تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته اول فروردین 1391

جستجو

 

کوفی عنان: روی کمک روسیه در حل بحران در سوریه حساب می‌کنم

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

کوفی عنان: روی کمک روسیه در حل بحران در سوریه حساب می‌کنم

خبرگزاری فارس: نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در حل مناقشه سوریه در مسکو اعلام کرد که وی روی کمک روسیه در حل و فصل بحران کنونی در این کشور حساب زیادی باز کرده است.

خبرگزاری فارس: کوفی عنان: روی کمک روسیه در حل بحران در سوریه حساب می‌کنم

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "کوفی عنان" نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه کشورهای عربی در حل مناقشه سوریه اعلام کرد که روی کمک روسیه در حل و فصل بحران کنونی در این کشور خاورمیانه‌ای که خشونت‌های گسترده در آن کاهش نیافته، حساب زیادی باز کرده است.

عنان روز یکشنبه در مذاکرات خود با "دمیتری میدویدیف" رئیس‌جمهوری روسیه گفت: ما مذاکرات بسیار خوبی با "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه چه در قاهره، پایتخت مصر و چه در ادامه در مسکو داشتیم و من امیدوارم که ما بتوانیم با مشارکت فعال روسیه سهم مثبتی در حل و فصل اوضاع در سوریه داشته باشیم.

نماینده سازمان ملل یادآور شد: من روی این مسئله حساب می‌کنم که مانند همیشه بتوانیم بار دیگر از کمک و توصیه‌های خوبی مقامات روسی در حل و فصل این مناقشه استفاده کنیم.

عنان تاکید کرد: با مشارکت من و گروه‌های میانجی‌گر ما می‌توانیم تلاش‌های لازم را انجام دهیم تا در نهایت امر مناقشه خونبار کنونی در سوریه که رو به کاهش نگذاشته پایان یابد و همچنین امکان ارائه کمک‌های انسان دوستانه به کسانی که به آن نیاز دارند فراهم شود و بار دیگر این منطقه از خاورمیانه روی صلح و آرامش را ببیند.

رئیس‌جمهوری روسیه نیز به نوبه خویش اعلام کرد که ماموریت کوفی عنان ممکن است آخرین شانس برای اجتناب از بروز یک جنگ داخلی خونبار در سوریه باشد.

میدویدیف همچنین تاکید کرد که روسیه تا جایی که در توان دارد از هیچ کمکی، در هر سطح و هر جهتی برای حمایت از تلاش‌های نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب در حل بحران در سوریه دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام/آ.ص


نوشته شده توسط : ramin h

"ویاس بواس" به پورتو باز می‌گردد

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

بر اساس گزارش دیلی میل
"ویاس بواس" به پورتو باز می‌گردد

خبرگزاری فارس: یک روزنامه چاپ انگلیس نوشت آندره ویاس بواس از فصل آینده بار دیگر زمام امور تیم پورتو پرتغال را برعهده خواهد گرفت.

خبرگزاری فارس: "ویاس بواس" به پورتو باز می‌گردد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از دیلی میل، از سه هفته قبل که این مربی 34 ساله اهل پرتغال در چلسی برکنار شد، شایعات زیادی در مورد آینده کاری وی شنیده شده است.

برخی رسانه‌ها دراین مدت گزارش کردند وی به فوتبال ایتالیا خواهد رفت و احتمالا جانشین رانیری در اینترمیلان خواهد شد؛ اما تازه‌ترین اخباری که در مورد ویاس بواس شنیده شده، حکایت از حضور مجدد این مربی در پورتو پرتغال دارد.

مربی 34 ساله تا تابستان گذشته زمام تیم کشورش را در اختیار داشت اما برای جانشینی کارلو آنجلوتی راهی چلسی شد. در این تیم او 9 ماه حضور داشت تا اینکه به علت کسب نتایج کمتر از حد انتظار از مقامش برکنار شد.

انتهای پیام/آ


نوشته شده توسط : ramin h

قانون‌گذاری مناسب سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی:
قانون‌گذاری مناسب سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی قانونگذاری مناسب و قابل اجرا را در کاهش آسیب‌های اجتماعی زنان مهم ارزیابی کرد.

خبرگزاری فارس: قانون‌گذاری مناسب سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عشرت شایق صبح امروز در دیدار با جمعی از فعالان تشکل‌های مردم نهاد در زمینه حمایت از زنان آسیب دیده در تبریز آسیب‌های اجتماعی زنان حوزه‌های مختلفی دارد که خانواده یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین این حوزها است و اگر زن در خانواده احساس امنیت و آرامش نداشته باشد دچار آسیب‌ها و مشکلات فراوانی می‌شود که عواقب آن علاوه بر خود فرد، خانواده و جامعه را نیز تحت تاثیر آثار مخرب خود قرار می‌دهد.

وی با اشاره به حساسیت کار این تشکل‌ها و با ارزش دانستن آن افزود: سازمان‌های حمایتی دولتی بیشتر مسائل و مشکلات مادی مددجویان را مدنظر داشته و در حدامکان به تامین آنها می‌پردازند در حالی که اکثر آسیب دیدگان اجتماعی در کنار احتیاجات مادی، به محبت و راهنمایی دلسوزانه نیز محتاج هستند تا در ادامه راه دچار اشتباهات بزرگ‌تر و آسیب‌های عمیق‌تر نشوند.

