو شهرک "خربة سلم" و "مجدل سلم" به سوی فلسطین اشغالی شلیک شد.

نیروهای بین‌المللی حافظ صلح (یونیفل) در جنوب لبنان نیز در این زمینه با ارتش لبنان تماس گرفتند. این در حالی است که هنوز هیچ طرفی مسئولیت شلیک این موشک را برعهده نگرفته است.  دو هفته پیش نیز یک گروه وابسته به القاعده مسئولیت شلیک مشکوک چند فروند موشک کاتیوشا از جنوب لبنان به سوی اسرائیل را برعهده گرفت.

خبرگزاری لبنان همچنین ساعتی پیش گزارش داد که جنگنده های صهیونیستی از ساعت 9 و نیم به وقت محلی از آسمان منطقه بنت جبیل و بخش های غربی و مرکزی لبنان به حریم هوایی این کشور تجاوز کردند.

انتهای پیام/++


نوشته شده توسط : ramin h

قیمت جهانی طلا به کانال ۱۶۰۰ دلاری سقوط کرد

دوشنبه 21 آذر 1390   03:44 ب.ظ

با کاهش ۳۰ دلاری:
قیمت جهانی طلا به کانال ۱۶۰۰ دلاری سقوط کرد

خبرگزاری فارس: به دنبال افزایش ارزش دلار قیمت جهانی طلا در معاملات روز دوشنبه با افت ۳۰ دلاری نسبت به جمعه گذشته به 1681 دلار در هر اونس رسید.

خبرگزاری فارس: قیمت جهانی طلا به کانال ۱۶۰۰ دلاری سقوط کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس قیمت جهانی طلا در معاملات روز دوشنبه برای نخستین بار طی هفته های اخیر به زیر ۱۷۰۰ دلار در هر اونس سقوط کرد و این در حالی است که با توجه به فرارسیدن فصل خریدهای سال نوی میلادی بسیاری از کارشناسان افزایش قیمت این فلز گرانبها را پیش بینی می کردند.
قیمت هر اونس طلا در بازار معاملات آنلاین نیویورک در روز دوشنبه به 1681 دلار رسید که این رقم نسبت به جمعه گذشته کاهش ۳۰ دلاری را نشان می دهد.
قیمت طلا طی یک ماه گذشته نیز با کاهش 107 دلاری مواجه شده البته در یک سال گذشته قیمت این فلز با رشد 295 دلاری روبرو بوده است.
افزایش ارزش دلار مهمترین علت سقوط قیمت طلا در این روز عنوان شده است. ارزش دلار در برابر یورو طی این روز ۲ سنت کاهش داشته و هر یورو در برابر 1.326 دلار معامله می شود.
افزایش ارزش دلار در برابر یورو نشان می دهد تصمیم ۲۶ عضو اتحادیه اروپا برای تشکیل یک اتحادیه مالی جدید نتوانسته است اعتماد بازارهای بین المللی را نسبت به وضعیت اقتصادی این اتحادیه جلب کند.
انتهای پیام//


نوشته شده توسط : ramin h

امکان ادامه حضور نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان پس از سال 2014

دوشنبه 21 آذر 1390   03:44 ب.ظ

سفیر آمریکا در کابل عنوان کرد:
امکان ادامه حضور نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان پس از سال 2014

خبرگزاری فارس: کراکر، به روشنی اعلام می‌کنند که علاوه بر مربیان و مشاوران، نیروهای نظامی آمریکا نیز می‌توانند پس از سال 2014 در افعانستان باقی بمانند.

خبرگزاری فارس: امکان ادامه حضور نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان پس از سال 2014

به گزارش فارس، به نقل از " نیویورک تایمز"، "رایان سی کراکر" ، سفیر آمریکا در کابل در یک  میزگرد با گروه کوچکی از روزنامه نگاران، اظهار داشت که در صورت تقاضای دولت افغانستان برای حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان، سرعت خروج این نیروها از افغانستان می‌تواند کاهش یابد. با این حال، وی تاکید کرد که هیچ تصمیمی در این مورد اتخاذ نشده است.

طبق گفته مقامات کاخ سفید، اظهارات آقای کراکر در راستای سخنان پیشین او هستند.

