تبلیغات
نشریه خبری - مطالب هفته چهارم تیر 1391

جستجو

 

نیك بین: نامه‌ای مبنی بر تعلیق شنا ندیده‌ام/ انتخابات را بعد از المپیك برگزار می‌كنیم

یکشنبه 25 تیر 1391   10:49 ق.ظ

نیك بین: نامه‌ای مبنی بر تعلیق شنا ندیده‌ام/ انتخابات را بعد از المپیك برگزار می‌كنیم

» سرویس: ورزشی - نهادهای ورزشی و سایر

انتشار خبر یا شایعه احتمال تعلیق فدراسیون شنا و همچنین لغو میزبانی ایران در مسابقات واترپلوی ساحلی جزیره كیش موجب شد تا خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفت و گو با برانوش نیك بین سرپرست فدراسیون بنشیند.

* آیا نامه‌ای با مضمون تعلیق فدراسیون به دست شما رسیده است؟

ـ خیر. ما هیچ صحبتی در این باره نداشته‌ایم و كاملا با وزارت ورزش و جوانان هماهنگ هستیم. شاید چنین نامه‌ای به كمیته ملی المپیك رسیده باشد، اما تاكنون به دست ما نرسیده است و طبق دستور وزارت ورزش و جوانان طی فراخوانی كه داشتیم، در اولین فرصت اقدام به برگزاری انتخابات خواهیم كرد. همچنین مسابقات واترپلوی ساحلی نیز ان‌شاءالله بدون هیچ مشكلی به میزبانی ایران برگزار می‌شود.

* آیا تعداد تیم‌های شركت كننده در رقابت‌های واترپلوی ساحلی مشخص شده است؟

ـ ما در حال آماده سازی مقدمات برای این مسابقات هستیم. صحبت‌های خوبی را با منطقه آزاد كیش انجام داده‌ایم. هنوز به طور رسمی هیچ كشوری برای شركت در مسابقات اعلام آمادگی نكرده است، اما پیش‌بینی ما این است كه تیم‌های قزاقستان، ژاپن، چین، كویت و عربستان در این رقابت‌ها شركت كنند و با توجه به این كه سال گذشته بازی‌ها در كشور عمان بود به احتمال زیاد تیم عمان و چند كشور از حاشیه خلیج فارس نیز در این رقابت‌ها ثبت‌نام خواهند كرد.

* چرا آغاز لیگ برتر واترپلو به تعویق افتاد و در تاریخ 23 تیر ماه شروع نشد؟

ـ در نظر داشتیم تا لیگ را زودتر استارت بزنیم، اما تیم‌هایی كه برای شركت در مسابقات اعلام آمادگی كرده بودند، طبق درخواستی از فدراسیون خواستند تا مسابقات لیگ به تعویق بیفتد و پس از ماه مبارك رمضان برگزار شود. به هر حال اگر مسابقات را زودتر هم استارت می‌زدیم، مجبور بودیم تا در ماه مبارك رمضان چند هفته‌ لیگ را تعطیل كنیم. ما امسال جلسه‌ای برای برگزاری مسابقات نداریم و فكر نمی‌كنم كه ایرادی داشته باشد در نهایت مسابقات لیگ تا یكی، دو ماه اول سال آینده نیز طول بكشد.

* با توجه به این كه پیش از این روز 28 تیر ماه به درخواست سرپرست قبلی فدراسیون به عنوان روز جهانی «شنا» پیشنهاد شده بود، شما چه برنامه‌هایی برای این روز تدارك دیده‌اید؟

ـ ما سعی داریم یك دوره جشنواره برای این روز برگزار كنیم. بهترین‌های ایران را دعوت ‌كرده‌ایم و آنها در اردوی استخر آزادی به سر می‌برند. ان‌شاءالله در همان روز 28 تیر ماه یك دوره مسابقات آزاد برگزار می‌‌كنیم. البته هنوز این پیشنهاد به صورت رسمی از سوی فدراسیون جهانی تایید نشده است، اما به هر حال سعی داریم تا در روزهای آینده جشنواره شنا را با حضور بهترین‌های ایران برگزار كنیم.

* زمان ثبت‌نام كاندیدای انتخابات ریاست فدراسیون به پایان رسید. با توجه به حضور شما و محسن رضوانی دبیر فدراسیون در لیست ثبت‌نامی آیا هر دوی شما در انتخابات شركت می‌كنید یا به نفع یكدیگر كنار می‌كشید؟

ـ به هر حال رضوانی هم صلاح دانسته كه برای شركت در انتخابات ثبت‌نام كند. واقعیت این است كه هنوز در این رابطه با او صحبت نكرده ام، به هر حال هر دویما كارمند وزارت ورزش و جوانان هستیم و بر اساس مصالح ملی آنچه كه صلاح باشد را انجام می‌دهیم. در نظر داریم تا انتخابات را با هماهنگی وزارت ورزش پس از المپیك برگزار كنیم.


نوشته شده توسط : ramin h