شایق ازدواج‌های تحمیلی، اعتیاد و بیکاری شوهر یا سرپرست خانوار، بداخلاقی اعضای خانواده، مادی، ضرب و شتم و مهم‌تر از همه فقر اعتقادی و فرهنگی را از اصلی‌ترین عوامل فراری شدن دختران و زنان از خانه دانست و افزود: جا دارد تشکل‌های حمایتی غیردولتی بیش از پیش در رابطه با بررسی علل بروز ناهنجاری‌های اجتماعی و آسیب‌های ناشی از آن تحقیق و پژوهش کرده و نتایج حاصله را در اختیار مسئولان ذیربط و افکار عمومی قرار دهند تا هر یک از دستگاه‌های قانونگذاری و اجرایی کشور به وظیفه خود در این مورد عمل کنند.

نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی قانونگذاری مناسب و قابل اجرا را در کاهش آسیب‌های اجتماعی زنان مهم ارزیابی کرد و افزود: مصوبات مجلس در رابطه با حمایت از خانواده و پیشگیری از ظلم و تعدی نسبت به زنان زمانی مفید خواهد بود که جامع، کامل و قابل اجرا باشد و در غیر این صورت آثار قابل لمسی در جامعه نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اهمیت بر طرف کردن چالش‌های موجود در حوزه زنان و خانواده به ویژه کاهش عوامل آسیب‌رسان به امنیت و آرامش زنان گفت: اولویت اصلی مجلس قانون‌گذاری مناسب و جامع برای رفاه عموم مردم است و زنان به عنوان نیمی از جامعه حق دارند حل مسائل و مشکلات خود را از نمایندگان مجلس مطالبه کنند.

این پژوهشگر مسائل اجتماعی با بیان این مطلب که وضعیت فعلی زنان در کشور با دیدگاه اسلام، امام خمینی( ره ) و مقام معظم رهبری فاصله بسیار دارد، گفت: باید برای رساندن این وضعیت به وضع مطلوب و ارائه الگوی مناسب از زن مسلمان ایرانی، سعی و تلاش فراوانی به خصوص از سوی نمایندگان مجلس و متولیان فرهنگ جامعه صورت گیرد تا جامعه‌ای متعالی و سالم برای رشد و شکوفایی استعداد افراد بویژه قشر زنان تحقق یابد.

وی با اشاره به خدمات تشکل‌های مردم نهاد در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه افزود: یکی از اولویت‌های مجلس نهم باید حمایت همه جانبه از این تشکل‌ها و نظارت سازنده بر آنها برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر از سوی این تشکل‌ها باشد.

انتهای پیام/خ۲۰


نوشته شده توسط : ramin h

60 هزار مسافر از طریق حمل و نقل جاده‌ای در اردبیل جابه‌جا شده است

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

مدیرکل پایانه‌های استان اردبیل:
60 هزار مسافر از طریق حمل و نقل جاده‌ای در اردبیل جابه‌جا شده است

خبرگزاری فارس: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل گفت: تا پایان روز ششم تعطیلات بیش از 60 هزار و 830 مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل جاده‌ای در استان اردبیل جابه‌جا شده‌اند.

خبرگزاری فارس: 60 هزار مسافر از طریق حمل و نقل جاده‌ای در اردبیل جابه‌جا شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عبدالحسین علی‌اکبری صبح امروز در جلسه ستاد حمل و نقل اردبیل اظهار داشت: طرح نوروزی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل از 25 اسفند ماه سال گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین ماه ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح 44 شرکت حمل و نقل مسافربری فعالیت می‌کنند و با به کارگیری تمام امکانات و تجهیزات خودرویی خود در خدمت مسافران و گردشگران نوروزی هستند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل یادآور شد: این شرکت‌ها با استقرار 620 دستگاه اتوبوس، 540 دستگاه سواری پلاک عمومی شامل پژو و سمند در قالب این طرح به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات ارائه می‌کنند.

علی‌اکبری همچنین از فعالیت 200 دستگاه مینی‌بوس بیشتر با محوریت تردد در جاده‌های درون استانی خبر داد و افزود: این کار به دلیل عمر متوسط مینی‌بوس‌ها و سهولت تردد و راحتی سفر انجام می‌شود.

این مسئول در ادامه سخنان خود از فعالیت 23 دستگاه دوربین نظارتی هوشمند در جاده‌های استان خبر داد و بیان داشت: تصاویر به دست آمده از این سیستم هوشمند در اختیار پلیس راه، هلال احمر و برخی نهادهای خدمات‌رسان قرار می‌گیرد تا با ارزیابی دقیق از وضعیت جاده‌ها بتوانند فعالیت‌های خود را انسجام ببخشند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل همچنین از نصب پنج دستگاه تردد‌شمار در جاده‌های پر ترافیک استان خبر داد و تصریح کرد: این دستگاه‌ها در محور اردبیل – سرعین، اردبیل – آستارا، اردبیل – مغان، اردبیل – خلخال و اردبیل به سمت سراب نصب شده است.

علی‌اکبری ادامه داد: پر ترافیک‌ترین روز شلوغی جاده‌های استان پنجم فروردین در دو محور اردبیل – سرعین و اردبیل – آستارا بوده است.