"آیلین اوکانر"، سخنگوی سفارت اظهار داشت که رئیس جمهور هیچگاه امکان ادامه حضور برخی از نیروهای آمریکایی را رد نکرده است اما تاکید کرده است که مسئولیت اداره امنیت تا سال 2014 به افغانستان سپرده خواهد شد.
 
 اما اظهارات آقای کراکر، به روشنی اعلام می‌کنند که علاوه بر مربیان و مشاوران،  نیروهای نظامی آمریکا نیز می‌توانند پس از سال 2014 در افعانستان باقی بمانند.

 نظرات او در حالی بیان می‌شوند که آمریکا مشغول بحث در مورد نحوه ادامه همکاری با افغانستان پس از 2014 است. در کنفرانس بن آلمان که هفته گذشته برگزار شد، حامد کرزی، رئیس جمهور و دیگر مقامات افغان خواستار ادامه حمایت سیاسی و نظامی برای حداقل یک دهه دیگر شدند.

 با اشاره به اجلاس سران ناتو در لیسبون در سال گذشته که در آن رهبران غرب موافقت کردند تا مسئولیت امنیت را تا سال 2014 به نیروهای افغان انتقال دهند، آقای کراکر اظهار داشت که در اعلامیه لیسبون هیچ دستوری مبنی بر ممانعت از ادامه حضور نظامی نیروهای بین المللی، فراتر از سال 2014 وجود ندارد. این موضوعی است که طرفین که می‌توانند متعدد بوده و تنها شامل آمریکا نباشند، باید بر سر آن به توافق برسند.

اوباما پیش ار این اظهار داشته بود که ماموریت آمریکا از مبارزه به حمایت تغییر پیدا خواهد کرد و تا سال 2014 این روند تغییر کامل خواهد شد و مردم افغانستان مسئول حفظ امنیت خویش خواهند بود. 

 به گفته آقای کراکر خروج 10 هزار از نیروها تا پایان امسال در حال تکمیل است و  23 هزار نیروی دیگر تا سپتامبر سال 2012 از افغانستان خارج خواهند شد. او در ادامه افزود که بعد از این تاریخ هیچ تصمیمی گرفته نشده است.
 
در پاسخ به این پرسش که آیا سخنان او به معنای عدم خروج تمامی نیروهای نظامی آمریکا تا سال 2014 است، آقای کراکر در مورد سیاست آمریکا در سال 2014 اظهار بی اطلاعی کرد.

"کایتلین هایدن"، یک سخنگوی شورای امنیت ملی، اظهار داشت که رئیس جمهور در مورد اندازه و شکل نیروهای آمریکایی که پس از سال 2014 در افغانستان باقی خواهند ماند، در زمان مناسب و بر اساس منافع آمریکا و در مشورت با شرکای افغان و ناتو تصمیم خواهد گرفت.

او در ادامه افزد که ما به وضوح بیان کرده‌ایم که هر گونه حضور ما پس از 2014 فقط در صورت تقاضای دولت افغانستان و با هدف حصول اطمینان از هدف قرار دادن تروریست‌ها و حمایت از یک دولت مستقل در افغانستان خواهد بود. ما همچنین بسیار روشن بیان کرده‌ایم که به دنبال پایگاه دائمی در افغانستان و یا حضور نظامی طولانی مدت که می‌تواند تهدیدی برای همسایگان افغانستان باشد نیستیم.

این در حالی است که رهبران نظامی بی سر و صدا تلاش دارند تا هر تعداد ممکن از نیروهای نظامی را در دو سال آینده در افغانستان حفظ کنند.
چهارشنبه، وال استریت ژورنال گزارش داد که ژنرال "جان آر آلن"، فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان تلاش دارد تا خروج نیروها را پس از سال آینده متوقف کند و 68000 سرباز باقی مانده را در طول سال 2013 در این کشور نگاه دارد.
 
همچنین آقای کرارکر اظهار داشت که انتظار ندارد تا حضور دیپلماتیک آمریکا در افغانستان کاهش یابد. تعداد کارکنان غیر نظامی آمریکا در افغانستان از 2009 تا 2011 بیشتر از سه برابر افزایش یافته است و  از 320 نفر به 1130 نفر رسیده است.

انتهای پیام/200787/ص


نوشته شده توسط : ramin h

«نفرین» و «اخلاقتو خوب کن» چهارشنبه به نمایش درمی‌‌آید

دوشنبه 21 آذر 1390   03:43 ب.ظ

«گلچهره» در گروه مخاطب خاص اکران می‌شود
«نفرین» و «اخلاقتو خوب کن» چهارشنبه به نمایش درمی‌‌آید

خبرگزاری فارس: درجلسه امروز شورای صنفی نمایش مقرر گردید فیلم‌‌های سینمایی «نفرین» و «اخلاقتو خوب کن» به ترتیب در گروه سینمایی آزاد و آفریقا از روز چهارشنبه در سینماها به نمایش درآیند.

خبرگزاری فارس: «نفرین» و «اخلاقتو خوب کن» چهارشنبه به نمایش درمی‌‌آید

حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: در جلسه امروز (21 آذرماه) مقرر گردید از روز چهارشنبه 23 آذرماه فیلم سینمایی «نفرین» به کارگردانی علی توکل‌نیا در گروه سینمایی آزاد به نمایش درآید و فیلم سینمایی «اخلاقتو خوب کن» به کارگردانی مسعود اطیابی در گروه سینمایی آفریقا جایگزین فیلم «راه آبی ابریشم» شود.

وی در ادامه گفت: فیلم سینمایی «گلچهره» (وحید موسائیان) از روز چهارشنبه (23 آذرماه) در گروه مخاطب خاص اکران می‌شود اما هنوز مشخص نشده است که جایگزین کدامیک از فیلم‌های این گروه «گلوگاه شیطان» و یا «بدرود بغداد» خواهد شد.
سخنگوی شورای صنفی نمایش در ادامه افزود: فیلم‌های سینمایی «یه حبه قند»، «سعادت آباد» و «پرتقال خونی» به دلیل همزمانی نمایش آنها با ایام سوگواری ابا عبدالله (ع) یک هفته نمایش آن‌ها تمدید گردید و هفته آینده فیلم‌ها تعویض خواهد شد.

کاوش درباره شائبه ارایه نشدن کارت مخصوص خبرنگاران از طریق انجمن سینماداران گفت: امروز با محمد قاصد اشرفی (رئیس انجمن سینماداران) صحبت کردم و ایشان تاکید کردند خبرنگاران سینمایی با ارایه کارت و معرفی‌نامه از رسانه مربوطه به انجمن سینماداران مراجعه و کارت خود را دریافت نمایند. هیچ مشکلی برای ارایه کارت خبرنگاران سینمایی وجود ندارد.
انتهای پیام/و


نوشته شده توسط : ramin h

تاکید اسلام‌گرایان مصر بر عدم مشروعیت تصمیمات مجلس مشورتی

دوشنبه 21 آذر 1390   03:43 ب.ظ

تاکید اسلام‌گرایان مصر بر عدم مشروعیت تصمیمات مجلس مشورتی

خبرگزاری فارس: اسلام‌گرایان مصر بار دیگر بر عدم مشروعیت و قانونی بودن تصمیم‌های اتخاذ شده توسط مجلس مشورتی این کشور درباره تدوین قانون اساسی جدید مصر تاکید کردند.

خبرگزاری فارس: تاکید اسلام‌گرایان مصر بر عدم مشروعیت تصمیمات مجلس مشورتی

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المصری الیوم، حزب آزادی و عدالت، شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمون مصر هم‌زمان با آغاز فعالیت مجلس مشورتی در این کشور بار دیگر بر خروج این حزب از این مجلس تاکید کرد.

آزادی و عدالت همچنین اعلام کرد که بر عدم مشروعیت و قانونی بودن تصمیم‌هایی پافشاری و اصرار می نماید که مجلس مشورتی در حوزه تدوین قانون اساسی جدید مصر اتخاذ و تلاش می‌کند، ایده‌ها و سیاست‌های خود را بر پارلمان آینده و جمعیت موسسان موظف به تدوین قانون اساسی تحمیل کند.

این حزب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این حزب به اصول و مبادی قانون اساسی کشور پایبند بوده و معتقد است، شورای عالی نظامی مصر و مجلس مشورتی اجازه دخالت در تدوین قانون اساسی جدید را نداشته و این از جمله وظایف جمعیت موسسان است.