وی بیان داشت: در محور اردبیل – سرعین روز پنجم  فروردین 18 هزار و 611 دستگاه خودرو رفت و آمد داشتند و در محور اردبیل – آستارا نیز به عنوان دومین محور پر‌تردد استان تردد 17 هزار و 651 دستگاه به ثبت رسیده است.

این مسئول با یادآوری اینکه از آغاز تعطیلات نوروزی در پایانه مرزی بیله‌سوار نیز 22 هزار نفر تردد کرده‌اند، گفت: بیش از 10 هزار نفر از کشور جمهوری آذربایجان وارد کشور شدند و حدود 12 هزار نفر نیز از مرز کشورمان خارج شدند.

علی‌اکبری با اشاره به همکاری مناسب اداره حمل و نقل و پایانه‌های استان با پلیس راه، هلال احمر و دیگر دستگاه‌های خدمات‌رسان در محورهای اصلی بیان داشت: ما با تمام توان و فعال کردن 44 شرکت حمل و نقل مسافربری تلاش می‌کنیم تا شایسته‌ترین خدمات را به مسافران و گردشگران ارائه کنیم.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل از الزام حضور کارشناسان و مدیران فنی شرکت‌ها برای تایید وضعیت سلامت و ایمنی خودروها خبر داد و یادآور شد: ما تاکید خاصی بر بحث ایمنی خودروها به شرکت‌های حمل و نقل و انجمن‌های صنفی مسافربری داشتیم تا با کمترین مشکلات تردد‌ها انجام شود.

وی در پایان از فعال بودن دو سامانه پیام کوتاه 3000143 به صورت ملی و پیام‌گیر 7743805 به صورت استانی برای دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات مسافران و گردشگران خبر داد.

انتهای پیام/ن۲۰


نوشته شده توسط : ramin h

بازدید 246 هزار نفر راهیان نور از منطقه ویژه بندرامام

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

از ابتدای سال جدید صورت گرفته است
بازدید 246 هزار نفر راهیان نور از منطقه ویژه بندرامام

خبرگزاری فارس: از ابتدای سال جدید تا پایان پنجم فرودین‌ماه سال جاری بیش از 246 هزار نفر در قالب کاروان‌های راهیان نور و مهمانان نوروزی از منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بازدید کردند.

خبرگزاری فارس: بازدید 246 هزار نفر راهیان نور از منطقه ویژه بندرامام

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان؛ از 27 اسفند سال 90 تا پنجم فروردین 91 بیش از 246 هزار و 753 نفر از منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) در قالب کاروان‌های راهیان نور و مهمانان نوروزی بازدید کردند.

*ورود بیش از 240 هزار مهمان نوروزی در منطقه ویژه بندرامام

در این بازدید 240 هزار و 52 نفر مهمان نوروزی و  2هزار و 701 نفر در قالب کاروان‌های راهیان نور ضمن سفر به بندر امام خمینی(ره) از جاذبه‌های دریایی و بندری بزرگترین منطقه ویژه بندری کشور بازدید کرده و با قابلیت‌ها و ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) آشنا شدند.

*برگزاری نمایشگاه کتاب و عکس

هر ساله این مجتمع بندری پذیرای تعداد بسیار زیادی از هموطنان است که در مسیر مسافرت به مناطق عملیاتی دفاع مقدس و نواحی جنوبی کشور از این مجتمع بزرگ بندری بازدید کرده و در همین راستا اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با همکاری شرکت‌های جامعه بندری با اتخاذ تدابیر ویژه اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب، عکس قدیم بندرامام خمینی(ره)، توزیع بسته‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی کرده است.

*ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی در مبادی ورودی بندر

ارائه خدمات فنی، بهداشتی و رفاهی در مبادی ورودی در کنار دیگر اقدامات فرهنگی و اطلاع‌رسانی از جمله مجموعه اقدامات روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با همکاری دیگر واحدهای این اداره کل است که در ایام تعطیلات سال نو به مهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور ارائه می‌شود.

انتهای پیام/خ۳۰


نوشته شده توسط : ramin h

صبای قم 19 فروردین به مصاف نفت آبادان می‌رود

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال/
صبای قم 19 فروردین به مصاف نفت آبادان می‌رود

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال صبای قم در پانزدهمین بازی خانگی خود در لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور 19 فروردین ماه به مصاف صنعت نفت آبادان می‌رود.

خبرگزاری فارس: صبای قم 19 فروردین به مصاف نفت آبادان می‌رود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در حالی که یازدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور آرام آرام به هفته‌های پایانی خود نزدیک می‌شود، هنوز نمی‌توان در خصوص قهرمان لیگ اظهار نظر کرد چراکه تیم‌های اول تا پنجم جدول بخت قهرمانی دارند.

بر اساس برنامه فدراسیون فوتبال، دیدارهای معوقه هفته یازدهم از دور برگشت این دوره از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور این هفته به انجام خواهد رسید ولی 18 تیم لیگ برتری از نوزدهم فروردین ماه در 9 مسابقه هفته بیست و نهم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

در این بین مهم‌ترین بازی برای علاقمندان به فوتبال در قم، بین تیم‌های فوتبال صنعت نفت آبادان و صبای قم برگزار خواهد شد که قمی‌ها بیش از همه به این بازی نگاه دارند تا شاید فوتبالیست‌های صبای قم همچون بازی رفت تیم صنعت نفت آبادان را شکست دهند.