پیش از این یکی از اعضای شورای عالی نظامی مصر در اظهار نظری گفته بود، از آنجا که پارلمان اینده نماینده واقعی ملت مصر نیست، بنابراین شورای عالی نظامی مصر و مجلس مشورتی بر تدوین قانون اساسی جدید مصر نظارت خواهند داشت که با واکنش منفی اخوان المسلمون مواجه شده بود.
 
انتهای پیام/++


نوشته شده توسط : ramin h

برگزاری شب شعر عاشورایی و برنامه‌های هنری به همت آستان قدس

دوشنبه 21 آذر 1390   03:43 ب.ظ

برگزاری شب شعر عاشورایی و برنامه‌های هنری به همت آستان قدس

خبرگزاری فارس: سوگواره «گل کرد خورشید» در قالب چهار برنامه هنری به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری شب شعر عاشورایی و برنامه‌های هنری به همت آستان قدس

به گزارش خبرگزاری فارس، سوگواره «گل کرد خورشید» در قالب چهار برنامه هنری مراسم سوگواره «گل کرد خورشید» در محل آمفی تئاتر دانشگاه امام رضا(ع) و به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در قالب برپایی نمایشگاه عکس،نمایش فیلم، اجرای تئاتر و برگزاری شب شعر عاشورایی برگزار می‌شود.

 2 نمایشگاه عکس در طول برگزاری این مراسم در دانشگاه امام رضا (ع) دایر خواهد بود که علاقمندان می‌توانند در آنها از عکس‌های عاشورایی دیدن نمایند. در نمایشگاه عکس محرم از نگاه دانشجو، 20 اثر از محمدرضا هاشمی، محمد مهرآرا، صائن‌الدین مهاجرزاده و بهروز ریاضی از دانشجویان دانشگاه امام رضا (ع) نمایش داده خواهد شد.
نمایشگاه عکس «محرم در حرم» با آثاری از عکاسان به نام مشهدی در 30قاب 60×90 نیزاز 24 آذر ماه همزمان با آغاز مراسم سوگواره تا اول دی ماه و برقرار خواهد بود. دراین نمایشگاه آثار فرامرز عامل بردبار، مسعود نوذری، صادق ذباح و سیدعلی حسینیانبه نمایش درخواهد آمد.

در قسمت دیگر برنامه «گل کرد خورشید» تئاتر «عطف به سبز» به کارگردانی عباس جان فدا و نویسندگی  پوررضائیان در روز آغازین برنامه به نمایش درخواهد آمد. این نمایش که در ساعت 17 روز پنجشنبه 24 آذرماه و در ساعت 17 در سالن آمفی‌تئاتردانشگاه امام رضا (ع) اجرا خواهد شد، نمایشی است مونولوگ و روایت گر دغدغه‌هایشخصی و مشکلات اجتماعی پیرمرد تعزیه خوانی که سال‌ها نقش‌خوان شمر بوده است.
با نمایش فیلم تحسین شده «عصر روز دهم» در روز دوم برنامه و با حضورمجتبی راعی، نویسنده و کارگردان فیلم و همچنین احمد میرعلایی مدیرعامل بنیادسینمایی فارابی نقد و بررسی خواهد شد. این فیلم روایت مریم شیرازی با بازیهانیه توسلی است که پس از سقوط صدام راهی عراق می شود تا از سرنوشت خواهر گمشده‌اش مطلع شود.

همچنین شعرای برجسته کشور از جمله استاد علی موسوی گرمارودی، سعیدبیابانکی، حمیدرضا برقعی، استاد شفق و... در روز پایانی مراسم به شعرخوانی و بررسی شعر آیینی و عاشورایی خواهند پرداخت.
انتهای پیام/و


نوشته شده توسط : ramin h

انتقاد از ایکائو به خاطر رفتار‌های دو‌گانه در برخورد با صنعت هوایی ایران

دوشنبه 21 آذر 1390   03:43 ب.ظ

معاون وزیر راه در همایش سالروز جهانی هواپیمایی عنوان کرد:
انتقاد از ایکائو به خاطر رفتار‌های دو‌گانه در برخورد با صنعت هوایی ایران

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان هواپیمایی گفت: انتظار ما از ایکائو این است که در مذاکرات خود موضوع تحریم حمل و نقل هوایی را مدنظر قرار دهد و برای ما توضیح دهد که چرا شعارهای مبتنی بر عدالت آنها در خصوص حمل و نقل هوایی ایران مصداق ندارد.

خبرگزاری فارس: انتقاد از ایکائو به خاطر رفتار‌های دو‌گانه در برخورد با صنعت هوایی ایران

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، رضا نخجوانی در مراسم گرامیداشت سالروز جهانی هواپیمایی کشوری (16 آذرماه) ضمن تبریک این روز به دست‌اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی، اظهار داشت: 32 سال پیش ملت جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام راحل شعار استقلال و آزادی را سر دادند که این شعار با معیارهای نظام سلطه متفاوت بود به همین دلیل کشورهای غربی تمامی تلاش خود را برای عدم تحقق این شعارها صرف کردند.
وی افزود: اما هم‌اکنون پس از گذشت 32 سال از انقلاب اسلامی ما توانستیم در حوزه‌های صنعت شعارهای خود را عملیاتی کنیم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در سال 1357، تعداد 25 فروند هواپیما در ناوگان هوایی کشور وجود داشت اما هم‌اکنون بیش از 200 فروند هواپیمای مسافری فعال داریم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: اصول مبتنی بر مساعدت و همکاری در بین دست‌اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی دنیا یکی از موارد مورد تأکید ایکائو (سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری) است تا تمامی کشورها از مزایای حمل و نقل سریع و ایمن هوایی برخوردار باشند، اما استکبار با وجود چنین قوانینی عرصه را بر صنعت حمل و نقل هوایی کشور ایران تنگ کرده است و می‌خواهد ما را در این عرصه محدود کند که تاکنون موفق نشده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: انتظار ما از ایکائو این است که در مذاکرات خود موضوع تحریم حمل و نقل هوایی را مدنظر قرار دهد و برای ما توضیح دهد که چرا شعارهای مبتنی بر عدالت آنها در خصوص حمل و نقل هوایی ایران مصداق ندارد و آنها اجازه می‌دهند که از ابزارهای بین‌المللی علیه منافع یک ملت استفاده شود.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اشاره به بی‌رنگی تحریم‌های استکبار جهانی در صنعت حمل و نقل هوایی ادامه داد: به همت دولت، پشتوانه مجلس و هدایت‌های رهبری معظم انقلاب، هم‌اکنون در تمامی عرصه‌ها موفق هستیم.
نخجوانی ادامه داد: اتفاقات اخیر در حوزه دفاع از حریم هوایی کشور و به تسخیر درآوردن هواپیمای فوق مدرن جاسوسی از نمودهای موفقیت در عرصه صنعت است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: برای آنکه این صنعت هر چه سریع‌تر پیشرفت کند سند چشم‌اندازی مشخص و ابلاغ شده است که ما مکلف به اجرای آن و تحقق اهداف مدنظر هستیم، اما برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز مشکلاتی پیش رو داریم که باید با همت و تلاش این مشکلات را از پیش پا برداریم.
نخجوانی افزود: ماهیت وظایف بخش حاکمیتی در تمامی نهادها و ارگان‌ها، اعمال قوانین و مقررات است‌ همچنین وظیفه قانونی ما ایجاب می‌کند که مقررات را اعمال کنیم و ایرلاین‌ها این مورد را حمل بر تصمیمات سلیقه‌ای نکنند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: از تمامی دست‌اندرکاران می‌خواهیم با اعمال مقررات، همکاری مطلوبی با ما داشته باشند.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بخش حاکمیتی معمولاً اختیار اعطای مجوز برای فعالیت‌های گوناگون صنعت را دارند و قطعاً خارج از قانون اجازه نداریم عمل کنیم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پایان با اشاره کلی و بدون توضیح به موضوع جابه‌جایی سازمان هواپیمایی کشوری، یادآور شد: براساس ملاحظاتی که ممکن است بخش‌هایی در یکدیگر ادغام شوند، ما نیز نظر کارشناسی خود را ارائه داده‌ایم، البته تصمیم‌گیری نهایی با مدیران اصلی و مقامات مافوق است.
به گزارش فارس، موضوع خروج سازمان هواپیمایی کشوری از وزارت راه و شهرسازی و زیرمجموعه شدن این سازمان در نهاد ریاست‌جمهوری مدتی است که مطرح شده و در حال بررسی است.
انتهای پیام/ 


نوشته شده توسط : ramin h