اما حکایت بازی مهم هفته بین صبای قم و تیم صنعت نفت آبادان مهمتر از دیدار رفت دو تیم در آبادان است، چرا که صبای قم در حال حاضر بیشترین بخت را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان دارد و نمی‌خواهد در خانه و در پذیرایی از صنعت نفت آبادان این شانس را از دست بدهد، هر چند شکست یا تساوی دیگر تیم‌های بالای جدول نظیر سپاهان، تراکتورسازی، استقلال و نفت تهران برابر صبای قم بهترین خبر خواهد بود.

دیدار تیم‌های فوتبال صنعت نفت آبادان و صبای قم از هفته بیست و نهم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت 17 عصر روز شنبه، 19 فروردین ماه در ورزشگاه 15 هزار نفری یادگار امام قم برگزار خواهد شد.

این دیدار در حالی برگزار می‌شود که تیم فوتبال صنعت نفت آبادان هم اکنون با کسب 37 امتیاز در مکان هشتم جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد ولی تیم فوتبال صبای قم با کسب 42 امتیاز در مکان پنجم جدول ایستاده است.

در جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور جام خلیج فارس هم اکنون تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان اصفهان با کسب 55 امتیاز در صدر قرار دارد و تیم تراکتور سازی تبریز با کسب 52 امتیاز جدی‌ترین تعقیب کننده این تیم است.

استقلال تهران نیز با کسب 49 امتیاز در حال حاضر تیم سوم جدول رده‌بندی محسوب می‌شود و تیم فوتبال نفت تهران با کسب 44 امتیاز در مکان چهارم قرار دارد در حالی که صبای قم با یک بازی کمتر و 42 امتیاز تعقیب کننده بالای جدولی‌ها محسوب می‌شود.

صبای قم به غیر از دیدار خانگی با صنعت نفت آبادان، در دو بازی دیگر خانگی خود تا پایان لیگ یازدهم با تیم‌های مس کرمان  و نفت تهران نیز در قم بازی خواهد کرد.

انتهای پیام/خ۲۰


نوشته شده توسط : ramin h

کاوران‌های راهیان نور پیام‌رسان ایثار رزمندگان هستند

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

مسئول بسیج اساتید دانشکده شهید محلاتی:
کاوران‌های راهیان نور پیام‌رسان ایثار رزمندگان هستند

خبرگزاری فارس: مسئول بسیج اساتید دانشکده شهید محلاتی گفت: کاروان‌های راهیان نور به منظور پیام‌رسانی برکات حضور جوانان انقلاب اسلامی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل تشکیل شده تا معرفی کننده فرهنگ ایثار و برکات آن باشند.

خبرگزاری فارس: کاوران‌های راهیان نور پیام‌رسان ایثار رزمندگان هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، علی‌اصغر حبیبیان در حاشیه اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور ابراز داشت: یکی از اهداف اصلی برنامه راهیان نور ارج‌گذاری به افرادی است که با تلاش و ایثار توانستند از تمامیت ارضی، استقلال و وحدت ملی کشور دفاع کنند.

وی اظهار داشت: اقتدار و امنیت کشور که امروز شاهد آن هستیم در پرتو جانفشانی و فداکاری‌های شهدا و رزمندگان صورت گرفت.

عضو هیئت علمی دانشکده شهید محلاتی تصریح کرد: اعزام سالانه کاروان‌های راهیان نور به مناطق مختلف مرزی کشور در راستای تحقق بخشیدن به این آیه قرآن است که « به یاد آورید روزی را که به دلیل قلیل بودن از حمله دشمن هراس داشتید اما خداوند یاری رساند و از نعمت‌های پاک خود بهره‌مند ساخت تا شکرگذاری کنید».

وی عنوان داشت: کاروان‌های راهیان نور تشکیل شده تا نسبت به نعماتی که ایران اسلامی به دست آورده، شکرگذاری و یاد و خاطره شهدا گرامی داشته شود و همواره این نعمات حفظ شود.

حبیبیان تصریح کرد: مقام معظم رهبری در نماز جمعه بهمن ماه سال 90 یکی از قوت‌های نظام را معرفی ارزش‌ها به نسل جوان عنوان داشتند که یکی از محمل‌های انتقال این ارزش‌ها برگزاری اردوهای راهیان نور است که با حضور قشرهای دانش‌آموزی و دانشجویی صورت می‌گیرد.

وی گفت: این محمل نویدبخش فرصت‌هایی برای انتقال برخی از مطالب دوران جنگ تحمیلی است که با اظهار خود افراد، مفید و سودمند است.

مسئول بسیج اساتید دانشکده شهید محلاتی خاطرنشان کرد: در هر حرکت اصلاح گرایانه دو عنصر اساسی وجود دارد که یکی خون و شهادت و دیگری پیام‌رسانی است.

وی اضافه کرد: در قیام عاشورا نیز امام حسین(ع) با 72 تن از یاران خویش خون را به منظور پاسداشت اسلام اهدا کردند اما حرکتی که این قیام را جاودانه ساخت و در پهنه تاریخ قرار دارد، پیام‌رسانی امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) بود.

حبیبیان یادآور شد: کاروان‌های راهیان نور نیز به منظور پیام‌رسانی برکات حضور جوانان انقلاب اسلامی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل تشکیل شده است تا معرف فرهنگ ایثار و برکات آن باشد.

انتهای پیام/خ۳۰


نوشته شده توسط : ramin h

بانوان والیبالیست قم از صعود به لیگ برتر باز ماندند

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

لیگ دسته یک والیبال بانوان/
بانوان والیبالیست قم از صعود به لیگ برتر باز ماندند

خبرگزاری فارس: بانوان والیبالیست‌ قمی از صعود به مسابقات قهرمانی لیگ برتر والیبال بانوان باشگاه‌های کشور بازماندند.

خبرگزاری فارس: بانوان والیبالیست قم از صعود به لیگ برتر باز ماندند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مسابقات لیگ دسته اول والیبال بانوان قهرمانی باشگاه‌های کشور همانند پیکارهای لیگ دسته یک والیبال بزرگسالان مردان باشگاه‌های کشور با شرکت تیم‌های بخش بانوان در دو گروه مقدماتی برگزار شد.

بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون والیبال، پیکارهای لیگ دسته یک والیبال قهرمانی بانوان باشگاه‌های کشور با شرکت تیم‌های مدعی در دو گروه مقدماتی به انجام خواهد رسید در حالی که در این مرحله از رقابت‌ها، هشت تیم حضور داشتند که دیدارهای مرحله مقدماتی را در دو گروه برگزار کردند تا چهره تیم‌های صعود کننده به مرحله بعد شناسایی شود.

بر اساس قرعه‌کشی انجام شده در بین تیم‌های شرکت کننده در گروه‌های دو گانه، در گروه نخست این رقابت‌ها تیم‌های والیبال بانوان مجتمع مس شهر بابک، بانوان کردستان، واحد بتن سنگ تاش و معدن استقلال آباده برای صعود با یکدیگر به رقابت پرداختند که از این گروه تیم‌های مجتمع مس شهر بابک و معدن استقلال آباده راهی مرحله نهایی شدند.

این در حالی است که تیم والیبال بانوان هلال احمر قم در گروه دوم مقدماتی قهرمانی لیگ دسته یک والیبال بانوان کشور با تیم‌های بانوان والیبال مرکز رماتیسم ایران، پریسا و شهرداری سمنان همگروه بود و برای صعود تلاش می‌کرد، اما نتوانست جواز صعود را کسب کند و در نهایت تیم‌های پریسای خراسان رضوی و مرکز رماتسیم ایران نماینده تهران به دور نهایی راه یافتند.

اما مرحله نهایی لیگ دسته اول والیبال بانوان باشگاه‌های کشور در حالی با معرفی تیم مرکز رماتیسم ایران به عنوان قهرمان به کار خود پایان داد که با برنامه‌ریزی فدراسیون والیبال، مسابقات مرحله نهایی این رقابت‌ها با حضور چهار تیم مرکز رماتیسم ایران، پریسای خراسان رضوی، معدن استقلال آباده و مجتمع مس شهر بابک که از دو گروه مقدماتی به این مرحله صعود کرده بودند، در اسلامشهر برگزار شد.

این رقابت‌ها به مدت چهار روز پیگیری شد تا در نهایت مرکز رماتیسم ایران با کسب هشت امتیاز از سه پیروزی این مرحله، قهرمان شد، تیم مجتمع مس شهر بابک نیز با یک امتیاز کمتر، با دو پیروزی و کسب هفت امتیاز نایب قهرمان شد.

این در حالی است که تیم‌های والیبال بانوان معدن استقلال آباده و پریسای خراسان رضوی نیز به ترتیب با کسب دو و یک امتیاز در مکان‌های سوم و چهارم مسابقات لیگ دسته اول والیبال بانوان باشگاه‌های کشور قرار گرفتند.

اما رقابت‌های بانوان لیگ دسته یک والیبال باشگاه‌های کشور با ناکامی تیم والیبال بانوان هلال احمر قم در حالی به کار خود پایان داد که امسال در مسابقات لیگ دسته یک والیبال مردان باشگاه‌های کشور نیز تیم والیبال هلال احمر به نمایندگی از قم شرکت کرد و در نهایت در مکان نهم جدول رده‌بندی ایستاد.

انتهای پیام/ن۲۰


نوشته شده توسط : ramin h

کاهش 72 درصدی شرارت‌ها در گیلان

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

رئیس پلیس گیلان خبر داد
کاهش 72 درصدی شرارت‌ها در گیلان

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس گیلان از کاهش 72 درصدی شرارت‌ها در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاهش 72 درصدی شرارت‌ها در گیلان

ابراهیم قائدرحمتی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه سال موفقی را پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: این موفقیت حاصل تلاش تمام دستگاه‌های متولی امنیت، تعامل و مشارکت مردم بوده است.

وی، کاهش 12 درصدی سرقت و وقوع قتل و نیز کاهش 21 درصدی جرایم خشن را از جمله اقدام‌های پلیس در سال 90 عنوان کرد.

این مسئول، از کاهش 72 درصدی شرارت‌ها در سال گذشته خبر داد و  تصریح کرد: کاهش 110 در صدی کشفیات مواد مخدرصنعتی، 96 درصدی قاچاق کالا و 8 در صدی کشفیات مشروبات الکلی نیز از دیگر عملکرد پلیس در سال گذشته بود.

وی، افزود: امیدواریم در سال جاری با تلاش‌های بیشتر، امنیت بهتری در جامعه حاکم شود.

قائدرحمتی، گیلان را پس از تهران متراکم‌ترین استان نامید و اذعان داشت: این کاهش نشانه انجام زیرساخت‌ها، فرهنگ‌سازی، تاثیرات قانون جدید راهنمایی و قانونمند شدن مردم است.

وی، کاهش 37 در صدی تصادفات درون شهری و برون شهری و 12 درصدی فوت شدگان و 10 درصدی  مصدومان تصادفات را از دیگر عملکرد پلیس گیلان در سال 90 ذکر کرد.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان، خاطرنشان کرد: سال 90 با افزایش یک‌ درصدی تماس‌های عملیاتی مردم با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مواجه بودیم که نشانه تعامل مردم با پلیس است.

وی، با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در نوروز 91 تصریح کرد: استفاده از پلیس یاران جوان در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و  متوسطه، برخورد با رانندگان پر خطر و حادثه‌ساز و تشدید تست سلامت رانندگان از جمله اقدام‌های پلیس در نوروز است.

قائدرحمتی، استفاده بیشتر از دوربین‌های کنترل سرعت و اعزام بازرسان ویژه را از دیگر اقدام‌های پلیس در تعطیلات نوروزی نامید و یادآور شد: در صورت مشاهده خودروی حادثه‌ساز، خودروی مربوطه متوقف شده و تا پایان تعطیلات در پارکینگ می‌ماند.

انتهای پیام/خ۲۰


نوشته شده توسط : ramin h

ورود گردشگران به اردبیل از مرز یک میلیون نفر گذشت

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل:
ورود گردشگران به اردبیل از مرز یک میلیون نفر گذشت

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تا پایان روز ششم فروردین بیش از یک میلیون مسافر و گردشگر نوروزی وارد استان اردبیل شده‌اند.

خبرگزاری فارس: ورود گردشگران به اردبیل از مرز یک میلیون نفر گذشت

بهروز ندایی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: در همین مدت 10 هزار نفر مسافر خارجی وارد استان اردبیل شده‌اند که اغلب آنها از مرز بیله‌سوار و تبعه کشور آذربایجان، آلمان، ترکیه و ژاپن بودند.

وی تعداد بازدید‌کنندگان از موزه‌های استان را نیز بالغ بر 9 هزار نفر اعلام کرد و افزود: نیمی از این بازدید‌کنندگان از موزه فاخر بقعه شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی به عنوان اثر تاریخی به ثبت رسیده جهانی بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با یادآوری اینکه با مساعد شدن شرایط جوی و گرم شدن هوا هر روز بر تعداد مسافران و گردشگران نوروزی افزوده می‌شود، خاطرنشان کرد: در کنار میراث فرهنگی دیگر اعضای ستاد تسهیلات نیز تلاش وافری را به کار گرفتند تا مسافران نوروزی از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری استان بهره ببرند.

ندایی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه اغلب مراکز اقامتی و گردشگری استان با تمام ظرفیت پذیرای مسافران نوروزی هستند، گفت: افتتاح راه اصلی اردبیل – سرچم، ثبت جهانی بقعه شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی، آب و هوای دلپذیر و بهاری و وجود آب‌های گرم و معدنی از جمله ظرفیت‌ها و شاخصه‌های ممتازی است که سبب شده گردشگران بی‌شماری در این ایام وارد استان شوند.

این مسئول از رشد 20 درصدی سفرهای نوروزی امسال به مقصد اردبیل خبر داد و بیان داشت: وجود بیش از 32 هزار تخت اقامتی و گردشگری در قالب 220 هتل، هتل – آپارتمان و میهمان‌پذیر، مدارس و خانه‌های استیجاری به همراه میهمان‌پذیر ادارات و دستگاه‌های دولتی سبب شده تا یک پذیرایی فاخر را از مسافران و گردشگران نوروزی شاهد باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، دبیر ستاد تسهیلات نوروزی به همه‌گیر شدن سفرهای نوروزی اشاره کرد و افزود: امسال بر خلاف سال‌های گذشته مقصد گردشگران تنها شهر توریستی سرعین نبوده بلکه مسافران نوروزی از اماکن و زیبایی‌‌های مناطق دیگر استفاده کردند.

ندایی با قدردانی از همت شهرداران استان در استقبال شایسته از مسافران نوروزی تصریح کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و موسیقی، تزیین سفره هفت‌سین در میادین مختلف شهر، آذین‌بندی ورودی شهرها و پذیرایی از مسافران نوروزی با پخت آش‌های سنتی و همچنین افزوده شدن چندین جاذبه جدید گردشگری نظیر تله‌کابین فندقلو و ساماندهی روستاها هدف گردشگری سعی کردیم تا امسال وضعیت مناسبی را در استقبال از مسافران و گردشگران به وجود آوریم.

وی در مورد راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع دستی و عرضه آن به مسافران و گردشگران یادآور شد: این استان به مانند بسیاری از مناطق مستعد کشور در زمینه‌های بافت انواع زیر‌اندازها دارای قدمت و اصالت است و صنعتگران و هنرمندان روستایی و شهری با عرضه هنر و استعدادهای درخشان خود توانسته‌اند نمونه‌های بارزی از آثار نفیس و ارزنده صنایع دستی را با نام منطقه خود به ثبت برسانند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در پایان سخنان خود بافت گلیم، مسند، قالی، ورنی و جاجیم را از جمله صنایع دستی مناطقی همچون مغان، خلخال، نمین و گرمی توصیف کرد و اظهار داشت: در بازارچه‌های برپا شده سعی کردیم این آثار را به همراه سایر صنایع دستی هنرمندان در معرض فروش بگذاریم.

انتهای پیام/خ۱۰


نوشته شده توسط : ramin h

امضای یادداشت تفاهم بین دولت‌های ایران، تاجیکستان و افغانستان

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

امضای یادداشت تفاهم بین دولت‌های ایران، تاجیکستان و افغانستان

خبرگزاری فارس: در پایان مذاکرات سه‌جانبه رؤسای جمهوری اسلامی ایران، تاجیکستان و افغانستان در شهر دوشنبه یک یادداشت تفاهم در خصوص احداث خط راه آهن، انتقال انرژی (نفت، گاز و برق) و آب، به امضا رسید.

خبرگزاری فارس: امضای یادداشت تفاهم بین دولت‌های ایران، تاجیکستان و افغانستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، محمود احمدی‌نژاد، امامعلی رحمان و حامد کرزی پس از بحث و بررسی مسایل همکاری‌های سه‌جانبه در زمینه‌های راه آهن، انرژی (نفت، گاز و برق) و آب با توجه به وجود امکانات بسیار فراوانی که بهره‌برداری از آن‌ها موجب گسترش روابط و توسعه هرچه بیشتر امور زیربنایی این کشورها خواهد شد، برای امکان‌سنجی و بررسی‌های مشترک فنی پروژه‌های ذیل به توافق رسیدند:

- ساخت خط راه آهن از ایران به افغانستان و تاجیکستان؛

- احداث خط انتقال انرژی (نفت و محصولات نفتی و گاز) از ایران به افغانستان و تاجیکستان و همچنین اتصال خطوط برق سه کشور؛

- ایجاد خطوط انتقال آب از تاجیکستان توسط افغانستان به ایران.

همچنین قرار شد که 3 کشور پس از امضای این یادداشت در اولین فرصت اعضای کمیسیون ویژه اجرای پروژه‌های یادشده را معرفی کنند که نخستین نشست این کمیسیون پس از 2 ماه در تهران برگزار خواهد شد.

در متن یادداشت تفاهم آمده است که سایر کشورهای علاقمند نیز می‌توانند به این پروژه‌ها ملحق شوند.

کمیسیون ویژه مشترک، بررسی‌های فنی و مالی تامین هزینه‌های این پروژه‌ها را دنبال خواهد کرد که رایزنی با مراکز و مؤسسات مهم مالی بین‌المللی از قبیل بانک توسعه اسلامی، بانک توسعه آسیا و صندوق بین‌المللی پول از آن جمله خواهند بود.

انتهای پیام/.


نوشته شده توسط : ramin h

هواپیمای کاغذی به وزن 360 کیلو

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

هواپیمای کاغذی به وزن 360 کیلو

خبرگزاری فارس: اکثر ما حداقل یک مرتبه در دوران کودکی خود هواپیمای کاغذی درست کرده و آن را به پرواز درآورده ایم. در دوران کودکی این حرکت به ما کمک می کرد که لااقل یک بار در رویای خود پرواز کرده و خود را در آسمان فرض کنیم.

خبرگزاری فارس: هواپیمای کاغذی به وزن 360 کیلو

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، اکثر ما حداقل یک مرتبه در دوران کودکی خود هواپیمای کاغذی درست کرده و آن را به پرواز درآورده ایم. در دوران کودکی این حرکت به ما کمک می کرد که لااقل یک بار در رویای خود پرواز کرده و خود را در آسمان فرض کنیم.

به طور معمول اندازه این پرنده های کاغذی از کف دست انسان تجاوز نمی کند اما ظاهرا در عده ای در ایالت آریزونای آمریکا موفق شده اند تا پرنده کاغذی بسیار بزرگتری بسازند. این پرنده کاغذی که " عقاب صحرا" نامیده می شود ، بر اساس یک ایده اولیه از مسابقات مربوط طراحی هواپیماهای کاغذی برای کودکان بین 6 تا 14 ساله به وجود آمده ، ساخته شده است.

فاصله بین دو بال این هواپیما اندکی بیش از 7 متر ، وزن آن در حدود 363 کیلوگرم و سرعت آن نیز در حدود 157 کیلومتر در ساعت است. این هواپیما پس از پرتاب شدن به هوا توانسته است تا به ارتفاع 1200 متری صعود کرده و به مدت 6 ثانیه به پرواز خود ادامه دهد و سپس به زمین باز گردد. کارشناسان امیدوارند که این گونه مسابقات و آزمایش ها بتواند در به کودکان کمک کنذد تا در آینده بتوانند در رشته های مربوط به علوم هوا و فضا به تحصیل بپردازند.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

عرضه اولیه 10 درصد سهام فولاد صبا در هفته آخر فروردین

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

معاون مالی توسعه معادن و فلزات به فارس خبر داد
عرضه اولیه 10 درصد سهام فولاد صبا در هفته آخر فروردین

خبرگزاری فارس: معاون مالی و اقتصادی توسعه معادن و فلزات گفت: عرضه اولیه 10 درصد سهام فولاد صبا نور در فرابورس طی هفته آخر فروردین انجام می شود.

خبرگزاری فارس: عرضه اولیه 10 درصد سهام فولاد صبا در هفته آخر فروردین

مرتضی علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، اظهار داشت: درپی درج نام سال گذشته شرکت 24 میلیارد تومانی فولاد صبا نور با نماد " کنور " در بازار اول فرابورس ،سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات که مالک اصلی این شرکت به شمار می رود، آماده عرضه اولیه سهام این شرکت در روزهای پایانی اسفند جاری بود،اما به دلیل اثر تعیین حقوق 30 درصدی دولت از معادن بر روی سهام سنگ آهنی و فولادی، این عرضه به سال جدید موکول شد.

وی ادامه داد: حال با توجه به ارایه آخرین اطلاعات شرکت به سازمان بورس و با در نظر گرفتن مواردی مانند تمرکز  کشور بر روی تولید داخلی، نیاز کشور به فولاد و به صرفه نبودن واردات فولاد ، مقرر شده عرضه اولیه 10 درصد سهام فولاد صبا نور در هفته آخر ماه جاری انجام شود.

به گفته علی اکبری عرضه 10 درصد سهام طبق هماهنگی های به عمل آمده با مسئولان بازار سرمایه و براساس تعهدات ارایه شده انجام خواهد شد.

انتهای پیام/م


نوشته شده توسط : ramin h

هیچ شکایتی از مراکز اقامتی و پذیرایی گلستان نشده است

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر گلستان:
هیچ شکایتی از مراکز اقامتی و پذیرایی گلستان نشده است

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر استان گلستان گفت: از مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز پذیرایی بین راهی استان گلستان هیچ‌گونه شکایتی واصل نشده است.

خبرگزاری فارس: هیچ شکایتی از مراکز اقامتی و پذیرایی گلستان نشده است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی ستاد دائمی تسهیلات سفر استان گلستان، قربان عباسی اظهار داشت: از مراکز اقامتی استان در روز پنجم فروردین 1391، هشت مورد بازدید نظارتی به عمل آمده که یک مورد تذکر نیز به آنان داده شده است.

وی افزود: در این روز از مراکز پذیرایی بین راهی نیز 12 مورد بازدید نظارتی به عمل آمده که از آنها یک مورد اخطار کتبی دریافت کرده‌اند.

این مسئول ادامه داد: از دفاتر خدمات مسافرتی استان نیز هفت مورد بازدید نظارتی به عمل آمده است.

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر استان گلستان همچنین گفت: در طول فعالیت ستاد دائمی تسهیلات سفر استان گلستان تا پایان روز پنجم نوروز 1391 تعداد 29 هزار و 802 نفر از موزه‌های استان بازدید کرده‌اند.

عباسی گفت: موزه گرگان یک هزار و 611 نفر، گنبدقابوس 19 هزار 916 نفر و کاخ موزه گرگان 5 هزار و 381 نفر بازدیدکننده داشته است.

وی افزود: موزه صنایع دستی گرگان (امیرلطیفی) 917 نفر، موزه حیات وحش علی‌آبادکتول یک هزار و 39 نفر و موزه مردم‌شناسی شهرستان مینودشت 938 نفر بازدیدکننده است.

این مسئول ادامه داد: در استان هفت موزه فعال وجود دارد که همه آنها در ایام نوروز آماده بازدید مسافران و گردشگران هستند.

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر استان گلستان همچنین گفت: در روز پنجم فروردین 1391، نزدیک به 542 هزار و 384 نفر مسافر و گردشگر وارد استان شده‌اند.

عباسی متذکر شد: از ورودی‌های روز پنجم فروردین به استان، 423 هزار و 140 نفر با خودروهای شخصی، 118 هزار و 704 نفر با اتوبوس، 335 نفر با قطار و 205 نفر با هواپیما وارد استان شده‌اند.

وی در پایان اذعان داشت: در مجموع ورودی مسافر به استان تا روز پنجم فروردین 2 میلیون 852 هزار و 54 نفر است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 14 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/ن۳۰


نوشته شده توسط : ramin h

موج تغییرات در تأمین اجتماعی/برخی انتصاب‌ها صورت گرفت

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:30 ب.ظ

موج تغییرات در تأمین اجتماعی/برخی انتصاب‌ها صورت گرفت

خبرگزاری فارس: در حکمی از سوی سعید مرتضوی مدیرعامل صندوق تأمین اجتماعی، بهنام پرهیزکار به سمت مشاور اجرایی و بختیار ملکی به سمت مدیرکل دفتر مدیرعامل منصوب شد.

خبرگزاری فارس: موج تغییرات در تأمین اجتماعی/برخی انتصاب‌ها صورت گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در شرح وظایف و اختیارات مشاور اجرایی مدیرعامل بر پیگیری اجرای برنامه‌های کوتاه مدت صندوق، اهتمام در طراحی و تدوین راهبردها و برنامه های میان مدت و بلند مدت از طریق به کارگیری روش‌های علمی و همکاری و اخذ نظر گروه مشاورین و سایر کارشناسان صاحب نظر اعم از درون و برون سازمانی، برنامه‌ریزی دقیق و مدبرانه همراه با صحت، سلامت و شفافیت جهت شناسایی و معرفی افراد واجد شرایط جهت تدوین برنامه‌های علمی و کارآمد در راستای نیل به اهداف صندوق تأمین اجتماعی و بررسی مکاتبات و درخواست‌های وارده و صدور دستورات لازم و امضاء مکاتبات از طرف مدیرعامل تأکید شده است.

مدیر عامل تأمین اجتماعی در حکمی بختیار ملکی را نیز به سمت مدیرکل دفتر مدیرعامل منصوب کرد.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h